Šta je novo?

Koje miševe imate?

Otkako mi je riknuo levi klik na Razer-u, koristim Logitech LMO, narucen na kp za nekih 800-900din :D
Navikao se skroz na te njegove male dimenzije, da mu oprastam i los senzor, kad on rikne bice muke naci takav isti je se ne pravi vise, a tesko da ima sta slicno.
Sad vidim zasto vecina StarCraft igraca igra bas sa njim, a pogotovu Korejanci :D
 
Logitech G PRO X Superlight Wireless
Razer Viper Ultimate Wireless

Prema rratingsu ipak zaostaju nešto za deathadderom V2 Pro što mi i odgovara jer sam navikao na deathadder shape. :)

 
Ima li ko Logitech G102 Lightsync??

Nisam pasionirani gejmer, ne igram pucačine, naprotiv, igram RDR2, Witcher, Skyrim i druge RPG igre, pa me zanima kvalitet klika, skrola i slično ( Dead Eye u RDR2 sam navikao na klik skrola ) pa me zanima kakva su iskustva onih koji ga imaju, pošto nameravam da ga pazarim.

P.S: Nije ovo za temu "šta da kupim" jer već znam šta, samo me zanimaju iskustva ljudi sa foruma. Nadam se da nije problem.
Ja imam G102 Prodigy, senzor je valjda malo drugačiji, ali je oblik isti, za svičeve i skrol ne znam.
Prvo mi je bio na poslu, ali morao sam da ga prebacim na komp kući gde ne provodim tolko vremena
Generalno odličan miš. Relativno mali i lak. Levi-desni klik odlični, lagani a opet teško da ćeš slučajno da ih klikneš i praktično celom površinom rade isto.
Skrol ima teži klik, otprlike duplo teži neki levi i desni. Nekome možda odgovara, meni se baš i nije svideo, plus je malo "mushy"
I samo skrolovanje je malo teže, a opet nisu toliko izraženi zubi na skrolu pa nekako deluje kao da zapinje. Mada ovaj moj ima 3-4 godine pa možda i nije merodavno

Sve ovo manje-više, ali glavni razlog zbog kog sam ga zamenio na poslu je oblik stranica. Ima jajast oblik i praktično što više stežeš miša sa strane, on se "istiska" na gore, moglo je verovatno da se reši gripovima al tad nisam ni znao za njih. Zbog ovoga posle 6-7 sati počnu da mi se koče prsti.

Posle njega sam imao razer viper mini i trenutno deathadder mini. Ako se izuzme skrol, ništa bolji ni kvalitetniji nisu.
 
SteelSeries Aerox 3
imgbuy_aerox3_black_2.png__1850x800_q100_crop-scale_optimize_subsampling-2.png
 
Sve ovo manje-više, ali glavni razlog zbog kog sam ga zamenio na poslu je oblik stranica. Ima jajast oblik i praktično što više stežeš miša sa strane, on se "istiska" na gore, moglo je verovatno da se reši gripovima al tad nisam ni znao za njih. Zbog ovoga posle 6-7 sati počnu da mi se koče prsti.
A meni odgovara baš zbog takvog oblika. Inače, ovo mi je prvi miš kojeg sam platio više od 1.500 - 2.000 dinara, jer mi obično traju do dve godine ili dok (desilo mi se par puta) ne zakačim nogom kabl u mraku . Poslednja dva su mi bili Redragon Griffin (sad mi šljaka na poslu iako je star 4 godine) i Asus TUF MK5 (mnogo mali miš za moj ukus) i oba su mi radila na mom "default"-u od 3000 dpi. Isto sam podesio i G102, ali osećaj je MNOGO drugačiji. Zaista sam pomislio da je to nekakav "placebo efekat", ali neke stvari na kojimna sam zapnjao u RDR2, Horizon ZD i Mafia (te tri sam stigao da isprobam) sa ovim sam prolazio kao od šale.

Ja prezadovoljan, bolje od ovoga mi ne treba, jer ne igram igre koje zahtevaju veću preciznost i brže skrolovanje.
 
izasao Aerox 5 :)

 
@tesseract

Pazario. :)

Skrol je duplo bolji nego na V7M (ovako makar na prvi pogled). Ima osećaj Logitech miševa. Izrada je plastika i nije onako gumiran kao V7M (meni ne predstavlja problem). Drugi skrol će mi izgleda biti bespotreban, jer se ne može menjati uloga istog (makar Bloody software ne daje tu opciju). RGB mi je svejedan, stavio sam na crveno i smanjio osvetljenje pri minimumu. Klikovi miša imaju isti "filing" kao V7M, klikovi sa strane su neki drugi, nije kao na V7M.

Po meni, ok upgrade. Mogao sam i bez, ali htedoh da promenim nešto. :)

edit: može se drugi scroll custom-izirati, mora se izaći iz onih fensi core gluposti. :p
edit2: stavio na drugi scroll gore i dole da se otvaraju i zatvaraju tab-ovi. Ako mi ne prija, menjam.
Da ažuriram posle godinu dana. :)

Sve radi, skrol negde pre 3-4 meseca počeo da tripuje gore-dole u radu (skrolnem jednom, on ode dole i vrati gore). Morao sam kao na V7M da otvaram sve i čistim, sređujem. Sad opet radi lepo. Generalno, zadovoljan sam kupovinom još uvek, čak i uz ovaj "servis".
 
Uzeo sam Esports Tiger ICE feet za moj Logitech G PRO X Superlight i prvi utisci su pozitivni i preporucujem ih.
278835377_678745166765072_3219616178270814869_n.jpg
 
mislis da su bolji od ovih?


cuo sam da od ovog nema kvalitetnije
 
mislis da su bolji od ovih?


cuo sam da od ovog nema kvalitetnije
cuo sam da superglides imaju mnogo problema a i nisu jeftini,ja bih ipak preporucio ili corepads ili tiger ice feet a imas i Tiger arc koje su vise controled.
Sve zavisi koje igrice igras i od podloge koje imas i koju brzinu volis
 
Zna li neko koji još miš ima ovaj left-right scroll na primarnom scrollu, kao Logitech MX Performance? Bežični, naravno.

logitech-performance-mx-9b-j.webp
 
Razer ima nekoliko modela, lako se prepoznaju po ovim strelicama pored scrolla
 
miš Altos v5m. Da li neko ima drajvere sa zippyshare-a ? Na winwinu nema više drajvera za ovaj miš. Pomagajte
 
Ja vec 2 god. koristim Razer Viper Ultimate i meni posle 7-8 modela koje sam probao on najvise odgovara. Pre par dana sam naleteo na popust na Amazonu na Basilisk v3 i prekjuce je stigao. Nije da mi je trebao ali nisam mogao da zazmurim na cenu 🙂
 
Posle 10 godina odlicnog sluzenja, bukvalno od starosti se kabl poceo ljuskati i raspadati, kupih ponovo sa bolje resenim kablom isti model A4Tech X7 - model XL747H.
Sjajan mis, kako za gejming tako i za svakodnevni rad.
 
Ima li neko iskustva sa White Shark Miyamoto mišem?

Razmišljam da ga uzmem kao backup za G700s (koji koristim od izlaska i odličan je, ali počinje levi klik da duplo klikće povremeno), deluje sasvim ok za tu cenu (1200 trenutno na akciji na "domaćem Amazonu".

28263-white-shark-miyamoto-rgb-gejmerski-mis-cena-prodaja.jpg
 
Bela ajkula :)
Kao backup koji (nadam se) nikad neće da se koristi je skroz ok ;)

Bez šale, ne znam konkretno za taj model, ali zasto ne razmotris neki A4Tech, ja ga ne volim, ali bar je koliko-toliko pouzdan kao jeftina varijanta.
 
Nemam iskreno neko iskustvo sa tim jeftinijim miševima, uvek sam koristio Logi (MX1000 pre ovoga isto godinama), a ovde me privukla najviše cena (tj popust, pošto je po drugim radnjama uglavnom oko 4k), a i dizajn mi izgleda ok (i sličan hvat kao na G700s na koji sam navikao).

Svakako mi ne bi bio primarni miš, već samo da se nađe ako ovaj crkne, dok ne kupim neki kršten.
 
Jeste ok cena, tako da sto da ne.
Sto se tice G700s, samo nabavi kvalitetne klikove da imas u rezervi, 2 ili 4kom. (Kailh, TTC ili Omron japanski), tu sam ako zatreba zamena. Taj mis je izdrzljiv, nece nista drugo da crkne.
 
Atech Bloody W60.....odlican mis za malo para
 
Nazad
Vrh Dno