Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Planiram da grejem i ostatak kuce na klimu. U pitanju je oko 60 m2. Najbolje bi mi odgovarala jedna klima ako je izvodljivo. Razmisljam o modelima Fujitsu LT 12 ili Gree Amber 12.
Kakva su vasa iskustva sa Fujitsu LT, interesuje me kapacitet grejanja i potrosnja struje? Trenutno imam Amber, ugreje bez problema jedino mislim da zna da povuce struju.

Nemam ni jednu ni drugu klimu ali prema iskustvima korisnika Fujitsu LT ima uglađeniji rad to jest bolju modulaciju nego Amber.Tako da iako je LT stariji model mislim da je bolji izbor nego Amber.Nekoliko članova ima LT pa možda daju neku informaciju o klimi.
 
Ovakvi paušalni saveti teško da su od neke koristi, koliko ja znam niko na forumu nema direktna iskustva sa obe klime u ozbiljnijoj meri.

Verujem da ce tavanska izolacija poboljsati stvari, a i da ce lakse biti zagrejati gornji sprat jer se donji greje.
Verovatno, meni klima na spratu daleko lakše radi nego ova što greje donji deo (doduše i novija i bolja je), iako je iznad hladan tavan.
 
Poslednja izmena:
482 kWh skupe
115 kWh jeftine
150m2 na 22C 50m2 na 17C
6 kom Toshiba Daiseikai 10
Nesto sam potkrovlje od oko 70m2 slabije grejao jer su mi deca te kuci te nisu ali temperatura nije padala ispod 20C.
Bez obzira najblazi januar u ovoj konfiguraciji (8. zima).

@Zeleni
Nemam nista protiv peleta a za ostalo +1

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Planiram da grejem i ostatak kuce na klimu. U pitanju je oko 60 m2. Najbolje bi mi odgovarala jedna klima ako je izvodljivo. Razmisljam o modelima Fujitsu LT 12 ili Gree Amber 12.
Kakva su vasa iskustva sa Fujitsu LT, interesuje me kapacitet grejanja i potrosnja struje? Trenutno imam Amber, ugreje bez problema jedino mislim da zna da povuce struju.

Daj nam skicu cele kuce (fino, srazmerno a ne neko škrabanje kao dete od 5 godina), gde bi klimu, gde je Amber, kakva je izolacija, kakva je "stolarija", koja drzava, grad i nadmorska visina (mora i ovo, nije isto Sjenica i Beograd)...

Budi spreman da (još) jedna klima nece moci lepo da zagreje tih 60m2, sidurno ima vise prostorija, vrata ...
 
Poslednja izmena:
Ako sporet na drva nije uspevao sve da zagreje, a njegovu snags je od 6 do 9kw, nije realno da sa 3,5-4kw uspes zagrejati. Ja bih ipak pokusao da dodatnih grejnim telom, na primer plinskim topom podignes temperaturu u zidovima, a tada bi klima trebala da odrzava

nisam ni skontao tvog odg ovde pošto sam ti odgovarao na PM :D

elem, bio sam koliko toliko svestan da će jedna klima teško da zagreje sve, a to da dodatno zagrejem zidove samo nemam baš čime, plinsku peć imam, al mi je boca prazna, možda kvarcne da odnesem tamo, jes da to srče struju samo tako :D

trenutno najviše dumam, da li ići na dve malo bolje klime za ovaj prostor (da kažemo da je Energy Pro jedna malo bolja) ili da pored ovog Energy-a dodam još dve buget, vidim da je djalf relativno zadovoljan sa VOX-om ili bi pak svakako trebao da gledam u pravcu tri klime.
 
Poslednja izmena:
Planiram da grejem i ostatak kuce na klimu. U pitanju je oko 60 m2. Najbolje bi mi odgovarala jedna klima ako je izvodljivo. Razmisljam o modelima Fujitsu LT 12 ili Gree Amber 12.
...
Dve klime.. osim ako je tih 60kvm u komadu i fino zašuškano, onda može i jedna dobra.
 
Evo i nacrta kuce koji imam od ranije,nadam se da posluziti. Kuca je podeljena na dva ulaza, ulaz 2 se trenutno greje na Amber 12. Sta je najbolja varijanta ako bi se islo sa dve klime koji modeli i slicno...? Nadam se da ce poruka proci, jer cesto se ne prikaze.
 

Prilozi

  • IMG_20210202_154128.jpg
    IMG_20210202_154128.jpg
    238.6 KB · Pregleda: 123
Nasao danas Midea Breezeless za 60.000 + ugradnja.. + wi fi, ukupno oko 75.000 - hiljadu - dve gore dole..
Montaza najverovatnije u subotu :)
 
montaza + wifi, napisao covek.
 
U pitanju je bas Midea servis i prodaja, pa je moguce da su i malo skuplji od nekih drugih, ali racunam zbog garancije itd da je najbolje da je oni montiraju posto sam kod njih i kupio..
Da ne bi bilo kasnije nestrucno je postavljena i sta znam...

Cena montaze je 9000 din + instalacioni materijal (3 metra instalacije, crevo, nosaci spoljne jedinice...)
Wi Fi sam dobio za neke male pare, tipa 1500 din posto ga uzimam u kompletu uz klimu i instalaciju..

Ali to je to, ovamo ti malo vise naplate instalaciju, a na ovo ti kao daju prividni popust i obrni okreni dodje mu na isto :)
 
Kod mene monteri u tih 9k dinara za montažu uračunaju i 3m instalacije i nosače za SJ znači sve ulazi u tu cenu.Najvažnije je da sve urade kako treba cena kolika je tolika je ništa tu ne možeš.
 
Cena i jeste uvek bila 9000 ali sa materijalom i 3m instalacije,
4 midee sam ugradio
 
E da su odrali samo za montazu [emoji1787]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pre 3 sata mi je bio drugi klima majstor, da mi skine staru klimu kako bih sredio zid do subote, uzeo 25 eur za demontazu.
Pitam ga koja bi bila cena montaze za ovu Mideu, kaze 70 eur + materijal za instalaciju..

Mozda bi izaslo nekih 20ak eur jeftinije, ali kao sto rekoh kasnije uvek u slucaju pozivanja na garanciju moze da bude nije pravilno montirana, nije ovo, nije ono... na ukupnu cifru, 2-3 hiljade mi nije bitno, samo sto rece covek gore da urade kako treba :)

20210204_165028.jpg

Inace evo makine koja i posle 20ak godina, odbija da crkne :)
 
Ima li neko preporuku za montera? Odlucio sam se u firmi In---ktronik da umzme Fujitsu kmta 12, i zamenio bih moju staru on/off klimu. Klima se nalazi iza zida i nema puno posla oko demontaze i montaze nove, ali ne bih da me oderu sad za to.

Takodje me zanima preporuka za neke nosace mozda koji bi zamenili standardne i eventualno gumene amortizere, da li to moram sam da uzmem ili monteri ih imaju u ponudi?
 
Amortizere neki monteri imaju a neki nemaju.Ali treba ih staviti obavezno.Ukoliko sam kupuješ imaš ove na primer GUMENI AMORTIZER KLIME AG-45.Ja imam te možda nađeš i neke druge ali na tom su principu.
 
Ako bi prodao Breezeless za 60000 onda moze montaza za 9000 sa materijalom [emoji3]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
U pitanju je bas Midea servis i prodaja, pa je moguce da su i malo skuplji od nekih drugih, ali racunam zbog garancije itd da je najbolje da je oni montiraju posto sam kod njih i kupio..
Da ne bi bilo kasnije nestrucno je postavljena i sta znam...

Cena montaze je 9000 din + instalacioni materijal (3 metra instalacije, crevo, nosaci spoljne jedinice...)
Wi Fi sam dobio za neke male pare, tipa 1500 din posto ga uzimam u kompletu uz klimu i instalaciju..

Ali to je to, ovamo ti malo vise naplate instalaciju, a na ovo ti kao daju prividni popust i obrni okreni dodje mu na isto :)

Hajde javi kako montiraju da li vakumiraju, izoluju cevi posebno i šta već sve treba.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
To su stvari koje se ne prepustaju slucaju, i koje se jos prilikom dogovaranje termina montaze, JASNO stave do znanja da to (sto zelis) mora da se odradi, i to kako treba.
 
Hajde javi kako montiraju da li vakumiraju, izoluju cevi posebno i šta već sve treba.


Sent from my iPad using Tapatalk

Znas kako to ide...

kad ih pitas jel vakumiraju, oni se toboz uvrede sto ih to pitas, pa naravno da vakumiraju.

Ako ih ne pitas nista, oni dodju bez vakum pumpe :D
 
Nece je bez vakumiranja kod mene montirati sigurno :)
 
Obavezno da odseku holendere i zavare bez azota pa vam dzaba i vakumiranje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pisalo se ranije o kontrolnoj brzini i odrzavanju temperature, meni je palo nesto sad na pamet :D

Ako se koristi iFeel, onda nije potrebna kontrolna brzina, jer se temperatura meri na drugom mestu, zar ne?
 
Evo i nacrta kuce koji imam od ranije,nadam se da posluziti. Kuca je podeljena na dva ulaza, ulaz 2 se trenutno greje na Amber 12. Sta je najbolja varijanta ako bi se islo sa dve klime koji modeli i slicno...? Nadam se da ce poruka proci, jer cesto se ne prikaze.
Tu se nesto ne slažu mere i prporcije nacrtanog...
Licno mislim da se bez 3 klime to nece moci lepo, ravnomerno i udobo ugrejati.
Polozaj iznad vrata u hodniku vrlo lose mesto za klimu.
Zamisli kako ce se rasprostirati vruc vazduh ka te tri sobe?
Lose, tesko i skoro nikako.
Imaces pregrejan hodnik, leva i desna soba slabo ugrjane a ona soba desno i u dubinu ce biti kako tako ugrjana u slucaju da ima dovoljno veliki otvor (vrata) jer ce "kosi" zid skrenuti vazduh da malo lakse "uteče" u tu sobu.
Razmisli dobro ali milim da raspored nije za 1 klimu i pogotovo ne iznad vrata u hodniku.
 
Ova tema se zatvara jer sad imamo namenski forum za klimatizaciju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno