Šta je novo?

Periferni uređaji Koji docking station za Mac racunare

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,115
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav. potreban mi je docking station koji radi sa racunarima sa Apple ARM arhitekturom. Trenutno koristim Mac Mini M1 i Macbook Pro M1 2020.

Otprilike sta mi treba:
  • Da se povezuje preko USB-C (ili Thunderbolt, sta god funkcionise)
  • Da ima podrsku za dva monitora (4K 60Hz)
  • Dock ce biti stacioniran na stolu i sve od opreme sto stoji tu (monitori, kamera, tastatura, itd.) ce biti povezano na njega, tako da je portabilnost nebitna
  • Akcenat na kvalitetu, ne zelim nesto sto se greje kao blesavo, da razmisljam kada ce se zapaliti
  • BIlo bi dobro da ima eksterno napajanje, ako postoji neki dock sa tim i ako je uopste potrebno
  • Bilo bi dobro da se moze uzeti kod nas u radnjama, ali nije ogranicavajuci faktor
 
@baltam0s

Odakle kupujete ovo?
Koliko vidim ne salju za Srbiju..

SOHO Gen 2 bi mi odgovarao.
 
Meni radi posao Lenovo usb-c dock gen2
 
TS4 je prava stvar, ali 320-400e + dazbine tesko da cu dati na dock. Da ga ima kod nas za 36k u radnji uzeo bih ga.
 
Ma nema nista od toga da se toliko cimam oko dock-a koji toliko kosta. Za tu cenu mora da bude domaci, eventualno na KP :)

U suprotnom pre cu uzeti neki monitor sa dosta portova iprodati trenutnimonitor, vise ce mi se isplatiti na duze staze.
 
Kasno sam se setio, mogao sam uzeti SOHO Gen 2 iz Holandije za oko 100e, to bi mi bilo taman. Opet cu imati nekog odande krajem avgusta, ali ko ce cekati do tada..
 
Sad gledao da naručim USB-C Soho Dock - gen.2, kao EU shop ali glupanderi šalju sve iz UK, pa podleže carini.
 
Na M1 sam za sada probao samo 1 na HDMI, jedino da odnesem na posao pa da prikacim jos dva DP monitora i vidim sta moze da radi i kako.
 
Hvala na odgovorima.

Nasao sam polovan Lenovo Dock Gen2 za 95e, pa sam ga porucio. Ako ulovim neki domaci Caldigit ili na KP bude po realnoj ceni, mozda zamenim, mada mislim da ce mi Lenovo zavrsiti posao, samo da se ne greje.
 
Da potvrdim, Lenovo USB-C Dock Gen2 radi odlicno sa Macbook Pro M1 2020. Povezao sam USB web kameru, monitor preko DP-a i slusalice preko 3.5mm izlaza. Ostalo je jos brdo portova prazno. Sve radi out of the box, kao i punjenje laptopa. Ovo je lepota za koriscenje :)

U startu sam azurirao firmware, nisam probao sa starim firmware-om. Poslednji firmware je iz maja 2022, sto znaci da dock i dalje ima podrsku.
 
Ja sam isto hteo da uzmem dock, na kraju se ispostavilo da i kod kuće i na poslu uključim samo 1 usbc monitor i to je to. On mi služi i kao punjac. Mis, tastatura, slušalice sve ide bezicno.
 
I ja sam razmisljao o promeni monitora i krenuo ovu temu da kucam kao temu za monitor, ali sam shvatio da ne zelim da budem ogranicen na izbor monitora sa time da se povezuje preko USB-C i da moze da sluzi kao dock, te da mi je "standalone" dock bolje resenje. Plus sto sam zadovoljan trenutnim monitorom, nisam hteo u ovom trenutku da ga menjam.
 
Jos jedan, da kazemo info.. ko bude uzimao dock za dual setup. Ako ima npr 2xDP i HDMI.. jedan monitor neka ide na HDMI, dugi preko DP.
Ako se oba stave preko DP, tada hoce da brljavi rezolucija.

(da se ne smorite odmah) :D
 
Da potvrdim, Lenovo USB-C Dock Gen2 radi odlicno sa Macbook Pro M1 2020. Povezao sam USB web kameru, monitor preko DP-a i slusalice preko 3.5mm izlaza. Ostalo je jos brdo portova prazno. Sve radi out of the box, kao i punjenje laptopa. Ovo je lepota za koriscenje :)

U startu sam azurirao firmware, nisam probao sa starim firmware-om. Poslednji firmware je iz maja 2022, sto znaci da dock i dalje ima podrsku.
Da li si uspeo da povezes dva eksterna monitora na taj dock?
Meni radi posao Lenovo usb-c dock gen2
da li na njega mozes da povezes dva eksterna monitora na m1?
 
Poslednja izmena:
Rade dva eksterna monitora u extended modu, ali su oba eksterna u clone modu...
 
mb m1 pro
Ja koristim umesto docka USB-C monitor, Lenovo. Sa jednim usb-c kablom dobijam: sliku, punjenje, GigLAN port, 3.5mm, USB-A hub. Punjac stoji u rancu i skoro se nikada ne koristi.


P27h-6.png
 
Nazad
Vrh Dno