Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Kad slušam muziku ili gledam film odmaknem zvučnike od zida, kada završim vratim natrag. Za celu operaciju mi treba oko 15 sekundi.
Mene bi mrzelo to da radim. Znam da bi dobio na kvalitetu zvuka kada bi bolje pozicinirao zvucnike ali posto sam ja prezadovoljan kako zvuci ovako ne pipam nista za sada.
 
Јесу на точковима? :)
Nisu, nego na stopicama lične konstrukcije. Sam proces liči pomalo na vežbu "mrtvo dizanje" pošto samo svaki stalak teži oko 20 kg. Srećom oblik je pogodan za sigurno hvatanje. Čekam da mi stigne subwoofer sa reklamacije pa da okačim sliku obnovljenog sistema.
 
Kao što najavih evo ga blagi upgrade sistema:

Pojačalo: Hegel H95
Zvučnici: KEF LS50 Meta
SW: SVS 3000 Micro

Slušalice:
1) Grado SR 80e
2) Sennheiser HD580

Source:
1) iPad najčešće preko AirPlay-a.
2) LG 55C8 za streamovanje Spotify - izlaz S/PDIF - TOSLINK

Stalci za zvučnike: ručni rad Ivan Bogdanović, Kruševac

Stalak za stereo: Belgrader

Kablovi:
1) Zvučnici: van den Hull CS-122
2) SW: van den Hull D-102 MKIII
3) Kabl USB-B na USB-C sa Amazona

Dosta uprošćen muzički sistem bez kablova i DAC-ova olakšava upotrebu ženi, a i ja sam se navikao na komfor.
Hegel H95 je zamenio stari Rotel RA02. Primetna razlika u odnosu na Rotel i po zvuku ali i po komforu. Hegel nije šampion snage ali je ima više nego dovoljno za glasnoće na kojima slušam.
SVS 3000 Micro je zamenio Monitor Audio W12 subwoofer, pre svega zbog dimenzija. Zvučno su tu negde.

IMG_1686.jpg
 
Pojacalo Harma kardon hk 980
Tjuner technics st 8080
DAC schiit modi 3
Zvucnici jbl l880

Kablovi:
Zvucnicki oehlbach crystal silver
SW: Qed performance audio graphite
 

Prilozi

  • 20221028_195349.jpg
    20221028_195349.jpg
    234.4 KB · Pregleda: 212
  • 20221124_172808.jpg
    20221124_172808.jpg
    269.9 KB · Pregleda: 182
SMSL AO200
SMSL HO200
Asus STU dac
Monitor Audio Silver 100
SVS PB-1000

Kablovi razni
U planu je jos SMSL DO200 dac da zameni asus i to bi bilo to.
 

Prilozi

  • smsl.jpg
    smsl.jpg
    192.1 KB · Pregleda: 206
Da ne pravim novu temu, imate ponudu za Roon, 2$ tri meseca. Iskreno, ja svake godine ovo uzmem i tad koristim :D
Sjajan softver, pogotovo što koristim Tidal i ima integraciju za isti - a za razliku od Tidala, ima i remote opcije da mogu ko čovek preko fona da menjam pesme na kompu.

Preskup softver van ovog, tho. Sad su još digli cene.
 
Mislim da vidim Hardwired... to Self-Destruct dole desno. :D
Dobro vidiš, ali uglavnom skuplja prašinu pošto je 98% muzike koju slušam streaming. CD se ponekad pusti zbog nostalgije, a pomenuti CD je kupljen da kompetira kolekciju.
 
Da ne pravim novu temu, imate ponudu za Roon, 2$ tri meseca. Iskreno, ja svake godine ovo uzmem i tad koristim :D
Sjajan softver, pogotovo što koristim Tidal i ima integraciju za isti - a za razliku od Tidala, ima i remote opcije da mogu ko čovek preko fona da menjam pesme na kompu.

Preskup softver van ovog, tho. Sad su još digli cene.
Hvala za inf, ali kasno videh, a bila je prilika da probam. Šta ću kada mi slava pada na Black Friday.:)

Gledajući ovako sa strane, Roon ima smisla samo nekome ko kombinuje ličnu veliku lokalnu kolekciju pesama sa streaming servisima. U svakom drugom slučaju, za cenu koju traže, uvek ima primetno jeftinijih solucija.
Tidal puštam daljinski sa starog iPada, preki AirPlay-a. To doduše opterećuje lokalnu mrežu (muzika sa interneta preko WiFi-a u tablet, sa tableta preko WiFi-a nazad do rutera/switch-a i onda od switcha preko LAN kabla do player-a u integrisanom pojačalu. Radi i volume up/down na tabletu.
Nije baš optimalno rešenje, ali nije ni htpc na kome se izvršava Roon, koji bi trebao više manje stalno da radi, troši struju i čiji ventilatori prave veću ili manju buku.
Za daljinsko puštanje muzike može se uzeti neki manji streamer koji podržava Tida Connect, možda nešto ovako: https://wiimhome.com/Overview.html.

Mislim da Roon zaslužuje posebnu temu, ali nema smisla da je ja otvaram pošto nisam korisnik. Možda da je ti otvoriš a admin neka prebaci ovih nekoliko postova.
 
Kad kliknem na link, kaže our offer has ended. Odem na plaćanje i ono prođe.
Čak mi se čini da može odmah da se otkaže autorenew.
Nadam se da neće biti nekih neprijatnih iznenađenja.
 
Pošalju ti uredno i mejl pre isteka. Ili kao ja možeš sebi da postaviš u kalendaru podsetnik :D
 

To sam kupio... Još da ih nekako dopremim iz Nemačke.:) Još neki subwoofer i AV risiver da uzmem, pa da krenem i ja u ove HiFi vode. Inače amater, nesluhista, totalni početnik. :)
Konačno je stiglo i pušteno u rad pre par nedelja.😊 Nemam sub, a surround zvučnike nisam okačio zbog nedostatka prostora. Možda sam mogao i na zid da ih kačim, ali eto... i ovo je dovoljno da me oduševi. 😊
Denon X2800 i QED kabl.

Morao sam da menjam komodu, TV da plavim na zid, da bi ugurao zvučnike, mali stan...
20230108_233201.jpg
 
Bas steta zbog prostora,to bi bas lepo "prosviralo" kada bi se postavilo kako treba....
 
S obzirom na tako skucen prostor,mozda si trebao ici na wallmount zvucnike,neke manje umesto tih towera. Tu bi dobio mogucnost da sve lepo rasporedis kako treba. Ali svakako,ako si zadovoljan tako kako jeste,rokaj i uzivaj. P.s-risiver ti je odlican :)
 
Pa ovaj Jamo set je naleteo baš povoljno, pa mi je bilo bzvze da propustim. A biće nekad valjda i veći prostor za život pa će sve da bude kako treba :)
Da, risiver je top. :)
 
Pa ovaj Jamo set je naleteo baš povoljno, pa mi je bilo bzvze da propustim. A biće nekad valjda i veći prostor za život pa će sve da bude kako treba :)
Da, risiver je top. :)
Ja imam stalnu borbu sa ženom oko zvučnika, ja ih razmičem i odmičem od zida kada slušam, kada završim vratim ih natrag ili ona kada ja "zaboravim".
Kod tebe za glavne zvučnike u obzir dolazi izmicanje od zida a možeš da probaš i "toe-out" to jest da ih zaokreneš nekoliko stepeni ka spolja da bi dobio širu zvučnu sliku.

Pošto za iole bolji subwoofer definitvno nemaš mesta, sa tower zvučnicima ćeš dobiti više basa koji je ključan za pravi filmski ugođaj..
Za surround probaj neke koji se kače na zid kad se ukućani priviknu na towere. ;)
 
Код мене ако не подесиш у мм позицију и положај звучника разлика је приметна и звучници не смеју да се погледају а камоли мрдну. Фантазија како ви померате па слушате па враћате... стварно фантазија... :)
 
Kapiram da su neki zvucnici svakako tolerantniji na pomeranje dok drugi traze bas odredjeni polozaj da to bude to...ali svakako,ni ja nisam za pomeranje,ok dok eksperimentisem,ali za svakodnevno njakanje-no no :) Elem,malo se radilo za praznike,sklepao sam na brzinu neku HTPC masinu sa koje pustam filmove,smestio u komodu ispod TV-a,milina :) na zadnjoj strani komode sam izbusio plocu i stavio jedan 120mm vent cisto da napravi neku cirklulaciju vazduha,ali je svakako sve mrtvo tiho :) Ostalo je samo jos da odradim zvucnu izolaciju celog kabineta sa unutrasnje strane,cisto da glava bude mirna :) Sistemom se upravlja putem BT daljinca,palim ga putem app sa telefona :)
 

Prilozi

  • PXL_20230108_161019476.jpg
    PXL_20230108_161019476.jpg
    312.7 KB · Pregleda: 132
  • PXL_20230108_161025685.jpg
    PXL_20230108_161025685.jpg
    289.1 KB · Pregleda: 126
  • PXL_20230108_161035272.jpg
    PXL_20230108_161035272.jpg
    226 KB · Pregleda: 122
  • IMG_20230110_190340.jpg
    IMG_20230110_190340.jpg
    204.5 KB · Pregleda: 124
  • PXL_20230110_180609781.jpg
    PXL_20230110_180609781.jpg
    292.1 KB · Pregleda: 126
  • PXL_20230110_180617738.jpg
    PXL_20230110_180617738.jpg
    371.7 KB · Pregleda: 129
Набави отворену полицу, изненадићеш се променом.
 
U kom smislu promena? Promena zvuka u prostoriji?
 
Да, када сам променио полицу звук се препородио. Имао сам "комода" полицу са пуним странам а сада са шипкама тј отворене су.
 
Pa da,verovatno se zvuk drugacije odbija od ove "pune kocke"...mada kapiram da me svakako malo izvlaci ovaj dekorativni kamen (biber crep u mom slucaju)
 
Када поставиш препреку ништа те не извлачи. :)
 
Код мене ако не подесиш у мм позицију и положај звучника разлика је приметна и звучници не смеју да се погледају а камоли мрдну. Фантазија како ви померате па слушате па враћате... стварно фантазија... :)
Ako osećaš da je pozicija bitna u milimetar, možeš je označiti na podu lepljivom trakom, tačkicom markera ili prosto upamtiti poziciju na parketu. Ako imaš hrastov lamelni parket (kao kod mene), pod ti je išpartan kalo lenjirom na svaka 2,5cm.;)
 
Ставиш точкове испод и даљински па се играш по цео дан, имаш хоби возиш звучнике по соби.
 
Ja imam stalnu borbu sa ženom oko zvučnika, ja ih razmičem i odmičem od zida kada slušam, kada završim vratim ih natrag ili ona kada ja "zaboravim".
Kod tebe za glavne zvučnike u obzir dolazi izmicanje od zida a možeš da probaš i "toe-out" to jest da ih zaokreneš nekoliko stepeni ka spolja da bi dobio širu zvučnu sliku.

Pošto za iole bolji subwoofer definitvno nemaš mesta, sa tower zvučnicima ćeš dobiti više basa koji je ključan za pravi filmski ugođaj..
Za surround probaj neke koji se kače na zid kad se ukućani priviknu na towere. ;)
Toweri su odmaknuti od zida. Koliko je to moguće. Možda 20 cm. Imam surround zvučnike iz tog kompleta, to su Jamo S801. Ali je trenutno previše da to kačim na zid. A za neku normalnu poziciju nemam mesta. Videćemo... :)
 
Kapiram da su neki zvucnici svakako tolerantniji na pomeranje dok drugi traze bas odredjeni polozaj da to bude to...ali svakako,ni ja nisam za pomeranje,ok dok eksperimentisem,ali za svakodnevno njakanje-no no :) Elem,malo se radilo za praznike,sklepao sam na brzinu neku HTPC masinu sa koje pustam filmove,smestio u komodu ispod TV-a,milina :) na zadnjoj strani komode sam izbusio plocu i stavio jedan 120mm vent cisto da napravi neku cirklulaciju vazduha,ali je svakako sve mrtvo tiho :) Ostalo je samo jos da odradim zvucnu izolaciju celog kabineta sa unutrasnje strane,cisto da glava bude mirna :) Sistemom se upravlja putem BT daljinca,palim ga putem app sa telefona :)
Koji ti je ovo onkyo risiver?
jel si uzeo nov ili polovan?
 
Nazad
Vrh Dno