Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Danas je vecinu vremena bila ugasena. Potrosila da sad 2.7kwh. Upali se na 650w radi 5min na 400w i ugasi se, tj ppcne da pirka. Pirka jos nekih 5 min, a onda i to prestane. Danas kod mene bilo oko 10c napolju. U kuci 23c. I amber isto brljavio ceo dan potrosio 5kwh.
Prilicno se unormalio nordic. Pali se kada temp padne 1c ispod setovane i to radi jako precizno. Problem je sto je setovana danju na 20c, nocu na 19c, a u sobi konstantno 23c. Znaci gresi 3-4c. Hoce povremeno da zabrljavi pa da umesto fan5 koji je setovan bude tipa 3 ili 4. Tad joj gasenje resava problem. Aplikaciju ne koristim ni ifeel zato sto tad pobudali nacisto. Ne spusta ispod 360w i to kada je napolju 2c ili toplije. Na 0c i ispod pali te grejace i onda je najniza modulacija 560w. Kad ode u tim uslovima u pirkanje grejaci i dalje rade pa trosi 165w(ne mogu da shvatim koji ***** je pisao
softver). Nocu je tiha fan2 i 19c je super za odrzavanje.
Pitaj gaco slobodno sta te jos zanima. Okacio sam snimak spoljasnje kako se cuje na 650w pa pogledaj.
Gdje si stavio taj video? Moja gree nordic isto bila bucna... Joj muke sa njom... Jednom toplo, jednom hladno...
 
Ja se ne bi slozio oko hisensa i mislim da nije ok gerneralno pljuvati marku radi jednog-dva losa iskustva. Znam najmanje 6-7 judi koji imaju Hisense klime par godina, ukljucujuci mene i svi smo zadovoljni.

Ja prvi sa svojom imam fantasticna iskustva, efikasna, precizna, tiha, malo trosi super grije. Znaci jedina stvar koju joj mogu pripisati je sto riktam 22 kada hoću 24 ali sa tim sam se pomirio nakon mjesec dana koristenja i to mi je totalno nebitno. Imam temu o njoj gdje od prvog dana kačim potrosnju, temperaturu itd

I ovdje na forumu su ljudi poprilicno zadovoljni, bilo je problema prije par godina sa wings serijom 12ke koja je bila falericna, ostalo su ok iskustva do sad ove nordic ali iskreno to je jedno iskustvoi ko zna do cega je u pitanju, i ja u sustini sta je tacno i konkretno problem nisam ni skontao a pratim prilično detaljno temu...
Kad se prelista forum vise se ljudi zale na druge marke nego na hisense...

Aplikacija radi super, ne znam sta je problem sa aplikacijom osim sto treba ignorisati podatak o temperaturi sa senzora unutrasnje jedinice
 
Uh, pogledao sam taj video i bas je extrem glasna. Nije moja Gree bas toliko bila glasna ali svakako me probudila i vanjska i unutrasnja kad se pokretala. Kako god, probaj to da zamjenis, ja sam se jedva izborio za zamjenu. Sad kad sam uzimao svojima klimu uopste nisam ni u ludilu razmisljao o nekoj alternativi.
 
Ja se ne bi slozio oko hisensa i mislim da nije ok gerneralno pljuvati marku radi jednog-dva losa iskustva. Znam najmanje 6-7 judi koji imaju Hisense klime par godina, ukljucujuci mene i svi smo zadovoljni.

Ja prvi sa svojom imam fantasticna iskustva, efikasna, precizna, tiha, malo trosi super grije. Znaci jedina stvar koju joj mogu pripisati je sto riktam 22 kada hoću 24 ali sa tim sam se pomirio nakon mjesec dana koristenja i to mi je totalno nebitno. Imam temu o njoj gdje od prvog dana kačim potrosnju, temperaturu itd

I ovdje na forumu su ljudi poprilicno zadovoljni, bilo je problema prije par godina sa wings serijom 12ke koja je bila falericna, ostalo su ok iskustva do sad ove nordic ali iskreno to je jedno iskustvoi ko zna do cega je u pitanju, i ja u sustini sta je tacno i konkretno problem nisam ni skontao a pratim prilično detaljno temu...
Kad se prelista forum vise se ljudi zale na druge marke nego na hisense...

Aplikacija radi super, ne znam sta je problem sa aplikacijom osim sto treba ignorisati podatak o temperaturi sa senzora unutrasnje jedinice
Napisi koji model imas.
 
Trebalo bi napraviti spisak klima koje su se provjereno pokazale dobre i koje su se provjereno pokazale loše (provjerene = koje ima vise korisnika bar pola sezone - sezonu).
I nekako pinovati...
Npr gree muse bježati, gree lomo dobra itd
 
Mene zanima 18 tica do 89 hiljada, od hisense jedino energy se 18, vivax rewi poludeo sa cenom, Fujitsu me ne zanima. Šta još pogledati?
 
Trebalo bi napraviti spisak klima koje su se provjereno pokazale dobre i koje su se provjereno pokazale loše (provjerene = koje ima vise korisnika bar pola sezone - sezonu).
I nekako pinovati...
Npr gree muse bježati, gree lomo dobra itd
Nemoguce! Zamisao ti je super ali... Nismo svi isti, nekome je nesto dobro dok je to isto nekome smece.... Nemamo svi iste kriterije a bome i tolerancije...
 
Trebalo bi napraviti spisak klima koje su se provjereno pokazale dobre i koje su se provjereno pokazale loše (provjerene = koje ima vise korisnika bar pola sezone - sezonu).
I nekako pinovati...
Npr gree muse bježati, gree lomo dobra itd
Nemoguce.
Uvek ima pojedinaca koji se igraju tudjim parama, i preporučuju kupovinu na osnovu tudjeg pisanja, a mozda nekad i licne koristi.
 
Evo citsto jedan primjer od prekjuce. Kod mojih roditelja je SYSPLIT WALL EDGE 12 EVO i posaljem montera da ju skine i stavi Mitsubishi. Dosao on i kaze... ko vam je rekao da ova klima nevalja... ova klima je super, nemojte to skidati mozete samo nesto gore staviti... Ko god vam je rekao da to skinete hoce vas prevariti i pare uzeti.... Eno Mitsubishi pod stepenicama jos stoji 🤣🤣
 
Mozda bi bila dobra varijanta da neko napravi "live" listu za glasanje i da ubaci sve poznate klime sa trzista i da postoji mogucnost pozitivnih i negativnih ocena ali iz licnog iskustva, ne rekla kazala..Ako je sve to ikako moguce
 
Nema tu mnogo price Mitshubishi ZSX35, Daikin nema da vas boli glava osim zbog cene, Fujitsu OK ali problem sa servisom, e sad ove kinjezare tu je lutrija. Ali i tu je jasno kolko para tolko muzike. Nas narod uglavno gleda cenu oko 60k i tu je puno mulja. Evo gledao sam Gree i sad ima da se kupi Amber super ali i cena super 120k.
Treba svako od nas da stavi koju klimu koristi, kako to postaviti u niku
 
Evo citsto jedan primjer od prekjuce. Kod mojih roditelja je SYSPLIT WALL EDGE 12 EVO i posaljem montera da ju skine i stavi Mitsubishi. Dosao on i kaze... ko vam je rekao da ova klima nevalja... ova klima je super, nemojte to skidati mozete samo nesto gore staviti... Ko god vam je rekao da to skinete hoce vas prevariti i pare uzeti.... Eno Mitsubishi pod stepenicama jos stoji 🤣🤣
Ti kupis klimu i posaljes montera da je montira na mesto druge, on dodje da to odradi i kaze necu ovo da radim jer je stara klima dobra, okrene se, ode i ostavi novu klimu da bleji tu?
 
Gree nordic
 

Prilozi

  • IMG_20231215_091128.jpg
    IMG_20231215_091128.jpg
    71.5 KB · Pregleda: 137
  • IMG_20231215_091245.jpg
    IMG_20231215_091245.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 87
  • IMG_20231215_091250.jpg
    IMG_20231215_091250.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 88
  • IMG_20231215_091253.jpg
    IMG_20231215_091253.jpg
    70 KB · Pregleda: 93
  • IMG_20231215_091333.jpg
    IMG_20231215_091333.jpg
    71.4 KB · Pregleda: 105
Ne prao sam filtere pa mi palo napamet, samo sam izvukao senzor kao sto se vidi na slici.
 
Pozdrav

Ovo je moj nevešti plan kuće, koji želim da ohladim klimama. Voleo bih da čujem vaša mišljenja koliko klima i gde bi trebalo staviti da bi se fino moglo ohladiti. Takodje, zanimaju me i predlozi klima. Definitivno sam spreman da platim i malo više ako će mi to zaista dati bolji kvalitet. Naročito mi je bitno ako postoji klima da može samo isušuje vazduh, bez hladjenja.

Svaki savet je dobrodošao, hvala unapred :)
 

Prilozi

  • viber_image_2023-12-15_14-16-13-794.jpg
    viber_image_2023-12-15_14-16-13-794.jpg
    131.4 KB · Pregleda: 108
Kakva je ova TCL klima što dolazi u kompletu sa robot usisivačem, ima je u Shoppsteru?
 
Pa i nemam neke velike prohteve. Nije mi toliko vruće u kući leti, ali malo da ohladi i u prelaznom periodu da zagreje malo.
 
Kakva je ova TCL klima što dolazi u kompletu sa robot usisivačem, ima je u Shoppsteru?
Blago rečeno krš. Ne znam više koliko ih je promenjeno u mojoj okolini svega u roku od 4-5 godina od ugradnje. Kao sto rece ribolovac, usisivac je tu glavni😂
 
Kad smo vec kod TCL…
Ako nista drugo bar mi se cini da je vakumira🤣🤣🤣
 

Prilozi

  • A0BDE401-416B-4BDF-B7C5-D529B62008FD.jpeg
    A0BDE401-416B-4BDF-B7C5-D529B62008FD.jpeg
    896.4 KB · Pregleda: 116
Nazad
Vrh Dno