Šta je novo?

Koje miševe imate?

Izbegavaj Razer proizvode. Sve što oni proizvode je otpad. Gledaj da pazariš neki Endgame sa PixArt senzorom.
Za ostale stvari znam iz priče da se dešava sve i svašta (tastature pogotovu), ali što se miševa tiče ja sam stvarno prezadovoljan sa Razerom (a možda sam imao i sreće). Imao sam dva Deathadder miša, prvi sam zamenio zato što mi se posle 3-4 godine ogulila guma pa je bio ružan, inače i dalje funkcionište. Isto tako i sa njegovim naslednikom. Sada imam Orochi V2 i mislim da mi je to najbolji miš koji sam imao u životu, a da ne košta kao bubreg.
 
9 godina me služio Deathadder dok nije počeo da se javlja dupli lijevi klik, nek ovaj Viper Ultimate izdrži i upola ja zadovoljan.
 
Takođe!
Imam Razer Viper Mini duže vreme i prezadovoljan sam. Veoma lagan, kvalitetan (nema pucanja plastike), dobar senzor i savršeno mi paše što je mali zbog ruke. Igram FPS igrice. Skoro nisam imao bolji. Da crkne opet bih ga uzeo.

Inače, na Aliju može da se nađe za 25$ sa shippingom koji ima praćenje.

Tako da te priče da su Razer miševi krš apsolutno nije istina. Čak šta više jedni su od najboljih za miševe. Ako gledamo wireless recimo tu je Viper Ultimate i novi V2 Pro. Za ostale proizvode nisam siguran ali za miševe jesam.

Kod Razera, jedina loša stvar je onaj njihov Synapse program koji je katastrofa. Baguje mi Windows kada je on pokrenut i troši resurse. Zato prvo podesim misa i obrisem program posle jer miš u sebi ima on-board memory (još jedna dobra stvar).
 
Zato prvo podesim misa i obrisem program posle jer miš u sebi ima on-board memory (još jedna dobra stvar).

Jedino sto su ispali klosari jer ne mozes i RGB profil da sacuvas na taj on board memory.
 
Za ostale stvari znam iz priče da se dešava sve i svašta (tastature pogotovu), ali što se miševa tiče ja sam stvarno prezadovoljan sa Razerom (a možda sam imao i sreće). Imao sam dva Deathadder miša, prvi sam zamenio zato što mi se posle 3-4 godine ogulila guma pa je bio ružan, inače i dalje funkcionište. Isto tako i sa njegovim naslednikom. Sada imam Orochi V2 i mislim da mi je to najbolji miš koji sam imao u životu, a da ne košta kao bubreg.

9 godina me služio Deathadder dok nije počeo da se javlja dupli lijevi klik, nek ovaj Viper Ultimate izdrži i upola ja zadovoljan.
Takođe!
Imam Razer Viper Mini duže vreme i prezadovoljan sam. Veoma lagan, kvalitetan (nema pucanja plastike), dobar senzor i savršeno mi paše što je mali zbog ruke. Igram FPS igrice. Skoro nisam imao bolji. Da crkne opet bih ga uzeo.

Inače, na Aliju može da se nađe za 25$ sa shippingom koji ima praćenje.

Tako da te priče da su Razer miševi krš apsolutno nije istina. Čak šta više jedni su od najboljih za miševe. Ako gledamo wireless recimo tu je Viper Ultimate i novi V2 Pro. Za ostale proizvode nisam siguran ali za miševe jesam.

Kod Razera, jedina loša stvar je onaj njihov Synapse program koji je katastrofa. Baguje mi Windows kada je on pokrenut i troši resurse. Zato prvo podesim misa i obrisem program posle jer miš u sebi ima on-board memory (još jedna dobra stvar).
Mnogo ljudi naseda na Razer hype i kupuje njihove poluproizvode. Ja sam bio jedan od njih. A onda čovek proba neke druge manje poznate, a pre svega jeftinije brendove, i skonta koliko je Razer precenjeno smeće. Ljudi su pristrasni ili nikada nisu probali nešto bolje. Zbog toga će uvek biti jako mnogo onih koji će stati u njihovu odbranu tvrdeći da im proizvod X radi bez greške već Y godina. Od svog osnivanja, pa do dan danas, Razer je uspeo da napravi samo jednog dobrog miša koji ih je ubacio na tržište, i to je sve. Razer danas pravi sve. Od katastrofalnih stolica i slušalica, preko katastrofalnih miševa i tastatura, pa sve do precenjenih monitora i laptopova na koje samo lepe svoj logo i stavljaju RGB cirkus.

Ljudi vole tu zelenu zmiju na crnoj podlozi, a fanatizam dostiže sektaški nivo.
 
Ne znam da li je neko čuo za ovog miša, KLIM BLAZE, bežični sa rgb osvetljenjem sa on off dugmetom. Prilično fin miš za male pare. Stoji kao rezerva uz mx master 3
 

Prilozi

  • 20221005_002752.jpg
    20221005_002752.jpg
    96.4 KB · Pregleda: 26
Mnogo ljudi naseda na Razer hype i kupuje njihove poluproizvode. Ja sam bio jedan od njih. A onda čovek proba neke druge manje poznate, a pre svega jeftinije brendove, i skonta koliko je Razer precenjeno smeće. Ljudi su pristrasni ili nikada nisu probali nešto bolje. Zbog toga će uvek biti jako mnogo onih koji će stati u njihovu odbranu tvrdeći da im proizvod X radi bez greške već Y godina. Od svog osnivanja, pa do dan danas, Razer je uspeo da napravi samo jednog dobrog miša koji ih je ubacio na tržište, i to je sve. Razer danas pravi sve. Od katastrofalnih stolica i slušalica, preko katastrofalnih miševa i tastatura, pa sve do precenjenih monitora i laptopova na koje samo lepe svoj logo i stavljaju RGB cirkus.

Ljudi vole tu zelenu zmiju na crnoj podlozi, a fanatizam dostiže sektaški nivo.
Ja stvarno ne znam o čemu ti pričaš, kakvo nasijedanje na hajp, pa rekoh gore da me 9 godina služio Deathadder, eto ga još u firmi, radi, samo se javlja taj dupli klik iz nekog razloga zbog statičkog elektriciteta koliko sam skapirao guglajući.

Dakle odličan, jako kvalitetan miš koji je padao ko zna koliko puta, šta sve nije izdržao. Posle njega mi je palo na pamet da bežičnog miša nabavim, probao raznorazne Logitech i Steelseries miševe, gotovo uvjek sam osjetio mali delay i pripisao sam to tehnologiji, da wireless ne može biti kao wired i to je to. Ajde reko da probam još bežičnu varijantu sa najmanjom latencijom koja postoji i odaberem Viper Ultimate, u tom trenutku je on bio šampion sa kašnjenjem od samo 2.9ms. Oduševim se, to je rekoh to, radi kao žičani uz to savršen oblik za moju šaku.

Slično sam pomislio i za tastaturu i odabrao Razer Type Ultra Pro sa ubedljivo najmanjom latencijom koja radi savršeno sa fantastičnom baterijom ali to je već za drugu temu.

Što se ostalih periferija tiče vrlo moguće ali Razer je za miševe i tastature u samom vrhu, uvjek. Da imaju precijenjenih modela svakako, ali isto tako i jako kvalitetnih varijanti.

I nisam nikakav fanboy i slično, za svoje pare ću uzeti najbolje šta mogu i popljuvati odmah ako nešto ne valja, ali Razer je mene služio stvarno dobro.
 
Kod duplog klika strada mala bakarna opruga u prekidacu, tj izgubi svoja fizicka svojstva. To je problem do proizvodjaca switch-eva. Lako se resava tako sto se naruce kvalitetniji Omron prekidaci za smesnu lovu online i sam proces zamene podrazumeva zamenu same bakarne opruge. Dakle nema potrebe da se menja ceo prekidac, da se lemi i ostale gluposti. Tonu miseva sam popravio na ovaj nacin i rade normalno i dan danas. Neke sam popravljao iako je mis bio u garanciji jer me je mrzelo da ih reklamiram. Brze mi da sam to odradim. Sam proces je malo pipav kada se radi prvi put jer je sama opruga mala i treba da se postavi pravilno uz pomoc pincete (najbolje). Koga interesuje ovakva popravka, poslacu uputstva u PM. Pozdrav!
 
Mnogo ljudi naseda na Razer hype i kupuje njihove poluproizvode. Ja sam bio jedan od njih. A onda čovek proba neke druge manje poznate, a pre svega jeftinije brendove, i skonta koliko je Razer precenjeno smeće. Ljudi su pristrasni ili nikada nisu probali nešto bolje. Zbog toga će uvek biti jako mnogo onih koji će stati u njihovu odbranu tvrdeći da im proizvod X radi bez greške već Y godina. Od svog osnivanja, pa do dan danas, Razer je uspeo da napravi samo jednog dobrog miša koji ih je ubacio na tržište, i to je sve. Razer danas pravi sve. Od katastrofalnih stolica i slušalica, preko katastrofalnih miševa i tastatura, pa sve do precenjenih monitora i laptopova na koje samo lepe svoj logo i stavljaju RGB cirkus.

Ljudi vole tu zelenu zmiju na crnoj podlozi, a fanatizam dostiže sektaški nivo.
Nisam nikakav sektaš, pored Razer-a sam koristio i Steelseries i Logitech miševe koji su takođe fantastični, ovde pre svega mislim na Sensei RAW. Mada mi je prvi Sensei posle mesec dana krenuo sa duplim klikom, dobio sam novi u zamenu i od tada je fercerao perfektno. Za laptop koristim MX Anywhere, ali mislim da ću i njega zameniti sa Orochi V2, jer je jednostavno udobniji za rad i precizniji miš.
 
Da li je neko probao ovaj Asus model? https://www.rtings.com/mouse/reviews/asus/rog-pugio-ii

Vidim da je na sniženju trenutno (verovatno je to neka realna cena, kao u EU) pa me zanima kako se pokazao u praksi, vredi li toliko i kakav je u poređenju sa Logitech konkurencijom?
 
endgame je malko vise od 50€ :)
 
Ja stvarno ne znam o čemu ti pričaš, kakvo nasijedanje na hajp, pa rekoh gore da me 9 godina služio Deathadder, eto ga još u firmi, radi, samo se javlja taj dupli klik iz nekog razloga zbog statičkog elektriciteta koliko sam skapirao guglajući.
Upravo o tome što ti pričaš. DeathAdder je taj jedan jedini miš kojeg je Razer napravio da valja. Sve posle njega, pa čak i njegove novije revizije su otpad.
Dakle odličan, jako kvalitetan miš koji je padao ko zna koliko puta, šta sve nije izdržao. Posle njega mi je palo na pamet da bežičnog miša nabavim, probao raznorazne Logitech i Steelseries miševe, gotovo uvjek sam osjetio mali delay i pripisao sam to tehnologiji, da wireless ne može biti kao wired i to je to.
Kao što rekoh, u prethodnom postu sam alaudirao upravo na DeathAdder kao jedini dobar Razer proizvod. Što se bežičnih mišonja tiče, svako ko je bio ili je iole ozbiljan gejmer zna da žičanog mša ne može da zameni nikakva wireless tehnologija. Ni danas, ni sutra, nikada. Zapravo, sam USB i način na koji USB port radi unosi delay. Tako da iskustva sa pojedinim high CPI miševima mogu da variraju u zavisnosti od brzine procesora. Pogotovo kada je pooling rate ogroman. Ali ne vredi ići previše u detalje jer masa ljudi nema pojma kako radi USB.
Ajde reko da probam još bežičnu varijantu sa najmanjom latencijom koja postoji i odaberem Viper Ultimate, u tom trenutku je on bio šampion sa kašnjenjem od samo 2.9ms. Oduševim se, to je rekoh to, radi kao žičani uz to savršen oblik za moju šaku.
A koliko dugo ti imaš tog miša ?
Slično sam pomislio i za tastaturu i odabrao Razer Type Ultra Pro sa ubedljivo najmanjom latencijom koja radi savršeno sa fantastičnom baterijom ali to je već za drugu temu.
Imao razer Lycosa tastaturu, pisao sam ovde na forumu već o njoj. Ne mogu da prežalim novac koji sam dao za nju. Kvalitet Razer tastatura je ubi bože. A tek software...nemam reči. Kad govorim o kvalitetu, govorim iz ličnog iskustva i posedovanja tastature u periodu od 10+ godina. A ne ono, juče sam je kupio, a danas pišem kako sam zadovoljan. Ja sam bio gejmer koji je dnevno provodio po 10h igrajući ozbiljno. Dakle pričam iz ugla pravog gejmera, a ne nekoga ko igra CS po par sati jednom u 3 dana ili gejmerske tastature koristi za posao i kupio je da mu se uklopi u RGB build.
Što se ostalih periferija tiče vrlo moguće ali Razer je za miševe i tastature u samom vrhu, uvjek. Da imaju precijenjenih modela svakako, ali isto tako i jako kvalitetnih varijanti.
U vrhu. Ahahhaha. Druže, bilo koja PS/2 tastatura iz 1990 godine je brža od najbrže razer tastature. Ako to ne razumeš, nema šta dalje da pričamo.
I nisam nikakav fanboy i slično, za svoje pare ću uzeti najbolje šta mogu i popljuvati odmah ako nešto ne valja, ali Razer je mene služio stvarno dobro.
Imao si DeathAddera i na osnovu njega formiraš svoje mišljenje o Razeru overall. Izuzetak ne potvrđuje pravilo. Apsolutno svaki Razer proizvod je danas precenjeno smeće. Za daleko manje para imaš barem 10ak brendova koji nude iste ili bolje performanse. A o kvalitetu da ne govorim. Logitech, Mionix, Zowie, Endgame... to name a few. A ko kupuje Razer jer je cenovno povoljniji od drugih taj tek nema pojma šta rati a još manje šta priča.
Kod duplog klika strada mala bakarna opruga u prekidacu, tj izgubi svoja fizicka svojstva. To je problem do proizvodjaca switch-eva. Lako se resava tako sto se naruce kvalitetniji Omron prekidaci za smesnu lovu online i sam proces zamene podrazumeva zamenu same bakarne opruge. Dakle nema potrebe da se menja ceo prekidac, da se lemi i ostale gluposti. Tonu miseva sam popravio na ovaj nacin i rade normalno i dan danas. Neke sam popravljao iako je mis bio u garanciji jer me je mrzelo da ih reklamiram. Brze mi da sam to odradim. Sam proces je malo pipav kada se radi prvi put jer je sama opruga mala i treba da se postavi pravilno uz pomoc pincete (najbolje). Koga interesuje ovakva popravka, poslacu uputstva u PM. Pozdrav!
Mrzelo te da reklamiraš ? Ovo je next level lenjost.
Nisam nikakav sektaš, pored Razer-a sam koristio i Steelseries i Logitech miševe koji su takođe fantastični, ovde pre svega mislim na Sensei RAW.
Sensei je smeće. Kako znam? Tako što sam nekada davno imao XAI. Takođe sam pisao o njemu ovde. Koga ne mrzi neka prelista starije postove. Steelseries Xai je za Steelseries bio ono što je za Razer bio DeathAdder. Odličan miš odčičnog kvaliteta bez kompromisa. A onda kada se se ustoličili na tržište, primenili su Razer forumulu. Prepravili Xai, zamenili senzor, stavili RGB cirkus, i u ponudu ubacili themed verzije miševa i to nazvali Sensei/RAW i ostale varijante. I to je ujedno bio i downfall Steelseries miševa. Rede oni i dalje, ali ni jedan proizvod nema više legendarni status kao što je to bio XAI.
Mada mi je prvi Sensei posle mesec dana krenuo sa duplim klikom, dobio sam novi u zamenu i od tada je fercerao perfektno. Za laptop koristim MX Anywhere, ali mislim da ću i njega zameniti sa Orochi V2, jer je jednostavno udobniji za rad i precizniji miš.
Za rad je sasvim sve jedno šta ćeš uzeti.
Nema šta tu da se probava. Miš koristi Pixart PMW3330 senzor što znači da je odličan. Faktor za kupovinu može da bude samo oblk, izgled, i eventualno software. A takve stvari su u potpunosti na tebi.
Vidim da je na sniženju trenutno (verovatno je to neka realna cena, kao u EU) pa me zanima kako se pokazao u praksi, vredi li toliko i kakav je u poređenju sa Logitech konkurencijom?
Kao što rekoh gore, odličan battle tested senzor koji radi bez greške ako imaš odličnu podlogu. E sad, oblik, veličina i sve ostalo, to moraš sam da proceniš.
 
deathadder je matoro, ako ti je to pojam kvaliteta kod razera.... jeste bilo nekad, switchevi prevazidjeni, senzor prevazidjen, da ne spominjem kabl i tezinu misa

imas viper seriju, ultra je vrhunski mis, novi viper pro v2 takodje, mini je odlican wired mis za male sake
tastature... lycosa.... entry level membrane keyboard kod njih.... probaj neke huntsman modele
podloge za miseve takodje, strider jedna vrhunska podloga


btw ima dosta skupljih miseva od razera
evo jedna top lista
 
deathadder je matoro, ako ti je to pojam kvaliteta kod razera.... jeste bilo nekad, switchevi prevazidjeni, senzor prevazidjen, da ne spominjem kabl i tezinu misa
Besmisleno je porediti današnju tehnologiju sa tom starom, niti ja to radim. Ono što pokušavam da kažem je da Razer danas nema miša sa takvim legendarnim statusom, niti su nešto preterano odmakli od tada osim što su proširili proizvodni program, pa sada pored smeća od periferija prodaju i smeće slušalice, stolice, i ostale gluposti. Nije Razer jedini u ovoj priči. Isto važi i za Logitech, SteelSeries. Zowie...itd. Gde je dostojni naslednik legendarnog MX518? Steelseries je kao što sam gore rekao, pojeo da ne kažem šta sa Sensei serijom. Gde je naslednik legendarne Celeritas optičke tastature koja ima 200kg? Svi ti proizvođači prodaju manje više istu stvar. Na vama je samo da se opredelite kome ćete novac dati. Ni jedan od tih brendova se ne ništa posebno ne ističe od drugog što nije bio slučaj kada se nekada davno igrao Quake III i CS.

imas viper seriju, ultra je vrhunski mis, novi viper pro v2 takodje, mini je odlican wired mis za male sake
Status "vrhunski miš" može da ima samo miš koji je prošao 10 godina torture.
tastature... lycosa.... entry level membrane keyboard kod njih.... probaj neke huntsman modele
Huntsman nije postojala kad sam ja kupovao ovu moju. Tada je Lycosa bila flagship model, i verovatno bi i ostala flagship model da je nisu svi popljuvali i rekli da je jeftini plastikander i da ima nerealno veliku cenu. Naivno je verovati da je Huntsman išta bolja i da se posle 10 godina neće odradti ili oljuštiti.

podloge za miseve takodje, strider jedna vrhunska podloga
Sa podlogama sam zavrišio. Posle Destructor-a i ExactMat podloga koje su se pojele posle par godina, sada sam ponosni vlasnik Ultima Machina Obsidian podloge, a to je najbolja podloga na svetu.
btw ima dosta skupljih miseva od razera
evo jedna top lista
Skuplje ne znači bolje. I ove liste su beskorisne i predstavljaju sirovo poređenje brojeva i rezultata merenja i subjektivni osećaj. Ono što nigde nema i što niko ne radi je dugoročno testiranje. Ako se na mišu koji je rangiran kao broj 1 pojedu glajderi nakon 2 godine, za mene je taj miš smeće.
 
Ne postoji šansa da će danas nešto da traje narednih 10 godina, posebno ne 10 godina torture, moje neko mišljenje. Jednostavno proizvođači to tako nisu zamislili i to je u svakoj industriji generalno slučaj, ne samo u IT-u .
 
Ne postoji šansa da će danas nešto da traje narednih 10 godina, posebno ne 10 godina torture, moje neko mišljenje. Jednostavno proizvođači to tako nisu zamislili i to je u svakoj industriji generalno slučaj, ne samo u IT-u .
Upravo o tome pričam.

Tvoj DeathAdder je izdržao 9 godina. Kupi sada flagship Vipera, mazi ga i pazi ga, neće doživeti ni četvrtinu radnog veka tvog DeathAdder-a. A da ne govorim o intenzivnom igranju koje podrazumeva konstantno dizanje i spuštanje, milion klikova dnevno, konstantan rad senzora, trošenje glajdera...itd.
Još kad imaš gejmere koji su živčani pa raspale mišem o sto kad god dobiju headshot, radni vek je još kraći. Znam da nije tema, ali ne mogu da ne spomenem Razer slušalice koje ljudi ovde na forumu kupuju. Ne samo da je zvuk na njima presmešan i neupotrebljiv, nego se ceo mehanizam koji ih drži raspadne i razdrnda tačno nakon isteka garantnog roka. Smeće da ga nema veće.
 
Za slušalice se slažem, probao sam par Krakena, katastrofa.
 
@alex303

Da ne spamujem mnogo temu, zanima me samo ovo - da li su Logitech G502 i G903 bolji od Asusa ROG P2 onoliko koliko su skuplji? (npr. G502 je duplo skuplji)
Treba mi miš za sve, od klasičnog korišćenja kompa (surf i slično), preko rada u raznim programima pa sve do ''sezonskog'' igranja FPS naslova (obično u jesenjem i zimskom delu godine odigram nekoliko SP igara, a zimi često igram i CS:GO).
 
Logitech G502 ima Pixart PWM3366 senzor koji ima ludačku preciznost i ludački DPI, a to košta. Naravno, takav senzor zahteva i vrhunsku podlogu da bi njegova preciznost i brzina došli do izražaja. Ako ćeš da kupiš G502 i da ga voziš na nekoj tkanini od 500-1000 din, onda je to bačen novac. Bolje uzmi Asusa. Ako planiraš da menjaš i podlogu, i ako ti je preciznost bitna (CAD/CAE) taj Logitech ili bilo koji drugi miš sa tim senzorom je odlična kupovina i opravdava visoku cenu.
 
Huntsman nije postojala kad sam ja kupovao ovu moju. Tada je Lycosa bila flagship model, i verovatno bi i ostala flagship model da je nisu svi popljuvali i rekli da je jeftini plastikander i da ima nerealno veliku cenu. Naivno je verovati da je Huntsman išta bolja i da se posle 10 godina neće odradti ili oljuštiti.

Skuplje ne znači bolje. I ove liste su beskorisne i predstavljaju sirovo poređenje brojeva i rezultata merenja i subjektivni osećaj. Ono što nigde nema i što niko ne radi je dugoročno testiranje. Ako se na mišu koji je rangiran kao broj 1 pojedu glajderi nakon 2 godine, za mene je taj miš smeće.
najcesce skuplje znaci i bolje, barem sam ja to okusio kupujuci hardware. btw nisam stavio neku random top listu, pogledaj cija je to top lista :)

a sto se tice tastature, pa ne znam, ti si spomenuo lycosa sada, ne pre 10 godina :) ja sam na to odgovorio, jer to nije ono sto prikazuje kvalitet razer tastatura, sada, jer sada o tome pricamo

Ne postoji šansa da će danas nešto da traje narednih 10 godina, posebno ne 10 godina torture, moje neko mišljenje. Jednostavno proizvođači to tako nisu zamislili i to je u svakoj industriji generalno slučaj, ne samo u IT-u .
ima miseva na top listi, pogotovo u vrhu koji mogu, ali to cemo da vidimo tek za 10 godina :)

ipak je kuciste od magnezijuma, nije plastika
 
najcesce skuplje znaci i bolje, barem sam ja to okusio kupujuci hardware.
Ta logika može da se primeni na napajanja, grafičke kartice, procesore, matične ploče, kućišta, i ostale vitalne komponente. Kod Razera, koliko god da daš para, dobićeš jeftinog plastikandera. Plaćaš ogroman broj dugmića, RGB diode, i FLASH memoriju u kojoj se čuvaju profili. Jedino što valja kod razer premium modela je senzor i omron prekidači koje oni ne proizvode. Nije da Razer ne zna ili ne može da napravi kvalitetno. Može. Ali tako nešto nije profitabilno za njih. Žive od stare slave i to je to.

"For gamers. By gamers." Ovaj njihov moto je postao totalni gimmick i cringe. Ali klinci se lože, prodaja ide odlično, nema veze što su proizvodi katastrofalni. Who cares.
btw nisam stavio neku random top listu, pogledaj cija je to top lista :)
Vidim. Sve je meni jasno. Koliko god lik bio legit, nema dugoročnog testiranja. Niti ja to očekujem od njega. Ne omalovažavam listu. Verujem da je lista skroz na mestu. Ali po meni user review ima daleko veću vrednost.
a sto se tice tastature, pa ne znam, ti si spomenuo lycosa sada, ne pre 10 godina :) ja sam na to odgovorio, jer to nije ono sto prikazuje kvalitet razer tastatura, sada, jer sada o tome pricamo
Pa dobro. Ali ajde reci mi iskreno. Jel ti stvarno veruješ da je Huntsman vrhunska tastatura koja se neće odrati posle nekoliko godina. Pogotovo njen hand rest.
ima miseva na top listi, pogotovo u vrhu koji mogu, ali to cemo da vidimo tek za 10 godina :)

ipak je kuciste od magnezijuma, nije plastika
Kućište od magnezijuma je čist gimmick. To bi bilo kao kada bi napravio kućište od carbon fibera, a USB konektor od čistog zlata a onda u to sve zapakuješ neki low DPI laserski senzor. Skupo kao đavo, a completely useless and pointless.

Da se razumemo, plastici apsolutno ništa ne fali. Ja nemam ništa protiv nje. Smatram da je to idealan materijal za miševe. Samo ta plastika mora biti dobrog kvaliteta i lepo obrađena. Na žalost, ta obrada nije estetski lepa, a i košta. Ali proizvođači miševa znaju da je većini ljudi izgled jako bitan, pa onda imaš kretenizme tipa gloss finish koji se klizaju čim se ruke malo oznoje, ili oblaganje plastike gumom ili nekim "patented exotic" materijalima koji se oljušte posle godinu dana i miš izgleda kao da je zarđao. Postoje ljudi koji će tako oljuštenog miša zameniti novim samo zbog izgleda. Bez obzira što je miš potpuno ispravan.
 
pa sad, odluci se, ili plastici nista ne fali ili je jeftin plastikaner :)

ne vidim nikakvu razliku u plastici izmedju razer viper ultimate i logitech g pro x superlight.
takodje ne znam sta ima da se odere na huntsman tastaturama, ako mislis na wrist rest to je detachable part, nije to tastatura

finalmouse nema niti los senzor niti lose switcheve

a sto se tice oljustene plastike to mozda na nekim jeftninim misevima tipa a4 tech i sl…. imao sam ja jedan logitech kom se izlizala i oljustila plastika
mislio sam da pricamo o skupim misevima :)
 
pa sad, odluci se, ili plastici nista ne fali ili je jeftin plastikaner :)
Velika je razlika između ABS plastike koja se koristi u auto industriji i reciklirane plastike od plastičnog otpada. Kad gažem jeftini platikander, sigurno ne mislim na ABS plastiku.
ne vidim nikakvu razliku u plastici izmedju razer viper ultimate i logitech g pro x superlight.
Normalno. Šta si očekivao? Da uzmeš u ruke i odmah skontaš da je Razer jeftiniji. Eh kad bi to tako lako bilo.
takodje ne znam sta ima da se odere na huntsman tastaturama,
Isto što i na Razer lycosa tastaturi. Dugmići, farba, cela tastatura. Sve što dodiruju tvoje ruke i prsti.
ako mislis na wrist rest to je detachable part, nije to tastatura
Jeste detachable. Ali ti to plaćaš. Ništa to nije za džabe. Da li ćeš ti taj rest koristiti ili ne je nebitno.
a sto se tice oljustene plastike to mozda na nekim jeftninim misevima tipa a4 tech i sl….
Moj Mionix Avior 7000 je sve, samo ne jeftin. Oljuštio se i na dugmićima za klikanje i sa strane. Razer Lachesis nije bio jeftin, jedini problem je što je crko pre nego što je stigao da se skroz oljušti.
imao sam ja jedan logitech kom se izlizala i oljustila plastika
mislio sam da pricamo o skupim misevima :)
Pričamo o skupim miševima. Pitam se da li se R.A.T ljušti ? ;)
 
Ne znam čemu rasprava, svi proizvođači imaju ok i krš proizvode. Razer je precenjen isto koliko i Logitech i drugi proizvođači. Mx518 koji je za većinu legendaran miš se ljuštio kod thumb rest-a. Lachesis se kod mene oljuštio skoro ceo, ali mu je najveća mana bila pomeranje senzora usled flex-a kućišta. Oblik mu je za moj način igranja bio odličan, zato sam ga i koristio. Logitech, svaki koji sam imao, skrol je počeo da trokira.
Zanimljiva stvar da jedini miševi koji ama baš nikad nisu imali nijedan problem kod mene su A4tech Bloody v5 i v7. Imao sam 2x v7 i jedan v5. Krš senzori ali i dalje rade, jedan v7 već deveta-deseta godina.
 
Ne znam čemu rasprava, svi proizvođači imaju ok i krš proizvode. Razer je precenjen isto koliko i Logitech i drugi proizvođači. Mx518 koji je za većinu legendaran miš se ljuštio kod thumb rest-a. Lachesis se kod mene oljuštio skoro ceo, ali mu je najveća mana bila pomeranje senzora usled flex-a kućišta. Oblik mu je za moj način igranja bio odličan, zato sam ga i koristio. Logitech, svaki koji sam imao, skrol je počeo da trokira.
Zanimljiva stvar da jedini miševi koji ama baš nikad nisu imali nijedan problem kod mene su A4tech Bloody v5 i v7. Imao sam 2x v7 i jedan v5. Krš senzori ali i dalje rade, jedan v7 već deveta-deseta godina.
Drugar isto ima Bloody, i radi mu već 6 godina radi bez greške. Što je najzanimljivije, nigde se nije odrao niti oljuštio.
 
Imam Bloody R7 wireless, skoro 8 godina je u upotrebi. Platio sam ga samo 22€ na nekom sniženju, redovna cena je bila 32€.
Za taj novac veoma dobar miš, klikovi i prekidači i dalje rade bez greške, gornji i donji metalni klizači su malo počeli da blede (bočni su ok) ali i dalje fino klize. Senzor je naravno u rangu sa cenom, ali nije loš u principu. Softver je ok, bilo je problema u početku ali je rešeno ažuriranjem.

Jedini problem je što se guma skrol točkića istegla (a i unutrašnjost se verovatno zaprljala vremenom) tako da je skrol počeo da baguje i ne verujem da to može da se sredi, možda ako je neko baš stručan u DIY popravljanju hardvera.
 
Logitech M705 posle 10 godina, oba tastera menjana, skrol je sjeban, radi nekako i dalje...
Zamenio ga je Xiaomi Wireless Silent mouse, zadovoljan sam, radi bez podloge, što Logi nije mogao, jedino što malo brže troši baterije.

Imao i Razer Lachesis jedno vreme, oljuštio se, senzor je brljavio ponekad.
 
ultra light i 79g ne idu u istu recenicu :)
 
Nazad
Vrh Dno