Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Kodi nexus 20, the crow ,seren + debrid radi super ali ubacivanjem fena krešuje posle par minuta.Izbacio fen sve je o.k. Koji je problem sa fenom?
Ja samo Fen koristim i nemam nikakvih problema. Koji skin koristis?
 
I to je skin, Eastuary se zove :D

Meni krešuje Kodi pa razbija. A čak ga nisam toliko ni koristio od update na 20 kao nekada što znam da gledam i koristim. Samo čekam da mi izbaci dok gledam nešto i momentalno vraćam na 19. I ovako sam vrlo blizu da to uradim.
 
Napokon sam rešio problem kada mi je Elementum odjednom prestao da dobija rezultate sa većine tracker-a...
Prvo sam u kodi.log našao da se prilikom upita pojavljuju redovi plugin.video.elementum sa porukom "not enough data: cadata does not contain a certificate" za sve tracker-e koji koriste SSL sertifikate (https). Onda sam na internetu našao da uzrok mogu biti loši SSL sertifikati, pa sam ih sve pregledao (u mmc.exe) i pobrisao one koji su istekli, ali problem je i dalje ostao, samo se poruka u log-u promenila - sada je u script.elementum.burst redovima stajalo "nested asn1 error (_ssl.c:4181)".
E, onda sam našao da u stvari samo ljudi iz Srbije imaju problem sa raznim Python skriptovima / pluginovima i da su uzrok MUP-ovi SSL sertifikati (za čitanje ličnih karata i slično). Python prilikom https upita učitava sve SSL sertifikate, pa ako zbog bilo kog pukne prekine se izvršavanje skripta. Naravno, odmah sam pobrisao MUP-ovo đubre sa računara i sve je proradilo.
Šta reći a ne zaplakati, uspeli su da s.3bu najvažnije SSL sertifikate u državi. Što je najgore, kad se sertifikat otvori u Windows-u ne vidi se nikakva greška. Izgubih nekoliko sati zbog d3bila...
 
Kako to da ubacim , da mogu i drugi da gledaju?
Ubacio bi ja nesto kada vidim da nema na Real debrid.
Video sam kada se pretražuju filmovi da pise real debrid cloud i normalno mi ih postao
 
Ovako. I onda u zavisnosti od addona negde se zove premium services negde drukčije RD cloud tu ćeš naći taj sadržaj.
Ja sam sebi dodao hub menu u AH2 skinu pa imam pristup u dva klika.
screenshot00009.png
 
U Kodi addonu vidiš gore što sam ostavio screenshot sadržaja u RD cloud ali je bez thumbnaila i informacija o sadržaju. Pa me zanimalo da li je moguće da radi scraping cloud sadržaja.
 
U Kodi addonu vidiš gore što sam ostavio screenshot sadržaja u RD cloud ali je bez thumbnaila i informacija o sadržaju. Pa me zanimalo da li je moguće da radi scraping cloud sadržaja.
Wako recimo u svom File Exploreru prikazuje thumbnailove od fajlova, tj. filmova na rd cloudu...
Nezavisno od toga, jedna od ideja recimo može da bude da ubaciš rd cloud u library, tako što ga u File Manager od Kodija, dodaš kao source...
Kad ga definišeš, posle samo dodaj tu lokaciju kao sours za filmove recimo... Ali, kao što znaš, tu onda ne bi smeo da imaš serije jer ne smeju da budu u istom folderu, tj. za njih neće prikazivati ali ne bi trebalo da smetaju...
Nisam probao ovo, ali deluje mi da bi moglo...
Ja sam samo dodao rd kao source da mogu lako iz samog Kodija bilo šta da startujem sa cloud-a...
 
Videh da ima i Plex share u Fen addonu.
Ubacio sam dva servera koja imam ali mi ne pokazuje rezultate.
Je li ko od vas podesavao to?
 
Wako recimo u svom File Exploreru prikazuje thumbnailove od fajlova, tj. filmova na rd cloudu...
Nezavisno od toga, jedna od ideja recimo može da bude da ubaciš rd cloud u library, tako što ga u File Manager od Kodija, dodaš kao source...
Kad ga definišeš, posle samo dodaj tu lokaciju kao sours za filmove recimo... Ali, kao što znaš, tu onda ne bi smeo da imaš serije jer ne smeju da budu u istom folderu, tj. za njih neće prikazivati ali ne bi trebalo da smetaju...
Nisam probao ovo, ali deluje mi da bi moglo...
Ja sam samo dodao rd kao source da mogu lako iz samog Kodija bilo šta da startujem sa cloud-a...
Da i ja sam dodao kao hub u Skin-u i to je ok ima naziv filma i to, ali sam hteo thumbnail i meta. Nema veze hvala.
 
Da i ja sam dodao kao hub u Skin-u i to je ok ima naziv filma i to, ali sam hteo thumbnail i meta. Nema veze hvala.
Nisi me razumeo, bar mislim...
Rekoh ti da može, evo sad sam probao...
Nisam dodavao rd u skinu, ja koristim default, već rd dodaš u file manageru, kao webdav source, onda u library dodas taj source kao movies, I sve što imaš u klaudu se skrapuje i pojavi u library regularno sa slikama I opisom...
 
Ne ne razumeo sam samo ne želim da dodajem kao source😉. Mislio sam da ima drugi način.
 
Da kapiram. Ionako retko koristim cloud uglavnom za francuski sadržaj koji se teško nalazi.
 
Da kapiram. Ionako retko koristim cloud uglavnom za francuski sadržaj koji se teško nalazi.
Mozda ti ovo pomogne. Postoji opcija u Fen addonu da prilikom pretrage nekog filma ili serije prvo proveri tvoj RD Cloud pa tek onda scrapere. Tj. prvo ce ti izaci pri vrhu sadrzaj sa tvog RD clouda a ispod toga i sa scrapera.
Idi u Provider accounts- Real Debrid tu aktiviraj sva podesavanaja ukljucujuci Search RD Cloud, filter by name, check before full search, show at top. Na poslu sam... tako da nisam ovo testirao kako radi. Setih se ove opcije u FEN addonu pa da ti predlozim da probas.
 
Izašao još jedan update za AH2, sinoć sam još video, nego zaboravio da napišem. Pre bilo kog zaključka da li je sada bolje ili ne na Kodi 20 pustiću da prođu nekoliko dana. Za sada ga nisam ni probao, večeras ću kad dođem kući.
 
  • Like
Reagovanja: gec
Mozda ti ovo pomogne. Postoji opcija u Fen addonu da prilikom pretrage nekog filma ili serije prvo proveri tvoj RD Cloud pa tek onda scrapere. Tj. prvo ce ti izaci pri vrhu sadrzaj sa tvog RD clouda a ispod toga i sa scrapera.
Idi u Provider accounts- Real Debrid tu aktiviraj sva podesavanaja ukljucujuci Search RD Cloud, filter by name, check before full search, show at top. Na poslu sam... tako da nisam ovo testirao kako radi. Setih se ove opcije u FEN addonu pa da ti predlozim da probas.
Bravo radi delimično u zavisnosti od naziva filma. Za ovaj mi je ponudio dok za "Le bonheur des uns" aka "A friendly tale" u traktu nije. Ali zadovoljan sam i ovako. Hvala👍
screenshot00010.png
Izašao još jedan update za AH2, sinoć sam još video, nego zaboravio da napišem. Pre bilo kog zaključka da li je sada bolje ili ne na Kodi 20 pustiću da prođu nekoliko dana. Za sada ga nisam ni probao, večeras ću kad dođem kući.
Ma ubija sad kako radi na Nexusu i sa uključenim reuselanguageinvoker. Nema više pucanja uopšte. A brz je bruka mada imam samo 2 hub-a sa po 3 widgeta koji se učitaju za 5 sek.
 
Znaci, definitivno ovaj Nexus nije to to, Mozda ce biti neki update skoro, li ovo je prepuno pocetnickih boljki. Non stop ispada, jedan dan radi extra, drugi tek iz treceg, cetvrtog pokusaja, ma na svim forumima inostranim se ljudi zale. Mozda se nekom "posrecilo" pa mu ferca sve kako treba, ali nije to to. Usb mi ne vidi uopste, samo foldere, a zip fajlove uopste ne vidi,tako da ovo sem brzog izlazenja iz kodija, ja ne vidim tu neki napredak. Instalirao i AH2 skin, ajde da Vas poslusam, ali crash odmah, neznam videcemo dalje.. ili sam ja neke "kurate" srece????
 
Jesi dodelio sve permisije Kodiju?
Settings -> Apps - Kodi -> Permissions -> Files and Media and select Allow all the time.
Koje addone imaš?
 
Meni za sada evo drugo veče Kodi ne izbacuje. Mada ćutim... neću ništa da procenjujem još. Neka ga malo.
 
Koliko sam primetio ne izbacuje samo na osnovnom i Confluence skinu. Meni je na laptopu leteo sa onim Cosmic skinom. Ali je poceo da izbacuje nasumicno. Kad sam stavio Confluence evo vec nedelju dana ne izbacuje. Isto tako i na EonMo box 3,kao i Mi stik 4k. Confluence i ne izbacuje uopste.
 
Na windowsima radi super, nije mi još nijednom izbacio(titan bingie skin i umbrella widgeti) dok na android tv-u svako malo, problem su izgleda ostale platforme i python element tree i custom skinovi,dok ne i ako isprave u slijedećoj verziji bojim se da nema lijeka,ovo kaže bingie skin developer:
"Kodi 20 Nexus has a problem on all platforms except windows. It is a well-known problem with python elementtree. That's why Kodi with custom skins and addons keeps crashing."
 
Kod mene ova nova verzija kodija radi bez problema (GT King - Coreelec), Umbrella i AH2 skin (podešeno uz asistenciju i pomoć kolege forumaša @Antara).
 
Jesi dodelio sve permisije Kodiju?
Settings -> Apps - Kodi -> Permissions -> Files and Media and select Allow all the time.
Koje addone imaš?
Pa od adona imam samo Fen, Kingpin i Seren, sve to radi korektno na Coreelecu, ali na Nvidia shields nesto zeza, ali ok, bice bolje valjda
 
Meni sve radi na Shield bez problema. Probaj disable Kingpin i seren, a ostaviš samo FEN pa vidi da li puca i tada. Jesi probao da deaktiviraš reuselanguageinvoker?
 
Možda je već postavljeno pitanje, ako jeste sorry.
Da li postoji Kodi addon za Apple TV+?
 
Nazad
Vrh Dno