Šta je novo?

Koji program za ogranicenje punjenja baterije preporučujete?

grdoje

Cenjen
Učlanjen(a)
22.08.2011
Poruke
105
Poena
170
Pozdrav. Hteo bih da instaliram program koji ograničava punjenje baterije na laptopu do (recimo) 80%, u cilju produženja veka baterije. Jer je laptop, najveću količinu vremna na punjaču. Pokušavao sam da nađem neki adekvatan program, ali mi samo izbacuje za Lenovo i Asus računare, a moj je HP. Da li neko zna koji bi program mogao da posluži u ovu svrhu?
 
Moj HP ZBook je sam to uredio nekim update-om Bios-a pre oko 6 meseci (nisam siguran tačno kad).
 
Имаш Asus-ов програм који ограничава у неколико нивоа, није ми лап топ при руци да проверим тачно име, али мени је активиран...
 
Probao sam ga. Ali kod mene stoji mogucnost da bude ukljucena samo prva opcija, odnosno da bude na 100%. Ne znam da li je to zbog toga sto mi je baterija bila na 100% ili jednostavno nece da radi jer je to za ASUS, a moj je HP.
Ако је тако извини што сам те завлачио, делује ми небулозно да буде само за једног произвођача програм који се односи на батерију искључиво, али ето😁
 
Ti programi čitaju bios podatke (uefi bios tačnije), s toga ne može tek tako neki random program. Ako proizvođač ne nudi isti, dok neki entuzijata ne napiše all in one program (tipa Open RGB kao za RGB), nema tu mnogo štelovanja od strane korisnika.
 
Ако је тако извини што сам те завлачио, делује ми небулозно да буде само за једног произвођача програм који се односи на батерију искључиво, али ето😁
Nema frke :). Rekoh mozda ti znas neku foru gde moze da radi i sa na drugim proizvodjacima :).
Ti programi čitaju bios podatke (uefi bios tačnije), s toga ne može tek tako neki random program. Ako proizvođač ne nudi isti, dok neki entuzijata ne napiše all in one program (tipa Open RGB kao za RGB), nema tu mnogo štelovanja od strane korisnika.
Da, ima logike... moracu da "prosaram" po BIOS-u, da vidim da li nudi neku opciju, ako ne... sta da se radi...
 
Ako je Probook i sličan, možda i ima. Ako je onih HP serija sa brojem posle naziva... verovatno ne.
 
Dopuna.

Izgleda da sam uspeo da resim problem. Instalirao sam HP Support Assistant i on mi je javio da mi baterija nije optimizovana, pa mi je ponudio opciju optimizacije. U opisu ovog koraka je stajalo da ce "namestiti" da se baterija puni do 80%. Uradio sam to, resetovao, skoknuo do BIOS-a i tamo nasao opciju da podesim da mi punjenje baterije ide do 80%. Druge dve opcije su da mi baterija bude napunjena do 100% i da HP sam odlucuje koliko da puni bateriju. Odabrao sam opciju od 80%.
 
To je u redu.
Mislim da naci objedinjen softver za tu namenu bi bilo tesko - uglavnom svaki proizvodjac ima svoj alat za to (tipa kod Lenova je Vantage, nalik tom HP Asssistant-u):
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-06-25 113108.png
    Screenshot 2021-06-25 113108.png
    43.8 KB · Pregleda: 22
Na Huawei je podešeno u tri nivoa.
Do 60, 70 i 80%...
 
Nazad
Vrh Dno