Šta je novo?

Koji telefon za 600 evra

Radoszver

Čuven
Učlanjen(a)
01.03.2004
Poruke
803
Poena
630
Pozdrav,

Kupovina je u ovim popularnim retail prodavnicama tako da nista oglasi i kp i td...Dakle prepostavljam da u ovaj rang upadaju Huawei P9, Samsung S7 i Samsung S6 edge..Pa sta predlazete od ovih modela ili mozda neki drugi model?
Koji od ova tri modela ima najbolju kameru?

Hvala lepo :)
 
Hvala ljudi...pazi joco samo je varijanta u retail prodavnicama tako da nista ni operatori..a recite mi mada znam da ti pixeli nista ne znace jel bolja kamera na S7 nego na s6egde?
 
Pa sad ovo za kameru je već diskutabilno,sve zavisi šta su prioriteti. U načelu s7 ima bolju kameru, ali ima pojedinaca koji preferiraju 16:9 odnos slike, a i 16mpx ima u retkim situacijama svojih prednosti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
S7 ili ako se zeli neka usteda a dobar telefon onda honor 8 za 59990. :)
 
Al sto kaze milan ako bi isla neka usteda...sta mislite s6edge ili A5...ili mozda i honor 8? Namena je da se kamerom mogu dobiti slike koje se mogu iskoristiti za sajt odnosno proba izbaciti nosenje i fotoaparata..e sad slike su tipa sajmovi dogadjaji preze tacije itd...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Ako je svetlo dobro, fino će da odrade posao oba.

Honor 8 ima dual kameru i jači chipset, dok A5 2017 ima f1.9 na obe kamere i 16mpix i vodootporan je. A5 nema još Android 7, Honor može da se update. Sad je pitanje šta ti vise leži EMUI ili TouchWiz.

Idi do Ušća i probaj oba.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Ako ti je glavna kamera, onda uzmi 6P(ili 5x eventualno), ti gore pomenuti ne mogu da im priđu sa kamerom.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk

U kojoj radnji ima da se kupe isti sa validnom garancijom?

Al sto kaze milan ako bi isla neka usteda...sta mislite s6edge ili A5...ili mozda i honor 8? Namena je da se kamerom mogu dobiti slike koje se mogu iskoristiti za sajt odnosno proba izbaciti nosenje i fotoaparata..e sad slike su tipa sajmovi dogadjaji preze tacije itd...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Novi A5 2017 pravi žalosne fotke u lošem osvetljenju (nema ois), slikao me drug pre neki dan ono je očaj.

16:9 možeš da namestiš u svakom slučaju da bude :)

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk

Možeš ali na nekoj 9mpx rezoluciji, što opet nije isto. Imao sam Note 5 i S7 istovremeno i poredio kameru ;)
 
Otkud znam, mora imati negde :D

Ja uvek stavim na 16:9, 8.3mpix.
Dobiješ širi kadar sa većom rezolucijom samo, kvalitet je isti. Osim ako nećeš da zumiraš 10x.

Slike gledam na telefonu i na kompu, oba 16:9, mnogo bolje izgleda nego 4:3.
Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Otkud znam, mora imati negde :D

Ja uvek stavim na 16:9, 8.3mpix.
Dobiješ širi kadar sa većom rezolucijom samo, kvalitet je isti. Osim ako nećeš da zumiraš 10x.

Slike gledam na telefonu i na kompu, oba 16:9, mnogo bolje izgleda nego 4:3.
Sent from my Nexus+6P using Tapatalk

kako širi kadar, valjda niži, širina ti je ista :D
 
Moram da primetim da se u ovoj temi trazi telefon samo zbog potrebe da se izbaci fotoaparat iz torbe i da se telefonom beleze dogadjaji.
Kakvi to mogu da budu rezultati?
Nikakvi, moze suprotno ako imas viska vremena za iste kadrove pa ponavljas 10 puta
Bolje kupi mirorrless aparat i stavi na njega pancake objektiv pa ces imati vrhunske rezultate sa fotkama , telefon nikada nece zameniti fotoaparat za neki relativno ozbiljan posao
 
Naravno da neće, ali došli smo do toga da telefoni prave zaista odlične slike, a ono što im je ogromna prednost je što su uvek u džepu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Naravno,jasno mi je to za dzep, za neke opustene blogove i fotkanje tipa "snapshoot" na prezentacijama telefon ce odraditi posao. Moze da se uradi i ozbiljna stvar telefonom ali kada su stvari u potpunosti pod kontorolom,svetlo,vreme...Ono sto ja ne mogu da svarim kod Samsunga je agresivno ostrenje fotke, pa tu treba pronaci neku adekvaktnu kamera aplikaciju koja daje vise kontrole , po mogucnosti izvuci RAW fajl iz telefona
 
Poslednja izmena:
bas gledam ovih dana da zamenim svoj G4 ali po pitanju fotki sve je to losije... hteo sam OP3T ili S7 edge i cine mi se dosta losije... sto se tice fotografija ali ne i videa... bukvalno ne znam s cim da ga zamenim... a vec je star i hocu nesto bolje a ne znam sta??? kod S7 edge-a mi se dopada slowmotion kojo je bas bas ostar... a fotke nocne su totalno bez detalja.... ocaj.... jedino sto ermax kaze neka druga camera apk....
 
Nazad
Vrh Dno