Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Uf to je toliko situational postalo, mozda samo nisu stavili na sajt, na nalepnicu, na napajanje (a inzenjeri implementirali). Vec za dosta napajanja tako neko spomene nema tu zastitu ili ovu, i samo iskoci Jonnyguru ili neko drugi i kaze, jok nema vidis onaj kontroler tamo, ima po default ne moze da se iskljuci (ili je toliko cimanje, a nema ustede, da nijedan inzenjer ne bi namerno uradio)

Ili mozda su stavili na novi nacin, preko kontrolera za ventilator, itd, ...

Vec je kudio par marketing timova/timova i zaposlenih koji nisu inzenjeri (ne znam tacno kojih, mada se kroz maglu secam da je bas mozda bilo za FSP), da propustaju zlatne prilike. I da je cak valjda i pricao sa inzenjerima iz tih nekih firmi, ili sa njihovim saradnicima iz fabrika da proveri.

Meni to mirise malo da nije kod svake firme slucajno izostavljeno, nego mala vestacka segmentacija (kao za graficke), da se podigne prodaja "srednjeg" proizvoda.
 
Poslednja izmena:
^ izmedju

COOLERMASTER MWE Bronze 650W V2​

i

Cooler Master MWE White 600W (MPE-6001-ACABW-EU) ? hvala​

 
^ prodalo se

tako da ljudi zamolio bih vas . . . KOJE :)

132223123132113213132.jpg
 
pa "oni" kazu da nema ☹️
 
@Djolekg Evo slucajno nabasah da bas Seasonic B12 BC serija ima sve zastite (odnosno ima provereno i OTP i UVP) iako Seasonic nije stavio na sajtu:



I odma ispod komentar JonnyGuru kaze da se OTP sad moze uraditi preko fan kontrolera, i da je to sigurica za skoro svako napajanje iako ne stavljaju marketing odeljenja (odnosno naucio je likove sto rade Tier list-u da proveravaju svako napajanje da li ima OTP nekako odradjen Tier A, Tier B provereno (mozda i Tier C osim low prirority, nisam siguran)

@Nes*

Sve je to dobro, i jako slicno, Seasonic B12 BC i Aerocool aero Bronze najverovatnije malkice bolji ventilatori od FSP Hyper 80+ PRO
 
kako dizu cene ovi na Kp iz dana u dan...da li je moguce da toliko bude promena iz Madjarske...
tipa ovo ASUS TUF Gaming 450B 450W sa 50e na 61-65e za nepuna 5 dana od kacenja oglasa
gde ima nesto slicno a da je domaca radnja i garancija ,treba mi za i5 4460 ,8gb rama ,r7 360 - ako moze okvirno oko 6000din
 
kako dizu cene ovi na Kp iz dana u dan...da li je moguce da toliko bude promena iz Madjarske...
tipa ovo ASUS TUF Gaming 450B 450W sa 50e na 61-65e za nepuna 5 dana od kacenja oglasa
gde ima nesto slicno a da je domaca radnja i garancija ,treba mi za i5 4460 ,8gb rama ,r7 360 - ako moze okvirno oko 6000din
FSP Hydro pro 500 za 49e vec pisano ...
 
stari ciftek nit je bio "topal" kao ovaj CM a i manje je bio bucan.. nisam najzadovoljniji

izgleda ce morati novo kuciste.... :) sta mislite o ms armor v320, tnx
 
stari ciftek nit je bio "topal" kao ovaj CM a i manje je bio bucan.. nisam najzadovoljniji
Toplota nije toliko bitan faktor (ako napajanje ima gde da dise), a CM MWE V2 White 600W taj je testiran da je veoma tih do ~350W potrosnje.
Sva jeftina koja smo spominjali nisu previse tiha pogotovo kad se lepo opterete, mora malo vise kinte da se da, ili da se bude mnogo vise probirljiv za tisinu.

Koje kuciste imas opet ?
 
Poslednja izmena:
@

Dogzilla



radi kako valja, kuciste nije najpritegnutije sve ok 👌
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ekipa, sklapamo sestriću komp. Ryzen 5600x i za sad će prebaciti staru GTX660. Za Novu godinu dobiće 6600xt/3060ti, možda 6700xt iz Nemačke ako bude nekih akcija. Uzeo bih napajanje kod nas u Srbiji ipak. Neka preporuka za budžet oko 100 evra max?
 
Koje napajanje od ovih
Budzet 40-80 eura (mozda se nategnem jos malo ako ima potrebe), ili nesto jeftinije...
Ryzen 5 5600 i RX 6600 treba da tera

BE QUIET! Pure Power 11 CM 600W 87e
SEASONIC G12 GC 650W 69e
COOLERMASTER MWE Gold V2 Modular 650W 82e
COOLERMASTER MWE Gold V2 650W 73e
AEROCOOL Aero Bronze 650W 60e
AEROCOOL Aero Bronze M 650W 66e
AEROCOOL Cylon RGB 700W 44e
FSP Hyper K Pro 700W 63e
 
BE QUIET! Pure Power 11 CM 600W
 
Pozdrav svima,
Zamolio bih vas za mišljenje šta je najpametnije od napajanja od 400-500w (i ovo je previse, ide i5 3330) uzeti za nekih 50 eur (+/- 10) a da je modularno/polumodularno.
Koliko sam video u ponudi je :
KOLINK Modular Power 500Mv2 500W
AEROCOOL Aero Bronze M 550W
AZZA PSAZ-550W 550W
FSP Hydro M Pro 500W
XILENCE Performance A+ III 550W XN083

Ja naginjem ka FSP-u zbog 5 godina garancije i razlike između uvoza i domace radnje od 1000 din.
Naravno, ako imate neki drugi predlog slobodno predložite.
Hvala unapred,
 
Nazad
Vrh Dno