Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Crko je moj LG uhd 49uf680v tri godine star. Traže 31k za popravku navodno je ekran. Tako da sam rešio da kupim nov tv sa 5 godina garancije. Koliko sam gledao na tržištu sa 5 godina mogu uzeti sony, hisense, tesla i fox. Madjari ne daju preko 2 godine tako da sam njih otpisao. Dakle treba mi preporuka za 49 ili 50 inča uhd tv sa 5 godina garancije do 80k dinara. Unapred hvala na odgovorima.
 
Ja sam uzeo lg kada je bila akcija 5 godina.
Ako ti nije žurba čekaj da opet stave Lg na akciju od 5 godina.
E sada ne znam da li hoćeš Lg?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Verovatno hoce da menjaju sve diode pa zato traze 31k, imas dosta tv servisa koji rade popravku pojedinacnih dioda po pristojnim cenama... sem ako bas nisi baksuz da je sve riknulo ali opet je dosta jeftinije nego 31k... probaj tako...
 
Sto se tice Netflixa i fontova, reseno je samo izmenom fontova na:
Block font, yellow
Font size medium,
Shadow uniform black,
Background semitransparent black.

OLED brightness je morao da se smanji na skoro 30 da slika u Dolby Vision meni bude prihvatljiva za gledanje u polutamnoj sobi gde svetli jedna sijalica u lusteru (mat).
 
Crko je moj LG uhd 49uf680v tri godine star. Traže 31k za popravku navodno je ekran. Tako da sam rešio da kupim nov tv sa 5 godina garancije. Koliko sam gledao na tržištu sa 5 godina mogu uzeti sony, hisense, tesla i fox. Madjari ne daju preko 2 godine tako da sam njih otpisao. Dakle treba mi preporuka za 49 ili 50 inča uhd tv sa 5 godina garancije do 80k dinara. Unapred hvala na odgovorima.
Potrudi se prvo tacno da saznas sta je crklo, moze lako da se desi da popravka kosta deset puta manje od toga sto oni traze.
To je prilicno dobar TV da bi ga tek tako otpisao.
 
Zdravo forumaši :)

Da li neko od vas može da mi preporuči TV koji ima mogućnost simultanog puštanja zvuka preko TVa i Bluetooth-a? Nešto poput Dual Audio funkcije na Samsung televizorima.

TV je namenjen osobi koja ima oštećenje sluha (preko 90%) i koristi slušne aparate. Ideja je da se nakači na TV putem Bluetooth-a slušnog aparata, a ostatak osoba u sobi mogu normalno da slušaju preko TV zvučnika. Slušni aparat inače ima posebna podešavanja za jačinu zvuka.

Od ostalih specifikacija bitno je da TV ima:
- dijagonalu od 49 ili 50 inča
- 4K/60Hz ekran
- pristojan HDR
- Smart funkcionalnost
- postolje u sredini (ukoliko je moguće)
 
Mislim da bi svaki noviji tv trebao da ima tu opciju. Idite na multi-output audio u podešavanjima i trebalo bi da može da se poveže bluetooth sa zvučnicima u isto vreme. Što se tiče tv-a, zavisi od budzeta.
Samsung ru7400 ili lg uk6950 bi bili ok.
 
Moguće je da 55 ima VA panel. Na 43 je IPS. Postoji problem sa crnom bojom, tj. reprodukcija iste je više siva i to se jasno vidi u tamnim prostorijama. Bočni uglovi vidljivosti su ok, ali se slika po vertikali malo zatamni kada se stoji ispred TVa koji je na komodi. Zahteva se povremeno menjanje postavki scene kako bi iz sadržaja koji gledate izvukao najviše. Nađoh negde na netu da je osvetljenje oko 300 nita, ali postoji i tu problem jer su scene po malo mračne. HDR radi, ali kao budžet rešenje i tek kada se na netu pusti 4k @60fps HDR sadržaj TV pokazuje krajnje limite (koji su opet skromni). Pri gledanju TV programa HD izgleda dobro, dok ostali ne HD programi i ne izgledaju baš sjajno jer se pojavljuju artefakti povremeno. To bi verovatno na 55ici bilo još izraženije. Sadržaj sa blu rej diska bi trebao da pogura sveopšti utisak ka limitima ovog TVa i to je to. No kada se vidi cena uređaja, sve to pada u vodu.
Možda bi bolje rešenje bio SM8200 i to pre svega za one koji putem nekog formata prate kvalitetno obrađen sadržaj, u suprotnom je bacanje novca, jer kablovski operateri, pa čak i onaj naš najbolji ne mogu da iskoriste potencijal UM7450. Ako program pratite preko IPTVa, i ako vam je brzina neta ispod 10 mbps onda slobodno možete ići na neka druga i jeftinija rešenja.
 
Moguće je da 55 ima VA panel. Na 43 je IPS. Postoji problem sa crnom bojom, tj. reprodukcija iste je više siva i to se jasno vidi u tamnim prostorijama. Bočni uglovi vidljivosti su ok, ali se slika po vertikali malo zatamni kada se stoji ispred TVa koji je na komodi. Zahteva se povremeno menjanje postavki scene kako bi iz sadržaja koji gledate izvukao najviše. Nađoh negde na netu da je osvetljenje oko 300 nita, ali postoji i tu problem jer su scene po malo mračne. HDR radi, ali kao budžet rešenje i tek kada se na netu pusti 4k @60fps HDR sadržaj TV pokazuje krajnje limite (koji su opet skromni). Pri gledanju TV programa HD izgleda dobro, dok ostali ne HD programi i ne izgledaju baš sjajno jer se pojavljuju artefakti povremeno. To bi verovatno na 55ici bilo još izraženije. Sadržaj sa blu rej diska bi trebao da pogura sveopšti utisak ka limitima ovog TVa i to je to. No kada se vidi cena uređaja, sve to pada u vodu.
Možda bi bolje rešenje bio SM8200 i to pre svega za one koji putem nekog formata prate kvalitetno obrađen sadržaj, u suprotnom je bacanje novca, jer kablovski operateri, pa čak i onaj naš najbolji ne mogu da iskoriste potencijal UM7450. Ako program pratite preko IPTVa, i ako vam je brzina neta ispod 10 mbps onda slobodno možete ići na neka druga i jeftinija rešenja.
Ips panel je od 55".VA panel je na 50" i 70".
 
..i taman kad sam presekao da uzmem Sony 65Xf9005 naleteh po nekim stranim forumima na problem sa Netflix+HDR+titlovi. Prilicno sam siguran da je bilo i ovde reci o tome ali ne mogu da pronadjem taj post. Kakva su iskustva? Videh da slika bude isprana i posvetljena..je linovo netflix/android problem ili ima veze sa sonyjem? Takodje videh da android na sonyju ne podrzava youtube hdr..?

Za ove novce stvarno tacno nisu realni ako ima ovakvih boljki..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
..i taman kad sam presekao da uzmem Sony 65Xf9005 naleteh po nekim stranim forumima na problem sa Netflix+HDR+titlovi. Prilicno sam siguran da je bilo i ovde reci o tome ali ne mogu da pronadjem taj post. Kakva su iskustva? Videh da slika bude isprana i posvetljena..je linovo netflix/android problem ili ima veze sa sonyjem? Takodje videh da android na sonyju ne podrzava youtube hdr..?

Za ove novce stvarno tacno nisu realni ako ima ovakvih boljki..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo za youtube apsolutno nije tačno jer gledam svaki dan a za ntflix ne znam jer ga ne koristim još uvek. Slika je odlična i kada sam skidao filmove od 40 gb hdr i običan blue ray rip od 3,4 gb. Sigurno nisu lepo podesili tv(nivo crne, osvetljenje, gamu i sl.) možda im je zapao i loš panel. Tv automatski prepoznaje hdr, nema potrebe da se ništa dira oko toga.
 
..i taman kad sam presekao da uzmem Sony 65Xf9005 naleteh po nekim stranim forumima na problem sa Netflix+HDR+titlovi. Prilicno sam siguran da je bilo i ovde reci o tome ali ne mogu da pronadjem taj post. Kakva su iskustva? Videh da slika bude isprana i posvetljena..je linovo netflix/android problem ili ima veze sa sonyjem? Takodje videh da android na sonyju ne podrzava youtube hdr..?

Za ove novce stvarno tacno nisu realni ako ima ovakvih boljki..


Sent from my iPhone using Tapatalk

verovatno bude presvetlo sve
isključiš local dimming i trebalo bi da se reši problem
 
Citava nauka ok tv razmisljam i ja o seriji sk8200 ali taj novac.... Cas pomislim da se nategnem za sk8200 pa se u sledecem trenutku iznerviram pa kazem daj teslu s903 ili neki hisense. I sve tako u krug
 
Koji god tv da kupiš kajaces se. Da li zbog novca koji si dao ili onog koji nisi dao za bolji tv. Savetujem ti da juriš akcije pa da dobiješ najviše za dati novac. Možda sam trebao da dodam jos 20k i kupim nanocell, ali bi bilo šteta da nisam kupio um7450 za ovaj novac.
Što se tiče Tesle, ima li iko na forumu s seriju i kako je zadovoljan njom?
Moram da naglasim da Hisense do a6500 serije nema sta da traži sa lg um7450 jer su po svemu inferiorniji. Hisense bolje modele od navedenog nisam imao prilike da cackam. Ali eto, taj proizvođač je napravio pravu pometnju na tržištu.
 
H9F je za tržište Severne Amerike. drugačije su oznake za tržište Evrope. bilo je reči o ovome
 
prema displayspecifications sajtu nema evropskog pandama za H8F i H9F. možeš da razmotriš U7B (samo 65" kod nas), U8B ili U9B (nisam siguran da su se kod nas pojavili U8B i U9B). B znači da je model za 2019. godinu
 
Ovako ipak sam resio 55um7450 kad razmislim dobar je tv model 2019 NanoCell 8200 nije onaj pravi pravi je tek 8500 10 bit panel osvezenje 200hz hdr paleta tehicolor dolby atmos alfa procesor a za njega bas toliko nemam para a u sustini dobijam dosta toga sa ovom um serijom skoro pa ko sa 8200 to je neko moje skromno misljenje ako gresim ispravite me. Veliko hvala maxy na savetima
 
Treba mi tv za oko 250 evra sa sledecim karakteristikama:
- 39-43 incha
- 1080p
- LAN + DLNA (ne treba wifi)
- CI slot
- ne trebaju smart funkcionalnosti

Da li je LG 43LK5000PLA ok izbor ili ima nesto bolje?
 
Nema na čemu. Srećno sa kupovinom i napiši utiske. Probaj da nađeš SBB vaučer, akcija traje i u oktobru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno