Šta je novo?

Koji program/sajt koristite za cpu benchmark?

Па знаш како, купио сам r5 5600x и треба да га монтирам, а имам r3 2200g, па бих волео да видим колика је разлика. Чисто да видим да ли сам бацио паре 😁
Немам неке посебне потребе, неки рендеринзи, игрице или слично, једноставно сам имао жељу да убрзам рачунар. Повремено ћу да радим у Андроид Студију, који вапи за ресурсима сачувај Боже. Ето, може се рећи да сам себи испунио неки хир.
 
Па знаш како, купио сам r5 5600x и треба да га монтирам, а имам r3 2200g, па бих волео да видим колика је разлика. Чисто да видим да ли сам бацио паре 😁
Немам неке посебне потребе, неки рендеринзи, игрице или слично, једноставно сам имао жељу да убрзам рачунар. Повремено ћу да радим у Андроид Студију, који вапи за ресурсима сачувај Боже. Ето, може се рећи да сам себи испунио неки хир.
Razlika je ogromna. Hvala, molim i drugi put.
 
Blender Benchmark:

 
Па знаш како, купио сам r5 5600x и треба да га монтирам, а имам r3 2200g, па бих волео да видим колика је разлика. Чисто да видим да ли сам бацио паре 😁
Немам неке посебне потребе, неки рендеринзи, игрице или слично, једноставно сам имао жељу да убрзам рачунар. Повремено ћу да радим у Андроид Студију, који вапи за ресурсима сачувај Боже. Ето, може се рећи да сам себи испунио неки хир.

3 puta brži u proseku
 
Упослићу га youtube-om 😁
Видећу како 4к HEVC (х265 10bit) декомпресија ради, сада тренутно морам да укључујем интерни плејеров декодер да бих гледао 4к филмове.
 
За yt сам се зезао, али 4К HEVC декомпресија озбиљно упосли процесор, не знам зашто то не преузме графика, али изгледа да она то само делимично ради.
 
Zavisi koja grafika. Iole novija, nema frke - ima hardverski dekoding. Ja sam sve to offload-ovao na RX 5700 (sav dekoding). Tako da procesor tipa idle-uje na 5 do 10%, a grafika na 40-60% (volim u MadVR-u malo da se igram sa podešavanjima, pa zna da povuče). :)
 
Imam gt1030, znaci iole je novija 😊
Ja koristim KMplayer za pustanje filmova i on ima hardverski dekoding i isto mi se ponasa procesor i grafika kao i tebi, ali cini mi se da je slika bolja sa softverskim dekodingom. U svakom slucaju je drugacija, nisam siguran da je bolja.
 
To samo ti mozes da mi objasnis, jer je to tvoje subjektivno misljenje.
Svi smo mi ovde specificni, zar ne :)
 
Nazad
Vrh Dno