Šta je novo?

Koji telefon za 600 evra

Radoszver

Čuven
Učlanjen(a)
01.03.2004
Poruke
803
Poena
630
Pozdrav,

Kupovina je u ovim popularnim retail prodavnicama tako da nista oglasi i kp i td...Dakle prepostavljam da u ovaj rang upadaju Huawei P9, Samsung S7 i Samsung S6 edge..Pa sta predlazete od ovih modela ili mozda neki drugi model?
Koji od ova tri modela ima najbolju kameru?

Hvala lepo :)
 
U svemu... Imao sam g4 i nisam bio toliko oduševljen kamerom... Jeste najbolja u 2015 posle nexus-a ali nije bolja od skoro svih flagship telefona 2016...
 
kao neko ko je godinama koristio od canona 1D seriju aparata mogu da zakljucim da je senzor i proces obrade slike na G4,v10 i G5 daleko bolji nego na S7.... i mislim da godina nema veze sa kvalitetom senzora odnosno i softwareom za obradu i proces slike... mozemo i proveriti ufotkamo sa stativa na istim manual podesavanjima i viidmo na kompu kako stoje stvari...
 
hahahahahhaaaa ma daj ne pricaj ...
kako OP3 i S7 mogu imati bolju kameru... u cemu?? sta... proccesing...pixel density?? iso... RAW... pa kad sa G4 uslikas u raw-u nesto jednostavo mora biti bolje nego na S7

Slazem se da je stock post-processing na S7 diskutabilan (ni meni se ne svidja) ali imas RAW i na Samsungu.
Kamkorder (kvalitet snimka, stabilizacija) i brzina-preciznost fokusiranja su i dalje ''top'' na trzistu.
 
Poslednja izmena:
Koristio i ja dosta aparata, i stojim iza toga da s7 ima dosta bolji kameru kao celinu. Opt3 isto pravi sasvim pristojne slike, jedino u low light zaostaje... Na prvom mestu mi je i dalje Pixel... Sviđa mi se i v20, ali njegove slike više nego što bi trebalo idu na plavo...
 
raw nisam video i poredio... ali klasican snimak JPG je bolji na G4.... takodje moze da ide ispod i ispod 10s u expoziciji... ne znam, nisam pametan... kamera za video snimke i slow mo je verovatno odlicna a verovatno i bolja nego na G4... tj. slow motion je ocajan na LG-u.... ne znam kakav je na G6
cak mnogi trube na netu da S6 ima detaljnije slike od S7
 
Nije sve u hardveru ali uporedi samo karakteristike jedne kamere i druge. Možda Lg ima bolji post-processing ali to je nedovoljno kada senzor na s7 može više svetla da prihvati...

Edit: Ili sačekaj malo Sony... Ovaj slow motion izgleda odlično...
https://youtu.be/WAvEtSWhigg
 
Poslednja izmena:
Nije sony za njega, ni zbog pp-a ni zbog kamera aplikacije koja ima malo podesavanja, posebno u odnosu na LG.

S7 je sjajan za video kao i za klasicno insta fotografisanje ali je cinjenica da je stock post-processing prilicno ''kic'' i nekima uzasno smeta svo to silno ostrenje, NR, napucavanje boja i kontrasta a ume i da preeksponira.
Ali zato ima RAW, vidjao sam neke galerije sa mnogo boljim fotografijama nego sa stock S7 softverom..

Ipak mi deluje da je V20 najbolji izbor za core.graphics (blago unapredjena kamera sa G4 + dodatna sa wide socivom i manjim senzorom, brzi i generalno bolji uredjaj od G4 + ESS DAC)
ALI.. ko jos sme da se usudi i kupi LG od 450e+ bez garancije? :)
 
Poslednja izmena:
Super je v20, ali previše plave slike za moj ukus... A u krajnjem slučaju ako je fotografija toliko bitna onda bolje aparat da se kupi... Ovo su sve male nijanse u pitanju, sem Pixel-a zbog hdr-a i najbolje selfi kamere, kome je to bitno.

Ne puca od stručnosti ali je OK... [emoji6]

https://youtu.be/6DsKf03nV0U
 
Poslednja izmena:
joca89... nema veze blenda s kvalitetom slike, to su fixne blende i to je to... samo moze u videu da znači malo vise svetlosti.... mada i to moze da se kompenzuje višim ISO-m ...videcu mozda da uzemem taj S7 Edge pa da se zezam malo sa RAW om...
Idem da vidim sta nudi V20 samo pre bi onda G5 mnogo je praktičniji... a i chini mi se da je V20 4:3 format....
 
Nazad
Vrh Dno