Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oko cele ove price, moj neki utisak, posle licnih iskustava sa gonilom tv-ova u ex firmi u toku godine je sledeci:

Ako mozes da platis kupuje OLED u zeljenoj dijagonali, ako ne mozes uzimas tv-ove budget ili nize srednje klase bilo da su va ili ips, dakle modeli ~450-500e za 55 inch npr.

Sve izmedju nema nikakvog smisla 90% slucajeva. Izuzetak bude tu i tamo kao npr. HISENSE u8qf i to je to.
E sad videcemo sta ce doneti mini led ove godine...
 
Pozdrav, uzeo bih TV za matorce, 43" se najbolje uklapa u prostor, možda do 50". (Ovo planiram već par godina ali uvek nešto iskrsne)

TV se gleda sa udaljenosti od 3.5m (sofa, direktno ispred TVa ili ugao do 15') i 1.5m (fotelje, jedna pod vrlo malim uglom a druga pod uglom od nekih 40'). Koju rezoluciju i vrstu panela biste mi preporučili u tom slučaju?

Uglavnom se gledaju kulinarske emisije i serije na analognoj televiziji, po meni ni smart im nije potreban, eventualno ako bi koristili YT a imam i EON pa bi neki sa Androidom možda bio ok.

Valja li išta Tesla 43T319SF od nonsmart televizora? Budžet je oko 250e, ali može i nešto kvalitetnije do 350e.

Hvala unapred.
 
Evo ja da javim utiske za Philpis 43pus7555/12. Uzet za 40k sa 5 godina garancije. Za te pare po meni odličan izbor. Ja sam uzeo za roditelje pa ograničenja koja ima Saphi operativni sistem nisu od nekog značaja. You tube i bežično povezivanje telefona kao i miror funkcija rade super. Što se samog panela tiče i problema koji je sonymanijak imao mogu da kažem da je definitivno bio neki problem sa njegovim primerkom, Vidljivost iz ugla kod mene je mnogo bolja nego kod njega. Što se slike tiče mogu d kažem da je kod sadržaja višeg kvaliteta kao što je uhd i fhd slika odlična dok kod 720p možemo da kažemo da je korektna. Po meni jedina mana je loš upscaling kod tv kanala nižeg kvaliteta ali i to je gledljivo a mislim i da će takvog sadržaja u budućnosti biti sve manje čak i kod nas. Titlove čita super, sve koje sam nalepio. Eto, ako neko ima nikih pitanja tu sam.
 
@mageshinji, za te udaljenosti, pogotovo tu dužu od 3,5m, i te potrebe (televizija, max HD kanali uglavnom SD) i spomenuti budžet, najbolje je uzeti 32" HD Ready. tip panela IPS, zbog navedenog ugla od 40". mislim da su sve 32-jke kod Hisense-a IPS

problem kod 4K televizora je što sve prikazuju u 4K. daš mu SD materijal i 4K televizor će to da poveća na 4K a i to će biti loše (bolja je situacija kod skupljih modela). 43" i 50" su uglavnom 4K. 42" je Full HD a za udaljenost od 3,5m za Full HD treba 50", prema nekim preporukama. viđao sam u cenovnicima 55" Full HD Toshiba ali ne mogu da kažem kakav je kvalitet i koji je tip panela.
 
^momsab nije to problem 4k televizora (tj. nije u njima problem), nego je problem što je u banana despotijama video zapis 480p rezolucije zlatni standard u emitovanju TV programa...
Npr. u Japanu je 80% tv programa 4k, a od 2018. godine dobar deo i 8k rezolucija...
Tako da je velika razlika u ugođaju konzumentu TV programa u Japanu i u Srbiji čak i ako kupe potpuno isti TV uređaj.
Ergo nije kriv TV uređaj.
 
Nemojte izmisljati toplu vodu, SD rezolucija postoji jos uvek, jer mnoge televizije nemaju novac da predju na HD (mora nova oprema od kamera do playout uredjaja) a mnoga domacinstva u Srbiji nemaju HD - 4k televizore , a i oni su deo drustva pa im treba pruziti mogucnost gledanja tv progrma.
Srbaja se po tom pitanju ne razlikuje mnogo od okurzenja, porediti nas sa Japanom je besmisleno.
U svakom slucaju vecina provajdera nudi i SD I HD rezoluciju, pa nek ljudi biraju sta im se vise svidja.
Drugo, od sam rezolucije veci je problem interlejsovana slika i mali bitrate kod nekih emitera nego sama rezolucija.
Gledao sam dosta serija u 480p rezoluciji i lepsa je slika nego kod pola emitera koji emituju u HD.
Inace protok mnogo kosta, zato se neki mediji snalaze tako sto prepolove protok na kablovskoj pa iako je slika HD izgleda uzasno.Poena cele price je da je tako u celoj EU, nismo ni bolji ni gori od drugih.
 
Zasto neko ko nema 4k-hd televizor, ne bi mogao da gleda hd i 4k sadrzaj?

Slika na mom 55 4k televizoru sa TV kanala skroz solidno izgleda, bolke nego sto bi i ocekivao sa tako krljave rezolucije na tako velikoj dijagonali...
Odgocorno tvrdim da na 1080 ili jos gore, 720p 55" televizima, to gore izgleda. Zapravo, na mom 46" 1080p tvu losije izgleda i dan danas.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@Xepoj87, mislim da to ipak zavisi od modela tv-a. Ja sam direktno poredio moj LG lb670 sa gorepomenutim philipsom 7555. Nijanse su u pitanju ali ipak 6godina star LG (full hd) ima bolji prikaz SD i HD kanala. Cak su i boje malo prijatnije nego na philipsu. Mada, moram napomenuti da je moj philips na reklamaciji jer ima VA panel umesto IPS-a, tako da ovo poredjenje mozda i nema realnu vrednost.

Inace, ja jos uvek cekam razresenje reklamacije za philips-a. Pre dva dana me zvali iz Ceske iz njihovog predstavnista, pa je slucaj prakticno krenuo ispocetka...
 
Hvala svima na komentarima. Juče sam baš obišao nekoliko radnji, pogledao kakvi su paneli, kvalitet prikaza, uglovi vidljivosti. Par Vox i Fox su delovali kao najbolji (nije neki izbor u Požarevcu), Tesla koju sam naveo gore je užasna pod uglom. Na Hisense i Sharp 43" modelima koje sam pogledao se dosta gube detalji koji nisu u centru slike, paneli su im dosta slični. A razlike u bojama su neverovatne, par trejlera sam odgledao na nekoliko TVa, svuda je skoro bilo razlike, najviše oko crvene boje, i toplote prikaza (mada naravno zavisi da li su se igrali sa podešavanjima ili ne, izgleda da je sve out of the box experience). Vidim da ću morati dobro da se prošetam po radnjama, možda i do BG skoknem da vidim gde šta ima.
 
Hvala svima na komentarima. Juče sam baš obišao nekoliko radnji, pogledao kakvi su paneli, kvalitet prikaza, uglovi vidljivosti. Par Vox i Fox su delovali kao najbolji (nije neki izbor u Požarevcu), Tesla koju sam naveo gore je užasna pod uglom. Na Hisense i Sharp 43" modelima koje sam pogledao se dosta gube detalji koji nisu u centru slike, paneli su im dosta slični. A razlike u bojama su neverovatne, par trejlera sam odgledao na nekoliko TVa, svuda je skoro bilo razlike, najviše oko crvene boje, i toplote prikaza (mada naravno zavisi da li su se igrali sa podešavanjima ili ne, izgleda da je sve out of the box experience). Vidim da ću morati dobro da se prošetam po radnjama, možda i do BG skoknem da vidim gde šta ima.
Što se boja tiče na Hisensu fabrička podešavanja u svim modovima nisu bog zna šta, moglo bi se reći čak i loša, i dosta se dobije ručnom korekcijom.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Potvedjujem ovo. Dosta su jake i neprirodne boje. Ja sam uradio kalibraciju na Cinema Day modu i mnogo je prijatnije za oči.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
@mageshinji, Hisense 4K televizori imaju VA panel a ti bi trebalo da uzmeš neki sa IPS. ako baš hoćeš 4K, možeš da sačekaš drugi deo ove (kalendarske) godine kada bi trebalo da se na tržištu pojave Hisense-ovi 4K IPS modeli. s druge strane, 43" 4K IPS sigurno ima LG koji ti verovatno premašuje budžet.


@Xepoj87, ti imaš 55B8, koji ima (tj. dok je bio na tržištu) cenu od 4 cifre. kao što napisah, bolji (samim tim skuplji) televizori bolje peglaju SD i HD sadržaj na 4K ekranu. s druge strane, mageshinji ima budžet 250, max 250€, što bi se reklo 4x manje. čisto sumnjam da za te pare ima 4K koji može iole lepo da pegla SD i HD sadržaj.

@kure1982, obajsnio je dakula74 kako stoje stvari. inače, ni u SAD nije sjajno što se televizije tiče.
 
Poslednja izmena:
Vidim da je u w... LG 43UM7050PLF na akciji za 42k. Šta mislite o tome?
 
Zna li neko koja je razlika izmedju samsungove TU7000 i TU8000 serije, vredi li te razlike od 5, 6 hiljada? Ako neko ima predlog za neki drugi tv od 43 inca, neka slobodno predlozi,naravno da je slicna cena, tv mi je potreban za filmove, serije i neki casual gaming, konzola.
 
Kod 8000 serije dobijaš onaj smart daljinski.

Ja i ne vidim razliku izmedju 70xx i 71xx i 80xx.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Jedini komentar koji ja mogu da dam je da je to previse novca za 43inc tv....Entry TU 7000 je 40k..To sto si ti gledao je cenim 45-50k.
Mnogo, za 50-55k mogu da se uzmu tv-ovi slicnog ili boljeg kvaliteta sliek (npr. TCL 715 ili hisense u7qf) u dijagonalama od 50-55inch... Sta znam, ja od LG-a jedino OLED gledam kao vrh deal, samsung nema nista meni interesantno. Iako su u toj srednjoj ili nizoj klasi po meni bolji izbor od LG. Ali nazalost i jednih i drugih postoje tcl i hisense.

Mada generalno svi 4k 43inch su skupi, ako gledamo velicinu....Pricam za kvalitetnije modele i brendove.
Ali ako je ta dijagonala obavezna ja bih gledao Philips 43PUS7505/12 za 40k ili Hisense A7500F za 43k.
Uz opasku opet, 43inch 4k su preskupi ili bolje reci previse blizu 50-55inch.

Za oba tv-a imas recenzije na bench kanalu na yt, posebno obratiti paznju na phillips model jer je recenzija bas za tu dijagonalu i na samom tv-ovu nije bilo zakidanja sa mogucnostima u odnosu na bracu od 50 i 55 inch. Koliko vidim po netu ista prica je i za hisense.
 
Poslednja izmena:
Da, zbog obima same prostorije veca dijagonala bi bila nepotrebna totalno, tako da se drzim 43 inca, a svakako cu uzeti u razmatranje i taj Phillips model, od vise njih sam dobio preporuku bas za taj konkretan model, tako da ne moze biti lose u svakom slucaju. A sto se tice cene, zivim blizu granice tkd nabavka iz inostranstva je takodje opcija, naravno kad bude moguce, tamo su cene nesto nize i cesto budu veoma dobri popusti, akcije i razno.
 
Jesi siguran za dimenzije?
https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

Ja bih pogledao jos jednom :) Mnogi kjudi se plase kako ce tv biti prevelik. Eno drugar imao 43, uzeo 50icu TCL C715 na moju preporuku i sad kaze lagano je moglo i trebalo 55 inca :) Udaljena garnitura od tv 2.5m+.
I ja sam hteo da uzmem 43". Merio komodu na kojoj tv stoji, gledao koliko će ostazi sa strane. Na kraju uzeo 50" i očas posla se privikao, a mogao sam i veći.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ljudi, TV je veliki samo prvih nedelju dana... Posle toga iz nekog razloga postaje mali, to uvek imajte u vidu... ,)
 
Jesi siguran za dimenzije?
https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

Ja bih pogledao jos jednom :) Mnogi kjudi se plase kako ce tv biti prevelik. Eno drugar imao 43, uzeo 50icu TCL C715 na moju preporuku i sad kaze lagano je moglo i trebalo 55 inca :) Udaljena garnitura od tv 2.5m+.

U pravu si, nisam imao u vidu ove mere, ja sam to onako "od oka" sto kaze nas narod, provericu jos jednom, ne skodi. Pogledao sam testove za preporucene televizore i mogu reci da mi se ovaj Hisense najvise dopao, A7500F, deluje kao sjajna ponuda.

Ima istine u ovome sto kaze covek, tv posle nekog vremena, bez obzira na velicinu, postaje mali :D valjda se oko navikne.

PS. Zasto su Sony modeli televizora ovoliko skuplji od ostalih, dupla razlika u ceni, jel to stvarno opravdano ili se to naplacuje brend?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno