Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Mislim da sam rešio problem kod mene što se tiče RD linkova preko 100GB. Uradio test na njihovoj stranici CDN server selection i stavio na disabled. Probao Avatar, LOT i Pobeśnjelog🤣 nema više poruke "Source too slow" čak ni tokom premotavanja na 30, 50 minut, itd. Onda sam probao iste filmove preko EN i negde imam error negde nemam. Čudno jer običan DL preko sabznd ide 50MB/s.
 
Meni je disabled ugašeno, samo mi nudi prve dve opcije
 
Mislim da sam rešio problem kod mene što se tiče RD linkova preko 100GB. Uradio test na njihovoj stranici CDN server selection i stavio na disabled. Probao Avatar, LOT i Pobeśnjelog🤣 nema više poruke "Source too slow" čak ni tokom premotavanja na 30, 50 minut, itd. Onda sam probao iste filmove preko EN i negde imam error negde nemam. Čudno jer običan DL preko sabznd ide 50MB/s.
Kako si uspeo da uradis disable, meni ne dozvoljava, zamaskirano. Mogu samo cloudflare
 
Da li moze Kodi na one amazonove stikove i bokseve? Koliko cimanje sve to odraditi?
 
Pisalo je pre par postova, mora prvo da se pokrene speed test pa onda omoguci da se menja. Speed test se pokrece na plavi znak pitanja.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220713-160513_Chrome.jpg
    Screenshot_20220713-160513_Chrome.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 17
Ne vredi refresh, bez refresh ne otvara ni prve dve opcije, posle njega rade ali ne i disable...
Inače, ovaj Fire OS je zasnovan na Android TV, i koristi aplikacije za njega a ne za običan Android?
 
Čudno evo kako je kod mene.
SmartSelect_20220713-115647_Chrome.jpg
Što se tiče FTV ja mislim da je Fire os skin baziran na ATV ako se ne varam.
 
Vidiš kod tebe je automatic CHI, kod mene je N/A...
 
Jel ste izvalili da čim neko nešto uploaduje na Torrentleechu, IPT-iju ili Filelistu za nekih sat, dva se to pojavi na Easynewsu. :D

Ja pratim već par dana iz zajebancije. :LOL: Stavio sam na ova tri trakera u browse "1080p Remux" i to isto sam stavio u EN search bar-u. I kako se pojavi nešto na ova tri trakera za neko vreme eto ga na EN.
 
Evo i kod mene nmg da odaberem na RD Disabled tj uopste ni nemam onaj znak upitnika.
U cemu je fazon da neki imaju a neki ne?
 
Jel ste izvalili da čim neko nešto uploaduje na Torrentleechu, IPT-iju ili Filelistu za nekih sat, dva se to pojavi na Easynewsu. :D

Ja pratim već par dana iz zajebancije. :LOL: Stavio sam na ova tri trakera u browse "1080p Remux" i to isto sam stavio u EN search bar-u. I kako se pojavi nešto na ova tri trakera za neko vreme eto ga na EN.
Neko to lepo prati👏💪
Ni ja ne mogu disabled, al kod mene sve i ovako naopako pa me ne čudi :LOL:
Baš bezveze koji je moj opcija onda tu ako ne može da se menja ne kapiram🤦
 
ja sam na kraju svjesno zrtvovao easynews, imam ga na ezra i umrella na kodiju ali sam otkrio najboje moguce rjesenje za uzivanje u punom kvalitete sliku..pokrenuo sam Stremio, preko browsera, na mom LGXC77 OLED TV i odusevio se...sve radi perfektno, slika je fantasticna i najmanje 30% bolja u odnosu na amazon stik i mecool koje imam....ide direktno na tv , bez kabla i naravno da je razlika ogromna.
jedino sto mi ne daje sve linkove, kao da je Stremio ogranicen na 100 mb ali sve do 100 mb mogu da gledam bez problema, uz podesene titlove.i naravno, mogu da koristim samo AD ali ne i Easynews. ali vjerujte, imam i netflix 4k, hbomax i jos nekoliko pretplata ali tek sada uzivam u punom sjaju mog tv-a . kojeg i inace preporucujem svima jer je zaista izvanredan po pitanju slike. a zbog profesije imao sam ogucnost da testiram mnoge...
 
ja sam na kraju svjesno zrtvovao easynews, imam ga na ezra i umrella na kodiju ali sam otkrio najboje moguce rjesenje za uzivanje u punom kvalitete sliku..pokrenuo sam Stremio, preko browsera, na mom LGXC77 OLED TV i odusevio se...sve radi perfektno, slika je fantasticna i najmanje 30% bolja u odnosu na amazon stik i mecool koje imam....ide direktno na tv , bez kabla i naravno da je razlika ogromna.
jedino sto mi ne daje sve linkove, kao da je Stremio ogranicen na 100 mb ali sve do 100 mb mogu da gledam bez problema, uz podesene titlove.i naravno, mogu da koristim samo AD ali ne i Easynews. ali vjerujte, imam i netflix 4k, hbomax i jos nekoliko pretplata ali tek sada uzivam u punom sjaju mog tv-a . kojeg i inace preporucujem svima jer je zaista izvanredan po pitanju slike. a zbog profesije imao sam ogucnost da testiram mnoge...
Stremio preko browsera i to na tv-u i uživaš? Je l' to neka pošalica ili?
 
pa zasto bi bila, probaj na tv koji ja imam i vidjeces o cemu govorim...tv ima daljinski, daljinski ima mis...lg oled browser ima fantastican player...slika neuporediva sa androidom...sve funkcionise ko sat..
 
Poslednja izmena:
Kako Stremio uopšte može preko browsera? Zar ne mora da se instalira, i koji je to uopšte OS?
 
i ja sam mislio da ne moze ali ide i to fenomenlno radi., moj tv je OLED77CX6LA a webOS je 5.4.1-10 (jhericurl-jebil)
 
Sve je to ok, sem što je tv preskup, i ko ima da ga kupi verovatno može i da plaća sve striming platforme odjednom ;)
A, i dalje mi nije jasno kako misliš preko browsera? Taj tv ima webos, a stremio nema za taj os... Ne možeš samo da ga pokreneš u browseru online u cloudu i sl...
Sem toga, to što ti je slika bolja, moguće je jer ti tv podržava hdr I šta sve ne od tehnologija, a ti boxovi možda ne I zato ti je slika bolja ili možda nisi podesio na hdmi-ju sliku, šta znam...
 
pa zasto bi bila, probaj na tv koji ja imam i vidjeces o cemu govorim...tv ima daljinski, daljinski ima mis...lg oled browser ima fantastican player...slika neuporediva sa androidom...sve funkcionise ko sat..
Očigledno ne razumeš se baš kako bi to trebalo da funkcioniše. Kakvo puštanje sadržaja iz pretraživača koji se koristi u retkim situacijama a na LG oledu nema ama baš nikakvu funkciju. I kakvo poređenje sa androidom?🤣
 
vrlo dobro znam sta govorim, to da je tv skup stoji...ali ovo je model iz prosle godine i 55ica se moze sada i kod nas naci za ne bas previse novca, s obzirom na vrijednost tv-a.
neko vozi auto od 20000 a ja eto vise volim tv od 3 hehe. ali to je druga tema...
jednostavno sam ukucao na browser od tv-a link za stremio koji sam prije toga isprobao u google chromu gdje mi takodje radi..ne znam da li je jos neko probao ali probajte https://app.strem.io/#/
i sve radi...a posto daljinski od ovog modela ima na sredini tockic koji ima funkciju za OK ali sluzi i kao mish onda sa lakocom daljinskim biram sadrzaj koji hocu i uzivam...
naravno da su i amazon firetv i mecoll 4k i daju hdr. ne bih da sirim temu ali ni jedan android box ne moze dati sliku kao kad gledas na app koji je direktno na tv ili u ovom slucaju player od browsera ... jer sami od sebe su nejaki i nikad do kraja ispeglani pa tako na svakom koraku moze se procitati kako ljudima trucka slika kad gledaju fudbal pa cak i filmove...pa mijenjaju fps sa 50 na 60, sa 60 na 30 itd...je.ada ziva.
android ima svojih prednosti ali po pitanju slike nijedan nije i nikad nece dostici nivo LG pa cak ni vecine modela Samsunga...nisam testirao ove novije sony oled tv koji su isto na androidu ali nakon oled lg ni nemam namjeru da bilo sta mijenjam.
@Antara,
moja zelja je bila da pomognem...ja sam napisao kako se moze gledati a da se dobije najbolji kvalitet slike i gledam tako a ti me ubjedjujes da ja ne vidim i ne znam ono sto vidim i sto znam..tako da...ako hocete probajte a ako necete vas izbor.koju funkciju ima pretrazicac na lg moze pisati neko ko ima lg. bar ovaj model o kojem ja govorim. za druge ne znam.
 
Poslednja izmena:
Nisam se bavio Stremio-pm, sad vidim da ima taj kao alfa web interfejs, to može da bude interesantno ponekad...
Ali recimo, kako dodati torrentio addon, ne vidim da može...
 
ne da je interesantno nego je extra stvar...
sve uradis prvo na pc..posto je nalog za stremio jedinstven..na racunaru dodas i dodatke koje hoces i onda na tv se samo logujes sa svojim podacima i dobices sve isto kao i na pc..potrebno je samo dodatno podesiti "onaj" dodatak koji sve zavrsava a i to uradis na tv preko pretrazicaca ..isto kao i na pc.stremio ce prihvatiti izmjene i na tv..i to je to..titlove i jezik isto podesis..bukvalno je sve isto kao i na samom racunaru osim sto dodatak moras instalrati prvo na pc a podesiti na tv...
 
Je l moze nekako da se izvuku kanali iz Balkan Green ? Svidja mi se kvalitet ali ne svidja mi se izgled same aplikacije pa sam mislio da koristim sa drugom nekom apk ?
 
ne da je interesantno nego je extra stvar...
sve uradis prvo na pc..posto je nalog za stremio jedinstven..na racunaru dodas i dodatke koje hoces i onda na tv se samo logujes sa svojim podacima i dobices sve isto kao i na pc..potrebno je samo dodatno podesiti "onaj" dodatak koji sve zavrsava a i to uradis na tv preko pretrazicaca ..isto kao i na pc.stremio ce prihvatiti izmjene i na tv..i to je to..titlove i jezik isto podesis..bukvalno je sve isto kao i na samom racunaru osim sto dodatak moras instalrati prvo na pc a podesiti na tv...
Da probah na webu, u search dodao repo url I onda moze... Kad budem imao vremena igraću se malo, i dalje zbog svega kodi ne bih menjao nizašta, ali van kuće ovo može da posluži...
 
dobro, sve je stvar izbora i navike..i ja koristim kodi i na ovoj temi sam dosta toga saznao od drugih..ali vjeruj mi na boljim tv-ima osjetna je ili sto bi djuro reko draasticna razlika u kvalitetu slike kad gledas direktno na tv...normalno je da se na modelima sa losijim performansama ili manje inca to toliko i ne primijeti...
 
Nazad
Vrh Dno