Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Naručio sam kod nas Fractal ION+ 760...merkao sam na KP beli Corsair RMx ali ga nije bilo, ima baš jeftin XPG Core Reactor 750 (odlično napajanje) ali samo 1 godina garancije...
 
Trebalo bi da bude ok.

Moje je stiglo danas...kablovi su super, veoma meki, čak i 24-pin. Jurim kuler za procesor da bih zamenio i napajanje i kuler u jednom otvaranju kućišta...
 
Čestitke, i ja sam bacio oko na Fractal Design 760P. Šta mislite, kako bi se ono slagalo sa RTX 3080 jednog lepog dana?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Bice ok sigurno, ne znam tacno koliko moze da povuce ta karta, ali ako se ne varam oko 300w, mozda 350w na trenutke, ostaje ti i vise nego dovoljno za procesor i ostalo. Po meni treba sad gledati napajanja od 750w ako se planira u buducnosti kupovati neka od ovih jacih grafickih karti, 650w minimum, ali ja bih isao na bar 750w.
 
Ako nisam nešto loše video, neki sa pojedinim napajanjima od 750W su se žalili da im se napajanje gasilo pod opterećenjem, možda zbog overcurrent protectiona. Tako da izgleda da ovim karticama izgleda nije ni sve u toj nominalnoj snazi, nego i u drugim karakteristikama.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Bolje nek kupi na leto ako je to izbor.
Za tu mahinu bi preporučio po trenutnim cenama bitfenix fotmula 650w kod komšija trenutno na popustu..verujem da ce biti cena oko 80e.Znam da si rekao domaće itd..al eto..da ti se nadje šta znam.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Hvala, ali nece burazer preko kp. Uzeo bi kod nas. Sta je bolje uzeti kod nas Seasonic core gc 650w gold(7god garancija) ili Antec Neo eco gold zen 600W(5 godina garancija)?
 
@Dogzilla Mora da si pomešao nešto.Novi Antec neo eco gold je zasnovan na fokusu.Verovatno si mislio na stari bronzani.
A i tu je @laca12 pa nek kaze šta je unutra,posto menjaju svaki čas...moguce da je andyson
Edit:Da,unutra je andyson..
Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@Djolekg ni ja nisam 100% siguran sta je unutra, ali sam prilicno siguran da nije u pravu ko god je pravio linustechtips/techpowerup listu. Nadjoh review skoriji da je Andyson unutra, ne znam da li ima jos negde da je neko napisao konkretno
 
Poslednja izmena:
Mislim da je ranije bio Antec neo eco gold sa fokusom unutra,da je sad ove godine izmenjeno u Antec neo eco ZEN gold sa andysonom.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Hvala ljudi. Onda ce da se zaobidje taj antec, tako da se na kraju ide na seasonic core, zbog budzeta. Ali prosto neverovatno da je napajanje nestalo iz svih maloprodaja u poslednjih par dana. Valjda ce se uskoro pojaviti.
 
Poslednja izmena:
Nece se nista uskoro pojaviti pogotovo u ovom cenovnom segmentu, sta je na trzistu, to je to za ovu godinu, a vala i verovatno ceo januar.

Ako nema core 650gm ili Antec earthwats ea650/550 u prodavnicama koje izlaze na itsvetu (uz proveru telefonom) za cenu koja vam je prihvatljiva, onda nema potrebe cekati, uzmite ipak Antec Zen, nije toliko losiji da vredi dati 3000+ din za drugo ili cekati mesec dana.
 
Poslednja izmena:
Nece se nista uskoro pojaviti pogotovo u ovom cenovnom segmentu, sta je na trzistu, to je to za ovu godinu, a vala i verovatno ceo januar.

Ako nema core 650gm ili Antec earthwats ea650/550 u prodavnicama koje izlaze na itsvetu (uz proveru telefonom) za cenu koja vam je prihvatljiva, onda nema potrebe cekati, uzmite ipak Antec Zen, nije toliko losiji da vredi dati 3000+ din za drugo ili cekati mesec dana.

EA550/650 su stigla, posle NG sigurno ce biti poskupljenje. i dalje uz nedostatak robe.
Zen je daleko od toga da je lose napajanje.
 
@laca12 slazem se, seasonic core GC je bolja kupovina od Zen-a dok ga ima, i dok je bolja cena, ali nije bas toliko ogromna razlika u kvalitetu odnosu na Zen.

Poslah na pm link za sav izbor iz domacih prodavnica za sve opcija kod nas dostupne, a kontam EA550/650 su @markomix i bratu preskupa.
 
Uzeo sam RTX 3070 i imam dilemu oko napajanja. Da li da zadržim postojeće Chieftec ELP-700S je li dovoljno dobro za ovu grafiku?
Imam ga dvije godine, nikakvih problema, gura odlično 5700 xt koja ide do 240W potrošnje koliko sam zapazio (gaming).
 
Poslednja izmena:
Ja bih to prodao i uzeo nešto 80+gold 750W krštenog brenda. Ipak su skupe komponente u pitanju.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Kakvo je vaše mišljenje o Raidmax 700W Vortex RX-700AC-V?

Ne razumem se napajanja, ovo je za 6500 u Tehnomaniji. Trebao bi preventivno zameniti LC Power 600, radi već 5 godina bez problema, uz to razmišljam ubaciti dve RX470.
 
Preskoči. Uzmi u A**m-u Antec VP700P. Trenutno je 6600 din.

Hvala puna na odgovoru. Može neko da mi da savet: da li treba da se menja preventivno napajanje koje dobro šljaka - u pitanju je pomenuti LC Power, staro 5-6, a možda i 7 godina.

Koliki je rizik držati toliko staro napajanje???? trenutno imam Ryzen 5 2400g i 16GB RAM i 4 hdda... ali bi nabacio i neku 120w grafu... (razmišljam i o 2 jer imam takvu ploču, ali to ne bih praktikovao ako ne moram još menjati napajanje). Komp mi služi uglavnom za sređivanje fotki u PS.
 
Poslednja izmena:
I jedno i drugo su loš izbor..Koriste zastarele loše platforme.Primera radi bolje kupi najjeftiniji dc dc psu cooler master mwe white v2 500w 45 evra (kp) nego to..ili bronze 550w 53 evra.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
I jedno i drugo su loš izbor..Koriste zastarele loše platforme.Primera radi bolje kupi najjeftiniji dc dc psu cooler master mwe white v2 500w 45 evra (kp) nego to..ili bronze 550w 53 evra.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Uh, Djole... ubacuješ previše nepoznatih u jednačinu koju bi ja da što više pojednostavim.... i da prođem jeftino :)


Šta mislite, da li treba preventivno menjati napajanje nakon x godina?
 
Zavisi koliko godina,i koje napajanje je u pitanju.
Naka napajanja visoke klase ne treba menjati 10 god .
Ali tvoje prepostavljam da je lc600h još ako dodamo starost definitivno ga treba zameniti,pa i da nije staro treba ga zameniti ako ćeš koristiti diskretnu kartu.
Predložio sam ti najjeftinije savremeno napajanje..mana mu je što možda bude imao coil whine pri malim opterecenjem,pa ako imaš neki evric više možeš uzeti BQ system power 9 500w,neznatno skuplje.
Ili sačekaj par dana naručio sam ovaj mwe od 45 evra za komšiju da vidimo koliko pišti pa da ti javnem.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno