Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Meni su widgeti u AH2 preko tmdb helpera i rade odlično. Probao i preko Umbrelle rade još brže. Fen, seren i elementum takođe rade ok.
 
Čuo sam da Umbrella i FEN kidaju sa brzinom kada se naprave widgeti preko tih addona. Meni se kod njih ne sviđa to što ne čitaju lepo rezultate sa Easynewsa kada u nazivima filmova ili serija ima nekih specijalnih karaktera kao npr. dve tačke ili srednja crtica ili tačka Mr. Nobody recimo.

Seren sve to lepo čita. A iskreno mrzi me da pišem developerima da probaju da isprave to.
 
Koji addon preporučujete za RD za android tv - Fen ili Umbrella, ne znam dal ima razlike pri scraping-u pošto koriste isti scraper.
 
Pa ne bi trebalo da ima razlike, eventualno ako su sami addoni različiti u mehanici pretraživanja. Može i to da dovede do nekih razlika. Mada ko zna. Dok ne uporediš i ne probaš ne znaš :)
 
Uzeh i ja Real debrid na mjesec dana.
Nije loša stvar samo što ja imam 20 mbit net.
Mogu li da dodajem torrent da on bude keširan ako ga nema na Real debridu
da može i ostala raja da gleda?
 
Moze, al nemoj sa privatnih. Pazi, ima sve zivo. Ja sam ubacio seren i fen (vise fen koristim) i otaku (za anime). Trakere vise ne koristim, ima apsolutno sve. Doduse ja koristim alldebrid , lakse mi placanje. Sad samo da ubedim lepsu polovinu da otkazemo netflix i hbo. 😁
 
Kada dođem kući večeras malo ću isprobati.
Ima li nasih serija i filmova?
Imam gotov sve servise osim apple+
Plex preko 25000 filmova
Vidim stalno se piše da probam :)
Uzmo syncler + pa nagovori ženu da proba , da se ne zeza sa kodijem
 
Meni je syncler+ vrhunska stvar. Minis slab izbor anime, al batalio ga zato sto nisam mogao da uplatim. 3 dana sam se cimao i digao ruke. Nekidan skockao kodi pa ostavljam do daljnjeg.

Daj neku seriju pa da vidim.
 
Kljun ili vratiće se rode
Još me zanima kako pretražuje azijsku filmove zbog čudnih naslova
 
Ne znam, to mora neko iskusniji da ti odgovori.

Nema ovih serija, ja sam klan (dok sam koristio syncler) skidao sa domacih foruma preko alldebrid i onda pustao sa njihovog clouda.
 
Zamolio bih za pomoć, prvo da kažem da sam pre neki dan prvi put instalirao i počeo da koristim Kodi verziju 20, na TCL C635 Google TV-u (Android 11), drugim rečima bilo koji Kodi nisam nikad koristio, jednostavno nisam imao potrebe za tim koliko god to čudno zvučalo.

Međutim odmah na startu imam sledeći problem. Naime napravio sam putanju u Kodiju ka određenom folderu na računaru (Windows 10) u kojem su filmovi. Kodi normalno vidi sve foldere u okviru izabranog foldera koji se deli sa računara ali ne vidi video fajlove. Pretraživao sam na netu i našao da su na Kodi forumu rekli da je to problem sa verzijom 20 i da samoj aplikaciji treba da se omogući stalan pristup "files and media". Svi se nakon toga javljaju i obaveštavaju da je problem rešen, kako sam ja u startu pomenuti pristup dao samo kada se koristi aplikacija, promenio sam da bude stalno dozvoljen pristup i nadao se da je problem rešen.
Ipak u mom slučaju ništa od toga, Kodi i dalje vidi samo foldere ali ne i video fajlove sa računara, video fajlove sa USB memorije koja je stavljena u TV vidi bez problema. Probao sam i reinstall aplikacije ali bez ikakvog uspeha.

Da li neko možda ima ideju šta može biti problem, odnosno kako da ga rešim? Možda treba još nešto podesiti ali sam to propustio?
 
@boki78 Iz opisanog nagađam da si dodao Windows share kao source u File Manager sekciji Kodi a da zatim NISI u "Videos" išao da tamo dodaš folder sa filmovima i folder za serijama i za svaki da setuješ šta se od to dvoje nalazi u svakom od tih foldera (i da, moraju na kompu biti odvojene serije od filmova, svaki tip sadržaja u svoj folder)? Tako da sad nemaš ništa u Kodi Library, kad na početnom ekranu otvoriš "TV Shows" i "Movies" sekcije?

Baci pogled na ovo:

 
Poslednja izmena:
@shamanNS

Hvala ti na brzom odgovoru, svakako nisam uradio to što si naveo, tako da je verovatno tu problem. Javljam kasnije kada budem bio kući kakva je situacija.
 
Imam jednu molbu, jel moze neko da mi napiše step by step proces kako da imam Arena kanale na Kodiju (android box). Hvala unapred
 
Imam jednu molbu, jel moze neko da mi napiše step by step proces kako da imam Arena kanale na Kodiju (android box). Hvala unapred
Hajde da krenemo od početka - odakle info da se Arene gledaju preko Kodija?

Jer ako si čuo to ili pročitao od nekoga ko ima dobra iskustva u korišćenju Kodija prilikom gledanja domaćih TV kanala, onda bi ta osoba mogla da te uputi u sve to budući da ne postoji univerzalno rešenje koje funkcioniše za svakoga, niti ultimativni proces koji vodi do toga.

Bazično, postoji nekoliko načina za gledanje domaćih TV kanala, pa tako i Arenasport kanala: instaliranjem adona koji imaju live TV opciju i predmetne kanale, kupovinom IPTV liste i aktiviranjem PVR opcije u Kodiju, skidanjem iste takve liste sa interneta koja je besplatna (a radi) ili koriščenjem nekih od bildova koji imau u ponudi Live TV i ono što te zanima.

E sad, tamo gde si čuo ili pročitao da se Arene mogu gledati na Kodiju, trebalo bi da postoji i način kako se to radi oslanjajući se na prethodno pomenute varijante, Za bildove postoji druga tema na forumu, iščitaj je kako bi ti bilo jasnije na koji način se ljudi snalaze u toj opciji, a za IPTV liste takođe postoji tema koja je sada neaktivna, ali možeš da je pročitaš i u postojećim postovima vidiš kako se do njih dolazi.

Obično, više ćeš na osnovu raznih iskustava dobiti saveta da ne koristiš Kodi za Live TV, što ne znači da nema onih koji upravo preko Kodija gledaju to što te zanima. Samo moraš da budeš precizan u potrazi za rešenjem, jer nema unilateralnog rešenja.
 
Poslednja izmena:
Vredi ovaj Real debrid svaki cent
Nasao sam da nema od ovaj dokumentarac
Stavio sam da se skida sa (Filelist).
Hoće li i drugi moći da gledaju ako se skine na moj nalog
 
Vredi ovaj Real debrid svaki cent
Nasao sam da nema od ovaj dokumentarac
Stavio sam da se skida sa (Filelist).
Hoće li i drugi moći da gledaju ako se skine na moj nalog
Probao sam u svim addonima i nema ga ni na easynews-u.
Ali ga nalazim preko browsera na easynews-u.

Screenshot (67).png
 
Kljun ili vratiće se rode
Još me zanima kako pretražuje azijsku filmove zbog čudnih naslova
Domaće stvari verovatno nemaju, ali provučeš linkove sa balkandown....org u jdownloader i skineš šta ti treba.
Vredi ovaj Real debrid svaki cent
Nasao sam da nema od ovaj dokumentarac
Stavio sam da se skida sa (Filelist).
Hoće li i drugi moći da gledaju ako se skine na moj nalog
Čovek ti gore rekao nemoj sa privatnih trekera😉.
Vredi ovaj Real debrid svaki cent
Nasao sam da nema od ovaj dokumentarac
Stavio sam da se skida sa (Filelist).
Hoće li i drugi moći da gledaju ako se skine na moj nalog
Ima na više izvora.
Screenshot_20230127_133724_nzb360.jpg
 
@shamanNS

Hvala puno još jednom, to je to! Uradio sam kako si rekao i sada je sve ok, što je najbitnije sada kapiram kako funkcioniše.
 
Daddylive kodi addon ( IPTV addon)

Ima Live sports (razni sportovi uzivo). Live TV ( ima 308 kanala) od kojih Sport Klub 1-4 dobrog kvaliteta, Arena Sport Premium 1-3 solidnog kvaliteta, Arena sport SRB/HR 1-3 dobrog kvaliteta. Nisam nikad koristio iptv u nasim popularnim bildovima (Balkan Green, Robin hood) pa ne mogu uporediti kvalitet ovog addona sa njima. Ovo je solidno. Ali pod velikim je znakom pitanja kako ce da radi kada je neki bitniji stream ali za sada nema buferovanja.

Instalacija:
ili

@cyberoptika step by step: https://tutorials-iptv-xbmc.blogspot.com/2021/10/daddy-live-addon-kodi-repo-url.html

postoji cak i sajt https://www.daddylive.link/ gde za kanale imate i po nekoliko backup link-a.

Screenshot (67).pngScreenshot (68).pngScreenshot (72).pngScreenshot (73).pngScreenshot (74).pngScreenshot (75).pngScreenshot (78).pngScreenshot (79).pngScreenshot (82).pngScreenshot (84).png
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno, instalirao sam Nexus, stavio AH2 i elementum, par dana radilo bez problema, sad crashuje posle par sekundi bukvalno.
Čini mi se da kad vratim Estuary sve bude ok.
Kako to i da li se može rešiti? Isto mi se dešava i na Miboxu i na Eon boxu.
 
Meni ne skida prevode sa titlovi.com, da li je potrebna neka pretplata i registracija?
 
Meni ne skida prevode sa titlovi.com, da li je potrebna neka pretplata i registracija?
Pretplata nije potrebna, ali registracija jeste. Na njihovoj stranici titlovi.com se registrujes i onda te podatke u Kodiju uneseš u njihov addon settings pa username i password
 
Meni je syncler+ vrhunska stvar. Minis slab izbor anime, al batalio ga zato sto nisam mogao da uplatim. 3 dana sam se cimao i digao ruke. Nekidan skockao kodi pa ostavljam do daljnjeg.

Daj neku seriju pa da vidim.
Jaooj ala se žale za to plaćanje. Prođe uplata a njima onaj kod ne stiže, haos je sa tim. A valjda reselleri ti svi neki Vijetnamci? Pa prvo digli cene za plaćanje preko njih a drugo zezaju da pošalju kodove.

Synlcer jeste dobro zamišljen, al mene nervira što se developer baš ne trudi da održava aplikaciju za koju uzgred traži pare. krastavac ne ide.

A na Easynewsu (a vrlo moguće i da na RD/AD) ima Life on Earth (1979) ali addoni ne mogu da ga nađu garant jer je BBC ispred naziva serijala, a addoni ga traže kao Life on Earth. Bezveze ali tako to ide sa pretragom.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam da se skida sa (Filelist).
Hoće li i drugi moći da gledaju ako se skine na moj nalog
Sa Filelista ne jer u nijednom od tih scraper paketa što ima za addone nije napravljen za Filelist. Inače da ima mogao bi.

Ti kad skineš sa bilo kog sajta nešto bilo to dal sa RarBG-a ili HDBitsa tebi to što skineš ostaje na Debridu na njihovim serverima, ali to lupam sa HDBitsa neće niko moći da vidi kada pretražuje taj film/seriju jer nema scraper za HDBits.
A realno neće ni da prave scrapere za privatne trakere jer debridom ne skidaju sa privatnih tor. sajtova nego sa javnih jer debrid ne seeda dovoljno dugo što privatni zahtevaju.

Ko hoće privatne može da proba Easynews jer na usenetu se kače konstatno stvari sa gomile što privatnih što javnih tor. sajtova. Provalio sam čak recimo i da na Torrentleachu imaju nekog bot downloadera koji čim se nešto uploaduje tamo pojavi se i na Easynewsu. A rade to i sa Filelista, HDT-a, PTP-a, IPT-a, PrivateHD-a, HDB-a, BTN-a, TTG-a, Blutopie samo ne baš toliko često kao sa TL-a gde bukvalno sve što se uploaduje tamo pojavi se na Easynewsu istog dana.
 
Kodi nexus 20, the crow ,seren + debrid radi super ali ubacivanjem fena krešuje posle par minuta.Izbacio fen sve je o.k. Koji je problem sa fenom?
 
Nvidia Shield - TV Filips 1080p net samo 20 mbit tako da nisam mjerodavan :)
 
Nazad
Vrh Dno