Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Pretpostavljam da je pisano, čisto da utvrdim... Kodi normalno radi na Eon boxu/može da se instalira?
 
Ovako,
Evo uputstva za sve koji imaju sbb sdmc eon box a zele da legalno gledaju netflix u full hd rezoluciji preko netfix addona.
Potrebno je instalirati netflix addon(pisano je u temi o tome). Ici u podesavanja netflix addona, izabrati expert. Naci opciju show esn number. Odatle prepisati esn broj doslovce sa crticama. Izabrati opciju manual esn. U prozoru koji se otvori
Umesto NFANDROID pisete NFANDROID1
Posle - PRV- dodati 0(nula)
Trebalo bi ovako da izgleda
NFANDROID1-PRV-0-
i ostatak prepisite sa papira na koji ste zapisali esn broj. Obavezno ide na kraju posle onog broja -
Ako vam izbaci gresku onda niste dobro prepisali broj ili ste nesto pogresno ukucali. Ja sam stalno permutovao prv u pvr :)

Isprobano na oba sdmc eon boxa koja imam i radi. Nije mi dao 4k sadrzaj, mozda zbog toga sto mi tv nije 4k ili je ovo limitirano na max hd.
Nemam kaon box da probam ali pretpostavljam da i na njemu moze,tako da probajte pa javite.
 
Уааааа!
А ја таман хтео да објавим упутство [emoji23]
Хвала у моје име.

ИЗМЕНА: Ако вам пише NFANDROID2 - кажу исто заменити у NFANDROID1.
Послато са Nova 5T
 
Poslednja izmena:
Nek testira neko sa Mecool AndroidTV uređajima kako se kod njih ponaša za ovaj fazon... pošto koliko se sećam Netflix je za njih baš i blacklist-ovao Widevine ključeve pa garant ova fora ne rešava SD only problem na Mecool.
 
Jel važi samo za sbb-ov box ili mogu i kinezi?
Ми бокс је љути Кинез [emoji6]
Пробаћу ја касније на beelink GT1 ultimate.
Иначе, за не-андроид ТВ боксове постоји још пар ставки, али када све испитам јављам.
Послато са Nova 5T
 
Poslednja izmena:
Pusti strim ali samo crno na ekranu
Piše da je rezolucija 1080p
Boks je Beelink GT1 Ultimate
 
Ми бокс је љути Кинез [emoji6]
Пробаћу ја касније на beelink GT1 ultimate.
Иначе, за не-андроид ТВ боксове постоји још пар ставки, али када све испитам јављам.
Послато са Nova 5T
Dada, mislio sam na ove ne ljute kineze kao što je tanix...[emoji6]


Taman za par dana kad se to malo iskristališe biću pored mog tx9s pa da probam...
 
Poslednja izmena:
Kinez ili korejac nije važno, važno je Widevine L1 ili Widevine L3 (i Android vs Linux vs Mac vs Windows OS) . Milion puta ponovljena pravila igre Netfix 1080p i 4K stream-ovanja..
Eon box ima Widevine L1, nema "samo" Netflix whitelist-ovanje.. Beelink ima Widevine L3.
 
Poslednja izmena:
Takodje kao i kod @tambur88, pusta strima ali crna slika... Mecool km1. Inace kod mene je vec i pisalo NFANDROID1 pod esn, samo sam posle dodao nulu posle PRV...

Послато са Poco X3 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Одмах добио ову грешку по уносу ESN броја.
0560fc2250615956ee867b79ecc67f86.jpg
068a8a090fd06aec5b925c12b24d1e1a.jpg


Послато са Nova 5T
 
@machak99 : Uređaj od @tambur88 nema Widevine L1 a tvoj Mecool ima ali je Netflix blacklist-ovao Mecool ključeve tako da u praksi i jeste oboje na istom: nema uspešne dekripcije stream-a :D
 
Nema veze, ne sekiram se mnogo... [emoji16][emoji16][emoji16]

Послато са Poco X3 помоћу Тапатока
 
Одмах добио ову грешку по уносу ESN броја.
0560fc2250615956ee867b79ecc67f86.jpg
068a8a090fd06aec5b925c12b24d1e1a.jpg


Послато са Nova 5T
Probao i ja na mi box s ista poruka. Ali kada sam ubacio esn bez nule radi. Kasnije provalio da pisete o eon boxu. [emoji851][emoji23]Stream ide u 1080p jer je i sam tv u 1080p.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na mibox-u bi trebalo da radi bez naknadnog kucanja. Ako je nalog 4k bez obzira sto je tv samo hd, addon nudi mogucnost izbora 4k strima na mibox-u 3.Samo u podesavanjima treba ukljuciti manualni izbor strima kao i ignore display resolution.
 
Na mibox-u bi trebalo da radi bez naknadnog kucanja. Ako je nalog 4k bez obzira sto je tv samo hd, addon nudi mogucnost izbora 4k strima na mibox-u 3.Samo u podesavanjima treba ukljuciti manualni izbor strima kao i ignore display resolution.
Da sada uradio te postavke u inputstream adaptive i prilikom pustanja nekog streama dobija odabir ovih rezolucija. Nema 4k. Nalog je uhd. Netflix addon verzija 1.12.1 iz CastagnaIT repa.
6264cfacb5afb25715e06d4169acd0cd.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da sada uradio te postavke u inputstream adaptive i prilikom pustanja nekog streama dobija odabir ovih rezolucija. Nema 4k. Nalog je uhd. Netflix addon verzija 1.12.1 iz CastagnaIT repa.
6264cfacb5afb25715e06d4169acd0cd.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

IMG_20210124_203419.jpg
 
Istu kao i ti. Jesi li uklnucio enavle hevc profile i force hdcp 2.2 video streams? Takodje. U input stream adaptive setings stavi minimum bandvich na 1000000
 
Istu kao i ti. Jesi li uklnucio enavle hevc profile i force hdcp 2.2 video streams? Takodje. U input stream adaptive setings stavi minimum bandvich na 1000000
To je to. Hvala ti. Ali sada me net ogranicava. Morace optika. Na netflix temi su me pravili ludim da apsolutno ne mogu da poteram 4k stream na 1080p tv. Iako sam im pokazao dokaze da gledam 4k filmove sa kompa na fullhd tv. Znao sam da negde mora da postoji resenje da netflix ne vidi rezoluciju koju mi box s dobija od full hd tv-a. Veliko hvala jos jednom.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Pa na zvaničnoj Netflix aplikacije nema načina da gledaš 4K stream na FullHD TV-u :p Tu nema podešavanja i laganja kao što može sa Inpustream Adaptive addon.
 
Pozdrav. Da li neko zna zasto mi crashuje Kodi kao na slici? Windows 10, antivirus ugasen, probao ponovo da instaliram novi Kodi i svaki put isto. Uglavnom se desava kada pokusava da pusti pvr, greenvideoteku, ali recimo iz Elementuma bez problema pusta.

IMG_20210117_011243_resize_60.jpg
 
Ne razumem odgovor. Pretpostavljam da je do windowsa, jer je to pocelo da mi se desava posle update-a...ali ne mogu nikako da nadjem resenje.
 
Ne razumem odgovor. Pretpostavljam da je do windowsa, jer je to pocelo da mi se desava posle update-a...ali ne mogu nikako da nadjem resenje.
Nije do windowsa sigurno. Nestabilni su ti buildovi. Skoro uvek oni zeznu kodi.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Ne razumem odgovor. Pretpostavljam da je do windowsa, jer je to pocelo da mi se desava posle update-a...ali ne mogu nikako da nadjem resenje.

Kad si već rekao da si instalirao svjež kodi pokušaj to sve isto ubacivati postepeno pa vidi dešava li ti se. PVR i elementum teško da ti prave probleme, green garant.
Nikakvog razloga nemaš stavljati green - čist kodi + elementum i pvr.
 
Kad si već rekao da si instalirao svjež kodi pokušaj to sve isto ubacivati postepeno pa vidi dešava li ti se. PVR i elementum teško da ti prave probleme, green garant.
Nikakvog razloga nemaš stavljati green - čist kodi + elementum i pvr.
Ovo je bluethunder build. Kada treba da pustim tv iz pvr, zabode kao na slici gore sto sam stavio, znaci kada treba bilo kakav video da pusti. Recimo do letos mi to nije radio, nego odjednom prslo, mislio sam cak da je zbog nove verzije Kodija, pa sam probao i na staru da vratim, ali isto. Mislim da ce se resiti ako reinstaliram win...a mogu da mislim da je ovako neka glupost.
 
Nazad
Vrh Dno