Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Pozdrav, jel uspeo neko preko Kodija uopste, pa i Elementuma da pronadje seriju rusku o pandemiji inace Netflixova produkcija TO THE LIKE, ili Epidemiya ili ti The Outbreak??? Ja koliko primecujem dosta serija ne mogu se vise naci na nijednom adonsu, a placam i Real Debrid, i imam plus Elemntum???
Hvala
 
Pozdrav, jel uspeo neko preko Kodija uopste, pa i Elementuma da pronadje seriju rusku o pandemiji inace Netflixova produkcija TO THE LIKE, ili Epidemiya ili ti The Outbreak??? Ja koliko primecujem dosta serija ne mogu se vise naci na nijednom adonsu, a placam i Real Debrid, i imam plus Elemntum???
Hvala
CUIhjl5.png

KZNLbhr.png
 
Pa super, ali koji je ovo provajder, ne vidi se dobro, kako bih ga u Burstu namestio
 
Sta se ne vidi?
Lepo pise koji su trekeri, NNM, Rutor i Rutracker
 
 
Ne mogu nikako da napravim nnm club, registrovao se, ali burst nece da pretrazuje. Uz @salacue pomoc sam update-ovao burst, vidim da izbacuje vise rezultata, ali zamundu i nnm club nece.
 
Ja sam na Elementum uvjek imao problem kad upalim dosta trackera da neke neće da prikaže, a kad su sa 2 ili 3 onda se pojave. Mada Rutracker i Nnm su uvjek uredno radili.
 
Rekao bih da elementum dosta brže pretražuje trackere i izbacuje rezultate. Ne znam da li je do kodija 19 ili su malo optimizovali kód samog addona.
 
Nesto mi je prekinuo drugu netflox addon, je li sve OK sa addonom? Ima li neki opsti problem? Koristi ga na mi stock, kodi 19?
 
Hi yesterday the netflix has made some changes in the website
and this has broken part of the addon,
i will have to check how to proceed
 
Vidim kasni/žuri zvuk u odnosu na sliku na blue thunder wizardu-kanali-arena.Kodi 18.9..
Dešava li se još nekom?
 
Pozdrav, jel uspeo neko preko Kodija uopste, pa i Elementuma da pronadje seriju rusku o pandemiji inace Netflixova produkcija TO THE LIKE, ili Epidemiya ili ti The Outbreak??? Ja koliko primecujem dosta serija ne mogu se vise naci na nijednom adonsu, a placam i Real Debrid, i imam plus Elemntum???
Hvala
Kad vec imas RD, slobodno izbrisi Elementum, ne znam sta ce ti... "Tezak" addon, u smislu resurasa i sl., i koriste ga uglavnom free korisnici...
Na RD imas skoro sve, a ono sto nema, nema potrebe da gledas preko Elementuma, jer ako je retko verovatno ima i malo sidera, pa ce sporo krenuti i ici, vec nadjes torent i ubacis ga na svoj klaud na RD, on se tamo skida maksimalnom brzinom, zavisno od broja sidera, i onda gledas ili preko Seren-a ili Realizera na pr., pri tome najlaksa metoda dodavanja nekog torenta na svoj RD je preko Wako aplikacije...
Btw doticne serije itekako ima na RD...
 

Prilozi

  • IMG_20210405_014724.jpg
    IMG_20210405_014724.jpg
    314.8 KB · Pregleda: 51
Evo svima koje zanima Kodi i sta instalirati, reference za sve sto je potrebno, najbolji repositoriji, adonovi i odredjena setovanja. Dodajte sajt kao source, i onda je lako prema referencama sa naslovne strane (koju na pr. otvorite na telefonu) instalirati sve po zelji iz Kodija, bez trazenja po netu, download-a, prebacivanja flesom i sl...
Potrebno znanje za koriscenje recimo 4/5, dakle nije za ljude koji koriste razne build-ove, sa gomilom preinstaliranog smeca, i koji se ne snalaze u pretrazi na google... Na ovaj nacin za instaliranje addonova ce vam biti potrebno 2/5 znanje i sve ce biti lakse...
Preporucujem za koriscenje na Raspberry Pi + Libreelec, ili Android platformama, jer je sve na jednom mestu i lako se instaliraju addonovi, naravno moze i na PC...
dEXE's Kodi Repo
 
Može li pomoć? Koristim Kodi 18.9 i u okviru njega Elementum, od nedavno neće da učita prevod sa titlovi.com, uz poruku "unauthorized". Šta uraditi?
 
Nesto me kopka oko live TV serbia koji ne radi na kodi 19 zbog pythona 3. Nisam strucnjak ali znam da sam neke linux programe koji su pravljeni za python 2.7 samo u hederu programa umesto poziva puthon 2 stavio puthon 3 ito je pilo vodu. Trebalo bi da je python 3 unazad kompatibilan sa puthonom 2.
 
Priznajem, nasao sam:

Python features new in 3.0, breaking backward compatibility​

Dok ga nisu zavrsili bio je, mozda je to bio 2.8 (godine i senilnost pa se zaboravi) u Calculate linuxu prepravljao programe, presao sam tada pre vremena na noviju verziju pythona. Neverovatno kako ljudi sami sebi pucaju u nogu ili seku granu na kojoj sede. Sve ponovo pisati to je suludo...
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam neki Python stručnjak (python kod sam kucao privih par nedalja kad sam krenuo da učim osnove programiranja i nikad više posle toga :D ) ali koliko se sećam najdrastičnije i najproblematičnije promene su u vezi kako "string" tip funkcioniše na Python3 u odnosu na Python2. I kolekcije valjda...
I znam da ima ovaj "six" library koji je tu da olakša pisanje koda koji posle može da se izvršava i na 2 i 3 verziji runtime-a:


Što se tiče ovog komentara sami sebi seku granu.... pa ono Python 3 je izašao 2008. godine! i "EOL" za Python 2 je originalno trebalo da bude 2015. pa je produženo do 2020. I pored svega toga gomila programera je čekala zadnji sekund da počnu da sređuju sve te library-e da budu python3 ready. Nije se ta promena desila preko noći i bez dovoljno najava i upozorenja.
 
Malo jos off-a, pise da je 2008 godine ali to je bila garant nestabilna verzija, ako nisam previse izlapeo do pre 2 godine sve se vrtelo na pythonu 2.7, kompletne linux distribucije osnov im je bio python 2.7.x za python programe, al da ne tupim vise....Oni cekali a nama se lupa o glavu...
Post automatically merged:

Kad sam vec tu sta mi fali u Kodi 19 za formulu 1, nesto prikaze a za ostatak (gro opcija) mu fali a ja neznam da mu narihtam log da prikaze sta mu to fali sem ono da je uspesno startovo
 
Za F1 ja imam neki svoj build, Plexus v0.1.8 plus Acestream plugin instaliran unutar Plexus-a. Ove ne radi na Kodi 19 tako da sam tu ostao na Kodi 18.9.

Ako neko ima resenje za Acestream i Kodi 19+ neka pise...
 
Za F1 ja imam neki svoj build, Plexus v0.1.8 plus Acestream plugin instaliran unutar Plexus-a. Ove ne radi na Kodi 19 tako da sam tu ostao na Kodi 18.9.

Ako neko ima resenje za Acestream i Kodi 19+ neka pise...
Otkaceno radi na 19, deo prikazuje a kad izaberem trke, bila je jedna kod Arapa ostale tek dolaze, jednostavno nece da prikaze nego prikazuje gresku a trka je podeljena i numerisana od 1 do zadnjeg, predpostavljam kad bi to radilo ako izaberem prvog isao bi snimak iz njegovog bolida
 
Skinuo sam LibreElec + Kodi 18.9 napravio bootable verziju na USB za HTPC.Podigne se sistem medjutim u Kodiju ne mogu da pristupim Synology NAS uredjaju.
Kad idem na add network pokazuje mi WORKGROUP vidi Diskstation ali izbacuje "this operation is not permitted".

Na Win ranije je sve radilo manje vise bez nekih vecih problema.U podesavanjima za NAS sve je uredno stiklirano za shared foldere.
Znam da sam za Win skidao DSM 6.0 da li treba isti i za Linux da se ubaci? (nekako mi logicno da treba isto taj DiskStation menager)

Moze pomoc?
 
Nazad
Vrh Dno