Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Ima jos jedan dobar skin za kodi 20.1. Zanimljiv, lepo izgleda i sto je najbolje veoma je lagan i brz. Zove se Copacetic. Instalira se sa adrese https://realcopacetic.github.io
Mene toliko zalude da nigde ne vidim settings, dugme za gasenje/restart, addonove mi ne prikazuje, nikako da vratim na default skin, moraću da editujem ručno fajlove...
Ili ima neku falinku ili sam ja lud ;)
 
Mene toliko zalude da nigde ne vidim settings, dugme za gasenje/restart, addonove mi ne prikazuje, nikako da vratim na default skin, moraću da editujem ručno fajlove...
Ili ima neku falinku ili sam ja lud ;)
Ne znam...meni radi normalno. Settings pokaze dugim pritiskom na back. Moze se i staviti na pocetni ekran u podesavanjima skina. Jedan od najbrzih skinova koje sam probao, ako ne i najbrzi. Widgeti su extra odradjeni. Jedina mana koju sam primetio je da se ne moze postaviti neki view kao default, vec mora sve rucno da se menja. Ali koliko sam razumeo jos uvek je neka alpha ili beta verzija pa je i to razumljivo. Za sada AH2 i Eminence zauzimaju prva dva mesta, bar po mom misljenju.
 
Mene toliko zalude da nigde ne vidim settings, dugme za gasenje/restart, addonove mi ne prikazuje, nikako da vratim na default skin, moraću da editujem ručno fajlove...
Ili ima neku falinku ili sam ja lud ;)
Ne znam kako, ali blokira provratak na default skin, ili na bilo koji drugi skin…
Sreća pa imam Kodi na mi box s koji služi samo za eksperimentisanje.
 
Ne znam...meni radi normalno. Settings pokaze dugim pritiskom na back. Moze se i staviti na pocetni ekran u podesavanjima skina. Jedan od najbrzih skinova koje sam probao, ako ne i najbrzi. Widgeti su extra odradjeni. Jedina mana koju sam primetio je da se ne moze postaviti neki view kao default, vec mora sve rucno da se menja. Ali koliko sam razumeo jos uvek je neka alpha ili beta verzija pa je i to razumljivo. Za sada AH2 i Eminence zauzimaju prva dva mesta, bar po mom misljenju.
Nisam znao za taj dugi nazad, zaglavi nisam mogao ništa, ni da menjam skin, ni restart, ništa... Pa sam kroz mrežu izmenio onaj gui fajl... Sam skin ok, jeste brz sa velikim slikama, ali nešto me zeza, addon uopšte nije učitavao i sl.
 
Kodijev Google Drive addon više ne radi? Meni prikazuje prazne foldere.
 
Lako se vraća samo izbrišete skin folder ili modifikujete guisettings.xml default skin.
 
U elementumu nikako mi ne izbacuje rezultate sa rarbg-a, jel možda neko zna neku foru oko podešavanja, pročešljao sam par postova na redditu kažu da je više do rarbg-a. Preporučuju neki magnetic addon al ono ništa ne funkcioniše. Samo i kad ostavim rarbg ne izbacuje rezultate...
 
U elementumu nikako mi ne izbacuje rezultate sa rarbg-a, jel možda neko zna neku foru oko podešavanja, pročešljao sam par postova na redditu kažu da je više do rarbg-a. Preporučuju neki magnetic addon al ono ništa ne funkcioniše. Samo i kad ostavim rarbg ne izbacuje rezultate...
Kada sam svojevremeno pravio plugin za XBMC4Xbox pravio sam i neki torrent search engine. RARBG je uvek pravio probleme jer svi public API malocas rade malocas ne rade. Tipa posaljes HTTP zahtev dobijes 200 i response, sekund posle toga posaljes i dobijas 404 Not Found. Za RARBG je jedino resenje neki plugin koji parsira RARBG html stranicu, ali nisam siguran da takav postoji. Elementum se oslanja na iste API-e kao i ja i zbog toga i ne radi
 
U elementumu nikako mi ne izbacuje rezultate sa rarbg-a, jel možda neko zna neku foru oko podešavanja, pročešljao sam par postova na redditu kažu da je više do rarbg-a. Preporučuju neki magnetic addon al ono ništa ne funkcioniše. Samo i kad ostavim rarbg ne izbacuje rezultate...
U podesavanjima elementum-a promeni domen za rarbg.
Mada i ovaj domen trazi captcha.
 
Jbmliga skinuo sam neku stariju verziju elementuma pa sad kao nekad nađe a nekad ne nađe... Ako baš hoću da gledam nešto sa rarbga onda upalim stremio on uvek nađe mada mi je on sranje prilično je ograničen što se tiče podešavanja. Meni najviše odgovara rabg zbog njihovih hevc ripova od 2-3 gb pošto sa ovom mojom bedom od 10mbps to jedino mogu da strimujem.
 
Kako pustiti Dolby vision film u Kodiju? Jel treba neki kodek da se instalira?
 
Ne treba. Instaliraj poslednji nightly DV radi na toj verziji.
 
  • Like
Reagovanja: gec
Мала помоћ ако може. Коди инсталиран на ТЦЛ ц725, верзија 20.1. До скора сам инсталацију додатних програма радио тако што бих скинуо фајл на телефон, па би пребацио на ТВ и онда инсталирао из зип датотеке. У задње време не могу више тако да видим зип фајл, већ инсталацију морам да радим укуцавањем веб адресе зип фајла, шта је мање комотно. Зна ли ко шта ми то промиче?
Иначе зип фајл је видљив кроз фајл менаџер.
 
Promiče ti da Kodi aplikaciji nisi dao / birao "Always" za storage permissions nego si izabrao onu opciju samo kad se koristi app?
 
Upravo tako nikakva gimnastika nije potrebna samo izaberi v21.
 
Na linku su 64bit apk fajlovi,na Sony A83J nece da ih instalira,nasao na nekom forumu da apk mora biti 32bit za Tv,nesto ne nalazim nightly 21 32bit
nasao..
Odeš unazad i izabereš apk za željeni sistem. Sony ima 32bit znači "master" i v7a--> ovaj


Screenshot_20230329_125352_Brave.jpg
 
Eminence, po mom mišljenju ovo je najlepsi skin za kodi. Jednostavan, brz, nema silnih gluposti. Evo par screenshotova kako jednostavno a lepo izgleda kad se malo dotera u podesavanjima.
 

Prilozi

  • screen-2023-03-30-142785.png
    screen-2023-03-30-142785.png
    2.7 MB · Pregleda: 58
  • screen-2023-03-30-142788.png
    screen-2023-03-30-142788.png
    1.7 MB · Pregleda: 56
  • screen-2023-03-30-142807.png
    screen-2023-03-30-142807.png
    3.5 MB · Pregleda: 54
  • screen-2023-03-30-142829.png
    screen-2023-03-30-142829.png
    2.6 MB · Pregleda: 57
  • screen-2023-03-30-142836.png
    screen-2023-03-30-142836.png
    1.8 MB · Pregleda: 53
  • screen-2023-03-30-142863.png
    screen-2023-03-30-142863.png
    1.7 MB · Pregleda: 49
  • screen-2023-03-30-142895.png
    screen-2023-03-30-142895.png
    1.8 MB · Pregleda: 45
  • screen-2023-03-30-142907.png
    screen-2023-03-30-142907.png
    1.5 MB · Pregleda: 42
  • screen-2023-03-30-142914.png
    screen-2023-03-30-142914.png
    2.1 MB · Pregleda: 41
  • screen-2023-03-30-142948.png
    screen-2023-03-30-142948.png
    2.3 MB · Pregleda: 37
Najveća je da Master(nightly v21) podržava Dolby Vision.
Mislim da je ovo privremeni naziv za v21 nightly dok je pravi naziv za kodi 21-> Omega.
 
Nazad
Vrh Dno