Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

I ja imam mi stick i radi odlično za šta je namenjen...za 3600 se ne može očekivati da bude zver baš :)
 
Pitanje za elementum, sad ne znam je li problem možda i do trakta

Primjetio sam da npr. Epizoda koja je izašla danas uopšte mi je nema u library, kao da još nije vani, sutra će biti, kao da kasni mi dan, gledao settings ali nema neke opcije oko toga 🤔
 
I ja sam bio malo skeptičan dok sam gledao specifikaciju...ali videh akciju u mi storu u uzeh za cenu koju sam mogao da prežalim. Ispostavilo se da odlično radi, ne koči, ne blokira, ne štuca...radi više nego odlično :)
Još me pre mrzelo da tražim i skidam filmove, a sad sa elementumom druga priča :)
 
Taj stick radi sa Elementumom? :eek:
Meni i Mibox 3 pravi problem sa ruskim torentima od vise desetina gigabajta
 
Jel ima opcija za Matrix Kodi da se upali HDR? Na Netflix aplikaciji je film HDR a na Kodi nije.
 
HDR funkcionalnost u Kodi zavisi od toga koji operativni sistem koristiš...
Jesi u Expert podešavanjima addon-a aktivorao HEVC i HDR profil podršku.
 
Nisam napisao Mi Box je u pitanju.
Mislis bas na add-on za Netflix. Nisam to probao.
 
Zasto Elementum addon ne prikazuje rezultate pretrage sa Zamunde? U kodi log fajlu stoji da nema rezultata sa Zamunde a link pretrage sadrzi ime plus +еп.8 sto daje pogresan rezultat, kad se proveri u browseru.
 
Kako se "prazni" Kodi od suvišnih gigabajta koje akumulira?
Juče sam na Mi Box-u glupan uradaio Clear Data jer mi je ponestalo mesta i naravno obrisao sve iz Kodija. 🤦‍♂️
 
Ljudi, jel ima neki exyu iliti balkanski addon a da valja, tj. da je funkcionalan pored Balkan Green i Live TV Serbia? Da se nije pravilo nesto u poslednjih godinu dve...
 
Kako se "prazni" Kodi od suvišnih gigabajta koje akumulira?
Juče sam na Mi Box-u glupan uradaio Clear Data jer mi je ponestalo mesta i naravno obrisao sve iz Kodija. 🤦‍♂️
Очисти кеш, а не податке. Исто је као и за сваку андроид апликацију.
 
Kakose bese zove onaj addon koji cisti memoriju u samom Kodi-u? Sad mi kodi ima preko 1Gb a sam kes aplikacije je uvek standardan 96Mb. Pre sam cistio onom alatkom iz Green wizarda. Imam samo Elementum i Netflix. Neverovatno je koliko Elementum zna da napuni memoriju narocito ako se updatuje. Na jednom eon boxu mi je Kodi max 500-600Mb i na njemu je odradjena instalacija najnovijeg Elementuma. Na drugom je 1.1Gb i tu se elementum sam azurirao sa neke starije verzije.
 
I mene interesuje za Mi Box. Ali da mi ne obrise logiranja i setup. Da li je dovoljan clear cash?
 
Па зар је толико тешко обрисати кеш од апликације?
Сви податци остају сачувани.
 
Kes od aplikacije je samo 96Mb.
 
Sada sam pobrisao iz spmc sve nepotrebno pomoću ares wizard od 4.54 koliko je zauzimao sada zauizama 1.16
 
Kako se "prazni" Kodi od suvišnih gigabajta koje akumulira?
Juče sam na Mi Box-u glupan uradaio Clear Data jer mi je ponestalo mesta i naravno obrisao sve iz Kodija. 🤦‍♂️
Па зар је толико тешко обрисати кеш од апликације?
Сви податци остају сачувани.

Kodijev keš ti je možda nekoliko desetina megabajta, ako i toliko (pisalo ti je to tamo u Android Settings-->Apps-->Kodi-->Storage-->... pre nego si stisnuo dugme "Clear Data" ili "Clear Cache").

A "akumulirani" gigabajti (hiljade megabajta) nisu Cache. Ti gigabajti su sve one sličice, baneri filmova itd. koje vidiš u Kodiju i (bespotrebni i već instalirani/apdejtovani) Kodi plagini. Dakle, ti akumulirani gigabajti jesu Data, ali ne smeš brisati Data iz Android settings-a (kao što si ti uradio), jer tako pobrišeš sve živo što je Kodi zapisao.

Moraš ručno da pobrišeš:

  • /.../.../.kodi/userdata/Thumbnails (čitav folder ili samo njegov sadržaj, svejedno je)
  • /.../.../.kodi/userdata/Database/Textures13.db (ovaj fajl obavezno, nakon brisanja gornjeg foldera)
  • /.../.../.kodi/addons/packages (folder sa sačuvanim a već instaliranim ili apdejtovanim plaginima)

Možeš slobodno pobrisati i 2 temp foldera:

  • /.../.../.kodi/temp/
  • /.../.../.kodi/addons/temp/

... ali tu ne bude bog zna šta.

Kada ovo sve pobrišeš, možeš sačuvati (ZIP-ovati, RAR-ovati isl) čitav ".kodi" folder... I to ti je onda kompletan backup Kodija. - Za npr. situaciju da nešto pobrljavi, ili, eto, za ovu tvoju trenutnu gde si pobrisao sve živo.

Za ovo brisanje se može napraviti i neka komanda... skripta... dugme u TotalCommander-u... pravilo u SD Maid... itd.

Čitav ".kodi" folder se može vrlo lako i preusmeriti na npr. eksternu SD karticu - https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Change_data_location_for_Android
U root Internal Storage-a se ubaci/napravi jedan "xbmc_env.properties" fajl - običan tekst fajl u kome se upiše jedna linija teksta sa path-om do eksterne kartice. Na primer:

xbmc.data=/storage/1234-bla-bla/Blahamov_Kodi_Data

... i reboot Androida na kraju, je li.
 
Da to znam. Ali mi je bilo lakse da koristim neki addon za to. Tacno su Ares i Indigo imali opciju za to. Do updatea na 19 koristio sam green wizard za to(koristio sam samo green addon a ne ceo build)
 
Mislim da je ovo isto Kcleaner i radi na v.19
 
Nazad
Vrh Dno