Šta je novo?

Koje miševe imate?

Čija je wireless tehnologija najbolja zna li se? :) Imao sam Steelseries Aerox 3 Wireless i Razer Basilisk X HyperSpeed i sve mi se činjelo da sam nepricizniji, ne mislim ni na igre čak, već i na samo klikanje manjih površina, recimo kad hoću neki prozor da zatvorim brzo na X, dešavalo mi se da promašim. Nekako se sticao utisak da se moram više potruditi nego inače da kliknem gdje hoću. Posle sam se vratio na žičani Rival 3 pa sad Deathadder Essential i nemam tih problema. Ne znam da li je neko imao sličnih problema ili sam ja samo ultrasenzitivan na lag? :)
Stigao Deathadder V2 PRO, izgleda sam stvarno ultrasenzitivan na taj lag u ms, apsolutno nikakvih problema sa ovim Razerom, vjerujem da ne bih mogao ni da provalim je li žičano ili bežično spojen. I kvalitet izrade odličan, hrapavija neka, kvalitetnija plastika za bolji grip u odnosu na običnu verziju

Kao minus, ladno micro usb za punjenje ali dobro...
 


nadam se da ce biti i O- Pro in near future :)
 
levi kupljen 26 jan. 2017, zamena desno pre koji dan 😎
 

Prilozi

  • IMG_20220521_031252262.jpg
    IMG_20220521_031252262.jpg
    199.7 KB · Pregleda: 118
Vredi li uzeti Steelseries Rival 3 (oko 30€) za posao, uglavnom rad u MS Office? Imam kući MX Master 2s i A4tech V7 (dete igra Roblox) a moram da kupim nešto za kancelariju da ne koristim miša od 200 din. koji su mi dali? Ili nešto jeftinije, i šta?
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka za Deathadder V2 X Hyperspeed, posebno za ljude koji traze alternativu za Logitech g603 i imaju nesto vece sake.
Koristim ga vec par meseci kao glavni mis i skroz sam zadovoljan.
Mozda je najbolja iteracija Deathadder misa koju su izbacili, prevashodno zbog TTC prekidaca koji nisu "mushy" i nemaju hod kao kod DA V2 verzije (opto-mehanicki prekidacai) odnosno i kod starijih verzija (stari DA Black sa omron )Izgleda da su takodje malo doradili oblik, suzili prednji deo i stesali grbu, sto misu sada daje odlican ergo oblik. Takodje plus su i nesto veci PTF klizaci po defaultu, sto i Logitech ne nudi u cenovnom rangu do 70e. Kuciste je takodje bolje reseno od DA V2, plastika ima teksturu i ne klizi a pritom se ne ugiba i ne krcka kao kod DA V2 - cak i pored toga sto se gornji deo skida, ta gornja skoljka je bolje odradjena nego kod g603.
Steta je sto ne moze da koristi 2x AA ili 2xAAA baterije, jer relativno brzo proguta jednu, nekih ~2-3 nedelje (koristim 2.4 wireless modu koji trosi vise) za razliku od recimo g603 koji sam sa 2xAA koristio i po par meseci.
Sto se opet da resiti sa punjivim baterijama.
 
Vredi li uzeti Steelseries Rival 3 (oko 30€) za posao, uglavnom rad u MS Office? Imam kući MX Master 2s i A4tech V7 (dete igra Roblox) a moram da kupim nešto za kancelariju da ne koristim miša od 200 din. koji su mi dali? Ili nešto jeftinije, i šta?
Imam ga, nije loš. Plastika nije na nivou Logitech, i bočni dugmići su malo mali. Ali senzor je odličan, mada za Office nije bitno previše :D
 
Hvala. Uzeću ga, zaista ne mogu da koristim onaj kineski low level koji su nam dali.
 
Ima neko od ova tri misa da kaze iskustvo neko, logitech G502, razer deathAdder v2,logitech g903
 
- Razer Deathadder v2 - generalno ne pripada u poređenju sa ova 2 (pod uslovom ako si mislio na G502 Lightspeed), a G903 je svakako Lightspeed, ne postoji žična varijanta. Između ova 2 samo je pitanje ukusa.
Razer-ov software na prvom mestu je užasan, a s druge strane sa tehničkog aspekta navedeni modeli Logitech su daleko superiorniji. Takođe čak i kabl varijanta G502 po meni je bolja od Razer Deathadder v2.
Znam da se možda Razer korisnici ne bi složili sa ovim, ali to je moje iskustvo. Postoji i jedna začkoljica, koja me verovatno i demantuje u gore navedenom, Logitech miševi imaju slabu tacku da im se kvare tasteri, tj. oksidiraju, što rezultuje duplom kliku. To se naravno popravlja, ali kod Razer-a nije tako često, iako su tasteri veoma slični ili isti, ali očigledno da nisu. G502 i G903, kupiš novog miša iz radnje, 80% šanse da će klik krenuti lagano da zeza već nakon godinu, godinu i po dana. Tu je garancija, ali i cimanje, čekanje itd. i moguće vraćanje istog miša sa naznakom da je sve ok.
Tako da to bi bio jedini (subjektivni) razlog za odabir Razer-a.
 
- Razer Deathadder v2 - generalno ne pripada u poređenju sa ova 2 (pod uslovom ako si mislio na G502 Lightspeed), a G903 je svakako Lightspeed, ne postoji žična varijanta. Između ova 2 samo je pitanje ukusa.
Razer-ov software na prvom mestu je užasan, a s druge strane sa tehničkog aspekta navedeni modeli Logitech su daleko superiorniji. Takođe čak i kabl varijanta G502 po meni je bolja od Razer Deathadder v2.
Znam da se možda Razer korisnici ne bi složili sa ovim, ali to je moje iskustvo. Postoji i jedna začkoljica, koja me verovatno i demantuje u gore navedenom, Logitech miševi imaju slabu tacku da im se kvare tasteri, tj. oksidiraju, što rezultuje duplom kliku. To se naravno popravlja, ali kod Razer-a nije tako često, iako su tasteri veoma slični ili isti, ali očigledno da nisu. G502 i G903, kupiš novog miša iz radnje, 80% šanse da će klik krenuti lagano da zeza već nakon godinu, godinu i po dana. Tu je garancija, ali i cimanje, čekanje itd. i moguće vraćanje istog miša sa naznakom da je sve ok.
Tako da to bi bio jedini (subjektivni) razlog za odabir Razer-a.
Hvala ti na brzom odgovoru i savetu
Mislio sam na G502 zicani i na G903 bezicni
 
Imam od skoro G502 i smeta mi levi G hub taster, stalno ga stiskam. Klincu je dobar ali ja moram uzeti nešto drugo.
 
Da li znate koj misevi imaju izmenjive funkcije pomocnih tastera? Treba mi sto jeftiniji sa pomocnim tasterima gde bih ih podesio na copy/paste.
Marka i model nisu bitni.
 
E hvala, mislio sam da mis mora imati softversku podrsku proizvodjaca za tako nesto.
 
Logitech Signature M650L
m650-large-graphite-top.png


Veoma je tih i finog je materijala, s te strane mi se jako dopada, ali iako pise da je large, voleo bih da je nesto veci (a ja i nemam neke velike sake). Najvise mi smeta sto ima ta bocna udubljenja i samo su mi se prsti kvrcili u pocetku. Bas mi je smetalo. Malo sam se navikao, ali opet mi zafali komfora. Jednom cu ga zameniti za MX Master 3S, obzirom da je i taj tih.
 
Imam od skoro G502 i smeta mi levi G hub taster, stalno ga stiskam. Klincu je dobar ali ja moram uzeti nešto drugo.
Probaj Razer Deathadder v2 Hyperxspeed.
No frills mis, wireless (1x AA/AAA baterija), TTC prekidaci (meni licno bolji utisak ostavili od ranijih iteracija i od omrona), izrada je ok (nije klizav, nema fleksa niti krckanja, ptf klizaci), u EU nije ni skup oko 40-50e evra na Amazonu... Trenutno ga preferiram ispred g502, Razer softver sam samo upalio da bih updejtovao firmware na misu i snimio profil za dpi...

Imam vece sake i generalno problema sa misevima ako su nesto uzi i manji, tako da mi samo veci misevi odredjenog oblika (ergonomije) odgovaraju- DA, Zowie EC1, G603/703, sto je opet kopija MS Intelli oblika... Logitech g603/703 mi i najbolje ergonomski leze ali nemam uopste dobra iskustva sa njihovim prekidacima (i skrolom) tako da sam gledao ka alternativama. (dok ne izbace neku g603/703 v2 verziju)
Generalno svi brendovi su po pitanju izrade i kvaliteta tu negde (citaj isti sto se tice senzora i izrade), odnosno nisu ono sto su bili po pitanju QC-a i uglavnom preplacujes za marketing.
Moj iskren savet ti je: nadji ono sto ti odgovara po pitanju ergonomije, koristi dok traje i zameni sa drugim modelom.
 
Hvala, probaću njega. Naručen za 43e na Amazonu.
 
G703, skrol je izgleda odradio svoje :ROFLMAO: Pre nekih 6 meseci sam updateovao firmware, radio je odlicno i sad opet je poceo skrol da preskace, da vraca unazad itd.. Da li je dovoljno zameniti scroll encoder? Koji uopste uzeti za ovaj mis? Kalih 9mm?
 
Redragon Reaping M987-K RGB. Po specifikacijama kaže da ima čitavih 55 grama i u poređenju sa Cobra Chroma M711 je kao perce. 😁

Jedino ne mogu da nađem software. Miš radi odlično i zaista je primetna razlila pri igranju npr. Splitgate, ali me nervira što ne mogu da namestim RGB, pa šiba rainbow punom brzinom. 🤣

Pokušao sam i univerzalni software, ali ga ne prepoznaje. Ima na RedragonUSA sajtu, ali im se izgleda skršio server, pa mi izbacuje "No File" kada kliknem na download. Ali ok, pojaviće se valjda. 🤣

20220628_172951~2.jpg
 
@Arthur Morgan Ma kakvi. Već sam gledao tamo. Na jednom ga nema uopšte, a na drugam (kako sam već napisao u prethodnom postu) postoji, ali izbacuje grešku kada probam da skinem. Poslaću im mejl, pa možda srede sajt da može da se skine. 😁
 
Redragon Reaping M987-K RGB. Po specifikacijama kaže da ima čitavih 55 grama i u poređenju sa Cobra Chroma M711 je kao perce. 😁

Jedino ne mogu da nađem software. Miš radi odlično i zaista je primetna razlila pri igranju npr. Splitgate, ali me nervira što ne mogu da namestim RGB, pa šiba rainbow punom brzinom. 🤣

Pokušao sam i univerzalni software, ali ga ne prepoznaje. Ima na RedragonUSA sajtu, ali im se izgleda skršio server, pa mi izbacuje "No File" kada kliknem na download. Ali ok, pojaviće se valjda. 🤣

Imaš ovde
Ideš na misa i na stranu 3 tvoj je zadnji pise M987-K
Ja ga skinuo
 
Imaš ovde
Ideš na misa i na stranu 3 tvoj je zadnji pise M987-K
Ja ga skinuo
Neće nikako. Pisao sam već da sam pokušavao odatle i uvek daje "no file" grešku.

Screenshot_20220701-160835_Brave.png

Screenshot_20220701-160420_Brave.png

Screenshot_20220701-161513_Opera.png

Probao preko kompa, dva telefona, brave, chrome, firefox, tor, opera, pa čak i internet explorer i uvek ista greška.

Aj' ako si već uspeo da skineš pls baci na neki host, pa mi linkuj da skinem jer meni se ne da. 😔
 
Poslednja izmena:
Neće počne da skida i na pola kao da izgubi konekciju, sada neće ni da pokrene skidanje
Izvini misloo da sam skinu nisam obratio pažnju
Našo ti nešto sa redita poslaću ti na pp
 
Kontaktirao sam RedragonUSA i likovi su mi ladno mejlom poslali rar fajl sa driverima! Sve ok radi. Svaka im čast! :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno