Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo na 2019 odnosno UM i SM seriju. Čovek pita za UK...
Сад сам заинтересован UM серију, ови модели за које сам питао пре пар постова су UM. 7000/7100/7390/7450....

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
7000/7100 je verovatno razlika samo u izgledu i broju prikljucaka to je low-midend, 7300/7390 sa belim ramom ali i step up u slici i manji kvalitet izrade od 7450, 7450 je vec step up, bolja svetlina, panel i procesiranje slike sve do 7600 je isto samo razlika u izgledu i prikljuccima i izradi, posle idu nanocell modeli. Dakle gledaj ako mozes 7300/7400 seriju
 
Poslednja izmena:
Eto i da se naš dvojica u nečemu složimo. Samo da dodam da je od um7450 magic remote standard.
Mislim I da je razlika u WCG, ako je verovati sajtu proizvodjaca. A najbitnija je svetlina panela kod UM7450 koja je osetno viša od ekvivalenta iz UK serije i malo visa od ulaznih UM modela. Mislim da vredi doplatiti za njega.
 
7000/7100 je verovatno razlika samo u izgledu i broju prikljucaka to je low-midend, 7300/7390 sa belim ramom ali i step up u slici i manji kvalitet izrade od 7450, 7450 je vec step up, bolja svetlina, panel i procesiranje slike sve do 7600 je isto samo razlika u izgledu i prikljuccima i izradi, posle idu nanocell modeli. Dakle gledaj ako mozes 7300/7400 seriju

Mislim da gresis, eventualno 7500 se razlikuje zbog VA panela (imam ih u radnji), ostali su IPS, imam i 7400, i UK6300 koji je isti kao UM7100 samo jelte stavili novi softver, nema razlike u slici isti djavo, bukvalno placate ili dizajn ili magic remote, mislim promoter LG-a (ne oni sto ne znaju da razlikuju dva tv-a i da citaju sturo specs) mi je sam rekao da nema razlike osim dizajna, dal ima polumesec postolje ili dve nogice, ili magic remote, a i po slici se vidi jer vrte isti fabricki materijal. Tako da ako uzimate neki low budget LG manje vise nema razlike osim te 7390 serije koja je bela, i da li ide magic, idite do prodavnice neke i videcete sami..

Btw ostali poslednji komadi Sony 65XE85 u crnoj i srebrnoj 140k, i jos ako imate inteza obicnu karticu i placate odmah, a ne na rate na tu cenu jos 15% popusta i 5god garancije, pa koga zanima..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da gresis, eventualno 7500 se razlikuje zbog VA panela (imam ih u radnji), ostali su IPS, imam i 7400, i UK6300 koji je isti kao UM7100 samo jelte stavili novi softver, nema razlike u slici isti djavo, bukvalno placate ili dizajn ili magic remote, mislim promoter LG-a (ne oni sto ne znaju da razlikuju dva tv-a i da citaju sturo specs) mi je sam rekao da nema razlike osim dizajna, dal ima polumesec postolje ili dve nogice, ili magic remote, a i po slici se vidi jer vrte isti fabricki materijal. Tako da ako uzimate neki low budget LG manje vise nema razlike osim te 7390 serije koja je bela, i da li ide magic, idite do prodavnice neke i videcete sami..

Btw ostali poslednji komadi Sony 65XE85 u crnoj i srebrnoj 140k, i jos ako imate inteza obicnu karticu i placate odmah, a ne na rate na tu cenu jos 15% popusta i 5god garancije, pa koga zanima..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja poredio UK6300 i UM7450 i postoji jasna razlika od osvetljenosti do reprodukcije boja. Za UM7100 ne mogu baš tačno da potvrdim jer nisam imao direktno poređenje, jedan pored drugog.
 
mora da ima razlike izmedju 7100(proslogodisnje 6300 serije) i 7400 (koja mu dodje kao proslogodisnja 7000 serija) serije, tako je uvek bilo i tako kaze LG na njihovom sajtu. A u principu i sam magic remote čini veliku razliku.

@marko1996
Što bi neko kupio xe85 kada ima xe70 za jeftinije pare kad je sve to isto, mislim ako ih staviš u radnji jedan pored drugog sa nekim demo materijalom teško da ćes primetiti razliku ;) :D
 
Ja sam od ljudi iz LG (ne promotera) takođe dobio informaciju da su panel, procesor i slika na 7000 i 7400 apsolutno isti a da razlikuju se u nekim smart & sound detaljima i da 7400 ima magic remote a 7000 obican.

Osnovna razlika između Sony serija: 85 je android dok je 70 linux.
 
Sam panel može biti isti (verovatno i jeste), a šta će on prikazati ne zavisi samo od njega. Verovatno je i procesor isti. To je vezano samo za troškove proizvodnje. Tako je u čitavoj industriji, jer se ne isplati masovna proizvodnja određenih komponenti sa svaki model posebno. Ostaju samo razlike u podržanim tehnologijama, a to je razlika u ceni između ta dva modela. Čak i u specifikacijama na sajtu LG Srbija se mogu videti male razlike u tome šta je podržano, a šta ne za UM seriju po modelima.
 
upravo, panel moze biti isti, pa cak mozda i procesor ali na software-u je kako ce da ispegla tu sliku i koje ce opcije za podesavanje slike imati. Sad ko zna, uglavnom da je tako onda je najbolje kupiti ili najjeftiniji televizor iz serije ili najskuplji, sredine nema.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um6900

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um7300

ovi testovi mu dodju kao 7000 vs 7400. Opet na Vama je da odlucite koji bi tv kupili, i jedan i drugi će prikazivati sliku, e sad kolika je razlika u ceni i da li Vam treba magic remote to je na Vama :)
 
Poslednja izmena:
Na UM seriji prelomni model je 7450. Daje taman onoliko koliko treba nekome ko nema baš velika očekivanja od TVa, ali se neće zadovoljiti ni onim osnovnim. 7600 je teži, što ukazuje na bolji kvalitet izrade (nebitno za mene, jer sam ga stavio na komodu i nema mu mrdanja), ima bolje opcije (tehnologije) za zvuk (meni lično nije bitno, jer bi u suprotnom kupio sound bar). Da ne bih generalizovao, veće dijagonale u okviru iste nomenklature mogu dati odstupanja u pogledu bolje osveljenosti, ali kome je do toga neka juri po netu tih dodatnih 10 % svetla.

Ovi (ima ih više) UM7300 su za NA tržište i svi su tako označeni.
 
Pozdrav svima.

Planiram da kupim TV za dnevnu sobu, sa nekih 3m bi se gledao. Planiran je za gledanje kablovske televizije, Netflixa i filmova sa kompa, ideja je da je 55'', ima 4K rezoluciju i da je smart. Gledao sam malo po sajtovima i izdvojio ova 2 modela:

1.Lg 55UK6300MLB
2. Samsung UE55RU7092UXXH

Neki cenovni rang je 60-70 000, mozda bih doplatio malo vise ako postoji nesto sto je vredno doplatiti. Jel moze neko da mi da savet za ova dva modela? Naravno, svaka preporuka i van ova dva modela je pozeljna :). Hvala puno
 
Uzmi neki od UM serije tipa 7400 i dobićeš mnogo bolji tv usput i 5 godina garancije kod LG-a. Proslogodisnji UK ima 2 godine garanciju.
 
@marko1996
Što bi neko kupio xe85 kada ima xe70 za jeftinije pare kad je sve to isto, mislim ako ih staviš u radnji jedan pored drugog sa nekim demo materijalom teško da ćes primetiti razliku ;) :D

Haha a dobro, ali realno svi smo svesni da je 85 serija najjaca Sony IPS serija i da nije samo Android razlika, ali da to mu dodje osnovna razlika [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitao sam pre par dana, ali mi niko nije odgovorio..treba mi preporuka za tv do 40000 a uopste se ne razumem..kupio bih tv iz outleta da bih dobio sto bolje za te pare, tv se gleda sa oko 3-4 metra i na njemu bih gledao kablovsku(uglavnom sportske kanale) i povremeno film sa flesa ili ako postoji opcija sa telefona. Trenutno imam neki debeli star skoro 20 godina tako da ce bilo sta da bude osvezenje, ali bih voleo da uzmem sto bolje moze, meni su sledeci zapali za oko, pa ako mozete da prokomentarisete:
Philips 49PUS6101/12 - 39.000
Skyworth 55E5600 - 37.000
Fox 55D550A - 33.000
 
Realno, niko ti ne može dati odgovor na ovo pitanje. Prvo jer su iz autleta što znači da su korišćeni/servisirani/oštećeni/sa manjim defektom, a drugo, verovatno na forumu se niko nije ni sreo sa ovim televizorima.
Realno nisu neke pare u pitanju u odnosu na dijagonalu pa nek traje dokle traje. Proveri samo dužinu garancije.
Na prvu, možda ovaj Filips daje najviše, ali ko zna.
 
Imaju po godinu dana garancije zato sto su popravljani...trazio sam po temi ove brendove i nema bas pohvalnih reci za njih, ali rekoh da vidim da neko nije imao iskustva sa njima.
Samo sam za filips mogao da pronadjem neke informacije na netu, za ovaj skyworth bas malo, je l postoji neki sajt koji radi recenzije i ovih jeftinijih televizora?
 
tesko, ti jeftiniji cak i ne dolaze do recezenata, pogotovo fox i ti domaci. Uzmi onaj koji ti je najvise zapao za oko, predpostavljam da je smart na njima android tako da i sto se toga tice svejedno je.
 
Vazi, hvala...u komentarima na sajtu radnici su napisali da je samo smart ali meni je bitno samo da mogu sa telefona da pustim film na tv...ovaj skyworth pise da je super ips, nzm da l to da uzimam u obzir?
 
ako hoces cast onda bolje prvo proveri u radnji koji smart imaju, philips znam da je android ali ova dva pojma nemam. Ne obracaj paznju na to "super" i te seme.
 
Ili da uzmes Vivax-a 49-ku smart sa 3g garancije, za 30 i kusur hiljada. Bar znas da je nov i da ima garanciju.
 
LG има 5 година гаранције, а који је бољи не знам.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
magic remote je lg, samsung ima smart remote koji nije ni blizu lg resenja. Nisi rekao koja velicina.
Ovo je subjektivno mišljenje. I Tizen i smart remote su po, ne samo, meni bolja rešenja.
MarkoZ kao da radi u LG :)
 
Pitao sam pre par dana, ali mi niko nije odgovorio..treba mi preporuka za tv do 40000 a uopste se ne razumem..kupio bih tv iz outleta da bih dobio sto bolje za te pare, tv se gleda sa oko 3-4 metra i na njemu bih gledao kablovsku(uglavnom sportske kanale) i povremeno film sa flesa ili ako postoji opcija sa telefona. Trenutno imam neki debeli star skoro 20 godina tako da ce bilo sta da bude osvezenje, ali bih voleo da uzmem sto bolje moze, meni su sledeci zapali za oko, pa ako mozete da prokomentarisete:
Philips 49PUS6101/12 - 39.000
Skyworth 55E5600 - 37.000
Fox 55D550A - 33.000

Pre desetak dana je u radnji na T Fox 65" sa 3 godine garancije, 4k, Android 6.0 na akciji bio 49.990, ne znam koliko je bila 55-ica ali je vrlo moguce da je cena na akciji bila u okviru tvojih mogucnosti a te akcije se ciklično ponavljaju tako da bih ti savetovao da pratiš stanje na marketu (ako ti se baš ne žuri)

A ukoliko u radnji na W i dalje važi popust od 15% onda se taj Fox 55dle988 već sada uklapa u tvoj budžet. Pošto ti je neki stariji model Foxa bio u opciji, polovan i popravljan, ja bi za slične pare uvek pre odabrao novo i sa 3 godine garancije.

Marko1996 bi mogao da proveri da li se popust odnosi i na Fox ili samo na Sony 65XE85 :D. I pošto su u pitanju modeli iz 2017 da nam proveri da li su bili izloženi i odradili ko zna koliko sati u salonu ili su ipak fabrički zapakovani.

Što se tiče moje kupovine trenutno je stavljena ad akta pošto sam ukapirao da bi sa nekim sitnim promenama u kancelariji mogao da uglavim i 75" što je izazvalo burno negodovanje gospođe tako da trenutno rešavamo bračni status :D Sporta koji bi se eventualno gledao ionako neće biti sve do januara i Australijan opena. Samo što bi u tom slučaju u obzir došao jedino LG 75UM7000.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno