Šta je novo?

Kingston DT100 G3

Neky

Cenjen
Učlanjen(a)
01.10.2007
Poena
170
Jutros kupljen, očajne brzine... Upis .iso fajla veličine 1GB ide brzinom 2.9MB/s, čitanje je malo brže. Testirao sam na Linuxu i Windowsu, oba x64, uključeni drajveri i sve.

Ima li neko ovih problema, da li da ga reklamiram? J*bo USB3 ako tako radi.

peja

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2005
Poena
480
Jeftini Kingstoni su kante. I drugi jeftini su isto, ali ovi su najgori.

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poena
260
Izvinjavam se zbog upada u tvojoj temi, da iznesem moj problem a mozda ce ti biti lakse da shvatis o kakvim se skart proizvodima radi.
Kupio sam KINGSTON Flash 16GB Data Travel R30 sto se tice performansi upis 23mb/s, citanje 25mb/s lepo radio 3 meseca i crko, pre njega sam kupio TRANSCEND Flash 32GB JetFlash 700 TS32GJF700 koji je imao upis oko 13mb/s, citanje 30mb/s i crko posle 10 meseci. I sta reci, stvarno nisam pametan koji flash kupiti a da ima pristojne performanse i da ne kosta koliko kosta HDD od 1TB? Imate li neki predlog?

Poslednja izmena:
OP
OP
N

Neky

Cenjen
Učlanjen(a)
01.10.2007
Poena
170
A i to jes', jeftinoća... Merio sam malo brzine u realnom radu, i kaže sledeće: čitanje 44.2MB/s, upis 12MB/s za jedan "veliki" fajl. Nisam imao srca da kopiram neke slike ili slično :/ Da sam zadovoljan; nisam, ali nema mi druge.

CAR

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
21.11.2000
Poena
1,030
Cekaj, u prvom postu kazes da upis ide brzinom od 2.9MB/s, a u ovom poslednjem pominjes 12MB/s... povelika razlika.

Mislim, malo je i jedno i drugo, ali sama razlika je ipak povelika.

OP
OP
N

Neky

Cenjen
Učlanjen(a)
01.10.2007
Poena
170
I oba podatka su tačna :) Prvo merenje sam izvršio naredbom 'dd' iz Linuxa koja na kraju izbaci prosečnu brzinu, a za drugo merenje sam kopirao film, pa podelio broj MB i sekunde. Šta da radim s ovim, da li je to dovoljan razlog da ga vratim?

peja

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2005
Poena
480
Da li bi mogao da proveriš brzine iz Total Commandera?

CAR

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
21.11.2000
Poena
1,030
I oba podatka su tačna :) Prvo merenje sam izvršio naredbom 'dd' iz Linuxa koja na kraju izbaci prosečnu brzinu, a za drugo merenje sam kopirao film, pa podelio broj MB i sekunde. Šta da radim s ovim, da li je to dovoljan razlog da ga vratim?
Ova druga metoda je ipak merodavnija ;)
Mada mi stvarno nije jasna tolika razlika, ogromna je...

Nazalost, nema osnova za reklamaciju. Za taj fles - kao i sve ostale jeftine iz svoje game - ne postoje deklarisane brzine, koliko je meni poznato.
A onu "USB 3.0" deklaraciju ispunjava cim je u izradi koriscen takav kontroler. Glupo, ali tako je. Plus, ispunjava ti USB 3.0 deklaraciju za citanje, cim baca preko ~35MB/s, sto je nekakav maximum za USB 2.0. Ergo - to je USB 3.0 fles.

Ili "USB 3.0", kako volim da nazivam takve fleseve.

Resident Evil

Slavan
Učlanjen(a)
16.04.2006
Poena
309

Dejan1972

Slavan
Učlanjen(a)
25.03.2005
Poena
320
Konkretno što se tiče ove Kingston fleš memorije treba znati da ona spada u kategoriju "C" tj. u najsporije iz klase flash usb 3.0 uređaja. :)
Njena brzina je 40/10 ali u radu ne treba očekivati te brzine jer to sve zavisi od mnogo činilaca, npr. veličine fajla, tipa fajla, popunjenosti samog uređaja, kvaliteta i tipa usb konekcije na matičnoj ploči, zatim da li se koristi na produžnom kabelu ili je konektovan direktno na ploči..

Imajte u vidu i sledeće:

USB 2.0 - 60 MB/s
USB 3.0 - 650 MB/s

Evo vam jednog banalnog primera:

Ja koristim Samsung UHS-I U1 Plus od 16GB u Transcend RDP5 USB 2.0 čitaču kartica

Brzine koje sam dobio sa USB 2.0 su 30/23 a deklarisane brzine za ovu microsd karticu su 48/21 :rupa:

Preporučujem da testove radite u ATTO Disk Banchmark:

CAR

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
21.11.2000
Poena
1,030
Mozda gresim, ali ovaj tvoj post mi deluje kao "otvaranje ociju" iliti "otkrivanje tople vode", kako se kome vise svidi... tako bar zakljucujem na osnovu one price o brzinskoj kategoriji ovog flesa, potom onoga od cega zavisi brzina, kao i ispisivanja specifikacija i maximalne propusne moci USB 2.0/3.0 port(ov)a.

Sve to znamo i sami, nije potrebno da se ponavlja. Sto se pak USB 2.0/3.0 brzina tice - to je teorija. Praksa kaze da te brzine koje si naveo podelis sa 2.
Praksa, mnogo puta potvrdjena, kaze da je neki plafon USB 2.0 porta ~35MB/s. Moze i 36, moze i 37, 38... nek' se, u nekom ludom slucaju nategne i 40 - to je to. Tvojih 60MB/s neces videti apsolutno nikada - ni u jednom slucaju, ni u jednoj aplikaciji. Nebitno koliko brz uredjaj imao. Eto, i ti sam imas primer, kartica sa 48MB/s deklaracijom ti ne prelazi 30 mega.

I za kraj - sto bi testirali u ATTO-u? Benchmark alat kao i svaki drugi (CDM, HD Tach, HD Tune) koji su vise odomaceni.
Zasto bi to radili, cisto kako bi *eventualno* videli sto je moguce vece brojke? Sta se ima od toga, sto se ne bi testiralo *pravim fajlovima*, dovoljno velikim (nekim filmovima, recimo)... to je ipak materijal koji ce se u velikoj meri prenositi tim fleskama, mozda neki ogromni isoi, mozda ovo, mozda ono... ali ATTO Disk Benchmark sasvim sigurno nece.
Ako me razumes na sta ciljam.

Poslednja izmena:
Vrh Dno