Šta je novo?

Koji elektricni sporet?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Marezz

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruke
1,410
Poena
225
Zdravo narode, moram uskoro da menjam stari sporet jer je krenuo da otkazuje pa bih zamolio za savet. Vidim da ih ima dosta, ne znam koja marka je dobra u tom nekom budzetskom segmentu. Ne znam ni koje su glavne razlike, vidim da imaju standardne ploce/ringle, staklokeramicke i indukcione ploce. Ja se nista u to ne razumem pa ako moze neko ko se razume da mi da neki predlog za sporet do 40.000din?
 
Ako možeš, uzmi odvojeno ploča / rerna.

Prvo, indukcija OBAVEZNO. To je promena kao sa HDDa na SSD. Moraju posebni sudovi ali se to izmenja brzo. ubr, da možeš da testiraš svoje sudove običnim magnetnom. Ako se lepi za dno, radiće na indukciji

Drugo, gledaj da ima 5 godina garancije.

Od brendova, Gorenje je sasvim ok. Bosch je bolji ali lično milism da ne dovoljno za razliku u ceni i retko je sa 5 godina garancije.

Imaš još I Ariston Indesit i to je to.

Ja druge ne bih gledao, tj. nisam kad sam uzimao pre 4 godine. Uzeo sve od Gorenja.

Napomena: Ja sam moje kupovao pre nego što ih je kupio Hisense. Ne znam da li se nešto menjalo u međuvremenu što se tiče kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
Ako možeš, uzmi odvojeno ploča / rerna.

Prvo, indukcija OBAVEZNO. To je promena kao sa HDDa na SSD. Moraju posebni sudovi ali se to izmenja brzo. ubr, da možeš da testiraš svoje sudove običnim magnetnom. Ako se lepi za dno, radiće na indukciji

Drugo, gledaj da ima 5 godina garancije.

Od brendova, Gorenje je sasvim ok. Bosch je bolji ali lično milism da ne dovoljno za razliku u ceni i retko je sa 5 godina garancije.

Imaš još I Ariston Indesit i to je to.

Ja druge ne bih gledao, tj. nisam kad sam uzimao pre 4 godine. Uzeo sve od Gorenja.

Napomena: Ja sam moje kupovao pre nego što ih je kupio Hisense. Ne znam da li se nešto menjalo u međuvremenu što se tiče kvaliteta.

Kako mislis odvojeno ploca / rerna? Koje su razlike i prednosti/mane kod indukcije i standardnih ploca/ringli? Jedan kolega mi je preporucio Beko, ne znam jel oni valjaju..
 
Beko je postao ozbiljan brend sto se tice bele tehnike. Ja bih ih uzeo u razmatranje. Sto se Gorenja tice dobar prijatelj mi radi u njihovom servisu. E kad on kaze da bezim sto dalje od njih...
Majka i tasta kupile njihov sporet. Obema ubrzo komplet boja pozutela oko ringli. , iako su ga zene redovno cistile.

E sad, ja sam pre 10 godina kupio Gorenje skuplji model od inoxa sa plocom, i da kucnem u drvo niti jedan kvar. I dalje se koristi. Trenutno u ovom stanu imam Bosch plocu + ugradnu reLnu. Zena se ne zali evo vec 3 godine...
 
Poslednja izmena:
Indukcija je trenutno najbolji način pripremanja hrane. Kuvam svakodnevno, najveći deo života sam spremao hranu na plinu, zatim staklokeramika obična IR i tu je bio najveći hendikep i žal za plinom, iako izgleda estetski lepše i čistije.

Indukcija je pravi kompromis, daje ti performanse plina, trenutni odziv na podešavanje na ploči, i čistoću koju si imao sa klasičnom pločom.

Posle nekoliko godina čiste indukcije, sve 4 zone na ploči su indukcija, ne bih nikad ništa drugo ponovo uzimao (sem plina u nekoj ooooogromnoj profi kuhinji jednog lepog dana, naravno u kombinaciji sa još jednom indukcionom pločom).

Posuđe nije problem, svakako kvalitetno prohromsko posuđe radi na indukciji. Ljudi se zbog starog posuđa odluče za pola pola ili ne uzmu indukciju uopšte, što je greška.

Od mene preporuka za Mehrzer posuđe, bilo je u Metalcu. Inače, skoro sve iz Metalca radi na indukciji. Poželjno što deblje dno, 9mm i više. Ikea zna da ima dobro posuđe sa debelim dnom.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kao što kolege forumasi kazu i ja da se pridruzim, samo indukcija kao preporuka.
Uzmes par serpi i obavezno wok tiganj, koji je urađena za indukciju i nemas sta da se brines.
Postoje adapteri ali ti to nebih preporučio.
Pogotovo sto mozes naci jako kvalotetno a da nije previse skupo posudje.
I nemoj da se preopteresujes sa posudjem, za početak tipa mala serpica, srednja i velika... I naravno wok tava/tiganj.
Jos ako uzmes sa booster/power opcijom, bit ces prezadovoljan.

Samo nemoj da kojim slucajem prospes secer po ploci dok radi ili ispustis tezak lonac na plocu...


Dijelovi odgovoraju za vise brendova, tako da ako dodje do nekog kvara i ne radi jedna ploca ili pola ploce, mogu se naci povoljno dijelovi na netu i zamjeniti. Naravno ako nije nova ploča i pod garancijom.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Све лепо предложисте човеку, индукциони шпорти јесу супер, само... Човеку је буџет 40.000, а индукциони су преко 60.000.

Послато са NOVA 5T уз помоћ тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno