Šta je novo?

Kućna multimedija Koji TV uzeti? Ima samo par uslova...

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

pTomic

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
31.01.2002
Poruke
1,145
Poena
660
Koji TV uzeti? Ima samo par uslova...
  • Dijagonala: 50"
  • RJ45 priključak
  • Radi sa DLNA serverom
  • Cena: do 600 evra
Trenuntno imam LG od 42", serija 5590.
Radi odlično, pu-pu. Ali privodi kraju prvu dekadu korišćenja, a i omatorilo se, pa je red da se poveća dijagonala. :)
Svaki predlog je dobrodošao.
Videh da je preporuka za TCL C715, njega nadjoh za 60+K, ako ima jeftinije vičite gde ima...


Hvala unapred.
 
@BorisBeaM
Lepo si sve to napisao i ako sam dobro razumeo nisi imao prilike da gledas LG 55nano803PA u realnom radu. Ali si coveku na pitanje o tom TV-u kratko odgovorio da ne valja.

Dalje si naveo:
"Ja sport ne gledam, niti gledam TV iz nekih levih uglova, a ne gledam ni našu kablovsku nešto, pa mi njegove jače strane jako slabo igraju ulogu u svakodnevnom korišćenju.
Ono što je meni bitno je kako izgleda dobar 4K HDR film u zamračenoj prostoriji, a tu stvarno taj LG nema šta da traži, najobjektivnije rečeno."
Najobjektivnije receno to je jedna u potpunosti subjektivna ocena zasnovana na jako suzenom sagledavanju stvari.

To kazem zato sto vecina ljudi kupuje TV da na njemu gleda sve sadrzaje - i filmove i sportske dogadjaje i razne vrste TV emisija, a i da se povremeno manje ili vise ozbiljno pozabave gamingom.
I sve to moze da se radi i gleda na ovom TV-u. Za nesto je odlican, za nesto vrlo dobar, za nesto dobar. Ali nikako se ne moze reci sa bilo kog stanovista gledano da ne valja.
Od svega toga ti TV ocenjujes samo kroz njegovu upotrebljivost (po tvojim kriterijumima) za gledanje 4K HDR filmova u zamračenoj prostoriji. A sta bi sa svim ostalim vidovima upotrebe televizora?
I ima li TV jos neke bitne delove i karakteristike osim panela? Procesor? Upscaling? Operativni sistem? Sve to veoma utice na kvalitet slike, realnost prikaza, nivo smart mogucnosti, pa samim tim i na opste korisnicko iskustvo i zadovoljstvo datim proizvodom.
Ako vec savetujes ovde ljude probaj da das celovitu ocenu nekog uredjaja a ne parcijalnu kao sto pretezno radis. Jer vecina ljudi nema novca da kupuje posebno TV za gaming, za filmove, za tv program isl..... Vecini treba uredjaj koji ce korektno da posluzi za sve te namene. Naravno, svako ima svoje prioritete ali nije to jedini kriterijum za davanje opste ocene o tako kompleksnom uredjaju kakav je UHD smart TV.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim poentu rasprave, al ajd. Ako obratiš pažnju, uvek mi je prvo pitanje namena TV-a i šta je prioritet, i na osnovu toga dajem preporuku (iz čiste želje da nekom sa foruma olakšam, i potencijalno pomognem da izbegne da upadne u zečiju rupu tehničkih karakteristika TV-a, modela, brendova, recenzija, u koju sam sam upao kad sam krenuo u potragu za TV-om, i proveo sramotno mnogo vremena u istoj...).

Evo baš sam danas u drugoj temi čoveku koji je birao između LG-a, TCL-a, i Hisense-a, preporučio upravo LG, jer za njegove potrebe on više odgovara.

Što se konkretnog modela tiče, da, nisam imao prilike da ga gledam u realnom radu, samo u prodavnicama. Gledao sam druge LG televizore sa približno istim karakteristikama u realnom radu, pa ipak mogu da donesem neki osnovni sud.

I ponavljam, radi on neke stvari odlično (uglovi, upscaling, motion processing, OS (mada i dalje tvrdim da je čist Android bolji, barem za entuzijaste), ali ne toliko bolje, koliko je slabiji u nekim drugim stvarima (borba sa svetlom prostorijom, prikaz u mračnoj prostoriji, HDR prikaz itd.).

Prosto, za većinu korisnika, kojima je ipak kvalitet prikaza bitan parametar (jer, u suštini, TV (iako su danas u pitanju praktično kompjuteri) prvenstveno služi da što kvalitetnije prikaže materijal koji hoćemo da gledamo), LG Nano (a i ostatak LG modela pre OLED-a) nisu cenovno opravdani pored jake konkurencije (osim u specifičnim slučajevima poput kolege iz druge teme).
 
Naravno, necemo raspravljati, nije mi ni bila namera.
Samo savet......
Probaj da budes sveobuhvatniji i objektivniji prilikom davanja saveta i ocena.
I komentarisi ono sto znas, ne prepisuj sa neta.
 
Nano su losi televizori koji ne vrede koliko kostaju. Video sam uzivo par modela, slaze se sa Rtings ocenama. Preskupo za ono sto nudi.
 
Los je televizor u smislu da po ceni bilo kog LG Nano televizora mozes kupiti prakticno po svemu bolji TV. Nema smisla kupiti ga jednostavno.
 
To samo znaci da se, po tvom misljenju, za iste pare moze kupiti bolji TV (bolji po nekom tvom kriterijumu). I to je u redu. Niko te ne tera da ga kupis. Kupi ono sto se tebi svidja.
Po nekom drugom taj TV daje dovoljno za tu cenu, i takvih je, neces verovati, poprilican broj.
Ljudi imaju razlicite zahteve, razlicita ocekivanja i razlicit budzet kada kupuju TV. Prema svemu tome biraju sta ce kupiti.
Reci da je neki proizvod (TV ili bilo sta drugo) los, samo zato sto ne zadovoljava neke tvoje kriterijume je, blago govoreci, neozbiljno.
 
Nema tu misljenja, to su cinjenice. Ni jedan Nano TV nije sposoban za dobar HDR prikaz i kontrast je los na svakom. To sto je nekom ok je druga prica, da tako gledamo na stvari svi proizvodi bi bili dobri jer je neko ko ne zna za bolje zadovoljan njima.

Evo ti poredjenje npr. izmedju X90J i najskupljeg Nano modela, sve je jasno.
 
X90J sam naveo kao primer jer sam uzimao pre nekoliko meseci tv, hteo sam LG Nano i sreca pa sam video koliko je X90J bolji uzivo, a cenovni rang isti.

Od jeftinijih Nano modela Hisense ima dosta bolje televizore, npr U7QF, U8QF + AndroidTV Box su bolji nego bilo koji jeftiniji LG Nano. Jednostavno nema matematike za LG Nano u bilo kom segmentu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam gledao karakteristike Sony led 8. i 9. serije dve godine i laički ovako je izgledalo:
sony x900f ima 7 stvari boljih od x800f (iz 2018. god) razlika u ceni 40.000 din (x1 extreme processor, full array led, local dimming, dual map procesing, Dolby Atmos..itd)
sledece godine x800G popravi dve stvari, i dalje je losiji za 5 - cena: skoro ista kao proslogodišnji x900f
naredne godine x800H popravi jos 3 stvari, ali jos uvek nije dostigao x900f, a skuplji je od njega 20.000 din. jer je "NOV", a realno je ono i dalje bolji tv

Ja bi uvek kupio seriju vise, a stariji model, mislim da to rade skoro svi proizvođaci i da je obicnom kupcu jako bitno kad mu se kaze " ovo su najnoviji modeli iz 2022. god)
 
Ovde jos jedan u nizu otimaca teme... :D

Posle skoro 6 godina otislo osvetljenje na tesli s49d302 i nemam nameru da ga popravljam. U prelistavanju tema na forumu vidim da se uglavnom kao najbolji odnos ulozeno/dobijeno predlazu tcl i hisense. Prvobitna zamisao je bila da idem na 55" lg/samsung/sony, ali vidim da do nekih 600-700e i nemam nekih opcija. Tako i ja dodjoh do tcl 55c715 trenutno za 65 hiljada ili hisense 55u7qf za oko 70. U obzir bi doslo i 58" ali vidim da je slabo modela sa tom dijagonalom, 65" ne moze da stane.

-Obzirom da imam mi box, os nije od presudnog znacaja (mogao bi doci u obzir i bez os-a), ali ako android na tcl-u moze da parira mi boxu i tako njega izbacim iz kombinacije, to bi bilo korsino... :D
-Tv se vecinski koristi za gledanje hd kanala i sadrzaja na eon video klubu, kodi i yt.
-Koliko sam razumeo, trenutno upscaling vrsi mi box, koliko je to losije/bolje resenje od pomenuta dva tv-a?
-Tv se nalazi na severnom zidu, a na juznoj strani je balkonac 2x2m, doduse ne direktno nasuprot tv-u vec smaknuto nekih metar. Tokom pre podneva, prostorija je podosta osvetljena, nekada svetlo pada i na tv po nekim uglom. Sa druge strane, tv se gleda sa vise pozicija, pa se nekad gleda i pod uglom vecim od 30 stepeni. Uzivo sam video samo hisense, doduse model od 50", i cini mi se da iako je va panel u pitanju, ne dolazi do neke znacajne razlike u slici do ovih 30ak stepeni...

Elem, da li do nekih 700e postoji neko pametnije resenje, da li mozda ipak juriti ips, ili uzeti nesto od ova dva?
 
Nazad
Vrh Dno