Šta je novo?

Koja je procedura za servisiranje (Patriot P210 1GB)

iivkovic

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2004
Poruke
80
Poena
309
Imam problema sa Patriot P210 SSD od 1GB ... razne stvari od gore dole brzine do neću da čitam ništa i slično
Probao sam razne 'medicine' koje su pominjane ovde ... vežbao po netu ... i mislim da to ipak ide na reklamaciju

Kako u koju firmu itd to ću saznati već (disk je kod mene manje od godinu dana i nije puno radio tako da garancija postoji) nego bih da pitam ...
Šta je potrebno uraditi e da bi se skratila priča i evenutalno ubeđivanje ... a i da bih se ja osigurao da znam šta sam poslao ...
Znači šta po vama treba da probam, koje rezultate da snimim i priložim itd.
Nisam, do sada, imao nekih iskustava recimo negativnih sa firmom, niti sa nekim prijavama problema tako da i 'odnesi disk, podaj fiskalni i čekaj' prihvatam kao savet.

Zahvaljujem i tako to ...
 
Misliš 1TB ?
Prvo ga sanitiziraj/secure erase pa onda formatiraj. upiši nešto nevažno i proveri i napravi slike sa Crystal Disk Info>S.M.A.R.T. Tu imaš seriski broj po kome možeš da vidiš da li si dobio novi ili su ti vratili stari.
 
Šta god da uradš - servis u koji ga nosiš ima svoju proceduru na koju ti neće dozvoliti da utičeš.
Dakle, ako je u garanciji - ostaje ti samo da odneseš i sačekaš zakonske rokove.
 
Kao što kaže @CountMike, obavezno secure erase ako može. Odneseš na reklamaciju, ako ti kažu da je sve u redu, kažeš da nije. Nema baš nešto puno tu.
 
Misliš 1TB ?
Prvo ga sanitiziraj/secure erase pa onda formatiraj. upiši nešto nevažno i proveri i napravi slike sa Crystal Disk Info>S.M.A.R.T. Tu imaš seriski broj po kome možeš da vidiš da li si dobio novi ili su ti vratili stari.
Očigledno je al' ipak da pitam ... secure erase radim jer ne bih da mi neko pročita nešto od mojih podataka? Mislim, radio sam već one write+read vradžbine i na disku su bili uglavnom filmovi i neke serije ... možda koja instalacija ... tako da mi to nije neka briga ...
Uz to danas je posebno bezobrazan pa ne želi ni da se pokaže sistemu ... vrv će uspeti kasnije al' mnogo sam već vremena izgubio na drndanja oko njega pa ...
Razumeo sam za SMART podatke i serijski. Hvala još jednom.
 
Da. da permanentno izbrišeš podatke ali to može i da pomogne jer to upiše nule i eleminiše mogučnost da je problem u file sistemu. Ako se gubi u sistemu i BIOS-u, onda je verovatno otišao kontroler čip ili je zablesavio. To se meni dogodilo na jednom Kingston-u ali sam uspeo da mu fleshijem novi firmware pa i sada radi,.
 
Nazad
Vrh Dno