Šta je novo?

Kingston RAM problem?

AcaFCRS

Slavan
Učlanjen(a)
19.12.2008
Poruke
146
Poena
320
Moja oprema  
Tablet
Xiaomi Pad 5
Mobilni telefon
S9 plus
Steam
coa1983
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Kablovski internet
  3. Mobilni internet
Pozdrav, imam jedan cudan problem sa RAM-om koji se desava samo u igricama, tako sto nenormalno kresuju, samo poruka "stopped working..." U normalnom radu na kompu nema nikakvih problema.
Imao sam Kingston HyperX 2x8GB RGB 3200MHz, radilo je sve ok. Onda sam pre dva meseca izbacio taj ram a ubacio KIngston Fury Renegade 2x16GB RGB na 3600MHz.
Od tada vecina igrica kresuje i po nekoliko puta u roku od sat vremena. Uradjen je update biosa ali problem se nastavio.

Ostatak konfiguracije je sledeci:
Ryzen 5 3600
B550 Tomahawk
MSI GTX 1060 6GB
M.2 Samsung 980PRO 500GB
M.2 Kingston A2000 1TB
 
Probaj da fleshuješ bios. Imaš malo dugmence kao rupica pozadi na panelu. Stisni i drži nekih 30s.
 
Verovatno jedino ručno da podesiš na tvoju konfu.Jednostavno je nestabilan,i dešava se to.
 
Odradjen MemTest86, sve ok, bez gresaka. E sad, spustio sam ram u biosu na 3200MHz, ceo dan radi ok, ni jednom nije crashalo u igricama. Nije mi jasno jer ova ploca i cpu bi trebali bez problema da podrzavaju ram od 3600MHz.
 
Pa eto rešio si problem. To se nikako ne oseti u igrici, više je to marketinški trik.
 
Ok znam da tu skoro razlike nema ali mi nije jasno zbog cega nece na 3600 ako je sve kompatibilno.
 
Izgleda da u ovom slučaju nije problem sa memorijom. Na sajtu AMD za taj procesor je navedeno "System Memory Specification - up to 3200MHz".
 
Može da bude do bilo čega,matična,bios,cpu,ram...ko bi ga znao.
Možeš da bocneš drugi 3600 ram da radi bez problema,može taj ram na drugoj ploči radi bez problema...ko bi ga znao..
 
Moguce da sa ovim ramom jednostavno nece. Vidim da neki imaju isti procesor istu plocu i radi im Geil ili Corsair na 3600MHz bez problema.
 
Moguće da RAM kontroler na CPU ne podržava te brzine, u BIOSu pokušaj staviti Infinity Fabric frequency na 2:1 u odnosu na RAM, pa isprobaj. Samo za test, pošto je loše po performanse da tako bude podešeno.
 
Sličan problem sam imao, na 3600Mhz igre su crashovale posle nekog vremena dok na 3000Mhz rade po ceo dan bez problema inače u pitanju je Kingston Fury Beast 16gb KIT 3600MHz Cl17...
 
Nazad
Vrh Dno