Šta je novo?

Koja grafika za Q9550 @3.4GHz?

mLaki

Čuven
Učlanjen(a)
25.02.2004
Poruke
2,848
Poena
680
Pošto da sam odlučio da kupim auto umesto cele nove mašine, voleo bih da znam koja nova grafička kartica bi se slagala sa trenutnom konfiguracijom za igranje u 1680x1050, možda kasnije 1080p. Kao što naslov kaže CPU radi na 3.4GHz, stim da bih ga možda mogao nategnuti na 3.7GHz. Bužet za GPU je okvirno oko 20000-25000 din. R9 280 mi deluje kao lepa kupovina za te pare, ali se bojim da će biti overkill obzriom na vremešni CPU. Svaka preporuka je dobrodošla (i AMD i nV odlaze u obzir).
 
ja sam imao xeon e5450, koji je kao q9650, klokovao sam ga na 3.7.... i sa 260x je bilo ok,ali ne znam da li bi imalo svrhe uzimati nesto jace... mozda 270 plafon... zavisi u kojoj igri,ali opet,to je mator proc, mozda u klasi sa prvom generacijom i5... mislim da je 270 optimalan izbor,nemoj tolike pare da bacas...
 
Vredi uzeti r9 280 samo ako u skorije vreme planiras novi proc, msm da bi tebi r9 270 ili mozda cak i 265 odradile odlican posao.
 
Uz taj procesor nista jace od R7 270X. Veoma dobro ces se naigrati na 1680x1050.
 
Rokni najjače što možeš da kupiš. Ja se sit izigrah sa Q6600 na def. i GTX 460 u 1200p. Jeste da detalji moraju dole, ali to je isključivo do kartice, procesor se ne optereti koliko može.
 
+1 za najjace, posle promenis proc i to je to. :)
 
da bi i to najjace posle nesto ispratilo,treba 300e za proc i plocu...
uzmi 270/270x
 
Pa da. Q9xxx su realno u igrama slabiji nego Ivy/Haswell i3 procesori. :)
 
Nisu slabiji sanse nema , pogotovo , novijom ciji endzini koriste sva 4 fizicka jezgra
 
Nisu slabiji sanse nema , pogotovo , novijom ciji endzini koriste sva 4 fizicka jezgra

Jesu slabiji i to debelo. Haswell i3-4130 iako ima 2 jezgra, zbog HT-a ga demolira cak i multithreadu dok za single/dual core aplikacije ne treba ni pricati.

U igrama, kako starijim tako i novim, izuva ga doslovno u svakoj, jednostavno-genercijski jaz je ogroman.
 
Jel ima sugestija što se tiče nVidie? Znam da tu nije neki izbor, ali predpostavljam da je GTX 760 maksimum?
 
Paaa možda ne bi mogla ni 760-ka...
 
Pa rekli smo nista jace od 270X, a GTX760 jeste jaca. :d

Plus sto je neisplativa kupovina.
 
Sto se mene tice,ja bih roknuo sto jacu grafiku za te pare, (ima sad po oglasima 280x za te novce sa sve garancjom), jer svakako ces kad-tad menjati platformu (ploca+cpu) pa ce ti biti zao sto nisi uzeo jaku grafiku kad si mogao...
 
Tako ce kad-tad i 280X biti prevazidjena. :)

Pametnije je sada uzeti odgovarajucu graficku uz Q9550 pa za dve-tri godine sve u paketu prodati, taman ce i izaci iz garancije. Plus sto se koristi 1680x1050 monitor.

Naravno stoji to sto kazes, sto jaca graficka, samo u slucaju ako ce menjati platformu u narednih godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Vidim da nam je slicna masina
Ja sam sa HD4780 1gb presao na R9 270x 2gb (windforce)
za sada prezadovoljan 1920x1200.
 
Onda nema dileme da ce on biti prezadovoljan na 1680x1050. :)
 
Ja sam na [email protected] metnuo 280x asusov, i leti sve na 1920x1080. Nigde jos mi nije proc isao na 100%.
 
Nije stvar u tome da ti procesor ide na 100%,vec graficka.
 
A ploca sto ti je 2.1 pcie ne znam jel to ima veze i napajanje koje ti treba
 
Nema veze sada, PCI-E 3.0 ce u igrama imati nekog znacaja kada se za nekoliko godina masovno budu koristili monitori sa rezolucijama daleko vecim od 1080p. Nece to skoro...
 
Opterećenje [email protected] na 1920x1200 "7 Days To Die" alfa 9.1. Jedva da skoči do 60%, dok GPU ima zauzeće 92-98%.

attachment.php
 
Jesu slabiji i to debelo. Haswell i3-4130 iako ima 2 jezgra, zbog HT-a ga demolira cak i multithreadu dok za single/dual core aplikacije ne treba ni pricati.

U igrama, kako starijim tako i novim, izuva ga doslovno u svakoj, jednostavno-genercijski jaz je ogroman.

To noviji, a slabiji moze samo kod AMD.. :p
 
@RazbojNick

Jel imas mozda novog Tomb Raidera dostupnog za testiranje? Zivo me interesuje kako bi ti radio (predpostavljam da je u pitanju GTX 460 koji si pominjo ranije)? Ja sam dobio ogroman boost u GPU zauzecu kada sam presao sa E8400 na Q9550. U CPU zahtevnim nivoima kao sto je Mountain Village GPU zauzece mi je skocilo sa 50-60% na 100%. Pri HIGH detaljima CPU bude zauzet oko 65-70%.
 
Poslednja izmena:
Da, 460. Bez TR, od ovogodišnjih 7DTD, Wolfenstein New Order i TWD sezona 2. Watch dogs čekaju instalaciju.
 
Nazad
Vrh Dno