Šta je novo?

Koji monitor uzeti za MacBook Air?

Bojan011

Cenjen
Učlanjen(a)
10.03.2011
Poruke
40
Poena
154
U firmi hoce da mi uzmu neki eksterni monitor, kako ne bi klepetao samo po laptopu. Zanima me neki 22" model koji nema problem kompatibilnosti, kao sto je samsung imao.

Predlozi? Neko resenje koje vec radi za vas?

Hvala unapred
 
Ne moze monitor da bude nekompatibilan sa laptopom koliko ja znam, samo nadji adapter za koji god port imas na airu (ja iskreno ne znam koji su).
 
Treba ti monitor sa Display portom ili adapter DP-DVI ili DP-HDMI...
 
zr22w ili zr2240w
Uz monitor dobijas DisplayPort kabl, pa ti je potrebno da kupis Mini-DisplayPort na DisplayPort adapter. Ja sam uzeo sebi adapter u pcpractic-u.

Mozes da uzmes i neki LG monitor takodje, kao i Dell. Imao sam 2 Dell monitora povezana na MBP, isto preko dp kabla i mdp na dp adaptera.
Imaj na umu da uz Dell ne dolaze Displayport kablovi, pa ces morati isti da kupis, sto je jos 1700-1800din u mikroprinc-u.
 
Jel imao neko od vas iskustva sa ovime ili pricate napamet?

Na MacBook Pro-u sa Thunderbolt portom sam imao odgovarajuci adapter i ekran mi je flickerovao i gubio signal. Na netu sam procitao da moj Samsung Monitor ima problema sa kompatibilnoscu i video klipove toga na youtube-u (i imao iste probleme):

http://www.youtube.com/watch?v=wWVu_vCoBZU

http://www.youtube.com/watch?v=CzQumS80TVo

Tako da ako ikad budete uzimali externi monitor za Mac Laptop, obratite paznju.

@ays - koji model si uzeo? I kako si zadovoljan?

I dalje primam preporuke :)
 
ja imam Dell 2412 i MBP iz 2010 (sa DisplayPortom).

koristim:
1. DisplayPort to HDMI adapter
2. HDMI to DVI adapter (jer ovaj Dell nema HDMI port)

i sve radi kako treba.
 
@Bojan,
Sa ovim MBP-om, koji ima thunderbolt, koristio sam sledece monitore: u2311h, u2410, u2412m i zr22w. Svi su radili savrseno. OSX ih je odmah prepoznao, skinuo odgovoarajuci ics profile i to je to. :)

Ja bih uzeo zr22w ili zr2240w, oba su 21.6", imaju 1080p rezoluciju i najveca razlika je u tipu osvetljenja, prvi je CCFL a drugi je LED. Oba imaju po 4 USB ulaza, koja povezes na svoj MBA i mozes da ih koristis kao USB hub. Oba imaju displayport ulaze i oba dolaze sa displayport kablovima.

Jedini razlog zasto cu ja da zameniti, zr22w koji trenutno koristim, je zbog moje potrebe za vecom rezolucijom(u2711/zr2740 ili 30", videcu jos, u zavisnosti od para).Mislim da je u2211/u2212 od Dell-a jos bolji izbor ali ih nisam nasao kod nas u prodaji.
 
I ja imam Dell U2412M kao kovacm (i MBP iz 2011) i sasvim fino radi preko MiniDP>DP + DP kabl.
 
I ja sam imao MB/ZR22W godinu i po dana ... Ništa tome falilo nije. Tako da ti fantomski problemi flikerovanja, šta god su rektkost, ako te baš hoće ...

:wave:
 
Uzeo sam Dell-ovu jeftiniju verziju IPS-a 23 Incha, sljaka kao leptir. Monitor je malo ruzan, al za te pare fenomenalan. Izasao je moju firmu nekih 17000
 
Ako hoce da se otvore, idi u istyle pa uzmi apple monitor i resio si problem sa kompatibilnoscu.
 
Dell u2311h, MBP Late 2011, radi ko sat.
Samo ti treba mini display konvertor...
 
Uzeo sam tog della, verovatno je isti kao sto si naveo. Za 17000 monitor je brutalan za sve pare
 
Nazad
Vrh Dno