Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Šta ima raditi dan dva da šteluje?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
LJudi stavljaju bildove jer ih mrzi ili ne mogu da odvoje dan, dva da nasteluju sve sami. Ali onda moraju da znaju da svaki sledeci update koji se dogodi kod addona nekog ili bilo cega moze da zezne Kodi i u najcescem slucaju do toga i dolazi.

Uvek najsigurnija varijanta je da instalirate Kodi, ubacite koji zelite skin i onda podesavate i instalirate ono sto vam treba, a ne da vam je Kodi prenatrpan raznim nekim glupostima koji dolaze sa bildom.
Није баш тако. Рецимо " серен " је радио једно време док га је одржавао момак који га је направио, из разних разлога они развој прекидају и тада га " форкује " ко зна ко ... Ови што праве билдове прате те ствари и знају који не ради више а који нов је ок и то стављају.. обичан корисник тешко.. може само да примети да више нешто не ради .. зато су " билдови " ок .. п.с мислим због година и мрзи ме да се цимам па је најлакше тако :)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel moze elementum da se koristi bez download-a, samo stream? Kodi koristim na Mi Box S, i tu nemam dovoljno storage-a za to....ako moze da se podesi da download-uje na NAS, onda je to druga prica?
Hvala
 
Kako da koristim ram memoriju ako cu da gledam 4k od 50GB?
 
Kako da koristim ram memoriju ako cu da gledam 4k od 50GB?
Тако што подесиш бафер на што више, сходно брзини твог интернета.
Проверено ради, ја тако гледам и филмове од 50-60 GB.

Послато са Nova 5T
 
Vuče torent od početka ka kraju,a ne random haotičmo. Staviš da baferuje u ram od 170mb pa naviše - on tolko skine i kako gledaš dopunjava u ram dok ne provuče ceo torent u tih 170+ mb. Što kvalitetniji torent( više gigabajta) logično je da ti i treba veća brzina interneta da bi to što skine u ram i prikaže - ti mogao da gledaš bez seckanja da ne ispadne da ti brže potrošiš ram nego što ga on napuni.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Šta ima raditi dan dva da šteluje?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
A ako hoce neko da se zeza sa skinovima i da namesta Netflix fazon sa onim artovima, slikama, next up za serije itd. Zavisi, moze da se namesti sve i za sat, dva :D

Није баш тако. Рецимо " серен " је радио једно време док га је одржавао момак који га је направио, из разних разлога они развој прекидају и тада га " форкује " ко зна ко ... Ови што праве билдове прате те ствари и знају који не ради више а који нов је ок и то стављају.. обичан корисник тешко.. може само да примети да више нешто не ради .. зато су " билдови " ок .. п.с мислим због година и мрзи ме да се цимам па је најлакше тако :)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Kako mislis dok je odrzavao Seren? Originalni tvorac Seren addona je Nixgates i on dan danas radi na njemu. Evo bas sad trenutno popravlja haos koji je nastao sa Traktom :D Banovali su njegov univerzalni kljuc jer je addon mnogo opteretio njihove servere. Ljudi iz Trakta su ga kontaktirali on se nije javljao zbog obaveza van svega toga oko Kodija i odlucili su da mu banuju kljuc. Sada ce izaci update za Seren (2.11), mozda cak i danas/sutra koji ce popraviti sve to.
 
Da li moze da se prilikom startovanja bluethunder-a iskljuci automatsko pvr utitavanje i kanala i da li bih onda imao kanale? Dugo traje, pa zato pitam

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
A ako hoce neko da se zeza sa skinovima i da namesta Netflix fazon sa onim artovima, slikama, next up za serije itd. Zavisi, moze da se namesti sve i za sat, dva :D

Kako mislis dok je odrzavao Seren? Originalni tvorac Seren addona je Nixgates i on dan danas radi na njemu. Evo bas sad trenutno popravlja haos koji je nastao sa Traktom :D Banovali su njegov univerzalni kljuc jer je addon mnogo opteretio njihove servere. Ljudi iz Trakta su ga kontaktirali on se nije javljao zbog obaveza van svega toga oko Kodija i odlucili su da mu banuju kljuc. Sada ce izaci update za Seren (2.11), mozda cak i danas/sutra koji ce popraviti sve to.
Мени је Серен дуго био дефолт :) али у последње време се понаша чудно. Ето видиш те ствари које ти знаш не зна 90 % корисника што би значило да приликом проблема треба да замениш извор или да пређеш на неки други додатак. Ја сам то ко и већина решио коришћењем " Builda ". Лакше ми уз 3 клика заменим комплет него тражим изворе по нету .. Мислим у праву си генерално .. п.с Хвала за овај инфо баш ћу за викенд да видим шта се дешава :)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
^ Dobro, i koji build je generalno preporuka, da ima aktivne strimove za filmove/serije, Netflix addon, podnošljiv plejer, a da baš nije bloat hive kao Green i ostali domaći bildovi, koji me realno ne zanimaju jer domaće kanale ni ne gledam preko Kodija...
 
Zasto? Kako da imam onda Bluethunder?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Preporuka je ne koristiti build-ove.

Ako te ne mrzi da li možeš da napišeš neki kratak spisak add on koje ubaciti na osnovni Kodi za serije / filmove, Netflix i neki dobar skin, da ne bih ja ponovo brbao i napravio još gori bloath nego sa buildom.

Hvala
 
Мени је Серен дуго био дефолт :) али у последње време се понаша чудно. Ето видиш те ствари које ти знаш не зна 90 % корисника што би значило да приликом проблема треба да замениш извор или да пређеш на неки други додатак. Ја сам то ко и већина решио коришћењем " Builda ". Лакше ми уз 3 клика заменим комплет него тражим изворе по нету .. Мислим у праву си генерално .. п.с Хвала за овај инфо баш ћу за викенд да видим шта се дешава :)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Upravu si ti sto se tice builda da je lakse, i ja sam to napomenuo isto. SDamo takodje kada nesto pukne, a onog ko odrzava mrzi da se iscima da azurira onda se bas zaplete Kodi gadno. A ovako znas sta si instalirao, ne instaliras svasta nesto nego samo ono sto tebi treba i kada bude problem lakse ga i uocis. Takodje buildovi imaju dosta addona a nije retko da se desi da dva neka addona zajedno u istoj instaliciji ne mogu pa onda dolazi do raznih bagova i gresaka.:D Al da jeste lakse sa buildom da se pocne jeste, misli ako ne zeli neko da uci kako da podesi kako njemu odgovara.

A da nisi ti mislio mozda na Exodus kad si pomenuo Seren? Exodus vec odavno ne radi i ne odrzava se. Seren je addon koji je star tek godinu dana, mozda nesto preko. Evo danas izasla 2.12 verzija. Popravljen Trakt i jos neke stvarcice.:D
 
Objasni nam kako :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Lako, krenes da citas ovu temu pa kad zapnes pitas, objasnjavanje podesavanja Kodija od starta je post od kilometar.

Prvo osnovna podesavanja u Kodiju, menija sta ti treba a sta ne, regiona za titlove, servisa ...

Posle toga pluginovi za titlove: opensubtitles i titovi.com, filmove/serije verovatno elementum (napravis i trakt nalog), sport rising tides ... pvr SimpleIPTV ili Stalker Middleware ... konfiguracije u svakom pluginu, itd, itd ...

Niko ti nece napisati korak po korak, a i opet za sve postoji odgovor na poznatoj strani koja se zove gugleto ;)

Kad jednom naucis sve da spakujes sta ti treba nece ti pasti na pamet da vise instaliras neki build.
 
I kad namjestiš sve kako ti odgovora snimiš negdje na disk onaj skriveni folder - kad nešto zabrljaš samo ga prekopiraš preko postojećeg i sve namješteno. Tako isto možeš i to što sad koristiš kopirati pa ako se baš pogubiš vratiš to.
 
^ Poslednjih par postova su bukvalno odgovor na pitanje zašto ljudi instaliraju buildove za Kodi...
 
Ne misliš valjda da će neko da ti crta kako da podesiš kodi u sitna crevca? Lepo je čovek napisao gore, prelista se tema, malo google, pa kad zapneš onda pitaš ovde. Kada pitaš nešto konkretno, pa makar i banalno, uvek, ali uvek će neko pomoći. Ne vidim koja je razlika između kucanja u google ili yt "kodi step by step" i nekog forumskog uputstva.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ne misliš valjda da će neko da ti crta kako da podesiš kodi u sitna crevca? Lepo je čovek napisao gore, prelista se tema, malo google, pa kad zapneš onda pitaš ovde. Kada pitaš nešto konkretno, pa makar i banalno, uvek, ali uvek će neko pomoći. Ne vidim koja je razlika između kucanja u google ili yt "kodi step by step" i nekog forumskog uputstva.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Pitao sam par postova iznad, doduše @shamanaNS, ali vidim da se mnogi na temi razumeju, pa nisam gadljiv na odgovor...
Ako te ne mrzi da li možeš da napišeš neki kratak spisak add on koje ubaciti na osnovni Kodi za serije / filmove, Netflix i neki dobar skin, da ne bih ja ponovo brbao i napravio još gori bloath nego sa buildom.

Hvala

Mislim da pitanje nije iz oblasti kvantne fizike, nisam tražio savet kako da instaliram add on i slično, nisam retardiran...
 
Ali prokomentarisao si kako je zadnjih par postova razlog zašto ljudi instaliraju buildove. Nije, već je razlog taj što su lenji i sve hoće servirano na tacni, ali opet da gledaju sve kanale za džabe (ne mislim na tebe, nego generalno). Ne bi verovao koliko mi pm-ova stiže sa kojekakvim pitanjima i zahtevima, niko neće da gugla.

Što se tiče addonova za kodi, ja koristim samo elementum + titlovi.com / opensubtitles addonove za titlove i to je to. I da, kodi mi je primarni plejer za puštanje materjala sa mreže, sa desktopa i laptopa.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ako te ne mrzi da li možeš da napišeš neki kratak spisak add on koje ubaciti na osnovni Kodi za serije / filmove, Netflix i neki dobar skin, da ne bih ja ponovo brbao i napravio još gori bloath nego sa buildom.

Hvala

Elementum za serije i filmove, netflix, hbo goo, youtube. Kreni sa podesavanjima za prevode, napravi naloge na titlove i opensubtitles i na youtube imas kako da to podesis u samom kodiju. Posle toga instaliraj ove osnovne adonove. Kada sve to ursdis javni se imas ovde detaljne slike podesvanja tih adonova u slikama. Bukvalno sat dva posla za nekoga ko ne zna, a posle toga mozes da nadogradjujes kodi sa skinovima, traktovima...




Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno