Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Potreban mi je TV za dnevnu sobu. Namena bi mu vecinski bila gledanje filmova, serija i sporta (HBO, Netfilx). Moguce i za prikljucivanje racunara.
Udaljenost gledalaca od njega bi se kretala od nekih 1.5 do 3.5 m sa ne tako ostrim uglovima gledanja.
Budzet sa kojim raspolazem je nekih 600-700e. Opcija je i kupovina preko KP pored redovne prodaje.

Koji model mi vi preporucujete za kupovinu?

Jel moze neki odgovor :)?
 
Ja bih razmotrio Samsung 55ru8002 da sam na tvom mestu, vise puta je spominjan u pozitivnom kontekstu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jesi probao šrafove kojima se pričvršćuju nožice tv-a?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ne moze trebao sam da kupim m8x45 ali u 10 radnji sam bio niko nema -_- i na kraju sam kupio m8x50 i isekao vrh i stavio maticu i to je to 45 :D
Postavio sam na nosac tv a kriv je nosac od 7000 din fabricki -_- pa sad moram to da nekako probam da ispravim. Zglobni je u pitanju...
Edit: Treba mi tastaturica ona mala za taj tv sta bih trebao da gledam nesto osnovno mi treba?
 
Poslednja izmena:
Ja imam wireless tastaturu sto se dobija u paketu sa kineskim tv boxom, kada doplatis i uzmes najjacu verziju. Kvalitet plastike je nikakav ali se bar ne uvija, osecaj pritiskanja dugmica je nikakav i nije blutooth tako da se mora staviti dongle u tv. Ima i pozadinsko osvetljenje ali kada se ukljuci na mom primerku nesto crvci unutra. Touchpad radi okej ali nema sve dugmice koji su potrebni za navigaciju TVom ali ima sve dugmice za Windows. Takva tastatura ne vredi ni 1000 dinara, mozda 500 po mojoj proceni. Nema pojma za koliko se prodaje. To je ova tastatura:

H4f30f6e17a424992b97a235bd74a81985.jpg


Edit: Pogledaj kombinaciju air mouse sa jedne a tastatura sa druge, to je sigurno kvalitetnije izrade nego ovo gore na slici.
 
Poslednja izmena:
Da javim utiske .Zadovoljan sam tv Samsunug 7022 kvxx .Dobio ono sto sam ocekivao .Nije mi jasno da slika bolja na EONu aplikaciji nego preko boxa EON kao i da je ton bolji aplikaciji nego na boxu.Isto na aplikaciji EON vidim da nema SK4K .Polako se navikavam na veličinu ekrana ne ide bas glatko ali kapiram da cu se naviknuti [emoji16]

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока
 
Dvoumim se izmedju ova dva modela,jer mi budzet ne dozvoljava vise,oko 40 000..hisense 50b7100 ili Toshiba 49UL5A63DG..Namena je gledanje filmova i sport.manja dijagonala mi ne odgovara zbog velicine prostora..Svaka sugestija je dobrodosla..hvala unapred svima..
 
Poslednja izmena:
Da li uzeti Hisense H50U7B ili 50A7500F? Oba TVa koštaju slično, nekih 55k. Ili ako imate neki drugi model za slične pare, dijagonala najmanje 43'', rezolucije 4k, ne mora da bude android.
 
Hahah... Ma jok bre, greška u smislu da sam napisao post u pogrešnoj temi. Imao sam dve teme otvorene istovremeno i slučajno ovde napisao ono što sam hteo na drugom mestu. Posle sam editovao i stavio "greška".

Izvinjavam se na zabuni koju sam izazvao. :d

---

Što se tiče izbora između tih televizora, znam samo da je Hisense 50b7100 najjeftinija 50" u njihovoj ponudi i da ljudi nisu baš pohvalno pisali o tom modelu. O Tošibinom modelu na znam baš ništa.

Probaj ako možeš da ih vidiš lično u radnji, ponesi neki USB sa različitim materijalom pa vidi da li ti odgovara.
 
Poslednja izmena:
Hahah... Ma jok bre, greška u smislu da sam napisao post u pogrešnoj temi. Imao sam dve teme otvorene istovremeno i slučajno ovde napisao ono što sam hteo na drugom mestu. Posle sam editovao i stavio "greška".

Izvinjavam se na zabuni koju sam izazvao. :d

---

Što se tiče izbora između tih televizora, znam samo da je Hisense 50b7100 najjeftinija 50" u njihovoj ponudi i da ljudi nisu baš pohvalno pisali o tom modelu. O Tošibinom modelu na znam baš ništa.

Probaj ako možeš da ih vidiš lično u radnji, ponesi neki USB sa različitim materijalom pa vidi da li ti odgovara.

Svakako ce mi odgovarati bilo sta od navedenog obzirom kakav sam do sad imao tv.. Cisto me zanima da li neki od navedenih ima neku vecu manu ili tako nesto
 
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/nosaci-i-police/stark-nosac-za-televizor-st8821t.html ovaj nosac sam uzeo za 55 tv, znaci lim koji drzi tv se iskrivio na jednu stranu a kad se pogleda tv paralelno sa zidom oni zglobovi su se iskrivili kao da tv ima jedno 150 kg a ovom kao nosivost 40kg... Ne znam ni gde sam zurio a znao sam da je najskuplje u TM -_-

Ja sam okacio na ovaj:https://www.wobyhaus.co.rs/ostali-pribor-za-domacinstvo/24378-konzola-nosac-26-55-45kg. TV stoji malo ukoso u odnosu na pod ali sam se navikao. U odnosu na zid je naget ali to odredjuju dva srafa, preko tih srafova se odredjuje tilt ali ih ne mozes zategnuti tako da TV stoji paralelno sa zidom pa ne znam sta da im radis. Mene ne brine toliko zglob koliko tacke gde su profili lemljeni a najvise me brine to sto je TV na ovim produzenim limcicima jer je glavna ploca 200x200 a kod me je 200x400 VESA kacenje. Jos sam stavio gumene odbojnike zbog duzine srafa. Prvi dan me je bilo strah da ce pasti na pod i polomiti se. Stoji vec 20 dana mada zglob od kako sam ga namestio kako mi ne odgovara vise ne diram. Drago mi je da je slicno i na nosacima od 8000 dinara, jer sam mislio da cu nesto dobiti sa skupljim nosacem a koliko vidim za veliki TV da bi bio savrseno stabilan prilikom pomeranja treba mnogo ozbiljnija konstrukcija nego sto su nosaci kakve vidjam kod nas. Slicno sam zapazio i kod 49 incha ultra wide monitora kada ih stave na onaj zglobni nosac od 80tak dolara sa Amazona, sve se mrda i vibrira. Tek kada ga postave na nosac od maltene 200 dolara onda stoji stabilno i nema mrdanja ni prilikom promene polozaja.

Podaci o tezini mislim da vaze samo ako je TV na centimetar i manje od zida, cim ga malo vise odmaknes od zida njegovih 14-18 kila (55 incni modeli) tu gravitacija cini svoje i TV lagano oteza tri do cetiri puta.

Suma sumarum, ni kod mene nije sjajno reseno kacenje ali bar nisam pukao velike pare na nosac :)
 
Meni je kriv nosac kod zglobova kad je malte ne uz zid, a kriv je lim koji drzi tv a nije kriv lim koji se srafi u zid....izasao je iz ose da kazemo nosac...
Edit: I to je sve pre nego sto sam postavio tv bilo tako...
 
Poslednja izmena:
Reklamiraj to. Ako u specifikaciji stoji da moze da izdrzi taj tv ona mora da tako i da bude. Da dam 7000 i da mi tv stoji krvo...uh [emoji848]
Ja sam uzeo neki za 1000 i nakacio 32' koji stoji savrseno.
 
Потребна помоћ око избора ТВ-а.
Буџет: 50.000-55.000 динара.
Куповина у Суботици од шверцера.

Samsung UE55TU7002-7102 (~420-450€)
Samsung UE55TU8002 (~500-520€) - Шта добијем више за 70ак € у односу на претходно наведени модел?

LG 55" 55UM7100 (~410€)
LG 55" 55UM7400 (~470€)
LG 55" 55UM7450 (~490€) - Исто питање: Шта добијем више за 60-80ак € у односу на модел 7100?

Да ли Hisense H55B7500 може парирати овим моделима? Може се наћи у домаћим продавницама за 55.000 динара.

Који је модел од ових наведених најбољи за суму 50-55.000?
Можда бих ишао и на величину 50'' или на неки други модел, ако је баш у питању велика разлика у квалитету...
 
Poslednja izmena:
Потребна помоћ око избора ТВ-а.
Буџет: 50.000-55.000 динара.
Куповина у Суботици од шверцера.

Samsung UE55TU7002-7102 (~420-450€)
Samsung UE55TU8002 (~500-520€) - Шта добијем више за 70ак € у односу на претходно наведени модел?

LG 55" 55UM7100 (~410€)
LG 55" 55UM7400 (~470€)
LG 55" 55UM7450 (~490€) - Исто питање: Шта добијем више за 60-80ак € у односу на модел 7100?

Да ли Hisense H55B7500 може парирати овим моделима? Може се наћи у домаћим продавницама за 55.000 динара.

Који је модел од ових наведених најбољи за суму 50-55.000?
Можда бих ишао и на величину 50'' или на неки други модел, ако је баш у питању велика разлика у квалитету...

Ako ti je potreban va panel slobodno idi na h55b7500 u bc g ti je 50k a po meni trenutno nema bolje kupovine ...
 
pa, i nije uvek, zavisi od modela. Samsung i LG imaju bolji OS, to stoji.
UM7450 ima pravi 4K RGB panel i magični daljinski
 
Ne, ali iz mog iskustva se pokazala kao vrlo važan. Philips mi je otišao 2 mjeseca nakon garantnog roka, tada je bilo 2g. Od tada bez 5g ni ne uzimam u razmatranje jer servis često bude jednak cijeni novog TV.
 
Znaci pre uzeti tv sa 2 godine garancije nego ovaj od 5???

LG i Samsung redovno imaju akcije gde nude 5 godina garancije. Ja sam moj LG uzeo u jednoj od tih akcija. Samo se treba malo strpiti sa kupovinom.

Ali nije ni sve u garanciji. Hisense je budžetski izbor i ako neko nema za više sigurno je bolja kupovina od VOXa, Tesle i sl. marki. Ali je i realno iza LG, Sony, Samsung televizora. Tako da ko može da izdvoji nekoliko crvenih više u istoj klasi bolje da kupi LG (npr) nego Hisense.
 
Купио бих ТВ од шверцера из Мађарске, гаранција је 2 године ако не лажу...
Самсунг је ВА панел ваљда? Вероватно бих на њега ишао... Само не знам колика је разлика између 7002 (7102) и 8002. Да ли вреди дати више 80€ и шта добијам више за те новце?
 
Купио бих ТВ од шверцера из Мађарске, гаранција је 2 године ако не лажу...
Самсунг је ВА панел ваљда? Вероватно бих на њега ишао... Само не знам колика је разлика између 7002 (7102) и 8002. Да ли вреди дати више 80€ и шта добијам више за те новце?

Ako ces samsung idi na ru seriju kod domacih prodavaca , kupovinom tu8000 dobijas ru 7 seriju sto se tice kvaliteta,a sto se tice garancije madjara za samsung (nema je ovde)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno