Šta je novo?

Laptop Koji (povoljni) laptop kupiti za AutoCAD

Koji laptop kupiti?

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
727
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Potrebna mi je preporuka za laptop koji bi koristila mlada devojka koja je sada cetvrti razred srednje skole i potreban joj je za AutoCad i koliko mi je objasnila sada krajem treceg razreda su poceli da rade u 3D, a toga ce u cetvrtom razredu biti vise. E sad veciti problem su novci pa sa ja nesto gledao sta bi tu moglo da se uklopi, definitivno za laptop od 16gb rama i neintegrisanom grafikom nemaju para pa mi se ovaj, a ima njemu slicnih jos ucinio kao dobar izbor. Buni me situaija da laptop ima 12gb rama, u stvari tak sad sa 4+8gb rama ne znam kako bi se ponasao pogotovo integrisana grafika koja trazi dual chanel rad memorije za bolje performanse.
 
Za te stvari ja bih uzimao Lenovo Thinkpad P seriju, novo/polovno
 
Dobar je taj laptop. AutoCAD je svakako đubre neopevano i podjednako loše radi i na 7 godina starom budžetskom laptopu i na radnoj stanici od 2000€. Nije neki problem konfiguracija memorije, bitno je da je ima dovoljno. Ako nađeš sličan model sa 8+8, bio bi bolje rešenje, ali samo ako nije (mnogo) skuplji. Nisam 100% siguran, ali mislim da taj model ima 2 slota za RAM, pa možeš i sam da zameniš taj modul po potrebi. Ali proveri sa prodavcem ili na YT-u
 
Nazad
Vrh Dno