Šta je novo?

Koji OS instalirati na Mac Mini Macintosh HD

Zvone

Slavan
Učlanjen(a)
12.04.2005
Poruke
230
Poena
320
Interesuje me koji je trenutno aktuelan OS koji moze da se instalira na mac miniju,trenutno je Mac OS X 10.5.8 a hteo bih da ubacim Leopard samo ne znam da li moze da podrzi ovaj model ?
Probao sam da instaliram leopard 10.6 ali nikako da pokrenem instalaciju...

U pitanju je ova konfiguracija
Mac mini
Procesor PowerPc G4 1.5ghz
Memorija 1gb
Ati Radeon 9200
HD Machintoch
 
To i jeste Leopard. 10.6 je Snow Leopard i on je samo za Intel procesore. Taj OS koji je instaliran je maksimum koji ta masina podrzava.
 
Nisam znao da je ovo Leopard :D
Znaci njegov max je 10.5
Ok hvala na informacijama
 
Nema na cemu. :)

Evo verzija sa njihovim kodnim imenima, za svaki slucaj:

Version 10.0: "Cheetah"
Version 10.1: "Puma"
Version 10.2: "Jaguar"
Version 10.3: "Panther"
Version 10.4: "Tiger"
Version 10.5: "Leopard"
Version 10.6: "Snow Leopard"
Version 10.7: "Lion"
 
Interesuje me koji je trenutno aktuelan OS koji moze da se instalira na mac miniju,trenutno je Mac OS X 10.5.8 a hteo bih da ubacim Leopard samo ne znam da li moze da podrzi ovaj model ?
Probao sam da instaliram leopard 10.6 ali nikako da pokrenem instalaciju...

U pitanju je ova konfiguracija
Mac mini
Procesor PowerPc G4 1.5ghz
Memorija 1gb
Ati Radeon 9200
HD Machintoch
Kol'ka je snaga ovog tvog sokoćala, tj. osećaš li da su Leopard i PPC procesor već zastareli ili se još lepo drže? Zanima me ako naletim na neki povoljni PPC mac :)
 
Kol'ka je snaga ovog tvog sokoćala, tj. osećaš li da su Leopard i PPC procesor već zastareli ili se još lepo drže? Zanima me ako naletim na neki povoljni PPC mac :)

Ako je bas mnogo povoljno onda nemoj da razmisljas a sto se tice brzine hmmm....za taj novac uvek moze da se kupi jaca masina..
 
Ja bi tu probao Ubuntu, al ja bih Ubuntu stavio i na veš mašinu, tako da moje mišljenje i nije baš merodavno

Ne postoji verzija Ubuntua za PowerPC procesore već godinama. Od svežih i aktuelnih distroa koji bi mogli da se instaliraju, Debian je verovatno najbolje rešenje.
 
Nazad
Vrh Dno