Šta je novo?

Hardver Koji HDD od 4TB?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

tootooban

Čuven
Učlanjen(a)
21.02.2004
Poruke
409
Poena
630
1. Western Digital Blue WD40EZAZ
2. Toshiba P300 HDWD240UZSVA
3. Western Digital Red WD40EFAX
4. Seagate Barracuda Guardian ST4000DM004

Imam A2000 na kome je sistem ali mi HDD od 1TB postaje tesan. Povremeno radim backup bitnih stvari. Bez obzira na to prioritet mi je pouzdanost i tisina.
 
Ta toshiba od 4 Gb je SMR (ako nekome znaci)......Toshibe do 3 Gb su CMR
 
WD Blue ili Toshiba.

Toshiba nesto tisa po specifikacijama.
To sam citao nego me vise zanimaju iskustva i razmisljanja upucenih.
 
WD Red 4TB, valjda smr ali nebitno, hladni, nečujni, za arhivu i backup dušu dali. Imam 2 komada i sve radi kako treba.
Pre njih sam imao 3 kom WD Red 3TB cmr, za nijansu sporiji, ali isto su radili besprekorno.
 
Imam pomenutu Toshibu, meni bas je bucan disk. U kucistu imam 5xArctic P12 + Dark Rock Pro4, ali disk ih bas nadglasava.
Ne mogu reci ni da je pretjerano hladan, temepratura uglavnom ide oko 40.
 
Poslednja izmena:
Ja ima u kompu neki WD blue od 1tb i zadoboljan sam temperaturom i "bukom". Ne cuje se nista. Nego rekoh da proverim da se ne sto nije promenilo nakon vremena i velicine doskova.

Ima i jos neke diskove za backup (barracuda, samsung...)
 
Koristim P300 3TB, 2 komada WD Blue 1TB (oni stari, pravi Blue, a ne Green pod plavom oznakom) i WD Black 750GB.
WD Black je najstariji disk, definitivno najbučniji i greje se par stepeni više od ostalih. Blue i P300 su umereno bučni do tihi (zavisi kako ko prihvata zvuk koji prave), mada imam one plastične klizače za montiranje HDD u kućište, pa svakako i to smanjuje vibracije i buku. Kućište je sa 2x120mm ventilatorima, što je neko osnovno provetravanje.
Imam pomenutu Toshibu, meni bas je bucan disk. U kucistu imam 5xArctic P12 + Dark Rock Pro4, ali disk ih bas nadglasava.
Ne mogu reci ni da je pretjerano hladan, temepratura uglavnom ide oko 40.
Nisam primetio da je nešto preterano bučan, kao što napisah iznad. A i temperature su ok, P300 i WD Blue su skoro uvek u rasponu 32-35 °C, pri normalnoj sobnoj temperaturi.
Čak i Kingston A2000 retko kada prelazi 42 °C, tako da ne bi trebalo da bude problema sa bilo kojim HDD ukoliko kućište ima normalno provetravanje i dobro hlađenje ostalih komponenti.
 
1. Western Digital Blue WD40EZAZ
2. Toshiba P300 HDWD240UZSVA
3. Western Digital Red WD40EFAX
4. Seagate Barracuda Guardian ST4000DM004

Imam A2000 na kome je sistem ali mi HDD od 1TB postaje tesan. Povremeno radim backup bitnih stvari. Bez obzira na to prioritet mi je pouzdanost i tisina.
iz tih ni jedan, a inace wd purple (em cmr, em identican sa wd red cmrovim). I manite se glupih prica kako je to za videonadzor, u obicnom racunaru se ponasa kao obican hdd.
 
Nazad
Vrh Dno