Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

@Blaham Ne postoji i neće ga ni biti dok se ne dodaju neophodne izmene u Inputstream Adaptive addon:

A kao što vidiš taj GitHub issue je otvoren pre skoro pa 2 godine...

Deo izmena (da ne prekida obradu HLS manifesta čim naleti na nepodržani FairPlay DRM koji se obično navodi prvi, nego da to iskulira i traži da li ima informacija za Widevine) je već dodat samo u verziju Inputstream Adaptive za Kodi v20 (jer ne može da radi za kombinaciju Android OS + Kodi v19).
Nisam siguran šta je tačno ostalo kao problem, vaaaaljda? ovaj problem da ne postoji mehanizam za slanje zahteva da se šalje pri zaustavljanju videa?


Ako i bude addon u budućnosti šanse su da će da ga napiše ili ovaj @matthuisman ili @glennguy (koji su napisali HBO Max i Disney Plus addons) tako da ili dodaj SlyGuy repo i povremeno proveravaj da li se pojavio AppleTV+ addon i/ili da proveravaš šta se piše u Kodi temi za addon request.


https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=355192
 
@Blaham Ne postoji i neće ga ni biti dok se ne dodaju neophodne izmene u Inputstream Adaptive addon:

A kao što vidiš taj GitHub issue je otvoren pre skoro pa 2 godine...

Deo izmena (da ne prekida obradu HLS manifesta čim naleti na nepodržani FairPlay DRM koji se obično navodi prvi, nego da to iskulira i traži da li ima informacija za Widevine) je već dodat samo u verziju Inputstream Adaptive za Kodi v20 (jer ne može da radi za kombinaciju Android OS + Kodi v19).
Nisam siguran šta je tačno ostalo kao problem, vaaaaljda? ovaj problem da ne postoji mehanizam za slanje zahteva da se šalje pri zaustavljanju videa?


Ako i bude addon u budućnosti šanse su da će da ga napiše ili ovaj @matthuisman ili @glennguy (koji su napisali HBO Max i Disney Plus addons) tako da ili dodaj SlyGuy repo i povremeno proveravaj da li se pojavio AppleTV+ addon i/ili da proveravaš šta se piše u Kodi temi za addon request.


https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=355192

Hoću, hvala ti na odgovoru.
 
Mene izbaci iz filma po nekoliko puta.Mi box S
 
Ja da javim samo da sam se vratio na 19.

AH2 skin i prešao na FEN umesto Serena. Jeste FEN brži vidljivo od Serena za ove widgete. Ja imam 20 widgeta u 3 one grupe, imam home, movies i shows i otvara baš brže od Serena.

Jedino što me nervira u FEN-u je da kad staviiš da finije proverava naslove koje pretražuješ ima problema sa tačkama, znakovima interpukcije i tim takvim specijalnim karakterima u samom naslovu filma ili serije i onda ne izbaci ono što treba da izaci.
Sa druge strane može da se isključi to finije obrađivanje (da ga nazovem tako) naslova i onda izbaci sve živo. Ali npr kada tražiš nešto što je u naslovu kraće i manje specifično.. kao recimo film Fury (2014) onda ne izbaci samo taj film nego i još nešto pored toga, pa mi malo to smeta.

Takođe FEN ne pokazuje ove HDR i DV od 1080p pod 1080p, već u 4K svrsta što je greška. I ja pošto volim da isključim 4K rezultate pošto mi je tv FHD onda ne dobijem ove 1080p HDR. A iskreno na ove HDR 1080p jesu boje malo isprane kod mene, ali je slika toliko dobra i čista da kada samo krenem da gledam nešto, a ne da upoređujem uopšti mi ne smeta. Nisu boje neštop preterano isprane da ne može da se gleda.

I još nešto što sam primetio. Na Easynewsu često dobijam remuxe 1080p od neke grupe "4K4U" i FEN to vidi kao 4K a ne 1080p.
 
Nikada nisam gledao nešto u 1080p HDR. Daj neki primer da vidim kako to izgleda na 4k oledu. Opet ne vidim razlog zašto ti ne bi gledao 4k HDR iako ti max 1080p tv jer će ti svakako slika biti kvalitetnija.
 
Ne znam kako da tražim uopšte a dosta sam pregledao teme.
Da li postoji i šta postoji da stavim u kodi da izgleda kao stremio. Pogubio sam se sa addonima, widgetima, skinovima.
Stremio mi mnogo lakši ali ne može da povuče baš sve od titlova.
U kodiju moram Fen, pa traži, pa favorite...
Bar neki link sa uputstvom, već sam se umorio koliko sam ih pregledao. Probao sam i neki build iz druge teme ali mi sporo jako ili nisam opet nešto uradio kako treba 🙂
 
Ako si se u tome pogubio onda ti ne vredi ni da počinješ. A vrlo je lako kad se jednom namesti.
Počni ovde
 
Ne znam kako da tražim uopšte a dosta sam pregledao teme.
Da li postoji i šta postoji da stavim u kodi da izgleda kao stremio. Pogubio sam se sa addonima, widgetima, skinovima.
Stremio mi mnogo lakši ali ne može da povuče baš sve od titlova.
U kodiju moram Fen, pa traži, pa favorite...
Bar neki link sa uputstvom, već sam se umorio koliko sam ih pregledao. Probao sam i neki build iz druge teme ali mi sporo jako ili nisam opet nešto uradio kako treba 🙂
Koristi stremio i dalje a kao eksterni plejer u stremio stavis kodi. Kodi bez ikakvih addona klot samo ubaci addone za titlove (titlovi.com)... Naravno imas i ona sitna podesavanja u kodi-ju. Cim pokrenes strim u stremiu odmah u sekundi se pokrece kodi i to sto si pustio. Valjda te ne nervira kodi-jev player? Ovo je za tebe najlaksi nacin posto ti se vise svidja koriscenje stremia.
 
Poslednja izmena:
Koristim na Mi box s. Ne mogu u Stremiu da stavim da vuče kodi kao eksterni plejer, daje mi samo VLC. Pokrene VLC a to kilavo radi.
Sve je podešeno u kodiju, samo Fen zbog RD, podešeno za titlove... Očišćen početni ekran od gluposti... Baš je brz.
OK je Kodi, ništa mu ne fali, ali dok dođem do sadržaja... :)
Generalno mi je svejedno, nije ni toliki problem da potrošim 15 sekundi da pustim seriju ili film, ali sam hteo početni ekran kodija malo da ulepšam. Stremio sam morao za gotovane, ali i on odlično radi, osim titlova,

Otprilike na 32 minutu što je Antara ima ono što sam hteo da namestim. Dobro sam možda pretpostavio da treba widget ali nisam nalazio ono objašnjenje za trakt i slično.
Sada ću malo da se posvetim postavkama.
 
Koristim na Mi box s. Ne mogu u Stremiu da stavim da vuče kodi kao eksterni plejer, daje mi samo VLC. Pokrene VLC a to kilavo radi.
Sve je podešeno u kodiju, samo Fen zbog RD, podešeno za titlove... Očišćen početni ekran od gluposti... Baš je brz.
OK je Kodi, ništa mu ne fali, ali dok dođem do sadržaja... :)
Generalno mi je svejedno, nije ni toliki problem da potrošim 15 sekundi da pustim seriju ili film, ali sam hteo početni ekran kodija malo da ulepšam. Stremio sam morao za gotovane, ali i on odlično radi, osim titlova,

Otprilike na 32 minutu što je Antara ima ono što sam hteo da namestim. Dobro sam možda pretpostavio da treba widget ali nisam nalazio ono objašnjenje za trakt i slično.
Sada ću malo da se posvetim postavkama.
Nemoguce. Imam isto mi box s. Stremio i Kodi kao externi plejer su radili odlicno (nisam puno koristio tu varijantu samo sam testirao) i to na Kodi-ju gde imam instalirano 5-6 addona. Slikacu ti kasnije postavke kako da podesis pa da imas i ovu opciju za gledanje.
 
Nije tema ali pod settings i playback imam samo Exoplayer, libVLC i External player (gde takođe povuče VLC). Možda da ga reinstaliram ali me nešto mrzi :)
Koji skin je jednostavan a dobar za kodi, ima ih tri miliona preporučenih ovde na forumu, a tek na net-u :)
Ne treba mi ništa osim RD streaminga. Ostalo za mrežu i slično mogu lepo da podesim iz samog kodija.
 
Koristim na Mi box s. Ne mogu u Stremiu da stavim da vuče kodi kao eksterni plejer, daje mi samo VLC. Pokrene VLC a to kilavo radi.
Sve je podešeno u kodiju, samo Fen zbog RD, podešeno za titlove... Očišćen početni ekran od gluposti... Baš je brz.
OK je Kodi, ništa mu ne fali, ali dok dođem do sadržaja... :)
Generalno mi je svejedno, nije ni toliki problem da potrošim 15 sekundi da pustim seriju ili film, ali sam hteo početni ekran kodija malo da ulepšam. Stremio sam morao za gotovane, ali i on odlično radi, osim titlova,

Otprilike na 32 minutu što je Antara ima ono što sam hteo da namestim. Dobro sam možda pretpostavio da treba widget ali nisam nalazio ono objašnjenje za trakt i slično.
Sada ću malo da se posvetim postavkama.
Pa trakt lepo napraviš ko čovek i dodaš watchlistu i cepaš za početak.
Nije tema ali pod settings i playback imam samo Exoplayer, libVLC i External player (gde takođe povuče VLC). Možda da ga reinstaliram ali me nešto mrzi :)
Koji skin je jednostavan a dobar za kodi, ima ih tri miliona preporučenih ovde na forumu, a tek na net-u :)
Ne treba mi ništa osim RD streaminga. Ostalo za mrežu i slično mogu lepo da podesim iz samog kodija.
Arctic horizon 2.
 
Postoji i Cosmic skin koji lici na AH2. Problem je sto to sporije radi na boxevima. Probao na Eon boxu,Mi boxu i mi stik 4k. Cosmic je onako light i moze da se namesti da lici na stremio.
 
Zato što su krš. Uzmeš nešto jače i radi kao singerica koji god build da mu staviš.
 
Ono,u pravu si. Na laptopu i7, m2,8gb rama i nvidiom ne mozes da povatas slicice kako leti ;)
 
Stavio Arctic:Zephir-reloaded.
Krenuo redom po skinovima i to je bio prvi na kojem kodi ne eksplodira.
Nije loše, ne usporava nešto dramatično. Isprobaću malo.
 
I ja taj koristim i super radi,sličan skin kao kod Netflixa.Ne znam zašto su svi zapeli za AH2?🤔 I da,zanimljivo da mi Fen i Umbrella odlično radi sa RD dok Seren ne pokazuje ništa od linkova na Kodi 20 tako da samo morao da ga obrišem.Autorizuje on bez problema kad ukucam onaj kod ali nista ne pokazuje kad kliknem na neki film.Ne znam u čemu je problem?
 
Poslednja izmena:
I ja taj koristim i super radi,sličan skin kao kod Netflixa.Ne znam zašto su svi zapeli za AH2?🤔 I da,zanimljivo da mi Fen i Umbrella odlično radi sa RD dok Seren ne pokazuje ništa od linkova na Kodi 20 tako da samo morao da ga obrišem.Autorizuje on bez problema kad ukucam onaj kod ali nista ne pokazuje kad kliknem na neki film.Ne znam u čemu je problem?
Verovatno nisi u Serenu instalirao a4kScrapers provider package.
Seren je malo drugaciji addon od Fen-a i Umbrella-e.
 
Koristi stremio i dalje a kao eksterni plejer u stremio stavis kodi. Kodi bez ikakvih addona klot samo ubaci addone za titlove (titlovi.com)... Naravno imas i ona sitna podesavanja u kodi-ju. Cim pokrenes strim u stremiu odmah u sekundi se pokrece kodi i to sto si pustio. Valjda te ne nervira kodi-jev player? Ovo je za tebe najlaksi nacin posto ti se vise svidja koriscenje stremia.
Izvinjavam se ,ali da li je moguće obrnuto?Namestiti da iz Kodija pusti nešto na Stremiu ili Vlc kao externim plejerima?
 
@mwsavko ,uspeo sam sad,hvala na pomoci.A kako još da namestim da kad nadjem film da mi ne izlazi automatski već da biram sa kog torrenta da gledam?
 
@mwsavko ,uspeo sam sad,hvala na pomoci.A kako još da namestim da kad nadjem film da mi ne izlazi automatski već da biram sa kog torrenta da gledam?
Idi u podesavanja Seren-a i u Playback (General) promeni Movie Play Style i Episode Play Style sa Auto Play na Source Select
Screenshot (89).png
 
Seren je na defaultu ono baš baš za one koji zaista žele samo da jednom klknu na film i da odmah krene ma šta god pustili.

Autoplay je uključen što znači da ne možeš da biraš linkove, a takođe uključeno je i limitiranje fajlova po veličini, kao i onaj "preemptive termination" što znači da prvi link koji pretraži i nađe taj pusti. Znači pustiš film da pretražiš on nađe neki 1080p od 3 GB, a za samo 5 sekundi čekanja više mogao si da nađeš daleko kvalitetniji rip.
 
I ja taj koristim i super radi,sličan skin kao kod Netflixa.Ne znam zašto su svi zapeli za AH2?🤔 I da,zanimljivo da mi Fen i Umbrella odlično radi sa RD dok Seren ne pokazuje ništa od linkova na Kodi 20 tako da samo morao da ga obrišem.Autorizuje on bez problema kad ukucam onaj kod ali nista ne pokazuje kad kliknem na neki film.Ne znam u čemu je problem?
Možda zato što je bolji 20x nemam pojma zašto je toliko popularan🤣 Probao sam skoro sve ove bolje skinove. Seren isto radi bez problema samo pročačkaj podešavanja.
 
Može li malo objasniti šta si sve podešavao na skinu .
Meni se isto sviđa , nije loš ali već 10 godina koristim confluence jer mi je nekako najpregledniji.
 
Pogledaću, koristim Fen addon i hteo sam da napravim prečice za apple tv , hulu i Jos par striming servisa sto nemam.
Ubacio bi jos serije koje pratim i neke gluposti.
Fen addon i Real debrid vrhunska stvar.
 
Može li malo objasniti šta si sve podešavao na skinu .
Meni se isto sviđa , nije loš ali već 10 godina koristim confluence jer mi je nekako najpregledniji.
Prost je za nameštanje. Nema nešto previše opcija da se opterećuješ njime a opet deluje pregledno i da ima sve što ti treba. I lagan je za Androide mnogo. Do sada od svih koje sam probao, da ne računam defoltni, najlakši je i pregledan.

Meni se najviše sviđa što je najbolje integrisan sa TMDb, logično pošto je isti developer za AH2 i TMDb Helper. Kada klikneš na informacije onda ti svašta nešto izbaci i mnogo pregledno je odrađeno i relativno brzo sve ide.
 
Instalirao sam Arctic Zephyr - Reloaded skin
Kako podesiti u addonu TheMovieDb Helper da mi view mode bude u filmovima i serijama namjesten na Extra info?
 
Nazad
Vrh Dno