Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali ljudi, neverovatno mi je da dam 130-150k za VA panel i da mogu da gledam tv samo sa troseda koji je ispred tv-a, a da sa dvoseda ne bude prijatno gledanje, da se gube boje itd... Mislim gde je tu logika?
 
Za te pare OLED.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Evo ga jos jedan genije, bravo momcino.
Mogao si da slika i iz podruma da vidimo kakav ti je podrum!
Ajd jos malo nam prepricaj kako je IPS mocan, a posebno nam opisi crnu boju , kontrast, i kad ugasis svetlo i pustis neki film ili seriju sa mracnim scenama, jel onda posaljes zenu da gleda na VA panelu pa ti preprica radnju!?

Ti druže imaš ozbiljan problem. Ovo je slikano za totalno drugu svrhu, pa sam upotrebio sliku za objektivan prikaz šta TV može pod ovakvim uglom. VA je ovde neupotrebljiv na ovakvoj kvadraturi. Gledajte TV, ne prostor. U fokusu je TV ne koliko ko ima para!!! Va paneli do 700E su monitori, i ništa više. Za prostoriju do 10 m2.
 
E pa sad. Može 55 ili da se uzima lošiji TV i veća dijagonala.
 
Uh ljudi, što više čitam ovaj podforum sve manje znam šta da kupim. Nažalost, moram da pitam nepopularno i više puta ponovljeno pitanje na forumu :D Treba mi nov tv, do sad sam koristio neki Fox 32" i on je svoje odradio za ovih 5-6 godina ali mi je sad premali za dnevnu sobu.

Nisam zahtevan korisnik, odigram neku igru sa ps-a, gledam fudbal i netflix kako kad i to je to. Opet bih kupio nešto što će mi trajati bar pet godina tako da kontam da treba ići na što veću dijagonalu 55-65"? Video sam kod drugara Philipsov model sa ambilightom ali mi je rekao da je zvuk na njegovom modelu ispod proseka a ja ne koristim nikakve dodatne uređaje za reprodukciju zvuka tako da nisam siguran da li je tako kod ostalih Philips modela? U temi za Sharp sa druge strane sam video da je Harman Kardon zvuk veliki plus kad se radi o njihovim modelima. Stvarno nemam predstavu kog proizvođača izabrati a ne napraviti grešku, a tek onda model. Razumem da je Sony odličan ali sumnjam da mogu da priuštim nešto veće dijagonale a kvalitetno. Na kraju krajeva, budžet mi je 80k i mogu da sačekam do leta ako je potrebno.

Znam da ne mogu da dobijem sve za ponuđeni novac i unapred hvala na pomoći i predlozima.



Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ne, nece biti dobro, nemojte lupati gluposti samo zato sto ste kupili VA panel.
Nemojte obmanjivati ljude koji treba da potrose veliki novac na TV!
Ako nemate pojma o cemu pricate, nemojte ni pricati.

Cena televizora NEMA NIKAKVE VEZE sa uglom gledanja!
Ako nema WIDE ANGLE filter, uglovi su maltene ISTI na svim VA televizorima.

I na kraju, da bi dobili kod nas Wide Angle filter na Samsung-u, najjeftiniji tv je Q85T.
Q80T u US je kod nas Q85T i mislim da ga ni nema u prodaji.
Kod Sony-ja je to XH95xx, ali nije ni blizu efikasan kao kod Samsunga nazalost, tako da cete dobiti svega 20ak % bolje uglove.

Posto vas mrzi da odgledate video od 10s ili prosto ne zelite ni da gledate nesto sto vam ne odgovara, evo slike 0 i 45 stepeni ugla, sa fiksiranim podesavanjima kamere, na Hisense najboljem Android tv-u:
4c50a10ad2376509583624972798d447.jpg
7020dca1e7250e70ee01493eab4d491a.jpg


I ovde je najmanje bitna promena u jacini osvetljenja TV-a, to je tako i na IPS ekranu, ali je ovde jako mali ugao gde krecu boje dosta da se ispiraju, gama da se menja i crna da se dodaje, dok plava jako brzo opada, vidite i sami po grafikonima, prosto se dobija drugacija slika, a ne samo tamnija.

I ista je situacija i na Sonyju i na Samsungu i na LG VA televizorima.

Vecini nece smetati jer ne sede pod tolikim uglovima i generalno ljudi ne obracaju paznju, ali smo ipak na nekom tehnickom forumu, pa da ne pricamo bas gluposti.

A evo i sta kaze rtings za to:


214aa8644035d0589f0051e0b504f01d.jpg
 
Poslednja izmena:
Uh ljudi, što više čitam ovaj podforum sve manje znam šta da kupim. Nažalost, moram da pitam nepopularno i više puta ponovljeno pitanje na forumu :D Treba mi nov tv, do sad sam koristio neki Fox 32" i on je svoje odradio za ovih 5-6 godina ali mi je sad premali za dnevnu sobu.

Nisam zahtevan korisnik, odigram neku igru sa ps-a, gledam fudbal i netflix kako kad i to je to. Opet bih kupio nešto što će mi trajati bar pet godina tako da kontam da treba ići na što veću dijagonalu 55-65"? Video sam kod drugara Philipsov model sa ambilightom ali mi je rekao da je zvuk na njegovom modelu ispod proseka a ja ne koristim nikakve dodatne uređaje za reprodukciju zvuka tako da nisam siguran da li je tako kod ostalih Philips modela? U temi za Sharp sa druge strane sam video da je Harman Kardon zvuk veliki plus kad se radi o njihovim modelima. Stvarno nemam predstavu kog proizvođača izabrati a ne napraviti grešku, a tek onda model. Razumem da je Sony odličan ali sumnjam da mogu da priuštim nešto veće dijagonale a kvalitetno. Na kraju krajeva, budžet mi je 80k i mogu da sačekam do leta ako je potrebno.

Znam da ne mogu da dobijem sve za ponuđeni novac i unapred hvala na pomoći i predlozima.



Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Hisense 55u7qf 55" ti je oko 80k.
Ako ti je to mnogo para, imas tcl 55c715 55" za oko 60k i Hisense 50u7qf 50" za 55-60k.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jedan mali tip za korisnike Q80T, iskljucite FALD kroz servisni meni. Danas rekoh ajde da probam, FALD je potpuno i totalno gimick. TV super radi i bez istog, kontrast je i dalje super a nema "crushed" crne niti fluktuacije osvetljenja.

Ni jedan content nije pravljen sa FALD-om na umu, stavise, retko koji je uopste pogodan a da to ne izgleda vestacki. Drugo je OLED gde je FALD esencijalno na nivou pixela ali ovo dimming zone i te price je skroz bez veze. Nista se ne gubi iskljucivanjem FALD a dobija se slika bez fluktuacija i bez mesanja algoritma u prikaz. Kada kontrast predje nekih 4000:1 to je vec vrlo dobro i udarate u zid gde cost/benefit krece da opada eksponencijalno. Nema ni bloominga u titlovima bez FALD. Probajte, ja ne verujem da cu vracati na default.
 
Jedan mali tip za korisnike Q80T, iskljucite FALD kroz servisni meni. Danas rekoh ajde da probam, FALD je potpuno i totalno gimick. TV super radi i bez istog, kontrast je i dalje super a nema "crushed" crne niti fluktuacije osvetljenja.

Ni jedan content nije pravljen sa FALD-om na umu, stavise, retko koji je uopste pogodan a da to ne izgleda vestacki. Drugo je OLED gde je FALD esencijalno na nivou pixela ali ovo dimming zone i te price je skroz bez veze. Nista se ne gubi iskljucivanjem FALD a dobija se slika bez fluktuacija i bez mesanja algoritma u prikaz. Kada kontrast predje nekih 4000:1 to je vec vrlo dobro i udarate u zid gde cost/benefit krece da opada eksponencijalno. Nema ni bloominga u titlovima bez FALD. Probajte, ja ne verujem da cu vracati na default.


Mala ispravka, OLED nema fald, fald je gasenje odredjenog broja pozadinskih LE dioda, gde neki broj LE dioda cini jednu zonu.
Svaki moderni(LED) LCD radi tako sto LE Diode(LED-Light Emitting Diode) sijaju kroz sloj tecnog kristala(Liquid Crystal Display) da bi dobili sliku, pa je crna bolja i preciznija sto vise tih pozadinskih dioda mozes da iskljucis, sa naravno propratnim softverom koji mora da prepozna gde i koliko treba da iskljuci u odnosu na raspolozivi broj zona(zato ce cesto veca dijagonala istog TV-a imati vise zona, jer ima vise LE dioda na razpolaganju).
OLED nema pozadinsko osvetljenje niti tecni kristal, vec prosto organske diode(Organic Light Emitting Diode), koje same po sebi mogu sijati belo, crveno, zeleno i plavo, te nema sta da se iskljucuje, svaki od ~8.3 miliona pixela na 4k TV-u mogu da se iskljuce i zato preciznost LCDa nikada ne moze biti na nivou OLED-a.
Mini LED koristi dosta manje LE Diode(i ako ne jos uvek bas kako bi trebalo po standardu, te ne bi trebalo da se zove mini led), pa je samim time i veci broj zona daleko lakse ostvariv.
Micro LED je prava stvar i prakticno trenutno savrsena tehnologija, jer nudi OLED pixel to pixel kontrolu(svaki pixel moze da se gasi), bez mana da se organski materijal vremenom trosi.
Ali se OLED relativno jeftino stampa(i ako i dalje daleko skuplje od LCD LED-a), dok je cena proizvodnje i sklapanja 8.3 miliona individialnih dioda nenormalno skupa, pa ne verujem da ce to u skorije vreme zaziveti, barem ne u narednih 10 godina.



A normalno je da je fald na q80t los, sa samo 50-ak zona na 55"...mada, ja sam te probleme video i sa 480 zona Q90R, kao i na Q90T koji ima mozda najagresivniji FALD...prosto, potrebno je vreme za obradu informacija i kontrolu dimming zona, odluka kada je nesto na pola zone, sta ukljuciti, a sta iskljuciti, itd...sve to dovodi do toga da em imamo taj svetlo-tamno scenario, em blooming, em nekada osecaj treperenja ekrana, sto mene sve ume poprilicno da nervira, pogotovo kao pretezno PC korisnika.
Dodatno rad toga zavisi i od sadrzaja, daleko se lakse bori sa kvalitetnim HDR sadrzajem koji salje signal sa detaljnim informacijama o bojama i jacini osvetljenja, ali losiji sadrzaji su ono gde ce dosta vise da smeta, a to se retko testira i spominje kada je FALD u pitanju.
I tu je od coveka do coveka, neko na to nece ni obratiti paznju i primetice tek kada mu neko na to ukaze i da to tako ne treba...
 
Poslednja izmena:
OK, i ja razmišljam da zamenim 55" plazmu. Verovatno bih išao na 65".
Koja high-end oled biste preporučili, i koji je to opseg cena? Najradije bih kupio samo monitor (znam da to nema), jer koristim Shield, za svu reprodukciju. Dakle, OS i smart funkcije nisu prioritet. Akcenat je na filmskom materijalu.
Ne bih kupovao prosek, moj Panasonic je i dalje izvanredan.
 
Poslednja izmena:
Mala ispravka, OLED nema fald, fald je gasenje odredjenog broja pozadinskih LE dioda, gde neki broj LE dioda cini jednu zonu.
Svaki moderni(LED) LCD radi tako sto LE Diode(LED-Light Emitting Diode) sijaju kroz sloj tecnog kristala(Liquid Crystal Display) da bi dobili sliku, pa je crna bolja i preciznija sto vise tih pozadinskih dioda mozes da iskljucis, sa naravno propratnim softverom koji mora da prepozna gde i koliko treba da iskljuci u odnosu na raspolozivi broj zona(zato ce cesto veca dijagonala istog TV-a imati vise zona, jer ima vise LE dioda na razpolaganju).
OLED nema pozadinsko osvetljenje niti tecni kristal, vec prosto organske diode(Organic Light Emitting Diode), koje same po sebi mogu sijati belo, crveno, zeleno i plavo, te nema sta da se iskljucuje, svaki od ~8.3 miliona pixela na 4k TV-u mogu da se iskljuce i zato preciznost LCDa nikada ne moze biti na nivou OLED-a.
Mini LED koristi dosta manje LE Diode(i ako ne jos uvek bas kako bi trebalo po standardu, te ne bi trebalo da se zove mini led), pa je samim time i veci broj zona daleko lakse ostvariv.
Micro LED je prava stvar i prakticno trenutno savrsena tehnologija, jer nudi OLED pixel to pixel kontrolu(svaki pixel moze da se gasi), bez mana da se organski materijal vremenom trosi.
Ali se OLED relativno jeftino stampa(i ako i dalje daleko skuplje od LCD LED-a), dok je cena proizvodnje i sklapanja 8.3 miliona individialnih dioda nenormalno skupa, pa ne verujem da ce to u skorije vreme zaziveti, barem ne u narednih 10 godina.



A normalno je da je fald na q80t los, sa samo 50-ak zona na 55"...mada, ja sam te probleme video i sa 480 zona Q90R, kao i na Q90T koji ima mozda najagresivniji FALD...prosto, potrebno je vreme za obradu informacija i kontrolu dimming zona, odluka kada je nesto na pola zone, sta ukljuciti, a sta iskljuciti, itd...sve to dovodi do toga da em imamo taj svetlo-tamno scenario, em blooming, em nekada osecaj treperenja ekrana, sto mene sve ume poprilicno da nervira, pogotovo kao pretezno PC korisnika.
Dodatno rad toga zavisi i od sadrzaja, daleko se lakse bori sa kvalitetnim HDR sadrzajem koji salje signal sa detaljnim informacijama o bojama i jacini osvetljenja, ali losiji sadrzaji su ono gde ce dosta vise da smeta, a to se retko testira i spominje kada je FALD u pitanju.
I tu je od coveka do coveka, neko na to nece ni obratiti paznju i primetice tek kada mu neko na to ukaze i da to tako ne treba...

Rekao sam "fakticki ima FALD na pixel nivou" sto je tehnicki potpuno tacno, jel ekran celom povrsinom svetli (full array), jel moze da se zatamni lokalno na pixel nivou (local dimming)... to mu dodje to, ne? ;)

Poenta posta je da je FALD sa dimming zonama apsolutni gimmick i da sluzi samo marketingu, potpuno je nebitno koliko zona ima. Nece ni mini led biti nista epohalno bolji, dok preciznost ujedno nije i najmanja jedinica mere (pixel) sve je to krpljenje, malo bolje ili malo losije.
 
Poslednja izmena:
OK, i ja razmišljam da zamenim 55" plazmu. Verovatno bih išao na 65".
Koja high-end oled biste preporučili, i koji je to opseg cena? Najradije bih kupio samo monitor (znam da to nema), jer koristim Shield, za svu reprodukciju. Dakle, OS i smart funkcije nisu prioritet. Akcenat je na filmskom materijalu.
Ne bih kupovao prosek, moj Panasonic je i dalje izvanredan.

Sve preko LG CX modela je bacanje pare, pa je cak i CX upitno isplativ za 350e vise od BX modela.
Ako ti nije frka, izlazi uskoro nova generacija dosta svetlijih OLED televizora od LG-a, samo ce i cena biti jaca od C serije.

Taj Panasonic se nikada nije prodavao kod nas ako se ne varam, a i svakako je cena suluda za sitne razlike, a Sony nisam video da ima 2020. modela A8 OLED-a kod nas, mozda samo ja nisam nasao u kojoj prodavnici ima, mada se secam da su takodje dosta skuplji za opet, neprimetne razlike.
Svakako, kada bih dosao do 3.5-4k evra za 65", imas Sony AG9 2019. model za ~4200e...

Rekao sam "fakticki ima FALD na pixel nivou" sto je tehnicki potpuno tacno, jel ekran celom povrsinom svetli (full array), jel moze da se zatamni lokalno na pixel nivou (local dimming)... to mu dodje to, ne? ;)

Poenta posta je da je FALD sa dimming zonama apsolutni gimmick i da sluzi samo marketingu, potpuno je nebitno koliko zona ima. Nece ni mini led biti nista epohalno bolji, dok preciznost ujedno nije i najmanja jedinica mere (pixel) sve je to krpljenje, malo bolje ili malo losije.

Ne, nije FALD na pixel nivou, jer nema FALD-a uopste, kao ni na Micro LED televizoru, jer sam pixel daje osvetljenje.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za kolege koje imaju ili su imale prilike da gledaju Samsung q90t/q95t da li je zaista toliko primetan DSE odnosno dirty screen effect na koji se žale ljudi na redditu i avforumu?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Ne, nije FALD na pixel nivou, jer nema FALD-a uopste, kao ni na Micro LED televizoru, jer sam pixel daje osvetljenje.

E dobro si mi objasnio, ja reko mozemo malo i da parafraziramo ako se vec razumemo o cemu pricamo, izgleda da ne.

A beli sub pixel na OLED-u isto nije nije "full array" osvetljenje jel? Jel moze jos jedno plasticno objasnjenje zasto nije? :D
 
Sve preko LG CX modela je bacanje pare, pa je cak i CX upitno isplativ za 350e vise od BX modela.
Ako ti nije frka, izlazi uskoro nova generacija dosta svetlijih OLED televizora od LG-a, samo ce i cena biti jaca od C serije.

Taj Panasonic se nikada nije prodavao kod nas ako se ne varam, a i svakako je cena suluda za sitne razlike, a Sony nisam video da ima 2020. modela A8 OLED-a kod nas, mozda samo ja nisam nasao u kojoj prodavnici ima, mada se secam da su takodje dosta skuplji za opet, neprimetne razlike.
Svakako, kada bih dosao do 3.5-4k evra za 65", imas Sony AG9 2019. model za ~4200e...

Ne znam gde ti nađe te cene za Sony
.
Sony A8 2020 se već pola godine prodaje kod nas, 65" se kretao u rasponu 270-315k rsd. Danas u CT ga je moguće kupiti za 279k. Što je zbog 5god garancije sigurno najbolja kupovina za 65 oled.

65AG9 iz 2019 ni izbliza ne košta toliko, Evo danas ga možeš kupita sa 5 god garancije za 339k a

Poslednji vikend pred NG je cena za 77AG9 bila 430k, dosta ispod tih tvojih izmišljenih 4.200 eura za 65. Nažalost ja sam već kupio A8 tako da sam propustio ovu priliku.

Kibicer, oled (koji god) kupuj samo sa 5 godina garancije. Problem burn-ina nije rešen i neće biti, suviše je to para da bi se rizikovalo sa 2 godine.
 
^^ LG ne daje garanciju na burn in, 2 ili 5 godina. Zvao, pitao, kazu ne na burn in.
 
Zaboravio sam da napisem 77" A9g, na koji sam mislio...valjda je i logicno da ne bih rekao da je bolje kupiti 2019 Sony oled 65 za 2x vise para od aktuelnih oled tva.

Svakako je CX uopsteno bolji tv, ali ako ce on samo filmove gledati, onda taj Sony jeste bolji izbor za iste novce.

Burn-in nije podrzan garancijom ni kod LGa, ni kod Sonya.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Burn in je podržan kod oba proizvođača. Ako televizor kupite u Srbiji. Šverc kombinacije iz Hu i Su gde uštedite par stotina eura dođu na naplatu kada se desi burn in. A dešava se. Meni je dosadno da malo malo svakom zaludnom članu koji se negde "informisao" ponavljam ono što je više puta pisano na forumu, u nekim slučajevima uključujući moj, dokumentovano fotografijama.

Jedina razlika je u tome što Sony u standardnoj proceduri menja ceo tv a LG panel ako ih imaju na stanju. Ako ne, kao što se desilo mom drugu sa 65W7, uz malo natezanja od 2 meseca dadoše mu W9, hteli su da mu vrate pare, njemu to nije odgovaralo jer bi za W9 morao da doplati 100k a drugi model nije dolazio u obzir jer je preradio zid tj promenio kamen iza tv-a baš prema dimenzijama 65W

Xepoj, logično je logično ali napisao si :

Svakako, kada bih dosao do 3.5-4k evra za 65", imas Sony AG9 2019. model za ~4200e... sad je bzvz spominjanje 77".

Vidim da ni ne znaš da je A8 već pola godine u ponudi na srpskom tržištu ali znaš da je skup i da je CX bolji TV od ovog koga u životu nisi video, biće da je pisalo na tarabi :D na rtingsu koji su ih valjda testirali kažu da su isti a i slično koštaju, tj trenutno je A8 jeftiniji a Sony daje 5 god garancije kada se kupuje u regularnoj domaćoj radnji.

Što se tiče bolje - lošije

Evo ja na androidu startovao NFL GP app i upravo gledam NFL NFC final, potom ću na NBA LP app u Portland a šta možeš ti na skrndžavom neupotrebljivom smeću od LG web OS? Možeš da juriš piratski buđavo seckavi strim koji će da ti ukinu 2 minuta pre kraja na nerešen rezultat nakon što si prethodno imao 55 seckanja, prekida i potpunog gubitka slike :D Ali to smo već apsolvirali, nema potrebe da ponavljamo. i možeš da ga šteluješ i kalibrišeš naredna 3 života, boje na Soniju su lepše, toplije i prijatnije.

Sa druge strane, kome je bitan gejming, na Soniju je 2.0 hdmi a na LG 2.1 pa neko ko ima PS5 i A8 može odmah PS da baci u oglas jer će isti efekat imati i sa PS4 a stavice nekoliko stotina eura u džep (600 kako jedan naš forumski drug reče da je doplatio do petice) S obzirom da sam zadnji put "ukrao" sinu Nintendo tamo negde 2002-2003 te da do naredne reinkarnacije neću ništa igrarti meni je ovaj podatak apsolutno nebitan.
 
...Ovoliko nebuloza u kratko vreme nisam skoro procitao...

Nesto si procitao, a nesto i sam napisao. :D

...
I da, naravno da imaju ocajne uglove gledanja, to sam rekao jos pre 3 godine kada sam drugaru pazario q6fn i dok sam namestao, seo u nekom trenutku metar pored centra i vidim da mi se ceo tv zatamnio, pa kao ludak po menijima trazio neki eko mod koji je ukljucio, jer tada nisam znao za te uglove i mane VA panela...
...

TV strucnjak koji je tek u 2018 god. saznao za uglove i mane VA panela. :D

Smesno je da neko ko nema dovoljno iskustva i znanja kritikuje benchmark testove.

Kao prvo 10bit 4K HDR RGB 444 je MOGUC na PC-ju u 30Hz. kao i na mnogim drugim plejerima.

Kao drugo, na merenjima na Samsungu se nije javila velika razlika u vrednostima osvetljenja (na benchmarku u odnosu na npr. Rtings) zato sto je Rtings Q90T peak brightness merio sa contrastom i brightnessom podesenim u opcijama na maksimum.
To rade i mnogi drugi testeri, tako da nije fer optuzivati benchmark za takvo merenje.

Kao trece mnogi proizvodjaci menjaju/unapredjuju local dimming algoritme updejtom softwera tako da ne vidim razloga za cudjenje ako i Hisense uradi tako nesto ( licno nisam testirao u8qf, ali nema razloga da ne verujem benchmark testu)

Kao cetvrto Vincent je sponzorisan od strane Panasonica i Sonija, tako da je i logicno za ocekivati da ce se potruditi naci svaku manu na npr. Hisensu koji se zadnjih godina opasno priblizava Soniju i Panasonicu.

Kao peto, Hisense daje odlican odnos ulozeno/dobijeno u odnosu na druge marke. Npr. Hisense za 1000e ce biti bolja kupovina od Sonija i Samsunga od 1000e, bar kada je kvalitet slike u pitanju, ali to ne znaci da ce Hisense od 1000e biti bolji televizor od Samsuga od 2000e. Niti je to igde bilo receno. Hisense pruza maksimum za ulozeni novac kada je hardver u pitanju, ali zato ima nedostatke kada govorimo o softweru, sto smanjuje prijatnost koriscenja i to naravno se mora reflektovati i u ceni.

Kao sesto, Hisense Qled ima za dve klase bolju sliku od TCL Qleda koji je na nasem trzistu. Da je benchmark pristrasan Hisensu to bi istakli, a TCL-u bi nasli puno mana.

Kao sedmo sve u vezi tehnikalija sto ti i dalje nije jasno slobodno pitaj, sve cu ti detaljno obrazloziti i to gratis. Necu ti nista naplatiti :D


...Burn in je podržan kod oba proizvođača. Ako televizor kupite u Srbiji. ...

Zaboravio si da napomenes ljudima ono najvaznije. Slobodno pozovite Sony i Lg Srbija i kada ih pitate za garanciju na burn-in oni ce vam reci da ne postoji, ali vi im nakon toga recite sledece: " SIFRA GOGO23 " onako, tihim glasom da se ne cuje mnogo.
E tada ce vam uvaziti reklamaciju i na burn in.
Ako podnosite reklamaciju pisanim putem obavezno na reklamnom listicu u gornjem desnom uglu (nikako levom uglu) napisite hemijskom olovkom GOGO23, ali ovoga puta nemojte pisati "sifra". Tako je sigurnije.

Ako vam i pored svega toga ne prihvate reklamaciju obratite se putem privatne poruke clanu gogo23 i on ce vam iz svog dzepa platiti servis odnosno zamenu panela ( mislim da nece hteti da vam plati novi tv, ali pokusajte i to da trazite).

:D :D :D :wave:
 
Burn in je podržan kod oba proizvođača. Ako televizor kupite u Srbiji. Šverc kombinacije iz Hu i Su gde uštedite par stotina eura dođu na naplatu kada se desi burn in. A dešava se. Meni je dosadno da malo malo svakom zaludnom članu koji se negde "informisao" ponavljam ono što je više puta pisano na forumu, u nekim slučajevima uključujući moj, dokumentovano fotografijama.

Jedina razlika je u tome što Sony u standardnoj proceduri menja ceo tv a LG panel ako ih imaju na stanju. Ako ne, kao što se desilo mom drugu sa 65W7, uz malo natezanja od 2 meseca dadoše mu W9, hteli su da mu vrate pare, njemu to nije odgovaralo jer bi za W9 morao da doplati 100k a drugi model nije dolazio u obzir jer je preradio zid tj promenio kamen iza tv-a baš prema dimenzijama 65W

Xepoj, logično je logično ali napisao si :

Svakako, kada bih dosao do 3.5-4k evra za 65", imas Sony AG9 2019. model za ~4200e... sad je bzvz spominjanje 77".

Vidim da ni ne znaš da je A8 već pola godine u ponudi na srpskom tržištu ali znaš da je skup i da je CX bolji TV od ovog koga u životu nisi video, biće da je pisalo na tarabi :D na rtingsu koji su ih valjda testirali kažu da su isti a i slično koštaju, tj trenutno je A8 jeftiniji a Sony daje 5 god garancije kada se kupuje u regularnoj domaćoj radnji.

Što se tiče bolje - lošije

Evo ja na androidu startovao NFL GP app i upravo gledam NFL NFC final, potom ću na NBA LP app u Portland a šta možeš ti na skrndžavom neupotrebljivom smeću od LG web OS? Možeš da juriš piratski buđavo seckavi strim koji će da ti ukinu 2 minuta pre kraja na nerešen rezultat nakon što si prethodno imao 55 seckanja, prekida i potpunog gubitka slike :D Ali to smo već apsolvirali, nema potrebe da ponavljamo. i možeš da ga šteluješ i kalibrišeš naredna 3 života, boje na Soniju su lepše, toplije i prijatnije.

Sa druge strane, kome je bitan gejming, na Soniju je 2.0 hdmi a na LG 2.1 pa neko ko ima PS5 i A8 može odmah PS da baci u oglas jer će isti efekat imati i sa PS4 a stavice nekoliko stotina eura u džep (600 kako jedan naš forumski drug reče da je doplatio do petice) S obzirom da sam zadnji put "ukrao" sinu Nintendo tamo negde 2002-2003 te da do naredne reinkarnacije neću ništa igrarti meni je ovaj podatak apsolutno nebitan.

Mislim da si me ti generalno sa tvojim postovima i "naterao" da pozovem LG da vidim... rekli ljudi glasno i jasno garancija ne vazi na burn in. Dakle LG ovde, za LG tv kupljen ovde, fiskalni, etc. Rekli ne.

Uz "natezanje od 2 meseca" moze svasta da se postigne ali zvanican stav LG je da se ne priznaje burn in.
 
Poslednja izmena:
Zvaničan ili ne, kada se pošalje opomena pred utuženje, vrlo brzo se stvari menjaju. A njima, app, a ako ne, onda vrate keš ili može zamena.
Bosch me jednom izvaćario, a posle toga niko više, uključujući i ove koji su mi mahali odlukom vlade Srbije letos. A posebno kada za nešto izdvojiš par hiljada.
 
Nesto si procitao, a nesto i sam napisao. :D



TV strucnjak koji je tek u 2018 god. saznao za uglove i mane VA panela. :D

Smesno je da neko ko nema dovoljno iskustva i znanja kritikuje benchmark testove.

Kao prvo 10bit 4K HDR RGB 444 je MOGUC na PC-ju u 30Hz. kao i na mnogim drugim plejerima.

Kao drugo, na merenjima na Samsungu se nije javila velika razlika u vrednostima osvetljenja (na benchmarku u odnosu na npr. Rtings) zato sto je Rtings Q90T peak brightness merio sa contrastom i brightnessom podesenim u opcijama na maksimum.
To rade i mnogi drugi testeri, tako da nije fer optuzivati benchmark za takvo merenje.

Kao trece mnogi proizvodjaci menjaju/unapredjuju local dimming algoritme updejtom softwera tako da ne vidim razloga za cudjenje ako i Hisense uradi tako nesto ( licno nisam testirao u8qf, ali nema razloga da ne verujem benchmark testu)

Kao cetvrto Vincent je sponzorisan od strane Panasonica i Sonija, tako da je i logicno za ocekivati da ce se potruditi naci svaku manu na npr. Hisensu koji se zadnjih godina opasno priblizava Soniju i Panasonicu.

Kao peto, Hisense daje odlican odnos ulozeno/dobijeno u odnosu na druge marke. Npr. Hisense za 1000e ce biti bolja kupovina od Sonija i Samsunga od 1000e, bar kada je kvalitet slike u pitanju, ali to ne znaci da ce Hisense od 1000e biti bolji televizor od Samsuga od 2000e. Niti je to igde bilo receno. Hisense pruza maksimum za ulozeni novac kada je hardver u pitanju, ali zato ima nedostatke kada govorimo o softweru, sto smanjuje prijatnost koriscenja i to naravno se mora reflektovati i u ceni.

Kao sesto, Hisense Qled ima za dve klase bolju sliku od TCL Qleda koji je na nasem trzistu. Da je benchmark pristrasan Hisensu to bi istakli, a TCL-u bi nasli puno mana.

Kao sedmo sve u vezi tehnikalija sto ti i dalje nije jasno slobodno pitaj, sve cu ti detaljno obrazloziti i to gratis. Necu ti nista naplatiti :D

Kao prvo, nista gore no arogantno samoproklamovanog "strucnjaka"...hvala Bogu, ja to nisam, niti igre napisah da jesam ;)
Nista lose sto se televizorima ozbiljno interesujem poslednje 3-4 godine.

Kao drugo, pokazi da moze da se ukljuci 444 10bit na 30Hz na 2.0 hdmi, okaci screenshot(ali lupi SS celog Nvidia CP ekrana, ne samo deo, bez da imas desno APPLY dugme), ja imam 8 i 12 bita, a HDR nema veze sa time koliko bita imam ponudjeno na 2 razlicita televizora, dok se kod vas dvojice to izgleda menja ukljucivanjem HDR-a u Windowsu, Nvidia panel na osnovu prepoznate HDR slike dodaje 10 bita u opcije?

Trece, gde si ti video na testu da je unapredjen local dimming algoritam Hisense-a, kada je i na Bench testu isti kasnio za slikom(ali to tako treba samo na Hisense, na Samsungu je ok sto ne kasni), nije tu unapredjen LD, vec motion handling, ne pratis.

Cetvrto, Vincent je sponzorisan od strane VPN servisa i prodavnica tehnicke robe koja prodaje i Hisense i ostale. Dzabe se trudis da diskreditujes mozda najozbiljnijeg review-era televizora na netu, ne spominjuci od koga je Benchmark sponzorisan i cinjenicu da je Hisense sam na forumu dao popuste clanovima koji su najvise hvalili Hisense.

Peto, nigde ja nisam rekao da je q8fn los televizor, niti da ne nudi mnogo za 1200e, cak napisah isto to i da smatram da je jako dobar tv, ali se ovde prica da je u klasi televizora od 2.500e i konstantno se poredi sa q95t.
Nije zanimljivo da se Hisense poredi sa TCL-om i uopste dovodi u pitanje da li mozda treba da kosta 1200e, nego sa 2x skupljim i da se nagovesti(ne direktno kaze) da nista drugo ne treba da se pazari, da je lud neko ko kupi bilo sta sem tog Hisense-a, jer sve iznad je bolje, ali naravno da sve bas preko toga ne opravdava cenu...q95t jeste bolji, ali svaki put kada kazemo da je nesto bolje, necemo napisati koliko je bolje i pored napomenuti svaki put da je q95t preko 2x skuplji i necemo istaci mane tog Hisense-a, jer bi neko mogao da posumnja da je dosta bolja kupovina od q95t.

Sesto, hvala, ali zaista mi nista ne treba od tako arogantno samoproklamovanog strucnjaka, snalazim se ok i bez tebe ;)
 
Poslednja izmena:
Burn in je podržan kod oba proizvođača. Ako televizor kupite u Srbiji. Šverc kombinacije iz Hu i Su gde uštedite par stotina eura dođu na naplatu kada se desi burn in. A dešava se. Meni je dosadno da malo malo svakom zaludnom članu koji se negde "informisao" ponavljam ono što je više puta pisano na forumu, u nekim slučajevima uključujući moj, dokumentovano fotografijama.

Jedina razlika je u tome što Sony u standardnoj proceduri menja ceo tv a LG panel ako ih imaju na stanju. Ako ne, kao što se desilo mom drugu sa 65W7, uz malo natezanja od 2 meseca dadoše mu W9, hteli su da mu vrate pare, njemu to nije odgovaralo jer bi za W9 morao da doplati 100k a drugi model nije dolazio u obzir jer je preradio zid tj promenio kamen iza tv-a baš prema dimenzijama 65W

Xepoj, logično je logično ali napisao si :

Svakako, kada bih dosao do 3.5-4k evra za 65", imas Sony AG9 2019. model za ~4200e... sad je bzvz spominjanje 77".

Vidim da ni ne znaš da je A8 već pola godine u ponudi na srpskom tržištu ali znaš da je skup i da je CX bolji TV od ovog koga u životu nisi video, biće da je pisalo na tarabi :D na rtingsu koji su ih valjda testirali kažu da su isti a i slično koštaju, tj trenutno je A8 jeftiniji a Sony daje 5 god garancije kada se kupuje u regularnoj domaćoj radnji.

Što se tiče bolje - lošije

Evo ja na androidu startovao NFL GP app i upravo gledam NFL NFC final, potom ću na NBA LP app u Portland a šta možeš ti na skrndžavom neupotrebljivom smeću od LG web OS? Možeš da juriš piratski buđavo seckavi strim koji će da ti ukinu 2 minuta pre kraja na nerešen rezultat nakon što si prethodno imao 55 seckanja, prekida i potpunog gubitka slike :D Ali to smo već apsolvirali, nema potrebe da ponavljamo. i možeš da ga šteluješ i kalibrišeš naredna 3 života, boje na Soniju su lepše, toplije i prijatnije.

Sa druge strane, kome je bitan gejming, na Soniju je 2.0 hdmi a na LG 2.1 pa neko ko ima PS5 i A8 može odmah PS da baci u oglas jer će isti efekat imati i sa PS4 a stavice nekoliko stotina eura u džep (600 kako jedan naš forumski drug reče da je doplatio do petice) S obzirom da sam zadnji put "ukrao" sinu Nintendo tamo negde 2002-2003 te da do naredne reinkarnacije neću ništa igrarti meni je ovaj podatak apsolutno nebitan.

Dakle, zakljucili smo, Android je vrh, a WebOS *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, jer prvi ima NFL app koju koristi mozda 3oje ljudi u Srbiji.

Znaci, ne kupujte ljudi PS5 i PC, vec koristite PS4 i PC iz 2005. da bi kupili Sony po istoj ceni kao LG koji sve to ima, jer...pa 1% bolja slika na ponekom HDR filmu i navodno nekome bolje boje koje mozda primetite ako kupite 2 TVa i stavite ih zajedno, pa se nadate da ce bas ta sitna razlika da bam se svidi na Sonyju, a ne na LGu.

Da, ne pratim konstantno cene televizora, ali se secam da je zastupnik Sonyja na forumu sam rekao da je Sony skuplji...pa sam zato i napisao da ja nisam nasao jer nisam mnogo trazio i da mozda negde ima da se kupi, da pogleda.
Nabijas mi na nos nesto sto sam i sam rekao...pa vrh :)

Jako je velika razlika izmedju boljeg TVa i bolje slike u odredjenim uslovima...ja lepo rekoh da je cx bolji tv kao celina i to nesumnjivo jeste, a ja lepo napisah coveku koji je napisao da samo filmove gleda, da uzme taj Sony slobodno zbog 5g garancije, pa ne vidim sa kim se ti i za sta macujes...smeta ti sto tvoj brend televizora nije jaci od mog, vrtic fazon?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno