Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Nikako ne mogu da nateram Netflix preko Kodi addona da mi pušta video u 1080p, samo dobijam rez 960x540. Koristim Beelink GT1. Jel može uopšte ovaj box da pusti 1080p preko ovog Netflix addona? Znam da kroz aplikaciju ide samo SD.
Nema sertifikat tj. ne može. Nikako

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@nmld: Nije problem samo da nije uređaj "Netflix certified" već i to da nema Widevine L1 bez kog nema reprodukcija stream-a preko 720p. Identitet uređaja može da se lažira (putem ESN) ali bez Widevine L1 nema dekripcije i reprodukcije stream-a.
 
@nmld: Nije problem samo da nije uređaj "Netflix certified" već i to da nema Widevine L1 bez kog nema reprodukcija stream-a preko 720p. Identitet uređaja može da se lažira (putem ESN) ali bez Widevine L1 nema dekripcije i reprodukcije stream-a.
Jel možeš da mi pošaljes koji ESN da ubacim, da dobijem bar tih 720p.
 
@nmld: Nije problem samo da nije uređaj "Netflix certified" već i to da nema Widevine L1 bez kog nema reprodukcija stream-a preko 720p. Identitet uređaja može da se lažira (putem ESN) ali bez Widevine L1 nema dekripcije i reprodukcije stream-a.
Slažem se, nisam hteo da ulazim u pitanje "zašto"

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nece ni kad ubacis, barem ja na Mibox3 nisam uspeo da pokrenem hd.
 
Nema sertifikat tj. ne može. Nikako

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Može!
Digne Coreelec na micro sd kartici i u njemu ubaci Netflix add-on!
Ja sam tako gledao na boxu koji isto nije ima Netflix sertifikat i imao sam fullHD.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
CoreELEC laže da je u pitanju Chrome browser na ChromeOS uređaj a za njih je max za Widevine do 1080p. Plus pošto je to software decoding radi samo na box-evima čiji je CPU dovoljno jak da dekodira 1080p h264 stream.
 
Poslednja izmena:
To na Fb nije čudo, drže neku diktaturu tamo, ponašaju se kao da su veliki biznismeni, a u stvari obična piraterija. Ne možeš ništa da komentarišeš, da pitaš, sve je pod strogim "sečivom" administratora.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Potpisujem ovo kao bivši admin kod njih, kome se zlo i diktatura dotičnih smučila. Kad lopuže počnu da urlaju "drž`te lopova!"...bljak.
 
Društvo, jedno pitanje. Ako na nekoj lokaciji imam samo net, da li je kodi sa nekom iptv listom dobra varijanta za tv? Ili ima boljih varijanti?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kada dodam neke filmove, ili nove epizode za serije kodi ih ne registruje nego moram da udjem u files, videos i licno da skeniram taj film ili serije i tek onda ce kodi da ih pokaze u movies page, saveti?
Scrapper za filmove je TMDB a za serije TMDB TV SHOWS.
 
@stefkoss: Settings > Media > Library > aktiviraj opciju "Update library on startup."

Pa će sam Kodi pri svakom startovanju automatski da skenira te source foldere koje si dodao u Library da li ima novododatih video fajlova.

Ako ne vidiš Library sekciju u opcijama onda u donjem levom uglu klikni da sa "Basic" prebaci na napredniji nivo (najbolje na "Expert".


Takođe kad odeš u Videos > Files (Videos na početnog ekranu Kodi-a) za svaki od source foldera imaš opciju tipa "Scan for new content" ili nešto slično da ručno iniciraš pretragu novih stvari bez da gasiš / pališ Kodi.
 
Poslednja izmena:
Meni nece ni jedna lista gde ima programa s Balkana, mada meni generalno trebaju programi da pogledam fudbal(arene i sk) uglavnom kada sam van kuće pa u prevozu...nekad neka lista i kao radi ali čim je drugi put uključim, neće...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam nikome ne radi i neće raditi dok ne srede. Imaš postove iznad koje je pisao admin vezano za update i na čemu rade.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nece ni kad ubacis, barem ja na Mibox3 nisam uspeo da pokrenem hd.
Mi Box 3 zvanično ne postoji, da li ti imaš original uređaj ?

Mi Box S otvara Netflix 4K i HDR provereno (TV mora biti 4K naravno):
6144d8087894d83831cdaa5a8429184a.jpg
797de5f7801718ec2028f447f0a4d90f.jpg
 
Tako je. Mislim cak da je isti i hardware. Elem, uspeo sam da pokrenem Hd sadrzaj. Greska je bila u samo u jednom slovu, umeato prv kucao sam pvr.
Ostaje mi samo jos da,, nateram,, i Eon box da pusta. Na njemu mi ne prihvata ESN od miboxa. Neko je ovde na forumu pisao da je to uspeo kopirajuci ESN od sertifikovanog uredjaja. Posto Eon box(Sdmc) nece da pokrene Android tv verziju iaoko je ima u PS i instalira je, instalirao sam verziju za telefon i iz nje kopirao ESN u addon, ali ni njega ne prihvata.
 
To nije Mi Box 3, vidi se kutija lepo da piše samo Mi Box, poznat kao i Mi Box 4K.
A kako ga lik sa YT krstio to je već druga stvar, zvanično Mi Box 3 ne postoji na njihovom sajtu. Ima Mi Box i naslednik S kome je dodat USB ulaz kao razlika (ako se sećam) pod nazivom Mi Box S. Znači to su zvanične info, a sad neko može da ga zove i Mi Box 5, to ne znači da stvarno postoji Mi Box 5.
Što se tiče Netflix, HBO, Kodi i EON, to radi bez greške na Mi Box i Mi Box S, bez egzibicija koje vi pominjete, oba vrte 4K sadržaj, a naslednik je sa 8K itd. Hardverski jesu isti Mi Box i Mi Box S, S model je izbačen sa ispravkom problema koji je imao Mi Box (bez s) i USB.
 
Tako je, ni golf dvojka ne postoji, nego na njemu piše golf, pa Dragan Jove Torbica ipak neće golfa keca jer je golf dvojka sa jastucima od jambolije najbolji auto.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
To nije Mi Box 3, vidi se kutija lepo da piše samo Mi Box, poznat kao i Mi Box 4K.
A kako ga lik sa YT krstio to je već druga stvar, zvanično Mi Box 3 ne postoji na njihovom sajtu. Ima Mi Box i naslednik S kome je dodat USB ulaz kao razlika (ako se sećam) pod nazivom Mi Box S. Znači to su zvanične info, a sad neko može da ga zove i Mi Box 5, to ne znači da stvarno postoji Mi Box 5.
Što se tiče Netflix, HBO, Kodi i EON, to radi bez greške na Mi Box i Mi Box S, bez egzibicija koje vi pominjete, oba vrte 4K sadržaj, a naslednik je sa 8K itd. Hardverski jesu isti Mi Box i Mi Box S, S model je izbačen sa ispravkom problema koji je imao Mi Box (bez s) i USB.

I Mibox 3 ili kako kazes Mbox ima usb. Dobio je nadogradnju na Android 9. Vrti on 4k sadrzaj u Netflix aplikaciki. Za isti sadrzaj u Kodiju mora da se ukuca ESN u Netflix addon. Pre par godina kada sam koristio Netflix addon nije morao da se ubaxuje ESN, sad mora.
 
Ajde vidi šta ti piše u info, Mi Box 3 ili Mi Box ? Na linku koji ste vi postavili na kutiji lepo piše Mi Box.
Bunite ljude.
Mi Box ima, naslednik je Mi Box S (oba imaju update na android 9). Naslednik i nov model Mi Box 4S Pro.
Što se tiče Netflix, Mi Box tj. sve tri verzije iznad pomenute podržava.
 
Koristis li ti Netflix addon na tvom Mibox S uredjaju?
 
Koristis li ti Netflix addon na tvom Mibox S uredjaju?
Na Kodi ne koristim, ne znam šta bih dobio što već nemam sa njihovom app? Imam Kodi naravno, elemetum ubačen jedino, mada on izbacuje grešku kada se biraju neke liste.

I kod mene piše Mi Box 4, ali na kutiji i kod njih na zvaničnim sajtu lepo piše Mi Box S i Mi Box za stariji model (nema ni 3 mi 4).
600ae162463bdea9b2dab8ddd834b4c0.jpg
97f793fdd99a94923068d4352cf6e92a.jpg
 
Na Kodi ne koristim, ne znam šta bih dobio što već nemam sa njihovom app? Imam Kodi naravno, elemetum ubačen jedino, mada on izbacuje grešku kada se biraju neke liste.

I kod mene piše Mi Box 4, ali na kutiji i kod njih na zvaničnim sajtu lepo piše Mi Box S i Mi Box za stariji model (nema ni 3 mi 4).
600ae162463bdea9b2dab8ddd834b4c0.jpg
97f793fdd99a94923068d4352cf6e92a.jpg
Sa netflix adonom dobijas mogucnost da imas prevod na svakom filmu, seriji.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno