Šta je novo?

Koje miševe imate?

Od skoro i Steelseries Sensei, izuzetno udoban i precizan mis
 
Jel koristite uz miseve neke podloge za zglob sake, takozvani wriste rest?
Mislim na ljude koji dosta vremena provode na racunaru i bole ih zglobovi.
Ja koristim znojnice, ali slabo pomaze, posle par sati rada na racunaru ubijaju me zglobovi.

Razmisljao sam da uzmem ovako nesto ili postoje bolja resenja?

http://www.amazon.com/Innovera-Soft...64223979&sr=1-14&keywords=fellowes+wrist+rest

Kojim stilom drzis misa? Palm, claw, finger..? Da li imas tvrdu ili platentu podlogu?
 
Kako drzim misa? Hmm, pa kako je dizajniran, ovaj G400. Ali ubi me zglob sake posle rada.
Imam Razer Goliathus podlogu, nemam nesto veliku saku, imam na stolu ono za izvlacenje, stoji mi savijen zglob, jer je mozda prenizak sto.
Nisam siguran koje su idelane pozicije za visinu misa i tastature, ali to zavisi i visine coveka, ja sam primera radi 1,8m.

Sad idemo malo u off, ali verujem da mnoge ovo zanima, da imaju bolove u zglobovima od rada na racunarima.
 
Potpuno ispruzena ruka, oslanjanje na sto od lakta do korijena sake. Nikad ni najmanji bol koliko god radio na kompu.
 
Onda verovatno drzis Palm, prsti su ti celom duzinom misa? Ili mozda Claw, savijeni prsti? Ja drzim Claw, to je najgori stil za zglob ali ja nikada nisam imao probem sa tim. Imas jako udobnu podlogu pa mi cudno, mislio sam da imas neku tvrdu. Imas Goliathus Speed?
Ako drzis Claw onda ti zglob malo kaci podlogu, i ako imas los ugao stola to moze biti problem. Kod mene je sto ravna povrsina - ploca. Znaci postolje monitora, tastatura i podloga su mi u istoj ravni. Lakat mi je u ravni sa stolom, tebi?
 
Odnosi se na mene ili Markov post?

Roccat Kone+ je izuzetno velik mis za moje shvatanje, i srecom moja saka taman lezi na njemu udobno, od pocetka dlana pa do vrha prstiju. Kaziprst je blago savijen kad igram nesto sto zatijeva brze klikove, inace ispruzen. Sve je u ravni na stolu, a podloga je neka Roccat od platna ili cega vec. Malo tvrdja ali udobna za dlan. Velika je tako da nikad ne "premjestam" ruku tj. misa...
 
Pazi ruka mi oslonjena tacno zglobom, celom druzinom sake na misu.

@Uros Novakovic

Aj okaci jednu sliku kako ti stoji mis, sto i ruka, cisto da vidim.

Moram menjati sto sto pre, samo ne znam kakav uzeti jer imam monitor od 27 incha kuci, mora biti bas sirok.
 
Odnosi se na mene ili Markov post?

Roccat Kone+ je izuzetno velik mis za moje shvatanje, i srecom moja saka taman lezi na njemu udobno, od pocetka dlana pa do vrha prstiju. Kaziprst je blago savijen kad igram nesto sto zatijeva brze klikove, inace ispruzen. Sve je u ravni na stolu, a podloga je neka Roccat od platna ili cega vec. Malo tvrdja ali udobna za dlan. Velika je tako da nikad ne "premjestam" ruku tj. misa...

Mislio sam na Markov. Imao sam Kone + i mis je veoma udoban. Ti ga "drzis" bas kako je napravljen i lakat ti je na stolu pa nemas zato bolove. Ali verovatno imas da kazem sporije pokrete misem zbog lakta?

Slikacu i ja sto pa da vidite samo kako mi je namesten sto. Evo, monitor je 24 inca, sve je stalo. Stolica mi je bezveze drvena pa ne mogu da podesavam visinu. Odgovara mi ovako.


2013-03-25 17.19.53.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije ni cudo onda da me boli zglob kad je cela ruka oslonjena na njemu. Vidim da obojica imate ravne povrsine gde vam stoje ruke.
Kod mene je dosta slican sto ovome, ocigledno ovi sistemi sa izvlacenjem su ubistvo za zglobove, osim ako se daska koja se izvlaci napravi bas ogromna.


Steel-and-Wooden-Computer-Desk-YS-763-.jpg
 
https://www.dropbox.com/s/k3dggin7t22bgkr/20130325_175046.jpg

https://www.dropbox.com/s/60t7hi0gj37wy6m/20130325_175141.jpg

Sto se pokreta tice, podloga je odlicna tako da mis dosta brzo klizi po njoj. Takodje imam 5 profila za razlicitim dpi podesavanjima tako da i nemam neku potrebu za pomjeranjem ruke brzo i po vecoj povrsini.


Imas Taito podlogu od 3mm pa ti je udobnije. Na drugoj slici se vidi da si pravi palmer pa nemas pritisak na zglob.


Nije ni cudo onda da me boli zglob kad je cela ruka oslonjena na njemu. Vidim da obojica imate ravne povrsine gde vam stoje ruke.
Kod mene je dosta slican sto ovome, ocigledno ovi sistemi sa izvlacenjem su ubistvo za zglobove, osim ako se daska koja se izvlaci napravi bas ogromna.


Pogledajte prilog 110720

Da ovaj sto mi izleda bas nezgodan. Ako mozes premesti barem podlogu i misa na ovaj deo stola iznad fioke. I tvoja podloga je 3mm debljine, inace ja imam QcK podlogu i bila mi je tanka jer je 2mm pa imam 2 podloge. To se ne vidi na slici dobro, zanci imam QcK sa slikom pa ispod ista QcK stara. Tako koristim vec vise od godinu dana i jos mi je udobnije kada mi je podloga sada debljine 4mm.

Najudobnija podloga je Steelseries QcK Heavy. Ona je 6mm i veoma je glomazna. Ali prvo "resi" sto pa onda vidi kako ti odgovara
 
A sta znaci "palmer"?

I moj sto ima taj klizni dio koji NIKAD nisam koristio za mis i tastaturu :)
 
Dolaze krajem nedelje, tj barem dolazi moj. :)

Valjda su bili pametni, pa su dovukli još koji komad.
 
Dolaze krajem nedelje, tj barem dolazi moj. :)

Valjda su bili pametni, pa su dovukli još koji komad.

Gde si porucio DeathAdder 2013?

Sto se tice premestanja misa i tastature bas sam probao danas da ih stavim na ovaj visi deo stola gde stoji i monitor, ali ne vredi, preuzak sto za to, prevelik monitor.
Verovatno cu naruciti onaj gel wrist pad, samo me nervira sto postarina kosta koliko i to cudo.
 
Poslednja izmena:
Ovi stolovi "u vis" sa izvlacenjem donjeg dijela i ovom daskom na sred donjeg dijela su katastrofa za udoban rad. Jedino sto ne zauzimaju puno mjesta u sobi... Ja imam ovu donju "dasku" ali srecom je plitka pa ne udaram nogama. Inace bih je rado pocastio ubodnom testerom :)

Sledeci sto koji budem imao, nece imati apsolutno nista ispod radne povrsine niti police i slicne gluposti sa strana. Pa nek zauzme pola sobe....
 
Imam jedan problem. U pitanju je MX1000 laserski miš čiji sam ponosni vlasnik preko 4 godine, ali je od skoro počeo da se javlja jedan problem.
Naime jesenas sam kupio SteelSeries QCK podlogu za miša sa kojom je miš naravno super radio, ali je u poslednjih par meseci počeo miš da "blokira", tj ne da blokira ali greši piksele, kao da sam senzor loše očitava. Prvo sam mislio da je podloga prljava pa sam je oprao, pošto na stolu sve super radi, tj nema nikakvih promašaja. Ovo mi je bitno jer dosta crtam mišem pa mi je svaki piksel bitan a dešava se da dosta greši.
Recimo uzmem miša u ruku, i počenem da pravim krugove i on sam ode gore tj kao da pravi neke nepravilne elipse. Probao sam to i na A4Tech X7 podlozi i isto se dešava dok recimo na stolu ne, na stolu radi normalno.
Posle sam mislio da je do drajvera, pa sam prvo probao da vratim sistem na stanje kada je instaliran sistem, pa sam probao sa novim software-om, opet isto, onda sam mislio da su možda baterije slabe, promenio ih, stavio druge nove punjive, opet isto.
Stvarno više ne znam šta da radim sa njim.
Jel imate neki predlog?
I ja imam isti problem, ista podloga a mis gb 6890 laser....normalno radi na stolu dok na njoj zaglupljuje
 
opet mi uleteo crv da pazarim razer imperator 2k12.... Konacno sam imao priliku da ga vidim uzivo i opipam i svidelo mi se oblik (opet) i kako mi chuchi u shaci, ali na zalost nisam mogao da ga probam i da vidim da li mi smeta axis bag... moze li ko da podeli neko dodatno iskustvo sa ovim misem?
 
Computerland je uvoznik, pa vidi sa njima. Uostalom strpi se još koji dan, pa ću imati informaciju.
 
Cekaj ko jos drzi claw fazon misa? :D Osim nekih osoba koje nikad ili skoro nikad nisu koristile misa.
Npr moj burazer drzi misa tako, ko da ce ga ujesti. :d
 
Pa kad je mali mis moras claw :)

Meni recimo sve ispod velicine MX Performance ili predjasnjeg MX518 je malo i koristim claw fazon :)

Na poslu imam nekog Genius-a i koristim ga tako
 
Cyborg R.A.T. 7. Miš je odlične izrade, vrlo ga je lako podesiti prema sopstvenim potrebama. Odgovara mi i što je malo teži nego uobičajeno. Cena nije baš pristupačna ali vredi svakog uloženog dinara.
 
Upravo sam pazario novog DeathAdder-a.
Bruka od miša. Po meni trenutno ubedljivo najbolja kupovina.
Izrada, optika, klik i kome je bitno izgled. Sve ima.
 
Cekaj ko jos drzi claw fazon misa? :D Osim nekih osoba koje nikad ili skoro nikad nisu koristile misa.
Npr moj burazer drzi misa tako, ko da ce ga ujesti. :d

Ja drzim Claw. Sve miseve koje sam imao sam tako drzao, bez obzira na velicinu. Kone + mi je bio najveci mis koji sam imao i njega sam drzao Claw. Imam veliku saku, to jest prste pa mi nije problem da tako drzim i velike miseve.
Moze se reci da 80% pro igraca drzi tako mis.



Upravo sam pazario novog DeathAdder-a.
Bruka od miša. Po meni trenutno ubedljivo najbolja kupovina.
Izrada, optika, klik i kome je bitno izgled. Sve ima.

Imas li mozda spin bug? Kazu da neke serije novog DA imaju problem sa Lift of distance senzorom
 
Ama nikakvih problema nema. Tek sada kada sam došao gajbi i instalirao drajere vidi se koliko je miš dobar. Opcija za kalibraciju senzora u odnosu na podlogu je bruka dobra. Baš se oseti razlika pre i posle kalibracije.

Firmware miša se update-ovao čim sam instalirao drajvere.
Po meni ubedljivo najbolji miš koji sam u životu probao. :banana:
Optika rula, dole sa laserima. :smoke:

Kakva predikcija i akceleracija, pih.
 
Nazad
Vrh Dno