Šta je novo?

Koje miševe imate?

sa model o 2 wireless :)
 
sa model o 2 wireless :)
Malo su me razočarali što su zadržali rupe i dodali Bluetooth na uštrb iste težine. Nadao sam se da će biti kao pro model što su izbacili na forgu - bez rupa i manja težina. Istini za volju ne treba mi ništa bolje ni od o wireless, nego me svrbi promena 😁 Inače na Amazonu je black Friday deal za Razer Viper Ultimate sa dockom za samo 52 evra. To je najbolja kupovina u ovom trenutku po meni, nego sam već imao Viper (doduše na kabal) pa mi je dosadno opet da ga uzimam 😁
 
 
od skoro Logitech M650 L graphite
 
@hsv.stoned
i ja sam hteo sebi uzeti gladius 3 misa ipak sam odustao , sacekacu Gladius III Wireless AimPoint / Falchion Ace :)
Zanimljiv combo (y)
Evo, taman da prelistaš pre kupovine: LINK

Valjda će se AimPoint verzija pojaviti početkom 2023. godine i na našem tržištu, samo da ne preteraju sa cenom (da ne bude previše blizu cene Chakram/X modela) i verovatno ću naručiti.
I da, ne znam kako su uspeli da dupliraju trajanje baterije u odnosu na stock Gladius III, navodno čak 119h sa uključenim RGB, i to treba proveriti.
https://sg.news.yahoo.com/asus-rog-...less-aimpoint-review-161332951-161332247.html
 
^
Ja sam svojevremeno gledao i isprobao te Asus modele u MM, konkretno onaj o kome si pisao Gladius 3, i iskreno nisam nesto bio odusevljen kvalitetom izrade a Asus im je finu cenu zalepio tada. Pritom ni Asus Armory nije nesto funkcionisao kako treba.
Opet glavni selling point kod tog modela je laka zamena prekidaca, kome odgovara i voli da se zeza sa zamenom no-brainer kupovina.
 
Asus Armory Crate softver je nepotrebno ''težak'' ali je dobro što podešavanja mogu da se snime u memoriju tastature (što sam i uradio) ili miša, pa taj softver može i da se obriše. Sada su još i sredili program, dugo je bio baš bagovit.
Gladius 3 je dobar miš, sada je čak i jeftin u odnosu na to što nudi u odnosu na konkurenciju (8k din. na sniženju) ali autonomija baterije nije sjajna kao kod AimPoint pa bih sačekao da se pojavi ta nova verzija.

Hteo sam da kupim G903 Lightspeed ali je stvarno sramota koliki je broj problema i žalbi na prekidače, klikove kod velikog broja Logitech modela. Jednostavno ne želim da se cimam sa servisima posle samo 2-3 godine korišćenja miša od 150-200€, niti da eksperimentišem sa lemilicom itd. Sramota za Logitech. Asus nudi krajnje jednostavnu zamenu prekidača (ako ikada otkažu), miševi imaju odlične senzore, bogata fabrička pakovanja, pa se po ovim cenama nameću kao logičan izbor.

Nisam još odlučio a i ne žurim sa kupovinom. Budžet je do 200€, koliko i košta najskuplji bežični Razer u domaćim prodavnicama, ali mi je jasno da bi mi i mnogi miševi od 70-150€ odgovarali jer nisam hc gamer.
Ne znam samo kakvi su ti 150-200€ Razer modeli, u smislu pouzdanosti, crkavanja prekidača/klikova, a koliko vidim ni oni ne nude hot swappable/mogućnost jednostavne zamene prekidača.

Chakram/X i Gladius III AimPoint su mi favoriti za sada, mada mi i 3 Razer modela (Basilisk Ultimate, Viper Ultimate i Viper V2 Pro) deluju odlično. Ali stvarno šteta što nemaju hot swappable prekidače kao Asus.
 
Od juce vlasnik logitech mx master 3s graphite crni.
Do skoro koristio logitech m705 maraton.Sluzio me dobro nekih 10 godina ali je poceo scroll tockic da baguje i resio sam da uzmem nesto drugo.
Mx master 3s je dosta veci mis od m705 i treba malo vremena za privikavanje.
Ovako na prvu ruku 3s deluje dosta kvalitetno odradjen.

 
 
kada im nisi secnuo repove :)
 

 


ovo je za temu koje miseve planirate da imate :)
 
Jel ima neko preporuku za mis sad na Black Friday? Idealno do 30eur :ROFLMAO: Propustih onaj HyperX a bio bi mi idealan. Logitech posle G703 nikad vise. Problemi sa switchevima su strasni. Opet crkao levi switch posle samo godinu dana..
 
Jel ima neko preporuku za mis sad na Black Friday? Idealno do 30eur :ROFLMAO: Propustih onaj HyperX a bio bi mi idealan. Logitech posle G703 nikad vise. Problemi sa switchevima su strasni. Opet crkao levi switch posle samo godinu dana..
Razer viper mini, ako ti odgovara velicina.
 
Tesko da bi mi odgovarao posto imam ogromnu saku..
Isto imam ogromnu saku, uzeo sam bio u gamesu hyperx pulsefire haste i sluzi me dok ga ne zamenim superlightom, pre toga sam imao rival 310, jako je tesko tako veliki mis nov po povoljnoj ceni za veliku saku. Ako imas vremena da cekas da opet dart bude na stanju, na svakih par meseci bude opet na stanju za 3.5k.
 
Jel ima neko preporuku za mis sad na Black Friday? Idealno do 30eur :ROFLMAO: Propustih onaj HyperX a bio bi mi idealan. Logitech posle G703 nikad vise. Problemi sa switchevima su strasni. Opet crkao levi switch posle samo godinu dana..
Za taj novac mogu da nalete pretežno A4 Bloody, Redragon, White Shark, Genesis, Fantech i slični niskobudžetni modeli, koji su ok ali ako hoćeš miša koji je stvarno bolji od G703 onda ti modeli nisu baš idealno rešenje a može da se ispostavi i da su krš. Npr. stari primerci bloody R7 su kvalitetnije napravljeni i trajniji od novih R70 primeraka, pa čak i od RT7 (to je neki zaključak sa 3 domaća foruma).

Šteta što nisi stigao da naručiš HyperX, koji je bio nerealno jeftin za naše tržište.

Deluje mi da će ti trebati skoro duplo više novca u budžetu, za kvalitetan wireless model, i to na sniženju.
Videh nekoliko dobrih wireless miševa koji su na sniženju 6-7k din. trenutno, poslaću ti pp.

Od klasičnih modela (sa kablom) imaš G502 Hero za 6700-7000 din. Verovatno najbolji miš za taj novac trenutno. Jedino ostaje pitanje da li će i njemu tako brzo da crknu prekidači, kao na tvom G703.
 
Poslednja izmena:
Šta mislite o G305 za 5,5k koliko se kreće na par akcija već danima? Trenutno koristim Logi M190 i razvio se dupli levi klik posle nekih godinu - dve dana (a garancija nemam pojma gde mi je i da li bi je ispoštovali za to), pa se razmišljam da li opet Logitech.
 
Za 6k din. imaš dobre bežične modele na sniženjima (Fantech XD3 Helios, Asus Keris i Pugio 2), Asusi dolaze sa Omron prekidačima u pakovanju, pa ako stock ikada riknu, lako ih je zameniti.
Za 4k din imas Asus Keris sa kablom, negde sam video čak i za 3600 din. https://gagadget.com/en/asus-rog-keris/75189-asus-rog-keris-review/

E sad, i sam si napisao da je M190 razvio dupli klik posle samo godinu dana. Ne znam sta se desava sa Logitech-om, skoro 20 godina koristim njihove stare tastature i miševe, ali izgleda da je istina da su bleda senka nekadašnje pouzdanosti i kvaliteta, samo zbog tih masovnih problema sa prekidačima, klikovima. Inače su im miševi odlični (posebno G502, G903 i slični) ali šta to vredi ako posle samo godinu ili dve počnu da otkazuju u tom smislu.
 
Upravo to, na poslu godinama koristim B100 (ako se ne varam, ili neku njegovu preteču), a kod kuće koristim preko deceniju njihovu Deluxe 250 tastaturu koju sad takođe planiram da promenim iako joj realno ama ništa ne fali.
 
Kako ti je legao?

Cackao sam ga pre neki dan u Uscu onako preko pakovanja. L velicina se cini da je po meri.
nije loš miš. legao mi je solidno manje više. odgovaralo bi mi da je još veći, pošto na poslu koristim Logitech M500.
pre ovom M650 L sam koristio M705 Marathon (M705 je manji od M650 L) i više mi odgovara oblik. u odnosu na M705 je lakši i plastičniji. navikoh se na Hyperscroll ali nije loš ovaj ovaj Smartwheel (sam se ubrza kad treba, nisu potrebni drajveri, radi i na Ubuntuu). moram da se naviknem da se horizontalno skrolovanje radi tako što se drži back ili forward tokom vrtenja točkića
 
Jel ima neko preporuku za mis sad na Black Friday? Idealno do 30eur :ROFLMAO: Propustih onaj HyperX a bio bi mi idealan. Logitech posle G703 nikad vise. Problemi sa switchevima su strasni. Opet crkao levi switch posle samo godinu dana..
30e na KP HyperX haste zicni. Ja uzeo generalno sam zadovoljan.
 
Šta mislite o G305 za 5,5k koliko se kreće na par akcija već danima? Trenutno koristim Logi M190 i razvio se dupli levi klik posle nekih godinu - dve dana (a garancija nemam pojma gde mi je i da li bi je ispoštovali za to), pa se razmišljam da li opet Logitech.
Ako imas manju ruku, jedan od najboljih miseva u tom cenovnom rangu, baterija traje mesecima, senzor odlican, sve u svemu jako dobar mis, promenio sam ga samo zbog velicine.
 
Ваља ли ишта ASUS Bežični ROG Keris?
Делује интересантно као комбинација жичаног/бежичног...
 
Nazad
Vrh Dno