Šta je novo?

Periferni uređaji Koji esterni hdd kupiti za Mac OS

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
948
Poena
620
Što se tiče kompatibilnosti i pouzdanosti za rad sa Mac OS i IOS-om, uz povremeno korišćenje Windowsa, da li kupiti WESTERN DIGITAL My Passport 2TB za koji kažu da ima softver za back up, VERBATIM 2TB, 2.5", USB 3.0 Store 'n' Go, SEAGATE Expansion Portable 2TB ili neki drugi HDD u tom cenovnom rangu, ili je sigurnija varijanta ići na neki SSD sa manjim kapacitetom, ako je to bolja opcija za Apple hardver?
 
Mislim da su i WD i Seagate kompatibilni sa macOS i windows -om, ono sto ja mogu da dodam tu jeste da hard diskovi iz Seagate Expansion serije mogu po potrebi da se izvade iz kucista i ugrade u laptop/konzolu dok wd to ne mogu jer se PCB ne moze skloniti. Naravno mislim na 2,5''
 
Sad sam video da ima VERBATIM Store n Go 1TB 53230 Eksterni SSD i mislim da je to najbolja kupovina, s obzirom da nije mehanički disk... Jedino ako ima nekih problema u vezi kompatibilnosti sa Mac OS ili neka druga caka? Čudno mi je da je Verbatim 1TB SSD jeftiniji od 500 GB WD ili Samsung SSD-a?

 
Kupi taj Verbatim, utakni u thunderbolt port, formatiraj u apfs, radiće bez problema 100%, čak i piše na sajtu proizvođača da je kompatibilan sa macOS 10.4+.
Nema tu nekih problema, ja imam Yotamaster raid usb-c enclosure sa dva diska, radi kao sat na mac mini m2.
 
Imam ja taj WD MyPassport 2TB, inicijalno je planiran za Mac gde je i bio neko vreme, onda je prebacen na PS i konacno na PC :D
Dobar je u svakom slucaju (y)
 
Kako god, eksterni ssd će da mu radi sa apple hardverom 100%, a što se tiče particionisanja, neka kupi Paragon ili Tuxera drajver za ntfs, pa može tako ili exfat, mada je po meni bolje ovo sa ntfs-om.
 
Čudno mi je što je VERBATIM Store n Go 1TB 53230 Eksterni SSD iste cene kao i Verbatim SSD od 512 GB, a i drugi proizvođači imaju još skuplje SSD memorije od 512 GB... Pitam se da nije u pitanju neka starija serija sa lošijom SSD memorijom? Negde piše da SSD memorije traju relativno kratko, da se pojavljuju greške na njima s vremenom i da ih treba osvežavati? Da li je to slučaj i sa novijim SSD-ovima ili se odnosi samo na stariju tehnologiju? Pitam u smislu da li da ipak odaberem WD MyPassport 2TB... Ne znam da li WD ima shock protection i koliko je osetljiv?
 
shock protection i slim baš i ne idu zajedno. za shock protection se uzima nešto poput Transcend 25M3

koliko znam, Transcend diskovi su na NTFS.
 
Nazad
Vrh Dno