Šta je novo?

KMPlayer problem sa EAC3

Zvone

Slavan
Učlanjen(a)
12.04.2005
Poruke
230
Poena
320
Da li neko zna da li moze i kako mogu pustiti ovaj EAC3 ili DD+ audio codec u KMPlayeru ili mozda u nekom drugom.
Naime ovo se nalazi u mkv filmu a probao sam to da pokrenem i u VLC i MP playeru
 
Cudo da niko nije imao problem sa ovim.
Znaci u pitanju je mkv film 1080p tezak 19gb
audio 1 ruski ,AC3 6ch
audio 2 eng, A_EAC3 ,DD+ 5.1
Ovaj prvi normalno radi ali zato u drugom ima slika ali nema zvuka
Probao sam i sa nekim ext.dekoderima ali nikako nisam uspeo da pokrenem
Sve je ovo povezano preko SPDIF
 
Mogao bi da napises i kako si resio problem, da bi ostali znali ako se nekad susretnu sa istim. :)
 
Pa ovako,prvo sam misleo da sam resio problem ali nisam !
Menjao sam razne dekodere ali bezuspesno i na kraju saznam (valjda je tako) da uopste ne mogu da pokrenem film preko SPDF ako audio prelazi preko 1536 kbps
Znaci !?
Audio - SPDIF Max 1536kbps !
 
Taj EAC3 nije obican DD vec Dolby Digital Plus i ne mozes da ga saljes preko SPDIF jer nema dovoljno bandwitha.

Dolby Digital Plus bitstreams are not backward compatible with legacy Dolby Digital decoders. However, all players capable of outputting Dolby Digital Plus over SPDIF are required to be able to transform the decoded-audio into a backwards compatible AC-3 signal 0.640 Mbit/s, for compatibility with legacy Dolby Digital equipment

Generally, a Dolby Digital Plus bitstream can only be transported over an HDMI 1.3 or greater link. Older receivers support earlier versions of HDMI, or only have support for the S/PDIF system for digital audio, or analog inputs.

For non-HDMI 1.3 links, the player can decode the audio and then transmit it via a variety of different methods.

* Earlier versions of HDMI, such as HDMI 1.1, support PCM audio, where the player decodes the audio and transmits it losslessly as PCM over HDMI to the receiver.
* Some receivers and players support analog surround sound, and the player can decode the audio, and transmit it to the receiver as analog audio.


Znaci, ili donwmix u AC3 pa tako preko SPDIF ili preko analogne konekcije. Probaj ovo, pa ako ne uspe, da trazimo dalje. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno