Šta je novo?

Hardver Koji monitor 27" 27.000 din

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

duki777

Poštovan
Učlanjen(a)
09.03.2017
Poruke
138
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-11400 + be quiet!SHADOW ROCK 3 White
Matična ploča
MSI Z590 pro-wifi
RAM
2x8gb 3733 MHz
GPU
asus tuf gtx1660
Storage
samsung 980 1tb , crucial 500gb
Zvuk
Steelseries Arctis nova 7 , Logitech Zvučnici X-530 5.1
PSU
be quiet! Straight Power 11 Platinum 550W
Kućište
be quiet! Pure Base 500DX White
Monitor
Benq VZ2770H
Miš & tastatura
marvo k945 + A4TECH V7M
Ostale periferije
Logitech g333
Mobilni telefon
XiaomiRedmi Note 11
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Ako ima neko predlog za ips ili va monitor 27inca . Vecinom bi bio za gaming i filmove . Budzet mii je ogranicen na 27000 din . Jako malo novca al opet ne razumem se bas u monitore pa reko bolje da pitam ....
 
Niko nema predlog :(
Ja sam gledao malo recenzija . Odabrao sam aoc 27g2u/bk , on je nesto preko 27k dinara . Valda ce biti ok , vise para nemam .Sutra cu narucim .....

 
27.000 nije bas malo para za neki 1080p monitor...

Mozda bi trebalo da prvo vidis kako izgleda 1080p na 27" monitoru,jer neki se zale da im je tako slika suvise pixelasta,tj da 1080p rezolucija nije za 27" monitore vec za manje,maxx 25"...

Ako monitor koristis uglavnom u mracnoj prostoriji bolje gledaj neki VA panel (crna boja je puno bolja na VA monitorima),ako su ti bitni uglovi gledanja,mozfa i brzi odziv bolje IPS...

Dobar si monitor odabrao,jedan od boljih i popularijih modela u toj cenovnoj kategoriji

Imas i Gigabyte G27F-EK
 
Ja mislim da je bilji AOC 27G2 za 1080. Ja sam imao 24G2

 
SAMSUNG LS27AG300NUXEN Odyssey FHD 144Hz Freesync Premium

LG 27MP60G-B FHD IPS AMD FreeSync

IIYAMA B2791HSU-B1

Za igranje, tražio bih možda manju dijagonalu ali zakrivljen. Zbog novčanog limita. Pogledaj uživo negde pa proceni.
 
Poslednja izmena:
Imam ja odavno VA monitor na drugom kompu benq vz2770 . Isto preporuka sa ovog foruma . Lepa je slika i dizajn al za brze igre kao CS nije . Malo je 60 hz valda a vellika dijagonala . Kad se overclocuje na 75hz dosta je bolje al ne bih da zeznem monitor . AOC 27G2 je vec narucen mislim da ce biti bolji . Javicu utiske ...
 
Rekao sam da cu javiti utiske kad stigne monitor . Monitor jos nije stigao . Porucen 5 maja . Zvao sam pre 3 dana da vidim sta se desava i da dodam jos jednu komponentu u paket . Receno mi je da ne moze da je paket spreman da preuzme kurir . Danas opet zovem da vidim sta se desava. " kazu paket ceka kurira kod vas je ponedeljkak ili utorak " To znaci da treba da stigne 16ili 17 maja . ako je tacno posto su rekli tako isto da treba da stigne u petak ... Ja sam otkazao porudzbinu , tenk da sam narucio od Putina pre bi stigao . A prodavnica ako neko zeli da zna je BC GROUP . Ko da dele dzabe monitore pa moram cekati 2 nedelje . Ja sam sa njima zavrsio za svog zivota ....
 
dobri su oni, imaju i pristojne cene.
 
Cene su ok . Ali isporuka nije i laganje da je paket spreman a u stvari kurir posle 3 dana jos nije preuzeo paket . Nisam do sad nista narucivao od njih a izgleda bolje sto nisam. Ima 5 prodavnica sa slicnom cenom . Bre od madjara kad narucim nesto pre stigne .
A da monitor je trebao biti kao poklon rodjenom bratu za rodjendan koji je danas . Dao sam pare pa nek radi sta hoce . tako da iskustva sa monitorom nece biti.
Sledeci put cu morati naruciti 2 meseca ranije da bi stiglo do rodjendana .....
 
Niko nema predlog :(
Ja sam gledao malo recenzija . Odabrao sam aoc 27g2u/bk , on je nesto preko 27k dinara . Valda ce biti ok , vise para nemam .Sutra cu narucim .....


Ja sam taj uzeo... fenomenalan. Nije pixelasto i zrnasto mada su me is3povali mnogi pre kupovine. Za igre sluzi i osnovne stvari, u igrama bas nista ne primetis, tek o filmovima da ne pricam. Bio je najjeftiniji msm na 24 rate 31000.To ti je 4k vise al vredi za razliku od ostalih, jedina mana sto ne moze da se podesava visina 😁. Slika je top, prelaz sa 60Hz...kao iz Yuga u neku mečku.
 
Hvala za recenziju, samo mi ne ogovora to što se ne podešava visina. Nije presudno, ali j b g. Da li je velika razlika u rezoluciji 144 - 240 u 1080?
 
Pojma nemam, meni je to iskljuceno pa koliko baca, razliku sam primetio kao sto rekoh sa 60Hz na ovaj a da li je zaista 240 ili manje ne znam. Svakako razlika ogromna i odmor za oci.
 
Meni kao poklon stigao Asus VG278QF 165Hz 0.5ms G-Sync. Malko mi je cudno full hd za 27 inca, nije pikselasta i zrnasta slika nego kao da je mutnjikavo, ne znam.. ikonice kao da su malcice izduzenije i mutnije, mozda tripujem.. Ali svakako na fullscreenu bilo cega se ne vidi, gaming i filmovi neverovatno dobri.
 
Poslednja izmena:
Drustvo, jel moze brza pomoc? Vidim da samsung odyssey g5 ima sasvim korektnu cenu. Jel valja uzeti za nekog prosecnog korisnika? Msm da 2k 144hz nema jeftiniji od njega.
 
Drustvo, jel moze brza pomoc? Vidim da samsung odyssey g5 ima sasvim korektnu cenu. Jel valja uzeti za nekog prosecnog korisnika? Msm da 2k 144hz nema jeftiniji od njega.

napiši tačnu oznaku modela
 
Dobra je cena, samo je malo nezgodno ako mora da se reklamira. Ipak je kabast. Po spcifikacija mi mi izgleda o.k. Na YT kažu da je korektan.



Izgugalj malo, pa prenesi.
 
Racunaj da je poprilicno zakrivljen, tako da je optimizovan pretezno za igre, rad ce biti neudoban po meni.
Takodje kao svi VA paneli ima dobru crnu ali pati od tipicnih VA problema tj da su tamno sivi elementi crni pa se ne razlikuju fini detalji u tamnim scenama, plus razmrljavanje na tamnim delovima slike. G7 i G9 nemaju te probleme(tj.manje su izrazeni, ali to je potpuno druga cenovna kategorija).

Sa druge strane IPS monitori ne mogu prikazati pravu crnu, ali ima verniji prilsz boja, pa prelomi sta ti je vaznije.
 
Dobra je cena, samo je malo nezgodno ako mora da se reklamira. Ipak je kabast. Po spcifikacija mi mi izgleda o.k. Na YT kažu da je korektan.



Izgugalj malo, pa prenesi.

Gledao sam na recenzije, u sustini ok za pare, samo me brine sto kazu da ima poprilican ghosting.
Racunaj da je poprilicno zakrivljen, tako da je optimizovan pretezno za igre, rad ce biti neudoban po meni.
Takodje kao svi VA paneli ima dobru crnu ali pati od tipicnih VA problema tj da su tamno sivi elementi crni pa se ne razlikuju fini detalji u tamnim scenama, plus razmrljavanje na tamnim delovima slike. G7 i G9 nemaju te probleme(tj.manje su izrazeni, ali to je potpuno druga cenovna kategorija).

Sa druge strane IPS monitori ne mogu prikazati pravu crnu, ali ima verniji prilsz boja, pa prelomi sta ti je vaznije.
Uzeo bih verizju od 27 inc, pa valjda veliko zakrivljenje ne bi predstavljalo problem.
 
samo me brine sto kazu da ima poprilican ghosting.

Kažu da je više za igre. Za šta tebi treba? Ovo su neke proverene stvari (nije sveto pismo, stalno se nešto menja) samo proveri koja ti rezolucija odgovora

AOC 27G2

IIYAMA B2791HSU-B1
 
Kažu da je više za igre. Za šta tebi treba? Ovo su neke proverene stvari (nije sveto pismo, stalno se nešto menja) samo proveri koja ti rezolucija odgovora

AOC 27G2

IIYAMA B2791HSU-B1
Ova dva su FHD, a gledam ako moze 2k. Gledam da uzmem nesto solidno a da nije skupo (srpska posla). U sustini posto radim na racunaru ceo dan, ne provodim mnogo kuci ali hocu da uzmem nesto sto se moze koirstiti i za posao (ako zatreba), i za poneku igru. Ovaj samsung sam gledao iskljucivo jer je najjeftiniji od svih 2k high Hz. Ali mi nije nista hitno, pa gledam i dalje.
 
Napiši neki utisak
 
Nazad
Vrh Dno