Šta je novo?

Koje pojačalo za Monitor Audio BX2

jedinstvo

Cenjen
Učlanjen(a)
18.01.2014
Poruke
3
Poena
151
Velik pozdrav za sve.

Pošto sam odnedavno postao vlasnik Monitor Audio BX2 zvučnika i pošto sam pozajmio od drugara pojačalo, nemam svoje, zanimalo bi me koji je najbolji match za ove zvučnike? Čitao sam po net-u da su to NAD, Rotel i Marantz. E sada, da li tu spadaju i pojačala starije generacije ili će bolji posao raditi relativno mlađa pojačala? Kolika je snaga koja je potrebna da bi ovi zvučnici pokazali svoje? Inače ih sada slušam na starijem Marantz-u iz neke '85. Kakva su vaša iskustva sa ovim zvučnicima?

Hvala
 
Pozdrav i tebi prijatelju.

Lično nisam ljubitelj MA kutija, ali da pitam, šta fali tom Marantzu iz '85-e pa da hoćeš da ga menjaš? Po nekom mom viđenju to bi trebao biti dobar partner MA kutijama. NAD bi takođe mogao biti dobar par sa MA, mada se meni lično mnogo više sviđa kako svira sa PCB zvučnicima (a i projektovani su jedno za drugo). Tvoje drugo pitanje, da li treba juriti novija pojačala ili mogu i starija obaviti dobar posao, pa to je sve vrlo relativno. Nešto ili radi dobro zajedno ili ne radi, nezavisno od generacije kad je nastalo. Dakle, ako ti ne smeta ništa sa tim Marantzom iz '85-e, ja tu ništa ne bih ni dirao. Treće pitanje koje si postavio, a tiče se snage, na sajtu proizvođača lepo piše, pojačala od 30-100w. Samo ovde imaj na umu jednu stvar, većina zvučnika crkava ne zbog preopterećenja snagom, već zbog distorzije u zvuku koju prave loša komercijalna pojačala. Dakle, zvučnici će ti raditi sasvim normalno i sa pojačalima od 200W, samo nemoj da ga baš odšrafljuješ preko mere. Ionako obično kućno slušanje retko prelazi 15-20W. E sad, ako si namerio da praviš žurke, onda bolje uzmi neki razglas i da vidiš veselja.

Hajd' u zdravlje, neka te kutije dugo i u veselju služe.

edit: kad prelećem poruke pa ne vidim šta piše... dakle, sad tek vidim da ti je taj Marantz iz '85-e na pozajmici i da nemaš svoje pojačalo. U tom slučaju, ako ti se ta kombinacija sviđa, pojuri nešto slično po oglasima. U svakom slučaju se dogovori sa prodavcem da prvo isprobate pojačalo kod tebe kući pa tek ako ti se dopadne onda pazari.
 
Poslednja izmena:
Ja imam MA BR5 i Marantz SR3001 receiver i ta kombinacija mi sasvim lepo radi.

Ali ako budeš tražio od audiofila savete, teško da ćeš ikada dobiti dva ista mišljenja.

Kod zagriženih audiofila količina fanatizma kojom brane (i nameću) svoje stavove, kao i arogancije daleko prelazi ono što ćeš videti za bilo koju tehniku - prepirke nVidia/AMD za njih su ništa :)

Svi imamo donekle različit sluh, o ukusima, afinitetima, pa i dubini džepa da ne pričamo - kod zvučnika je najbolje da probaš lično i da kupiš onu kombinaciju koja ti se sviđa.
 
Kao prvo, hvala Vam na odgovorima a drugo, da i ja odgovorim na pitanja. Problem je ta proba pojačala jer sam iz manjeg mesta gde baš i nema toga mnogo za probu a i drugi problem bi bio nošenje zvučnika od prodavca do prodavca. shvatite da su ovi moji prvi iole kvalitetniji zvučnici i da se ne bih usudjivao to raditi. Možda je rešenje otići do radnje pa na kvarno čuti neka pojačala, najverovatnije da ću tako nešto uraditi. Inače zvuk starijeg Marantza mi se sviđa ali me opet interesuje taj Nad, Rotel i ostali. Recite mi koja su to loša komercijalna pojačala? Voleo bih to da izbegnem u svakom slučaju.

Hvala najlepše na odgovorima i pozdrav.
 
hajd sad, kad već imaš nova pitanja da pitam i ja tebe nešto. Koliko si para spremio da potrošiš za pojačalo? Uzimaš novo ili polovno? Koju muziku slušaš na tim uređajima?

Koliko znam Monitor Audio distribuira firma 4 Audio, tako da ih možeš okrenuti telefonom kad budeš planirao da dolaziš do Beograda i zamoliti da ih priključe (ako imaju izložene) sa nekim pojačalom u klasi cene koju si planirao da odvojiš. Pa ponesi svoje cd-ove i lepo poslušaj uživo na šta to liči i da li ti se dopada. Što se tiče polovnjaka, sve zavisi od prodavca, ali i tu je moguć dogovor, kapara pa da se pošalje pojačalo na probu, itd. Nema smisla da ti šetaš sa zvučnicima okolo, osim ako baš nisi pikirao jedno jedino pojačalo i baš hoćeš sa njim da isprobaš.
 
Ma to šetanje bi bila luda ideja. Pa naravno da bih voleo novo ali situacija je tu drugačija, budzet bi bio otprilike 200 do 220e. Polovno bih mogao naći ali novo ipak ne. Npr. novo NAD C316BEE je 290 EUR, dok nešto jače, takođe Nad, C326BEE je 375e ima ga na oglasima ponekada okolo 180,190e. E imam još jedno pitanje da li je u ovom slučaju 326 bolja varijanta zbog veće snage, struje ili je 316 takođe odgovarajuće? I problem sa sa ovim Marantzom je taj što nema ulaz za Cd nego ima samo 2xtape, tuner i phono. Ne znam da li je to problem, mozda i nije.


Nadam se da ne misliš da te zezam ali je za mene ovo skoro pa nov sport.
 
Nazad
Vrh Dno