Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Da li postoji addon za Kodi koji cita cue/flac ili cue/ape fajl direktno kao drugi playeri. Sad bi morao sve da raspakujem da bi Kodi to pustio celo inace pusti samo prvu numeru i prikaze kao da ima samo jedan fajl na celom albumu. Isto jurim addon za .dsf fajlove inace moram u flac da ih konvertujem da bi ih kodi pustio. Bas nesto gledam mail, poceli svi da traze parice, legale nije a oce parice. Ajde razumeo bi da malo neupadljivo traze neku kintu na stranici ali da salju na mail ne ide tako. Od pocetnog odusevljenja sad vise nisam odusevljen Kodijem, sve je to na granici ili preko granice, secka i jos kao daj parice za VPN, daj parice za ovo, daj parice za ono. Jednostavnije je dam parice za VPN i skinem na PC pa slusam ili gledam kad hocu bez seckanja.:)🤑
 
Mesas babe i zabe Kodi od nikoga ne trazi pare.
Da li sam ja eksplicitno napisao da Kodi trazi parice, nisam, traze dodaci a bez njih ne vredi, plus registracije. :) Ne znam kako je kod vas ali kod mene u linuxu: Neon (plasma ), Manjaro, Arch; Kodi kad izlazim cesto zakuca. Cudan ti nadimak "uvek zao" ili "iskonsko zlo" otkud to? Moji su iz Bele Crkve i Vrsca tako da mi je jos cudnije, nije takav mentalitet tamo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bukvalno si napsiao da si razocaran kodijem jer daj parice za ovo daj parice za ono. Kao kad bi kupio samsung telefon pa skinuo netflix i hbo zalio se da te je samsung razocarao da trazi parice tamo i vamo da bi gledao filmove. I kakav ti je to nadimak 99 rodjen si 1899 ili ides u krevet da legnes u 9 sati I devet minuta?
 
Au sta vam je ljudi, zadam search za addonove lepo napise ili ne napise debrid, kad se ulogujes onda pise daj parice. Trakt.tv kad se registrujes onda posle par dana stize mail daj neku paricu. Uz sve zivo pise stavi VPN, VPN se placa. Sta sam ja tu tako strasno napisao. VPN imam dzabaka i to cu ako mi dozvole finasije uzeti neki poznatiji a ne dzabaka.
To sto ja mnogo pitam ili mnogo ocekujem, takav utisak steknem da sve ide ko med i mleko a posle vidim da nije tako, zbunjuje me da Kodi zaglavi na PC a na eon box ne. Imam skoro 1TB muzike na disku sa mojih originalnih CD koje nam je ortak donosio iz Kanade, ripovo u flac ili ape i sad normalno da mi se ne konveruje ta gomila tj. splituje flac na svaku pesmu posebno kad mi plejeri citaju takav kompakni flac sa cue listom, cak ima i foobar2000 na linuxu premo wine a mrtvagovedina cita ladnjaka i jos mnogo programa kojih ima i u win i u linuxu. @shamanNS, nije sramota pitati, sramota je ne pitati a ne znati, to sto ja dosta pitam, jednostavno nisam se bakcao sa tim, sad ubijam vreme pa probam sve zivo. :)
 
meni je med i mleko .... elementum za filmove, apk il stbemu za liste (stavis 5-6 portala, iskeniras) i sve radi ko zmaj.
 
meni je med i mleko .... elementum za filmove, apk il stbemu za liste (stavis 5-6 portala, iskeniras) i sve radi ko zmaj.
Hvala, ako kapiram to se sve odnosi na box uredjaje, ja sam probao PC i da imam multimedijalni program za sve. Prekjuce sam isprobavao i bilo je zadovoljavajuce ali juce sve zivo stuca na PC na optici 600kb/s, kad sam malo dublje pogledao moju muziku sokirao sam se da cue/flac i cue/ape treba da splitujem da bi ih kodi reprodukovo, to gro plejera splituje u letu i pusta ceo album a ne samo prvu pesmu. IPTV RobinHood addon nesto radi ok ali gro stuca, kvalitet slike je ok ali posle 10-15 sekundi stane i ucitava. Koliko kapiram ja tu nista ne mogu da uradim, sve zavisi od onog koji salje a njegovi resursi su ograniceni jer sa mojih DL 600Mb/s to nebi trebalo da secka. Sad da se prebacujem u win to mi je smor ili da koristim zaseban IPTV plejer u linuxu to mi je truba. Po eon box mi se ne aka, suvise komplikovano za mene.
 
Kod mene i na PC i na AB flac radi normalno. RobinHood sve uzima od Grina, a posto je sad Grin u problemima naravo da ne rade.
 
Kod mene i na PC i na AB flac radi normalno. RobinHood sve uzima od Grina, a posto je sad Grin u problemima naravo da ne rade.
Sta ti je AB flac? Radi meni svaki flac fajl ceo sa cue/flac ili splitovan u plejerima ali u Kodiju cue/flac ne radi, pusti samo prvu pesmu. Ovo oko problema ko od koga i ko od koga uzima ne pratim, podsetilo me na linux kad sam pocinjao pa neki ljudi pratili zivote svojih junaka maltene danas ustao na levu nogu zato distribucija nije ok. :)
 
Evo stavio sam gotov build "Plavi grom" IPTV ne radi izabro Srbija, pre nego pitam ovde ja pitam google, ne kapiram zasto to ljudima smeta ako dam svoje zpazanje da nesto ne radi. Koliko sam shvatio tu oko IPTV svako od svakog "pozamljuje", grupe se razilaze i to sto pise na google da radi ispade da ne radi. Addonove biram po preporukama na google po fazonu 10 njaboljih, izaberem nesto frisko staro mesec dana kad ono ne radi. Bas juce Red Devil uputstvo frisko kao radi na Kodi 19, radi malo sutra. Eto probao sam i gotov build, preporuka koristite starije verzije Kodija, ovaj je na 18,6 itd...
 
Evo stavio sam gotov build "Plavi grom" IPTV ne radi izabro Srbija, pre nego pitam ovde ja pitam google, ne kapiram zasto to ljudima smeta ako dam svoje zpazanje da nesto ne radi. Koliko sam shvatio tu oko IPTV svako od svakog "pozamljuje", grupe se razilaze i to sto pise na google da radi ispade da ne radi. Addonove biram po preporukama na google po fazonu 10 njaboljih, izaberem nesto frisko staro mesec dana kad ono ne radi. Bas juce Red Devil uputstvo frisko kao radi na Kodi 19, radi malo sutra. Eto probao sam i gotov build, preporuka koristite starije verzije Kodija, ovaj je na 18,6 itd...
Iptv na kodiju se neces nagledati a jos besplatno. Sve je to nestabilno, jos i slabijeg kvaliteta. Postoje drugi nacini gledanja iptv-a, tipa placene jeftine liste sa aliexpresa koje koliko toliko mogu da zavrse posao (15-20e godisnje), a za kvalitetnije liste (tvviet, nordic1, red devils, client portal treba izdvojiti oko 10e ali mesecno (pogledaj temu iptv iskustva ovde). A sto se tice filmova i serija najbolji free addon je elementum, zatim venom (real debrid 16e za 180 dana). A sto se nemogucnosti reprodukcije muzike u kodiju obrati se na forumu https://forum.kodi.tv/
 
Zdravo, uzeo sam danas xiaomi mi stick android tv. Netfliks i youtube rade savršeno. Ali bih volio nešto preko Kodi da gledam uživo naše programe. Međutim, ja se ne razumem puno. Koliko sam shvatio za kodi 19 nema puno tih novih add-ona gde se gleda uživo balkanske stanice. Da li ima neko živaca da mi objasni ili uputi kako na jednostavan način da gledam kanale uživo? Tutoriale sam pratio ali ni livetvserbia i sl nisu dostupni.
 
@mwsavko,

Meni ono sto uspe da dovuce na IPTV u kodiju je ok ako radi, odjednom gro iz tih bildova ne radi ili radi poneka stanica. @salacue mi je objasnio za IPTV da kodi nije najbolje resenje ali nije mi o glavu. Cisto sam hteo da imam u rezervi nase kanale kad jedan provajder neda drugom nesto da emituje a vazno je. Elementum imam, venon mislim da kod mene nesto nece, kazem nije mi frka, ne stignem da odgledam ni ovo sto imam od provajdera (maksimalan paket). Sto se tice muzike tu mi nisu jasni jer jedino sto ostali plejeri neumeju da puste je wm.iso ali foobar2000 to ladno pusta i u linuksu preko wine. cue/flac i cue/ape skoro svi plejeri ladno pustaju, dsf je vec retkost ali moze ladno da se iskonveruje u flac (kobasica od komadi u linuxu copy/paste i pustim konverziju) . Mozda ljudi vise ne drze u tom formatu nego MP3 pa se niko ne prihvaca da napravi dodatke za ove formate. Bacim ja pogleda na to sto si predlozio ali ipak sam ja laik za to, kodi nisam koristio, sad mi palo na pamet da malo isprobavam. Zaludan pop i jarice krsti, tako ja kao penzos ubijam vreme i spasavam se od totalnog zaglupljivanja, jos uvek nisam spao na rijalitije i slicne gluposti. :)
 
Jeste, kvalitetnija IPTV je skuplja ali ne toliko ako znas gde da trazis. Naleteo sam na Balkan Network na facebook, daju test na 48h ako zelis 😃 Mozes im pisati i na mejl [email protected]
 
pravi test mozes videti samo za vreme neke jake tekme kad se tona ljudi nakaci ...
 
Situacija je odavno ovakva

kodi + elementum koji je povezan na trakt i to onda pretvoreno u library
E sad primjetio sam prvi problem davno preko kojeg sam prešao, a to je da epizoda serije kasni pa recimo dan da se doda u library, a čak je nema ni u elementumu kad idem da nadjem seriju, haj to nevažno nego me zanima druga stvar

Film dodan na trakt, ali film koji izlazi za mjesec/dva, nevažno, uglavnom koji još nije emitovan, dodaje ga naravno elementum preko trakta u library i on stoji normalno tu, zanima me da li može da ga se ne pokazuje kao epizode koje nisu emitovane, do datuma emitovanja?

Mislim glupost dva filma takva imam, ali eto kad iz dosade hoćeš nešto da "popravljas" 😁
 
Poslednja izmena:
the crew finally na 19ici 💪🍻
 
the crew finally na 19ici 💪🍻
Koja verzija, ja sam stavio zadnje cifre u nazivu zip fajla su 34. Probao ono sto se ne placa to maltene i ne radi. Prvo ne kapiram da je nesto pravljeno za Kodi 19 a onda u IPTV meniju 4 stavke traze dodatke koji su za Kodi 18. Od IPTV nista ne radi, gledao sam i neke liste koje su dali datumi stari. Jos sam malo probao to sto se ne placa slucajno se nabode pa i nesto radi ali tesko. Ako je to finalna verzija za 19 onda je to smuti pa prospi.:poop:
 
nisam ni gledao koja je verzija, meni trebalo za tv (sony android) i to samo za sport
bitno da radi kome treba
 
Edit:
Ja sam nasao verziju pise da je stavljeno pre 5 dana. Razumem ja da ljudi to rade zadjabe ali kad pogledam uputsvo ono se totalno ne slaze sa onim sto ja dobijam na ekranu. Ne kapiram zar je toliko tesko azurirati uputsvo i plus u verziju za 19 apsurdno utrpati dodatke za verziju 18, ne kapiram tu logiku.
 
I ja sam sa tog linka instalirao ali se sad kad ga uvucem razlikuje od onog koji je bio okacen, verzija .zip fajla je ta. Izgeda da su citali moje gundjanje pa su malo poradili na uputstvu.
 
Društvo,treba mi pomoć oko Stremia.Ne znam da ima svoju temu pa pišem ovde.Na mobu mi radi odlično ali kad prebacim na računaru sa monitora na tv,onda mi krci zvuk i kasni mi zvuk,tj.nije sinhronizovan zvuk sa glasom.Na Kodiju nemam problema sa tim.Ako može neko da mi pomogne,bio bih mu zahvalan...
 
Misliš da promenim default player na Windowsu?Na kodiju sam isto imao problem ali tamo sam ušao u podešavanja i postavio na WASAPI Default i ne krci i ne kasni zvuk sa slikom.
 
Promijeniš u aplikaciji Stremio player. Onaj njihov se meni ne sviđa iako ti on automatski nađe prevod. Imaš u desnom ćošku da izabereš player preko kojeg ćeš da gledaš ova dva sam predložio jer preko njih možeš da tražiš online prevod i šteluješ naprijed/nazad ako nije ok.
 
Nazad
Vrh Dno