Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kažu da za nove modele ide 5 god. garancije. Na taj ima. Stari modeli tipa 7400 imaju 2 god. garancije.
Taj ili LG 65SM8200PLA ?

Tebra, broj ne oznacava godinu, vec seriju/klasu televizora, godinu oznacava ovo M, svim UM i SM su 2019.
Bukvalno imas sliku pre tvog posta.

Nijedan od ta 2 ne moze da prismrdi ru8002 televizoru, koji je kao sto sam i rekao, pandan sa SM9000.
 
Što se daje 5 godina garancije onda? Čuo sam i ja za njega da je novi model?

Kutija je nova isto, slika je drugačija, nešto ljubičasto, dok je stari SM bio žuto braon kako već.
 
Uzmi oled, nećeš imati nijedan od tih problema koje si napisao.

vec sam uzeo ru8000 za nadam se narednih 4, 5, 6 godina.
oled mi je jos uvek bio preskup, utoliko pre jer se burn-ina opravdano plasim. koristim tv kao monitor ceo dan svaki dan, sto znaci da bi non stop bio ukljucen sa taskbarom u dnu, pozadinom, ikonicama... :)
ne bih se zezao, nije predvidjen bas za takvu torturu.
 
Odem juče da pogledam Sharp 50BL5EA (da li je picture mod loš bio ili šta već, boje su isprane samo tako, primer MTS reklama niđe veze sa crvenom) i TCL 50EP660 (nisam imao prilike puno da čačakam, ali na prvu slika deluje gotivnije od Sharp-a), vratim se kući sa Philips-om 50PUS6554/12, izašao je nešto malo preko 47 hiljada, prvi utisak je pozitivan, napominjem prešao sam sa LG-a 42LF5610. Hvala još jednom Xeroju i Star-dreamer-u na savetima. Nije android ali to će nadomestiti FTV i EON box.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Pozdrav svima

I ja gledam neki 40/43" i na prvu loptu bio za Hisense H43B7500
Onda nasao ovaj Shrap 40BL5EA sa androidom.

Nisam neki zahtevni korisnik, uglavnom treba mi za YT, gledanje crtaci i filmova.
Sport ne sledim nesto puno.

Koi je vas savet sta da pogledam u ovaj cenovni rang.
Jedan od glavni uslova je sto duza garancija min 4god.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Razmisljao sam se za 43" vs 50" jer su mi tacke sedenja 2m -1.5m pa sam resio da probam sa 50".
Moze li neka preporuka za 4k tv... smart naravno garancija... ne razumem se u brendove ja sam gledao samsung i lg ali ako gresim prihvatam ;)
Cena nznm do 70k mislim da moze nesto pristojno da se uzme.
Hvala unapred
 
Razmisljao sam se za 43" vs 50" jer su mi tacke sedenja 2m -1.5m pa sam resio da probam sa 50".
Moze li neka preporuka za 4k tv... smart naravno garancija... ne razumem se u brendove ja sam gledao samsung i lg ali ako gresim prihvatam ;)
Cena nznm do 70k mislim da moze nesto pristojno da se uzme.
Hvala unapred

lg 50um7450
samsung 50ru7402
philips 50pus7304 kao malo skuplji
 
Hvala na savetima malo sam suzio pretragu. Ako bi neki od ova 3 modela ima prednost koji bi to bio?

1. Philips "The one" smart televizor 50PUS7304/12
2. Samsung Smart televizor UE50RU7452UXXH
3. HISENSE Televizor H50U7B SMART (ovu marku sam ignorisao ali deluje sasvim korektno)

Ako je bitno TV ide na zid.
 
Hisense bi trebao da ima bolju sliku. Nisam siguran da li ima istine u onoj prici da B7500 nije isti u svim dijagonalama (da su valjda modeli od 50 i vise inca bolji od manjih).

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Koji je 65" TV best buy? Xiaomi je pustio Mi TV 4S za Evropu po ceni od 550e, kod nas ocekujem jedno 650e i ko zna kad ce stici.

IPS ili VA ekran, koristio bi se za filmove/serije preko PC-ja/Android box-a i eventualno neki casual gaming.

Kada su akcije na televizore (kod nas i u EU)? Ne zuri mi se sa kupovinom. Mi TV 4S 55" se moze naci za ispod 500e, za mene odlican model, analogno tome ne bih davao preko 650e za 65" :D

Edit:

10min nakon mog posta izlazi Happy Hour u Mi Srbija radnji, 52k Mi TV 4S 55". Predobra cena, nisam mogao da propustim, porucio sam [emoji23]

Vazi samo 15.07.2020 18-20h.
 
Poslednja izmena:
I ja sam hteo da uzmem ali bila je recenzija tog Xiaomija na benchmarku ovde, nisu nesto odusevljeni...mada ta cena uopste nije losa

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel neko ima iskustva sa ovim najjeftinijim 49-50" Fox,Vox,Vivax,Tesla televizorima ranga 30k dinara? Kakvi su za prosecnog korisnika?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Ja sam uzeko neki skytech od 50", slika meni ok, nisam od ovih što mere luksmetrom tv pre gledanja emisije.... jednostavno uključim i gledam.... tv je ujedno i smart (1gb ram).....

u principu sam zadovoljan, imam u kuci u drugim sobama i "zvucne marke" pa nr vidim neku drasticnu razliku.....



Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
sve zavisi za koju svrhu se uzima tv. nekom ko ce prosto da gleda samo tv i nije bitno mnogo toga. tipa za spavacu sobu bih uzeo skoro bilo sta, jeftino i u velicini koja odgovara.
a za sobu u kojoj mi je tv prakticno monitor i gde pustam filmove i igram igre vec nije svejedno. mora da ima nizak input lag i va panel sa korektnom crnom (tu je samsung verovatno najbolji), kao i dobar odziv, da ne bude blura i ghostinga. i da ne bude krs koji ce da rikne od stalnog koriscenja, mada je to umnogome lutrija.
 
Poslednja izmena:
Treba mi TV za svakodnevnu upotrebu. Malo filmovi, youtube i po koja igrica. Imam neki Fox 32" i zadovoljan sam skroz. Još jedno pitanje jel im smisla uzimati jeftin 4K TV? Razlika je par hiljada dinara.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
(tu je samsung verovatno najbolji), kao i dobar odziv, da ne bude blura i ghostinga

Moj Samsung, tačno 5 god. A ove fleke se vuku odavno, na 3 god. se pojavilo malo pa je krenulo. Kućno korišćen TV, ništa specijalno, nije bio u igraonici niti u sobi sa dimom. Ako je Samsung reper za kvalitet onda... Gledam sada samo ove sa 5 god. garancije. Zato Samsung i ne sme da da 5 god.
89f349abd6a93e337509f5725868bdbc.jpg
 
bilo je to u lidlu pre mesec dva kod nas, obične rgb led trake, jedino ima one spojnice na uglovima, i daljinski.... svetlo ide kako ga podesiš nema veze s prikazom na tv kao pravi ambilight.... imam baš i jedan philips sa ambilight pa znam.
Ne moraš da naručuješ preko ima toga i ovde, ja sam ga platio 600 din....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Па ако не може да опонаша прави ambient light онда је чиста глупост.


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ne može...

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Kod mene "pravi" ambilight više kvari crnu boju nego što je poboljšava. I dalje ga držim uključenog tako jer mi prija light-show, ali za veću dubinu crne treba uključiti fiksno belo svetlo.
Pretpostavljam da to mogu da odrade i ovakva aftermarket rešenja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno