Šta je novo?

Koji firewall ? ili zastita

Mexa

Čuven
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
181
Poena
619
Koja zastita za WindowsXP , mislim na Firewall-ove , koji rade i ne prave probleme, a dobri su !
 
Meni Tiny Personal Firewall radi kako treba... ne mog' sad da nadjem link, al' probaj preko Google-ta, naci ces ga sigurno.
 
Probaj i Zone alarm pro, a ni norton firewall 2002 veronatno nije za bacanje,mada ga ja nisam do sada probao. Isto tako jedan od popularnijih je mcaffe-ijev firewall program . I svi rade pod XP-om.
 
ATGUARD
Bez razmisljanja, najkvalitetniji firewall, radi pod XP.
Jedino ako ti ne smeta da non-stop konfigurises pravila, ali zato ubedljivo najbezbedniji.
 
BokiPK je napisao(la):
ATGUARD
Bez razmisljanja, najkvalitetniji firewall, radi pod XP.
Jedino ako ti ne smeta da non-stop konfigurises pravila, ali zato ubedljivo najbezbedniji.

Nisam imao pojma boom znam da nije radio pod winME, i valjda win2k (mada ovo nisam siguran)
Ima sad odma da ga instaliram (ko bi reko - tako mator program a radi pod XP-m - iposle kazu da XP ne valja :D:D )
 
Transkript thread-a sa starog foruma !

Snajperista
Junior Member

BlackICE?
Kada mi signalizira neki od napada sta da radim? Inace sam na poprecnoj vezi.

drapin
Member

Upotrebljavaj ZoneAlarm...BlackIce ne valja nista.

Sasha
Member

Cao.
Misljenja o fw su razlicita, ali ovo za blackice je tachno,
inache ja sam oduvek bio za AtGuard.
E, kad sam preso na Milenium, morao sam da probam i druge firewall-ove i na kraju sam obrni-okreni uzeo Norton Personal Firewall (sto je inace AtGuard koji je Norton otkupio).
Kako god bilo preskochi BlackIce, a ove druge probaj pa sam
vidi shta ti najvishe odgovara.

Pozdrav,
Sasha

zver
Member

a kakav je LockDown ?

Snajperista
Junior Member

Popio sam Nimdu pre neki dan, mada vec dugo vremena imam poprecnu vezu nisam imao nikda problema. Al' od onomad sam instalirao sve zivo. Pored Kasperskog koga sam imao i ranije stavio sam i F-Secure i blackice a sada i ZA. Mozda malo usporava kantu al' ko ga j*be

Kiwy
Senior Member

Black Ice je super...nemojte ga dirati. I Pentagon ga koristi! Jos samo da proradi pod XP

drapin
Member

Da da kako da ne...idi malo na http://grc.com/ pa si testiraj portove i ostale sockete sa ukljucenim BlackIce-om:malo ces da se iznenadis,posto je kao sito i reseto,sve zivo otvoreno.Program jednostavno ne radi ono sto bi trebao da radi i to je cinjenica.A ako ga Pentagon koristi,to mogu da razumem,ali ne onako kako ti mislis:bilo je naime dosta prijava da je BlackIce ustvari prikriveni trojanac preko kog proizvodjac (a onda verovatno i Pentagon i ko zna ko jos) moze slobodno da ti se setka po kompjuteru !

Inace sa ZoneAlarm-om SVI portovi su na testu STEALTH tj tvoj komp je potpuno nevidljiv za druge kompjutere

Snajperista
Junior Member

Sada mi rade i BlackICE i zone alarm i sve je u red tj. izgleda da ZA obavlja svoj posao.
Sura prekosutra BlackICE ide u istoriju ako se nastavo ovako.

silverglider
Moderator

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by drapin
Inace sa ZoneAlarm-om SVI portovi su na testu STEALTH tj tvoj komp je potpuno nevidljiv za druge kompjutere.
--------------------------------------------------------------------------------



I ZoneAlarm ima rupa kao i svaki drugi firewall, nemoj da se zavaravas tim jednim testom. Ali je ZA definitivno bolja solucija od BlackIcea (koji i jeste u principu IDT a ne firewall)

Snajperista
Junior Member

Kako da proverim koji su mi portovi vidljivi a koji ne?

drapin
Member

pa zar ti nisam upravo rekao ??? Brzo na grc !!!
silverglider je u pravu,naravno,ali boljeg i jednostavnijeg testa mislim da na net-u nema..
 
Mislim da smo u ranijim threadovima na tu temu dosli do sledecih zakljucaka:
Zone Alarme je najbolji,koliko god firewall moze da bude dobar (apsolutna zastita ne postoji)
At Guard i Norton ... su jedna te ista stvar,nisu losi,onaj prvi je uzasno komplikovan,drugi je malo glomazan
Black Ice je prevara jer uopste nije firewall,pre bi se moglo reci da ima neke karakteristike trojanca
XP-ov ugradjeni firewall filtrira samo saobracaj u jednom pravcu,ulaznom cini mi se,sto je pomalo glupavo...
Ostali manje vise nisu bitni jer prva tri pokrivaju sve sto covek moze da zazeli...
 
Koja verzija

A koja verzija Zone Alarma radi sa XP-om i odakle je naci , naravno po mogucstvu sa nekog Warez sajta.

Inace koliko ja znam nijedna verzija BlackIce-a nije jos uvek kompatibilna sa WindowsXP -om !
Pozdrav !
 
austin je napisao(la):
Nisam imao pojma boom znam da nije radio pod winME, i valjda win2k (mada ovo nisam siguran)
Ima sad odma da ga instaliram (ko bi reko - tako mator program a radi pod XP-m - iposle kazu da XP ne valja :D:D )

I mene je iznenadilo da radi, pogotovu sto ME nije mogao da se uopste digne sa njim:)D). Ali ipak je radio pod W2K tako da mi je dalo ideju da ga probam.

Mozda jeste malo komplikovaniji za upotrebu, ali jedino on ume da stopira banere, razne CGI-je u slicno. Pored klasicne zastitne uloge, naravno.
Ipak, stvar ukusa i potreba. Pa ko hoce...
 
Ja koristim Norton Firewall + NAV 2002 i prezadovoljan sam!
 
@-guard, Za i sl

ja sam ipak za @guard. koristim ga vec godinama i na win98 i win2k. doduse kada sam presao na win2k nisam mogao. naime, ovo sam tek skoro cuo, @guard ne radi sa win2k+sp1??!!! a radi bez sp-a. totalna glupost ali i istina. ipak, kada sam instalirao xp @guard mi nije radio pa sam koristio ZA pro (ima ga na http://fosi.ural.net (neko je pitao) "registrovan") mada su mi tu ipak nedostajale neke korisne opcije koje ima @guard tipa isklucivanje reklama, pop-up prozora, cookies-a, aktiv kontrola, iskljucivanje odredjenih uspostavljenih konekcija etc. po mom misljenju @G pruza najvise mogucnosti, iako sam nacuo da ipak moze da se prevari?!
 
Broz je napisao(la):
Ja koristim Norton Firewall + NAV 2002 i prezadovoljan sam!
Kakva slucajnost, i ja imam to isto, e ali ja sam malo zadovoljniji od tebe. Gosn Broz, ti stvarno znas sta valja!
Salim se i ja mislim da je ovo gore dobitna kombinacija.
A sto se fw tice:
Norton personal fw ti je funkcionalnost @G-a (jer su ga odkupili)
i tehnicka podrska Norton-a na jednom mestu, i + kad ga iskljucis nece da ti zablokira kompletan pristup net-u kao "savrseni fw" (ha ha ha) ZAP.
Najbolje je da uzmes i da probas sam pa da vidis koji ti fw
najvise odgovara jer ovi bolji su po efikasnosti poprilicno jednaki.

Mada bi ja licno pre stavio NPF2002 nego @G3.22 (mislim da je
to zadnja verzija pre nego sto ih je Norton progutao pardon preuzeo) ipak je AtGuard stariji poprilicno (par godina), ali je
fino znati da ta "stara verzija" radi pod XP-om.

Pozdrav,
Sasha
 
Na W98 AtGuard 3.22 - radi savrseno, isto tako ZA, koristim malo jedan, malo drugi. Ovo ostalo ccc.... ConSeal problematican, Black Ice jos gore, a onaj Nortonov monster od par desetaka megabajta je takav svajcarski sir da niste ni svesni (barem neki). Naravno nista nije savrseno, ipak..
Na W2K ZA definitivno.
 
Savetujem vam da probate Sygate Personal Firewall. ;)
 
Re: @-guard, Za i sl

sofri je napisao(la):
ja sam ipak za @guard. koristim ga vec godinama i na win98 i win2k. doduse kada sam presao na win2k nisam mogao. naime, ovo sam tek skoro cuo, @guard ne radi sa win2k+sp1??!!! a radi bez sp-a. ..

Hm, pre XP-a kao drugi OS koristio sam W2K sa ugradjenim bas SP1!!! I @guard je radio(tj. i dalje radi sa drugim domacinom:D)
Za tolikog prcoljka od programa stvarno fantastican spektar mogucnosti.
ZA je dosta supljiji, sto su mi pre nekoliko meseci neki demonstrirali. Norton je (pre)glomazan. NeoWatch ima neke simpaticne opcije, ali ne zaustavlja banere isl.
Sygate nisam probao.
 
Re: Re: @-guard, Za i sl

Moje skromno misljenje je da Zone Alarm Pro rula...
pozdrav:)
 
Gedza je napisao(la):
Savetujem vam da probate Sygate Personal Firewall. ;)
Probao sam ga i posle jedno 2-3 nedelje je poceo da brljavi i poceo da da pravi sam restrikcije za pojedine sajtove i programe, tipa prvo mi niko nije uspevao da posalje fajl na icq pa posle ni poruku, hotmail i yahoo su se ugasili , neki forumi .... jednostavno od blokiranih pokusaja napada pravio je kombinaciju IP-eva koje je blokirao, da li je bila stara (bagovita) verzija ne znam samo znam da je sve proradilo normalno kad sam ga skinuo, taj firewall je i GRC-ova preporuka , ali sam ja imao losih iskustava sa njim.
AtGuard je odlican zbog kontrole , Norton je nista drugo nego nasminkani i nabudzeni AG. Zone Alarm je isuvise automatizovan ali ipak odlican za vecinu korisnika, ne postavlja isuvise pitanja :) A za BlackIce je javna tajna da je pre jedno 2 godine u njemu bio trojanac !
 
Sa nijednom verzijom nisam imao nikakvih problema. Jedino da nisi prekombinovao sa opcijama ili si instalirao mreznu verziju koja je komplikovanija i trazi registraciju.
 
Gedza je napisao(la):
Sa nijednom verzijom nisam imao nikakvih problema. Jedino da nisi prekombinovao sa opcijama ili si instalirao mreznu verziju koja je komplikovanija i trazi registraciju.
Ne secam se koja je verzija bila, ali registrovao sam je, cini mi se da sam je skinuo bas sa FOSI-ja pre jedno 10 meseci.
 
To je verovatno mrezna verzija koja ima brdo opcija i dodataka. Skini Personal verziju sa njihovog sajta i probaj nju. Inace program je besplatan u ovoj varijanti.
 
Momci, mislim da je stvar vrlo jasna. Svi se slazemo da savrsenog i neprobojnog sw-a jednostavno nema. Dakle, onome ko je zapeo da upadne, upasce. Zato je dovoljno imati jedan od boljih (At, ZA, Tiny, Norton, etc) desktop firewalla (prema licnoj preferenciji) da makar odbije uobicajene svakodnevne "pipalice" i "vikend-hakere"; ionako sumnjam da bi iko od nas bio meta pravog, iskusnijeg hakera enivej.

Trojanci su posebna prica i sve cesce se postavlja pitanje koliko se ispreplicu jurisdikcije firewall i antivirus programa.
 
Nazad
Vrh Dno