Šta je novo?

Koji provajder i paket 2019

IONE

Cenjen
Učlanjen(a)
26.12.2009
Poruke
245
Poena
170
Treba mi pomoc u izboru najboljeg i najekonomicnijeg internet paketa.

Dow. 50 je ok, sve preko super.
Up. sto veci to bolje
Fiksni nemam, ako je uslov moram ubaciti i cifru za njega u kalkulaciju.
TV nemam...niti je potreban.
Ako osobe se invaliditetom imaju neke benefite to je plus(znam da je ranije MTS davao neke pogodbosti).
Mesto Vozdovac.



Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Zavisi koliko interneta trosis - trenutno je najekonomicnija VIP prepaid kartica sa 12GB za 300 dinara, ali ako ti treba brz i neogranicen protok, izbor provajdera ce zavisiti od toga ko sve ima infrastrukturu na Vozdovcu.
 
Neogranicen protok.
MTS, SBB, Posta...

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Pa onda ti je jeftinije da placas fixni telefon koji ne koristis nego TV koji ne koristis... Dakle, MTS...
 
@IONE
Ne možemo da ti preporučimo nekog ko nema infrastrukturu na tvojoj adresi. Osim ako planiraš prebivalište tamo gde je najpovoljniji internet :)

Dakle, trebao bi prvo da saznaš da li je neki kablovski operater već postavio svoje kablove i da li vam je neko uveo ili nudio optički internet u ulazu/ulici. Ako nema ništa od toga, onda ostaje jedino uvođenje fiksne linije za DSL, gde će brzina zavisiti od kvaliteta parice i udaljenosti od centrale. Wireless ne bih uzimao u razmatranje, a nisam siguran ni da daju tako visoke brzine (50Mb). Ako ne posmatramo popust za invaliditet (koij i ne znam dal još postoji), najpovoljnije bi ti bilo ako možeš optički kod nekog operatera koji nije mts, jer samo oni naplaćuju i fiksni, iako ne ide preko parice već isto preko optike.
 
Poslednja izmena:
^ Ovo, lokacija je 90% mogućnosti za internet priključak ovih dana.
 
Hvala svima na vremenu koje ste izdvojili da mi pomognete [emoji1320]

Sto se tice optike znam da je MTS u igri, za ostale ne znam.

@Dzoni
V. Stepe , blizu Trosarine...pomazi [emoji851]

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Uzimaj optiku onda kod MTSa i ne smaraj se (i ostale :D) dalje, ne mozes dobiti ni TV pretplatu maltene za cenu sa OSI popustom u MTSu :)
100/10 bi te izasao 1500 sa fixnim. Da bi dobio OSI popust, moraju ODVOJENE usluge, ugovor je na neodredjeno! Nemas sta da se pitas, niko ti nece ponuditi bolje uslove, kvalitet i cenu (bilo sta od ta tri, ne samo sva tri).
 
Treba mi pomoc u izboru najboljeg i najekonomicnijeg internet paketa.

Dow. 50 je ok, sve preko super.
Up. sto veci to bolje
Fiksni nemam, ako je uslov moram ubaciti i cifru za njega u kalkulaciju.
TV nemam...niti je potreban.
Ako osobe se invaliditetom imaju neke benefite to je plus(znam da je ranije MTS davao neke pogodbosti).
Mesto Vozdovac.



Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
Najbolja stvar je mts box 2 50/8 za 2.350 rsd. Četiri meseca besplatno.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Baš su se pretrgli sa popustom tog Box 2 u poređenju sa posebno Net a posebno fixni.

U Boxu 47.000 din (20x 2350 din) na period od 2 godine, a mene izađe ~49.440 din ( VDSL 50/8 za 1400 din [takozvani "Net retention" ugovor koji su ponudili nakon produživanja istekle ugovorne obaveze; u vreme dok je uz taj Net paket išla promocija 5 meseci po 1 dinar] + 660 din za fixni).
Znači, jedino kome je bitno i korisno neograničeno jašenje na fixni-to-fixni razgovorima.
 
Trenutno nema tog popusta, jedino ako vazi za produzavanje ugovora i dalje?
 
Nemam pojma da li još uvek nude tu varijantu kod produživanja ja sam produžio beše oko aprila 2018. (kad je bilo povećane upload-a sa 2 na 8 Mbps). Možda i ne nude više jer sudeći po potezu da su za samostalni. internet ugovor skresali dž mesece sa 5 na 2 deluje očigledna tendencija da naprave da Box paketi deluju primamljivije tj da pojedinačni ugovori budu solidnog skuplji. Iako su im nove Box cene uglavnom prost zbir svih tih popusta na pojedinačne usluge koji su ranije postojali (tipa sabiranje 1400 za Net 50 + "do 50%" za mobilni postpaid + kolika je nekad bila cena IPTV sa popustom + fixni = +- 50 din u odnosu na cenu ekvivalentog Box paketa).

Bitno da napreduju jer svojevremeno je Box 2 bio skuplji od posebno Net (sa 5 meseci za dž) + posebno fixni.
Mada generalno pravilo je nepromenjeno: stvaran popust tj nešto za džabe praktično se uvek dobija(l)o samo kad se uzme Box 4.
 
Telenor kućni net? 150 GB + ruter za 1600 rsd x 24 meseca. Nemaš obavezu ni fiksnog kao kod optike/ADSL, ni TV kao kod kabla.
 
Uzeti mobilni internet cak i sa 200GB, koliko mislim da se najvise nudi kod bilo kog providera trenutno (sem Vikend Net koji je 3500 mesecno), umesto kucnog neta na Vozdovcu nema smisla. Mala je to kolicina, u toku dve godine ce garant dostici mnogo vise od toga, ako vec ne prelazi olako.

@Shaman, steta, ponadah se da postoji kao zvanicna opcija.
 
Ne znam koji kablovski provajder daje samo internet, a da ne uslovljava i TV (i nije bakrotirao, *khm* Targo).
xDSL nije moguć bez fisknog telefona, kao ni optika gde fiskni na silu uguravaju.

Sad, ako je hevi juzr i stalno visi na netu, onda mu 150 GB nije opcija, iako u proseku uopšte nije mala količina podataka na mesec dana...
 
Sa velicinom danasnjih image/video zapisa, to nije nikakva kolicina, a u roku od 2 godine ce garant naici na problem sa time, ako jos nije.
 
Šta znam, ja od 100 GB ovog meseca i dalje imam 70ak (originalna ponuda Telenora). Koristimo i žena i ja, čak i za jači download. Kao što rekoh, ako stalno skida velike stvari sa neta, biće mu malo, za normalnu, ne-nonstop upotrebu biće potpuno ok. Posle istrošene količine, spadne na dialup brzine, ali još nisamo to iskusili...
Najveća prednost je neopterećenost drugim obavezama, nema razvlačenja instalacija po stanu, nema potrebe pristanka vlasnika linije (ako je to slučaj) itd.

Predlog je tu, pa neka sam razmisli...
 
Poslednja izmena:
Ni za KTV/MTS ne treba pristanak vlasnika stana vise. Ugovor ide na tebe, boli njih uvo :)

Ako si za ovih 30 dana samo 30GB iskoristio... pa ti samo na telefonu koristis net :D Ja i na telefonu prekoracim 30GB mesecno, sa WiFi-a, i to ne racunajuci iz kucne mreze (znaci interni transfer, ne internet), a tada predjem 500GB ;)

Pada na 2/2 zar ne? Nije to problem, nego sto nemas garanciju brzine. Kroz 2 godine previse moze da se izmeni. Kucni net ce to ispratiti - MOBILNI KUCNI NET nece. Ni kolicinu, a kamoli brzine.


Naravno - ovo je isto predlog. Mozda je njemu 100GB i vise nego dovoljno.
 
Sticajem okolnosti znam koja sva dokumenta potencijalni korisnik mora da pruži da bi mu se montirala optika ili xDSL. Tu postoji dokument "Saglasnost korisnika o ustupanju ugovora o korišćenju telefonskog priključka" koji popunjava isključivo vlasnik linije esencijalno dajući pristanak da drugi koristi liniju koja se vodi na njegovo ime.

NIGDE nemaš garanciju brzine ;) Naravno da je kod mobilnih provajdera manje sigurna, ali bez menjanja lokacije rutera i opterećenja baznih stanica sa kojih ide signal, brzina je poprilično ista. U drugoj smo godini korišćenja i na drugoj lokaciji u odnosu na početak. Sad je nijansu slabija brzina zbog konfiguracije terena.

Inače koristim taj net na laptopu i dva telefona...
 
On je na Vozdovcu, cini mi se da ima MTS optiku i da je rekao da ima - nema tu razmisljanja. Brzina je garantovana koliko moze biti bilo gde u svetu, sve dok je MTS drzavni.

Ja provereno znam da ne mora, zadnjih 5 godina sam to radio, nije mi trebala dozvola vlasnika stana ni za sta (Ok, moj cale i sestra su vlasnici, ali u MTSu to nisu znali, jer nisam nista od dokumenata doneo).
Za BOX treba. Za DSL na postojeci fixni, ili novi fixni + DSL, ne treba odavno saglasnost vlasnika, niti ista od dokumenata. To tvrdim iz licnog iskustva.
Sistem ih ne bi pustio da mi to urade da nije dozvoljeno.

Za SBB takodje znam da je kolega provereno prikacio Net na ugovor drugog vlasnika, doduse njegovi su vlasnici, ali kaze da mu nista nisu trazili (prijavljen je na toj adresi!).

Za RV znam da ne treba saglasnost vlasnika, ali to nije bas sigurno
 
Nazad
Vrh Dno