Šta je novo?

Hardver Koji stariji a jeftin iMac 21.5"?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

NAS

Čuven
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
5,046
Poena
535
Vidim da može da se nađe jeftino iMac 21.5" ali koje izbegavati (AMD grafika, zalemljena memorija, spor hard disk, prašina) a koje uzeti u razmatranje?

Na većini tih starijih iMac mašina piše da je "puklo staklo/okrnjeno staklo...", da li je puklo u transportu kada su donosili iz inostranstva ili kada su otvarali iMac?
 
Poslednja izmena:
Danima sam jurio da je u extra stanju i našao sam 2012 ko nov. Mislio sam da ću naći za malo para ali svi jeftini imaju oštećen ekran tako da me je koštao 189€. Bojao sam se da će doći do oštećenja ekrana u transportu ali prodavac iz Raške je dobro obezbedio pošiljku tako da je sve prošlo kako treba.
Isključio sam i PC kako bih sve detaljno očistio pa da odlučim šta zadržavam.
 

Prilozi

  • IMG_20231229_112942.jpg
    IMG_20231229_112942.jpg
    234.3 KB · Pregleda: 60
Odakle znas da mu nije menjan disk, otvaranje tog iMac-a jeste malo teze, ali nije nemoguce.
 
Može samo moraš da budeš uporan. I fen mora da bude neki normalan :)
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Da li može fenom za kosu da se omekša lepak između stakla i aluminijuma? Ne bih da kupujem fen za vreli vazduh.
I da paziš kad odlepljuješ staklo, velika je površina, a tanko je, da ne pukne.
Ja sam skidao staklo na starom modelu kod koga se uvlačila prašina ispod stakla, ali kod njega je to bilo drugačije i lakše, pa je opet bilo pipavo.
Vodi računa da ne pokidaš flet od panela, kratak je.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Uh sad si me podsetio koliko sam se znojio dok sam skidao staklo....
 
  • Adds to story
Reagovanja: NAS
Kakvo je vaše mišljenje, vredi li ulagati u ovu mašinu?

Čitam komentare na iFixit-u:

- I’ve upgraded from an i5 2.7 Mhz to an i7-3770S 3.1 MHz , increased RAM to 16 GB and replaced the hard disk with a Crucial BX500 1TB SSD.

- Use Core i7-3770 3.4Ghz (70€ eBay ) (not 3770s) + HyperX Impact 16Gb 1833Mhz 70€ + SSD Samsung 1TB QVO (trim enable) 95€ - all good, without issue. Same TDP have i7 - 3770K iMAC 2012 now have same power as basic iMac 2019. I’m happy.

Naravno, cene su sada dosta niže jer su ovo komentari od pre par godina.
_________________________

I ovo me brine (skroz drugi model na YT-u ali je ista stvar u pitanju):



Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Ako imaš viška vremena i komponenti, da. U protivnom, ne, pogotovo ako ti ta masina nije radna ili preterano bitna.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Želim da spojim LG monitor na iMac tako da radim na dva monitora (LG da bude dodatni, kao na primer kada imate laptop i dodate monitor), da li je to izvodljivo, ako jeste koji kabl da kupim?

iMac: https://support.apple.com/kb/sp665?locale=en_GB

Mini DisplayPort output with support for DVI, VGA, and dual-link DVI (adapters sold separately)

LG monitor https://www.lg.com/rs/monitori/lg-27UL550-W

HDMI (2ea, 2.0), DisplayPort (1ea, 1.4)

Da li će raditi


ili

 
Nazad
Vrh Dno