Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vincent objasnio:



Ukratko, IPS televizori su krš. Ranije je na pomen Nanocell obično samo komentarisao da to ne valja ništa a sada je uradio objektivno poređenje da se vidi zašto je to tako.


IPS se može porediti samo u nižoj klasi sa VA i to dok kinezi ne ubace wide viewing angle filter u VA televizore od 500 dolara.

Ips glow je jedna mnogo gadna stvar, gore od bilo kod backlight bleedinga. Kada vidim da ljudi porede amoled i ips ekrane na mobilnom kao da su parnjaci, glava me zaboli.
 
"Ips glow je jedna mnogo gadna stvar, gore od bilo kod backlight bleedinga. "

defininitivno

a tek na laptopu kako boli glava od ipsa
užas

3x bolja slika na 10 god matorom MBP nego na novm HP full HD sa ips panelom
 
Ukratko, IPS televizori su krš. Ranije je na pomen Nanocell obično samo komentarisao da to ne valja ništa a sada je uradio objektivno poređenje da se vidi zašto je to tako.


IPS se može porediti samo u nižoj klasi sa VA i to dok kinezi ne ubace wide viewing angle filter u VA televizore od 500 dolara.

Ips glow je jedna mnogo gadna stvar, gore od bilo kod backlight bleedinga. Kada vidim da ljudi porede amoled i ips ekrane na mobilnom kao da su parnjaci, glava me zaboli.

Konačno neko da kaže ovo...
 
Poslednja izmena:
Ako može neko da mi pomogne bio bih vam zahvalan,

Gledao sam par modela, gledao recenzije pa čisto komentar šta bi od ovoga bilo najbolje ili možda nešto sasvim drugo a da je slično ovome ili u ovom nekom rangu:

Philips 43PUS8545/12 4K Ultra HD televizor

LG 43NANO793NA Smart 4K Ultra HD

Samsung QE43Q60RATXXH 4K Ultra HD

Kakva su iskustva sa philipsom, svideo mi se ambilight mada nisam video uživo kako to deluje, drugi je ta neka nanocell tehnologija medjutim neznam kakva su i tu iskustva u svakodnevnom korišćenju.

Tv uzimam za dnevnu sobu, razmak između mesta sa koga se gleda i zida na kome će biti okačen je od 150cm do 120cm (kada bi se približio eventualno radi filmova, igara itd.), e sad gledao sam neke kalkulatore razdaljine na netu i koliko vidim adekvatna dijagonala je ili 43" ili 49" odnosno 50" ekran (što kada sam opet merio na zidu zauzima veći deo zida i deluje meni lično super ali neznam kako bi funkcionisalo pri svakodnevnom korišćenju odnosno da li će više naprezati oči.
 
Da li je moguće da ovakva poređenja nekom ko se iole razume u tehničke karakteristike uređaja daju na znanje koji je proizvod bolji? Pa, tipična plaćena reklama od strane Samsunga, gde se porede uređaji koji su cenovno neuporedivi. Što nije poredio najskuplji OLED sa ovim Samsugom , jer su u istoj cenovnoj klasi? Što kačite ovo uopšte?

@ Dark Angel
Misliš da MacBook Pro 16 ima loš display?
 
Pa Vi poštovani Gospodine bolje da ništa niste napisali, nego ovo. Molim Vas da više nikad ne obmanjujete korisnike ovog foruma. Hvala.
Nemam nikavu nameru da se raspravljam ili bilo šta drugo. Samo ovakvi komentari,postovi i recenzije su izuzetno štetni za korisnike koji posle plaču zbog loše kupovine.Nek svako kupi šta mu je volja.
 
Poslednja izmena:
Po čemu? Ceni? Teh karakteristikama? Sam si sebe opovrgao. Najboje od najboljeg ? A još su i cenovno isti. Zar ne? Znači, Srpski : Za iste pare kupiš najbolji OLED ili ovaj Samsung? Šta? Dokle ovo ide dragi moji prijatelji?
Pomozite ljudima svojim savetima. Bez predrasuda!
 
Poslednja izmena:
Problem sa preporukom televizora je što odavno televizor nije uređaj koji se koristi samo za gledanje televizijskih kanala...

Ovde postavljaju pitanja i traže savete za kupovinu novih televizora i ljudi koji ne znaju šta je HDR i nisu nikad ni videli npr. Netflix i koriste isključivo za gledanje kablovske sa gomilom SD kanala, ali i oni koji koriste televizor kao monitor za igranje igrica, povezivanje sa eksternim uređajima, gledanje filmova u "kvalitenim" formatima...

Na primer, za moje potrebe LG 55" IPS je bolji od svakog VA panela istog cenovnog ranga...
 
Nisam baš razumeo na koga se odnose svi komentari iznad, u svakom slučaju nije mi namera da iznerviram nekoga navođenjem modela, jer iskreno nisam toliko u materiji a čisto me interesuje savet. Gledao sam par klipova i ovi modeli su mi delovali dobro ali pojma nemam niti imam iskustva sa njihovom dužom upotrebom i ne razumem se koji je kakav i kako se pokazao na duže staze. Koristio bi se za filmove, igre i naravno svakodnevno gledanje kablovskih kanala eto.

Ajde da onda preformulišem pitanje, po vama šta je dobar izbor tv-a a da je dijagonale od 43'' do 50" do 70.000 din?

Napominjem ove cene jer sam ih za ove modele nalazio na eponuda sajtu upravo sada, kao najniže doduše, a sad šta je dostupno i na lageru kod firmi od robe nisam ni proveravao.
 
Po čemu? Ceni? Teh karakteristikama? Sam si sebe opovrgao. Najboje od najboljeg ? A još su i cenovno isti. Zar ne? Znači, Srpski : Za iste pare kupiš najbolji OLED ili ovaj Samsung? Šta? Dokle ovo ide dragi moji prijatelji?
Pomozite ljudima svojim savetima. Bez predrasuda!

Po non-OLED tehnologiji televizora koje nude ta dva proizvođača, što je i rečeno u videu. Ne po ceni, što je rečenu u videu. Po tehničkim karakteristikama se poredi svaki televizor, pa i ovi. Nisam opovrgao, možda nisi razumeo. Najbolje što imaju od non-OLEDa. Cenovno su isti QLED i OLED, ako na to misliš. Srpski, a i na ostalim jezicima: biraš LG OLED ili Samsung QLED za uporediv novac, zavisno od tvojih potreba i želja. Nisam siguran na šta misliš dokle ide, a ni zašto misliš da su ljudi subjektivni (a pretpostavljam - ti objektivan).

Nisam video da je neko spomenuo da se apsolutno i nedvosmisleno slaže sa tim što se pominje u videu i kako je to amin. To je segment poređenja dva proizvoda, i isti se mogu porediti po mnogim drugim kriterijumima. Takođe, meni lično je ovo odavno poznato i ovaj test sa videa mi nije promenio mišljenje niti me ubedio u nešto novo. Ja bih pre izabrao IPS u mnogim slučajevima, što je ovde konkretno nebitno. IPS ima mane, kao i svaka druga tehnologija. Zavisno od načina poređenja, jedan uređaj je bolji od drugog, a ovde se porede tehnologije panela. To je sve što video govori.
Valjda je ovo dovoljno jednostavno za razumeti.
 
Druže. Jedino vredno i pravedno poređenje je "value for money". Zato i kažem da su ovde poređene, BABE I ŽABE. Takva poređenja stvaraju lažnu sliku o proizvodima koji se porede i dovode u zabludu kupca!!!To što je dotični gospodin naglasio u svojoj prezentaciji nikako ne govori da je u bilo kom segmentu u pravu. Poredio je po svim kategorijama neuporedive proizvode, bez obzira na tehnologiju panela. Prost primer na Srpskom da prostiji ne može biti: Za 100.000E kupiš stan od 40m2 ili od 80m2 , na istoj lokaciji. Ne znam kako drugačije i jednostavnije da objasnim ovu prezentaciju. Jedina opcija kod koje se ne poredi vrednost nečega je da se dobije na lutriji nešto, ali da to nije novac, pa onda opet imaš izbor "value for money".

Video je plaćen! To opet govori o tome koliko oni rade na psihologiji kupca.
 
Poslednja izmena:
Sta ima veze sa cim je poredio, mogao je da stavi i U8QF protiv ovog LG-a, sve jedno bi sve mane IPS-a isplivale?

To je Vincent i rekao, mogao je sa bilo kojim boljim VA panelom da poredi i razlika bi opet bila drasticno u korist VA panela. Najbolji IPS sto se kontrasta tice ne moze da dobaci ni do kineskih VA televizora od 400-500 dolara, dzabe Nano Cell kada je IPS panel jadan po pitanju nativnog kontrasta pa i onaj najbolji ikad proizveden. Takva je tehnologija i tu nema pomoci.

Jer OLED vs IPS+VA nisu uporedive tehnologije.
Jer je ovo poređenje uslovljeno (kao i svako drugo poređenje što je uslovljeno) najboljim što dva konkurentna brenda imaju da ponude na tržištu (non-OLED).

Upravo tako (ovo drugo sto si napisao). Sto se prvog tice, mnogo je priblizniji kvalitet slike na Q95T (Q90T) OLEDu nego sto je Nano 90 uporediv sa top QLED panelima. To se naravno vidi i kroz cenu ali je testirano da ne bi ljudi dovodjeni u zabludu kako je Nanocell uporediva tehnologija sa QLED jer je to najbolje sto LG moze da ponudi kada su LCD televizori u pitanju. Da ne bi neko pomislio kako stedi sa najjacim Nanocell modelom a dobija isto sto i Samsung QLED. Pogotovo mi je drago sto se osvrnuo na uglove gledanja jer Q95T ima znacajno bolje uglove gledanja nego bilo koji Nanocell TV.

Svaki novi bolji Sony sa Androidom (Sony XH9005 je televizor i po za LG Nanocell sve modele), TCL/Hisense sa QLED panelima, svaki Samsung QLED pa i Q60T daju bolju sliku od najboljeg i najnovijeg LG Nanocell televizora. Ovo za Q60T je rekao Vincent iako je taj Q60T verovatno najlosiji QLED trenutno koji se prodaje sa Edge LED osvetljenjem itd.

Jedino gde ima smisla Nanocell je ako se nema za Samsung sa wide angle filterom (Q85T i bolje) a treba za dnevnu sobu gde gleda puno ljudi pa su uglovi gledanja imperativ.
 
koliko plaćene reklame za samsung u ovoj temi, neverovatno
 
Gledam nešto da uzmem mojima od 55" pa na više sad za crni petak.
Bitan je YouTube, EON, Netflix, a koliko vidim sada i Hisense ima sve te aplikacije.
Naravno što duža garancija to bolje.

Gledam pravi HDR i koliko vidim nema ništa jeftinije od Hisense H55U8B ili Hisense 65U7QF.

Hisense U7QF u 55" koliko vidim ima samo na KP za 490€ što je isto ok, ali 2 godine garancije kod sumnjivog prodavca.

Ima li neko neki bolji predlog, može i TCL, može i Xiaomi :)
 
Samsung, LG, чекај кад буде 5 година гаранције.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Druže. Jedino vredno i pravedno poređenje je "value for money". Zato i kažem da su ovde poređene, BABE I ŽABE. Takva poređenja stvaraju lažnu sliku o proizvodima koji se porede i dovode u zabludu kupca!!!To što je dotični gospodin naglasio u svojoj prezentaciji nikako ne govori da je u bilo kom segmentu u pravu. Poredio je po svim kategorijama neuporedive proizvode, bez obzira na tehnologiju panela. Prost primer na Srpskom da prostiji ne može biti: Za 100.000E kupiš stan od 40m2 ili od 80m2 , na istoj lokaciji. Ne znam kako drugačije i jednostavnije da objasnim ovu prezentaciju. Jedina opcija kod koje se ne poredi vrednost nečega je da se dobije na lutriji nešto, ali da to nije novac, pa onda opet imaš izbor "value for money".

Video je plaćen! To opet govori o tome koliko oni rade na psihologiji kupca.

Nisi ti razumeo video , a koliko vidim ni nas koji pokusavamo da ti objasnimo.
 
A koja je definicija "pravog HDR-a", kako to klasifikujes?

Pogledaj video, objasnio sam u njemu sve.
Ukratko, TV mora da bude u stanju da istovremeno na ekranu prikaže 14 f stopova dinamičkog opsega, pa zavisno od nivoa crne zavisi i maksimalno osvetljenje koje je neophodno da bi se to postiglo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno